як відбілювання зубів в домашніх умовах

Відбілювання зубів в домашніх умовах.

Відбілювання зубів – актуальна процедура на сьогоднішній день. Потемніння емалі негативно позначається на зовнішньому вигляді людини і може свідчити про різноманітні порушення у нього. Розглянемо актуальні і безпечні методики самостійного освітлення зубів будинку.

Народні засоби.

У народі використовується кілька рецептів, які дозволяють очистити зуби в домашніх умовах. Перед використанням домашніх засобів бажано звернутися до лікаря, оскільки освітлення протипоказано при деяких стоматологічних порушення, наприклад, загостренні гінгівіту або стоматиту, чутливої емалі зубів.

Харчова сода.

Продукт містить абразиви, які деякі виробники включають в відбілюючі пасти. Під час професійної процедури також використовується потужний потік води з повітрям і крупицями соди. Продукт дозволяє не тільки освітлити зубний ряд на кілька тонів, але і позбутися від пігментних плям, бактеріального нальоту.

Для того щоб домогтися максимального ефекту від застосування засобу, необхідно знати про кращі способи його використання:

Паста з соди. Суха речовина і воду змішують до консистенції гелю і наносять вийшло засіб на зубну щітку. Ковтати пасту з соди під час чищення зубів забороняється, тому використовувати даний метод для відбілювання зубів у дітей забороняється. Можна нанести склад спочатку на емаль на 10-15 хвилин, затіємо виконувати маніпуляції щіткою. Після процедури бажано провести гігієну ротової порожнини за допомогою звичайної зубної пасти. Здійснювати відбілювання зубів за допомогою содової пасти дозволяється не частіше 1 разу на тиждень. Додавання невеликої кількості продуктів в звичайну пасту. Даний спосіб освітлення емалі вважається менш агресивним, тому його дозволяється практикувати не більше 3 разів на тиждень. Суміш перекису водню і соди. Дані компоненти входять до складу потужних відбілюючих паст і використовуються під час процедури професійного освітлення емалі. Використовувати представлені компоненти в поєднанні потрібно з великою обережністю.

Щоб не спровокувати підвищення чутливості емалі і не зруйнувати її поверхню, при використанні соди необхідно слідувати декільком правилам:

підбирати щітку з м’яким ворсом; уникати сильного натискання ворсу щітки на емаль; не застосовувати соду, щоб щодня чистити зуби; не чистити зуби довше 5 хвилин; при перших ознаках болю в зубах відмовитися від проведення процедури.

Кокосове масло.

Продукт м’яко і делікатно очищає емаль від бактеріального нальоту в домашніх умовах без шкоди. Лауринова кислота, що входить до складу продукту, здатна попередити каріозні процеси. Терапевтичний ефект, що надається кокосовим маслом на зуби, часто порівнюють з Хлоргексидином. Існує кілька способів застосування екзотичного продукту для освітлення емалі в домашніх умовах:

Ротові ванночки з кокосовим маслом. Беруть 1 ст. л. рідини і полощуть нею рот протягом 10 хвилин. Ковтати масло після процедури не рекомендується, оскільки воно вбирає в себе всі бактерії з ротової порожнини. З зубів масло змивають гарячою водою. Зубна паста на основі кокосового масла. Для приготування кошти змішують рідини і соду до отримання гелеподібної консистенції. Пастою можна чистити зуби або просто наносити її на поверхню коронок на 15-20 хвилин. Протирання емалі кокосовим маслом, попередньо нанесеним на марлевий тампон.

Продукт дозволяється використовувати більше 2-3 разів на тиждень без ризику пошкодження емалі і опіків слизових оболонок.

Полуниця.

Ягоду для відбілювання зубів рекомендується використовувати не всім пацієнтам через те, що вона містить фарбувальні пігменти і кілька видів кислот, негативно відбиваються на стані крихких зубів. Відбілювання зубів відбувається за рахунок ферментів, що містяться в полуниці у великій кількості. Розглянемо кілька рецептів використання ягоди для боротьби з візуальними дефектами емалі:

Розтирання шматочків ягоди по поверхні зубів. В такому стані ротову порожнину залишають на 15 хвилин, після чого промивають її великою кількістю води. Даний рецепт використовують не частіше 2-3 разів на тиждень. З’єднання полуниці з содою. М’якоть ягоди розминають і змішують з содою до консистенції пасти. Отриманий склад наносять на емаль на 5 хвилин. Можна додати в засіб соду і сіль одночасно для посилення відбілюючого і протимікробного ефекту.

Для очищення зубів бажано використовувати тільки натуральні ягоди, вирощені на городі. Заморожені продукти і несезонне полуниця можуть спровокувати алергічні реакції з боку організму у вигляді набряку слизових оболонок рота.

Перекис водню.

Препарат допомагає швидко відбілити зубний ряд. Розглянемо докладніше способи його застосування для вирішення проблем естетичного характеру.

Слід зазначити, що препарат не просто видаляє бактеріальний наліт, він впливає на дентин зсередини. При цьому засіб можна використовувати самостійно як для відбілювання зубів, так і в поєднанні з іншими інгредієнтами. Занадто часто використовувати перекис не рекомендується: вона може привести до крихкості коронок.

Перекис додають в звичайні пасти для зубів або наносять на марлевий тампон і протирають їм коронки елементів. Для того щоб попередити підвищення чутливості емалі, слід дотримуватися кількох правил:

очищати зуби перекисом водню не частіше 1 рази на тиждень; використовувати розчин 3% концентрації; тримати примочки ан основі перекису на зубах не довше 5 хвилин; не використовувати препарат при підвищеній чутливості зубів.

Ефективний засіб для відбілювання використовується і при запальних захворюваннях ротової порожнини. Для цього 1 ч. л. перекису розмішують в склянці води і використовують для полоскання.

Активоване вугілля.

Препарат також активно використовується для освітлення емалі за рахунок вмісту кристалів гідроксиду калію. Перед використанням таблетку активованого вугілля подрібнюють в порошок і розбавляють теплою кип’яченою водою до стану густої кашки. Отриманим засобом чистять зуби так само, як і звичайною пастою.

Використання відбілюючих систем.

Фармакологічна промисловість пропонує покупцям домашні відбілюючі системи, які успішно використовуються для додання зубам білосніжного відтінку. Розглянемо кілька способів освітлення зубів за допомогою покупних засобів.

Олівець.

Використовуються після стандартних гігієнічних процедур. З кінчика олівця видавлюється гель, який характеризується відбілюючим і захисним дією. Він створює на поверхні зубів спеціальну плівку, яка на час захищає емаль від зовнішнього негативного впливу. Склад витримують на зубах протягом часу, зазначеному в інструкції, а потім змивають водою. Основний діючий компонент в складі олівця або ручки – перекис водню.

Смужка.

Рекомендуються для людей з підвищеною чутливістю емалі. Цей спосіб вважається найбільш безпечним методом чищення зубів в домашніх умовах. Однак він не завжди дозволяє отримати видимі результати.

Після видалення смужки необхідно прополоскати рот водою для видалення залишків гелю. Головний недолік методики – недостатня довжина смужок, їх вистачає тільки для освітлення лінії посмішки.

Комплекс.

Система домашнього відбілювання зубів включає набір пристосування (капи, пристрої для нанесення гелів, відбілюючі препарати і т. д). Ефективність відбілюючої системи залежить від концентрації перекису водню в її складі. Зазвичай в домашніх системах відбілювання міститься 6% активної речовини, в комплексах для професійного освітлення тони зубів Zoom – 25%.

Одна з популярних систем, що дозволяють зробити зуби білими – Opalescence PF. До складу системи входить лише відбілюючий гель, вартість якого становить від 2000 до 2200 рублів. Капи для нього необхідно виготовити у стоматолога за індивідуальними параметрами щелепи. Купити капи для використання гелю Opalescence PF не можна.

Індивідуальні капи, виконані в зуботехнічній лабораторії, будуть практично непомітні при розмові. Апарат можна носити не тільки вдома, але і на роботі, на ділових зустрічах. Основний недолік пристроїв полягає в тому, що в них не можна вживати їжу.

Перед використанням домашніх систем бажано проконсультуватися зі стоматологом щодо концентрації відбілюючого гелю. Кожному відтінку емалі підходить своя схема освітлення. Зазвичай освітлюючі засоби випускаються в шприцах для зручного нанесення складу на капи або поверхню зубів.

Схема використання гелю Opalescence PF для безпечного відбілювання:

Підготувати і промити капу, в яку буде закладений гель. Акуратно розподілити гель в капі, так, щоб воно повністю покрило поверхню виробу. Помістити виріб в середину зубного ряду. Зафіксувати капу на зубах за допомогою пальців. Після використання виріб просушують і миють.

Деякі системи складаються з відбілюючих гелів і спеціальних наконечників для його нанесення, наприклад, Day White Apc . Освітлення зубів здійснюється за рахунок 9,5% перекису водню і аморфного фосфату кальцію, який додатково зміцнює емаль.

Зубні пасти.

Виробники засобів по догляду за ротовою порожниною пропонують безліч паст, призначених для відновлення білизни посмішки.

Серед кращих засобів для відбілювання зубів наступні:

як відбілювання зубів в домашніх умовах

WhiteWash NANO. Вартість препарату – 500-600 рублів, але ефект від його застосування помітний після кількох процедур. Засіб допомагає відбілити жовті зуби і відновити емаль. Паста містить Ксиліт, який має антимікробну активність. Lacalut White – кращий варіант відбілюючих препаратів. Придбати його можна в будь-який неспеціалізованої торгової точки. Засіб має в складі фториди, тому воно не рекомендовано особам, що живуть в регіонах з підвищеним вмістом мікроелемента у воді. Вартість тюбика пасти – 200 рублів. Blend-a-med 3D White Luxe – ще одна відбілююча паста доступного по ціновій категорії сегмента. Виробник стверджує, що помітити результат від використання препарату можна буде вже на 5-й день застосування. Вартість продукту – від 150 рублів за тюбик. SwissDent Gentle-паста швейцарського виробника, що відрізняється дбайливим, але ефективним впливом на емаль. До складу засобу входять дрібні абразиви, які не роблять негативного впливу на тканини зуба. Розглянутий продукт підходить для щоденного застосування і коштує в середньому 800 рублів.

Поради по відбілюванню зубів в домашніх умовах.

Для того щоб відбілювання виявилося більш безпечним і ефективним, потрібно дотримуватися кількох умов:

проводити процедуру після ремінералізації емалі для забезпечення стійкості тканин зуба; не освітлювати вставні зуби, а також елементи, на яких є сколи та пошкодження, коронки і вініри; при використанні домашніх відбілюючих систем віддавати перевагу індивідуальним капам; не використовувати для освітлення зубів кошти з великими абразивами і агресивними хімічними складовими; не споживати кілька днів після відбілювання і під час нього фарбувальні напої.

Важливо пам’ятати, що після освітлення колір емалі не обов’язково буде білосніжним. Процедура дозволить придбати елементам ряду природні відтінки, які можуть відрізнятися від білого.

Відбілювання зубів в домашніх умовах цілком реально. Для цього можна використовувати засоби народної медицини, освітлюючі комплекси і зубні пасти. Процедура виявиться ефективною в тому випадку, якщо дефекти пов’язані з утворенням нальоту на емалі і її фарбуванням про продукти харчування. Справитися з потемнінням зубів, викликаним внутрішніми порушеннями за допомогою перерахованих методів не вийде.

Відбілювання зубів в домашніх умовах — читайте всі нюанси.

Білосніжна зубна емаль вважається ознакою здоров’я, краси, успіху. Сліпуча посмішка прикрашає, привертає увагу. Тому процедура відбілювання зубів в домашніх умовах так популярна. Її під силу виконати самостійно, не звертаючись до стоматолога.

Як працює відбілювання зубів.

Діючий компонент будь-якого відбілюючого препарату — перекис водню. Вона міститься абсолютно у всіх професійних препаратах для відбілювання. Чим більше концентрація перекису, тим сильніше видно ефект відбілювання. Наприклад, в смужках для домашнього відбілювання міститься 6% перекису водню, в кабінетному відбілювання Zoom, де використовується світлова активація — 25%.

Домашнє відбілювання смужками Crest 3d white на 4 тони.

Кабінетне відбілювання системою Zoom на 7 тонів.

Під час відбілювання перекис водню з відбілюючого гелю руйнує пігмент емалі і вимиває з неї мінерали. Емаль починає гірше виконувати свої захисні функції і пропускає подразники, які діють на нерв. Зуби починають реагувати на холод, тепло, кислі і солодкі продукти. Навіть на просту чистку зубів. Коли кажуть, що відбілювання небезпечно, мають на увазі саме це. Але, якщо зміцнити емаль, то її структура буде міцною і відбілюючий агент зруйнує тільки пігмент.

Перед відбілюванням, особливо якщо у вас чутливі зуби, необхідно провести підготовку — ремінералізацію. Вона зробить емаль стійкою. В іншому випадку відбілювання може підвищити чутливість.

Показання до відбілювання.

Перед тим як відбілити зуби, варто зважити всі за і проти і добре подумати, чи потрібно це насправді. У деяких випадках відбілювання в домашніх умовах може принести більше шкоди, ніж користі.

Процедура відбілювання рекомендована людям, що палять . Тютюновий дим містить масу речовин, які осідають на зубній емалі, вбираються в неї і змінюють відтінок. Зубні пасти недостатньо ефективні щоб видалити утворився наліт повністю. Повернути природний колір зубної емалі можна в домашніх умовах, а зберігається він тільки в разі, якщо відмовитися від куріння. Надмірне вживання солодкого також призводить до потемніння емалі. Легкозасвоювані вуглеводи, що надходять в підвищеній кількості, інтенсивно виділяють продукти життєдіяльності, які роз’їдають зубну поверхню. В результаті емаль стає тонкою і починає просвічуватися жовтуватий від природи дентин. Білизна втрачається також внаслідок вживання спиртних напоїв з природними харчовими барвниками. Коричневий відтінок зубів властивий любителям червоного вина, чорного чаю, міцної кави. Жовтувата забарвлення властива так званим тетрацикліновим зубам, що формуються в дитячому віці. Під час вагітності у жінок також може жовтіти емаль в результаті надмірного надходження в організм тетрацикліну. Свідченням надлишку фтору є зуби рябого відтінку. У підвищеній кількості фтор надходить в організм через неякісні продукти харчування, питної води, забрудненої атмосфери. Білуваті або жовтуваті плями є ознакою захворювання гіпоплазія.

Спеціальні засоби, щоб відбілити зуби.

Інші способи відбілювання зубів будинку.

Існують і інші визнані методи, що допомагають відбілити зубну емаль в домашніх умовах. Їх перевагою є безпека, доступність і дешевизна .

Суміш лимонного соку і кілька крапель олії чайного дерева слід використовувати для чищення зубів протягом 5 хвилин. Видимі плями з емалі можна усунути за допомогою харчової соди, солі й оцту, які ретельно перемішуються і застосовуються для полоскання рота. Після основного чищення зубів можна їх прополоскати сумішшю з перекису водню, харчової соди і лимонного соку. Відбілюючий ефект можна також отримати, якщо додати в звичайну зубну пасту трохи солі, соди і перекису. Ще можна додати в пасту кілька крапель соку лимона і порошок активованого вугілля.

Відбілювання активованим вугіллям перевершило всі очікування. Це набагато краще і дешевше, ніж в стоматологічному кабінеті. Про цю методику дізналася з відгуків на форумі. Процедура досить проста. Знадобиться три таблетки вугілля, з яких потрібно зробити порошок. Чистила порошком зуби на ніч. Вдалося відбілити зубну емаль на три тони, зник наліт від сигарет і кави, ефект тримається вже три місяці.

Одного разу скористалася професійною послугою відбілювання у стоматолога. Результатом була задоволена, але протримався він всього кілька місяців (при цьому я не курю). Йти до професіонала вдруге не зважилася, так як послуга не з дешевих. Щоб повернути білизну, спробувала суміш з харчової соди і перекису водню. Після першої ж процедури мої зуби стали біліші. Протягом місяця я відбілювала емаль будинку близько трьох разів. Зуби стали більш білими. З того часу пройшло трохи більше п’яти місяців, ефект не загубився.

Отбеливала зуби смужками. Ефект хороший і стійкий . Процедура повністю безболісна і досить проста, результат тримається протягом півроку.

Полуниця.

Полуниця вважається спірним засобом для відбілювання зубів. І все ж її застосовують у складі деяких рецептів. Хоч вона й має фарбувальними пігментами, наявність саліцилової і яблучної кислоти, вітаміну С та інших ферментів сприяють її відбілюючим властивістю. Уявімо деякі рецепти на підставі цієї літньої барвистої ягоди:

Візьміть середнього розміру полуницю і розріжте її навпіл. Ретельно розітріть половинки по зубній поверхні, залишивши в такому стані на п’ять або десять хвилин. Залишиться тільки почистити зуби як зазвичай і обполоснути теплою водою. Застосовувати ягоду слід не частіше двох разів за тиждень. Розім’явши полуницю і змішавши її з содою, можна чистити поверхню емалі або залишити цей скраб на п’ять хвилин. Після використання ягоди обов’язково потрібно обробити зуби звичайною пастою, бажано, щоб вона мала підвищений вміст фтору. Найкращий спосіб відбілювання зубів в домашніх умовах на основі полуниці – замісити скраб з розім’ятої ягоди, харчової соди і морської солі. Правда, тут слід дотримуватися деяких пересторог. Сіль повинна бути дуже дрібною, щітка м’якою, а рухи акуратними. Якщо підвищується чутливість емалі, то від застосування солі в скрабі доведеться відмовитися. На одну процедуру беруть по щіпці солі, половині чайної ложки харчової соди і 1-3 ягоди полуниці.

При використанні полуниці обов’язково слід брати фтор зубну пасту, щоб вона протистояла руйнівному впливу кислоти на структуру емалі. Тримати на поверхні будь-який засіб з ягоди довше п’яти хвилин не рекомендується.

А застосовувати скраб або полуницю в чистому вигляді частіше двох разів на тиждень не варто. Хоч концентрація кислоти в ягоді мінімальна, все ж вона здатна при тривалому або частому контакті з емаллю пошкодити її і сприяти появі підвищеної чутливості.

Відбілюючі смужки: якого ефекту очікувати?

Відбілюючі смужки для зубів, з нанесеним на них відбілювачем, продаються в аптеках. Їх потрібно клеїти на зуби два рази протягом дня. Тривалість – від п’яти до двадцяти хвилин. Популярні смужки тому, що з інструкцією впорається будь-хто. Плюс-делікатний вплив на емаль.

Можна вибрати для застосування один з видів:

класичний; інтенсивний; для чутливої емалі.

Обов’язково дотримуйтесь покрокової інструкції, щоб не спровокувати свербіж, запалення або біль в ротовій порожнині. Очікуваний результат буде днів через п’ятнадцять, а саму процедуру доведеться проводити регулярно не менше місяця. Читайте ще: відбілювання зубів-різні способи, переваги і недоліки.

Шкірка банана.

З’ївши банан, не варто поспішати викидати шкірку від нього. Адже в цій частині знаходиться велика кількість корисних для зубів вітамінів і мікроелементів, здатних утримувати їх в ідеальній чистоті, здоровими і білосніжними. Найцінніше в такому способі – абсолютна нешкідливість, тому його можна застосовувати як завгодно часто.

Для підтримки світлого відтінку емалі і очищення її від нальоту потрібно взяти шкірку банана і внутрішньою частиною натерти поверхню зубів. Тривалість процедури – 2-3 хвилини. Потім слід просто обполоснути їх чистою водою.

Переваги та недоліки домашнього відбілювання зубів.

як відбілювання зубів в домашніх умовах

У кожного способу відбілювання зубів є свої переваги і недоліки. Це стосується і сукупності способів домашнього відбілювання.

Головна перевага — невелика вартість. Відбілюючі смужки, капи з відбілюючим складом, звичайно, будуть коштувати значно. Але на порядок менше вартості послуги відбілювання в стоматології.

Фото 10. До і після домашнього відбілювання зубів.

Інша перевага — доступність. Не треба записуватися до стоматолога, перекроювати свій графік. Відбілювання зубів можна зробити в домашніх умовах в будь-який зручний час.

Пошкоджується емаль. Пориста емаль добре вбирає фарбувальні речовини. Колір емалі знову може стати темним. Після процедури кілька днів не п’ють чай, каву, соки, не курять. Ефект не буде радувати довго. Виняток-спеціалізовані дорогі відбілюючі смужки.

В тому числі є і протипоказання:

Запломбовані передні зуби. По-перше, колір буде відрізнятися. По-друге, є ризик, що пломба випаде після відбілювання. Багато запломбованих зубів. Відбілюючий склад, що потрапив під пломбу, викличе неприємні відчуття. А якщо не звернутися до лікаря — пульпіт. Чутливі зуби. Відбілювання посилить проблему. Карієс. Вплив на пошкоджені ділянки прискорить руйнування зуба. Алергія. Деякі склади, навіть для домашнього використання, здатні викликати алергію.

Таблиця 1. Основні причини виникнення пожовтіння емалі зубів.

Жовтий і коричневий колір зуба може бути причиною спадковості. Правильне харчування відіграє важливу роль, деякі звички жінки в період вагітності може вплинути на відтінок зубів майбутньої дитини.

Фарбувальні продукти харчування та напої.

Барвники в продуктах і ягодах можуть змінити натуральний колір зубів при систематичному вживанні в їжу (газовані напої, чорниця і. т. п).

У людей, що палять утворюється нікотиновий наліт сприяє пожовтінню емалі зубів.

Відсутність належної гігієни порожнини рота.

Чистити зуби необхідно щодня, а також важливо чистити їх правильно, відсутність систематичного догляду за ротовою порожниною може привести до пожовтіння зубів.

Чим старше ми стаємо, тим більше видозмінюється відтінок наших зубів, навіть при правильному догляді і харчуванні.

У великих містах через атмосфери, машин, заводів створюється багато негативних факторів, що впливають на колір емалі зубів і в цілому на загальний стан здоров’я людини.

Хвороби в організмі людини надають також великий вплив і на відтінок зубів особливо при захворюваннях печінки, шлунково-кишкового тракту або від лікування того чи іншого захворювання.

Харчова сода.

Звичайнісінька сода може стати помічницею на шляху до білосніжної посмішки. Її абразивні властивості здатні очистити зубну поверхню так само ретельно, як і деякі стоматологічні процедури. Чи варто згадувати, що навіть при одному з таких професійних методів освітлення відтінку емалі використовується потік води, соди і повітря? Який з них кращий спосіб відбілювання зубів сказати складно. Але в домашньому застосуванні ця процедура стає дешевою і доступною.

Сода впливає на очищення емалі від пігментних плям і нальоту. Є кілька рецептів, як її використовувати грамотно і ефективно, опишемо їх більш докладно.

Змішуємо соду з питною водою. Рідини повинно бути небагато, консистенція виходить як в пасті. Цим складом і чистимо зуби, ковтати його не слід. Даємо подіяти на емаль хвилин десять і змиваємо теплою водою. Через деякий час можна зробити звичайну чистку зубною пастою. Використовувати такий засіб бажано не частіше одного разу на тиждень.

Якщо додати соду до використовуваної вами пасті, то процедура займе менше часу. Досить почистити сумішшю звичайного засобу і соди поверхню емалі і прополоскати її. Цей спосіб менш агресивний і застосуємо по кілька разів на тиждень.

При додаванні перекису водню ефект стає більш схожий на стоматологічне відбілювання. Адже цей інгредієнт входить до складу більшості спеціальних гелів, що застосовуються в кабінеті лікаря. Користуватися цим компонентом потрібно дуже акуратно.

Столову ложку перекису слід розвести в половині склянки питної води. Чистять зуби звичайним способом. Потім опускають щітку в склянку з розчином і посипають її содою. Цим складом обробляють поверхню емалі, не сильно натираючи. Після процедури потрібно ретельно прополоскати рот розчином, що залишився, а в самому кінці-водою. Цей спосіб можна застосовувати строго не частіше одного тижня в місяць, щоб уникнути пошкодження емалі.

Оскільки перекис-це агресивний окислювач, а сода – абразивна речовина, то їх поєднання буде досить ефективним при відбілюванні. А щоб не нашкодити здоров’ю зубного ряду слід дотримуватися деяких правил:

Щітку підбирають м’яку. Не треба сильно натискати під час чищення, рухи повинні бути ніжними і легкими. Уникайте тривалої процедури, скоротіть її до п’яти хвилин. Не застосовуйте такий засіб занадто часто. При перших ознаках чутливості зубів відмовтеся від проведення процедури.

як відбілити зуби содою в домашніх умовах?

3. Гелем зі світловою активацією.

Система відбілювання зубів GLO SCIENCE. Ціна 13 300 рублів.

Основні елементи-накладна каппа, що світиться, і відбілюючий гель в концентрації 6,5%. Поки каппа випромінює блакитне світло, гель нагрівається і за чотири щоденних восьмихвилинних сеансу освітлює зуби на п’ять тонів.

Сам по собі гель з низькою концентрацією відбілює незначно. Але дослідження показують, що активація світлом підсилює ефект відбілювання. В результаті, навіть низька концентрація гелю зі світловою активацією може відбілити зуби на кілька тонів.

Система відбілювання зубів GLO SCIENCE. Ціна 13 300 рублів.

Нанесіть гель на верхні і нижні зуби з зовнішньої сторони Помістіть капу приладу за верхню і нижню губу Натисніть кнопку запуску на елементі управління, каппа загориться синім світлом Не діставайте капу, доки світло не погасне. Це відбудеться через 8 хвилин після включення дістаньте каппу, виплюньте зайву слину протріть каппу повторіть процедуру.

Виробник рекомендує повторювати процедуру до 4 разів на день не більше 10 днів поспіль.

У системах з активацією світлом низька концентрація відбілюючого гелю. Але світло підсилює ефект і система відбілює зуби на 5 тонів.

Алое Віра.

Ця лікарська рослина часто входить до складу безлічі оздоровчих і очищувальних засобів по догляду за всіма частинами тіла. І ротова порожнина не виняток. Для відбілюючого ефекту можна взяти як свіжовичавлений сік алое з домашнього рослини, так і придбати готовий концентрат в аптеці. У будь-якому випадку відбілюючий ефект буде помітний. Застосовувати його можна практично при кожній чищенні зубів, не побоюючись пошкодження емалі або слизової.

Щоб скористатися цілющими і очисними властивостями рослини потрібно додати кілька крапель його соку або концентрату на щітку під час щоденного чищення зубів. Ніяких особливих вказівок, застережень або ж маніпуляцій не потрібно.

Даний спосіб домашнього освітлення зубної поверхні більш ефективний.

На емаль щіточкою наносять відбілюючий гель. Він застигає, але поступово розчиняється і змивається слиною.

Щоб не допустити потрапляння гелю на ясна і слизові, забезпечити щільний контакт з поверхнею потемнілій емалі, застосовують так звану капу – пластикову конструкцію, її надягають на верхній або нижній зубний ряд, внутрішній простір заповнюють надає складом.

Гелі для відбілювання зубів на основі перекису водню ефективні, але при самостійному застосуванні зростає ризик пошкодження і руйнування зубного покриття, опіку ясен, збільшення чутливості до холодної і гарячої їжі. Тому вдома емаль краще освітлювати гелем на основі перекису карбаміду.

Описаний домашній спосіб вибілювання зубної поверхні можна вважати швидким, оскільки перших результатів вдається досягти через пару тижнів.

Способи відбілювання зубів в домашніх умовах.

Виробники випускають спеціальні склади і засоби для домашнього відбілювання зубів. Деякі засоби підказує народна медицина. Вивчивши особливості методів, можна самостійно вибрати домашній спосіб відбілювання зубів.

Фото 4. Відбілюючий гель для капи.

Вам також буде цікаво:

як відбілювання зубів в домашніх умовах

Використання відбілюючого гелю.

Це досить агресивний засіб. Головною діючою речовиною є перекис водню. Великий ризик зіпсувати зубну емаль. Правда, він менше, ніж при використанні перекису в чистому вигляді. До складу гелю входять компоненти, які пом’якшують шкідливий вплив перекису.

Нанесення під час чищення зубів звичайною щіткою. Нанесення пензликом. Домашнє відбілювання зубів гелем з капами. Гель наносять на капи, а їх вже надягають на зуби. Під час носіння кап і відбувається відбілювання.

Варіація відбілюючого гелю — відбілюючий олівець.

Фото 5. Відбілюючий олівець.

Відбілюючі смужки з освітлюючим складом.

Смужка чимось схожа на пластинку. На неї нанесений склад, що містить перекис водню або карбамід. Їх використовують 1-2 рази на день протягом місяця. Наклеюють на зуби і тримають вказаний в інструкції час. По тривалості збереження ефекту відбілюючі смужки лідирують серед домашніх засобів. Приваблива посмішка може зберігатися до 1 року.

Фото 6. Відбілюючі смужки.

Відбілювання перекисом водню.

Відбілювання зубів може проводитися в домашніх умовах перекисом. Рецепти відрізняються один від одного. Головна відмінність-концентрація використовуваної для відбілювання перекису. В одних рецептах пропонується наносити нерозбавлену перекис водню на зуби. В інших радять розбавляти перекис навпіл з водою. По-третє рекомендують розводити перекис водою на дві третини. По-четверте-змішувати перекис водню і соду в рівних пропорціях. Потім акуратно наносити суміш на зуби ватною паличкою.

Фото 7. Відбілювання зубів за допомогою перекису водню і соди.

Чим більше концентрація перекису водню, тим помітніше ефект відбілювання. Це однозначно. Однак навіть концентрація в межах 15% серйозно шкодить емалі. Руйнуються її мінеральні компоненти — фосфор і кальцій. Міцна і товста емаль стає тонкою, пористою, неміцною.

Відбілювання зубів перекисом водню небезпечно проводити в домашніх умовах.

Правила використання відбілюючої зубної пасти.

Щоденна чистка відбілюючої зубною пастою заборонена. Навіть якщо на упаковці написано: «для щоденного використання». Зубна паста може містити або абразивні відбілюючі компоненти, або хімічні. Тому часте використання відбілюючої пасти викликає витончення емалі.

Якщо емаль здорова, допускається відбілювати зуби пару раз в тиждень. Очищення коронки зуба відбувається так, як і при звичайній чищенні.

Освітлення за допомогою активованого вугілля.

Цей спосіб відноситься до механічних методів відбілювання. Порошок активованого вугілля має абразивні властивості.

Активоване вугілля в таблетках необхідно потовкти. Вийшла порошкоподібна маса може використовуватися для чищення зубів. Стане в нагоді м’яка щітка. Можна змішувати порошок із зубною пастою.

Фото 8. Відбілювання зубів за допомогою активованого вугілля.

Відбілювання содою.

Сода — популярний засіб для відбілювання зубів. Але відбілювання зубів, що проводиться в домашніх умовах содою, небезпечно. Адже це теж абразив-вона стоншує емаль, підвищує чутливість зубів.

Допускається очищати зуби содою раз в тиждень. Соду наносять на ганчірочку або марлю і очищають поверхню зуба. Іноді додають в зубну пасту.

За допомогою морської солі.

Замінити соду може морська сіль. Принцип дії такий же, якщо використовувати в твердому вигляді. Хоча можна розводити сіль у воді і полоскати рот розчином. Морська сіль містить багато корисних для зубів і ясен мінералів. Однак занадто часте використання теж не рекомендується. Ліміт по застосуванню-3 рази на тиждень. І це при здорових зубах.

Фото 9. Морська сіль.

Інші способи.

як відбілювання зубів в домашніх умовах

Відомі і більш смачні способи відбілювання зубів. У практиці відбілювання використовують сухе молоко і полуничний скраб. Сухим молоком чистять зуби так само, як зубним порошком. Умочують зубну щітку в сухе молоко і очищають поверхню зубів. Принцип нічим не відрізняється.

Полуничний скраб готують їх полуниці, соди і солі. В пару розім’ятих ягід додають ½ ч. л. соди, трохи солі. Не можна сказати, що полуничний скраб зовсім не травмує емаль. Він діє більш щадним чином, але не нешкідливий.

Перекис водню має отбеливающими властивостями. Вона окислює органічну матрицю під зубною емаллю, освітлюючи її. Це не викликає істотних змін в зубній емалі і є абсолютно безпечним методом швидкого відбілювання зубів. Єдине, про що треба пам’ятати – це не ковтати перекис.

50 способів застосування перекису водню.

* Візьміть розчин перекису водню і налийте в невеликий контейнер, промокніть чисту серветку з тканини в цій рідині і вологою серветкою злегка протріть зуби.

· Можете також промокнути зубну щітку в розчині перекису і використовувати її для чищення зубів.

Пам’ятайте: тривалий вплив перекису водню може привести до пошкодження тканин ротової порожнини.

Яблучний оцет.

Яблучний оцет також здатний відбілити поверхню емалі. Але його, як і інші агресивні компоненти не варто застосовувати занадто часто. Досить одного разу на тиждень для очищення ротової порожнини і зняття зубного нальоту, щоб не зруйнувати структуру емалі і тим самим не завдати їй непоправної шкоди.

Просте полоскання яблучним оцтом здатне вплинути на зубний відтінок. Хоч засіб і неприємно на смак, але зате дуже ефективно. Ковтати його при цьому не можна. Після процедури обов’язково виплюньте залишки рідини і обробіть поверхню чистою теплою водою. Якщо ж поєднувати оцет і харчову соду, то можна отримати інтенсивну відбілюючу пасту. Правда, її вплив сприятиме швидкому витончення емалі в разі неписьменного використання. Оцет і соду змішують в таких пропорціях, щоб вийшла консистенція пасти. Наносять її на поверхню зубів і дають подіяти 5-10 хвилин. Потім ретельно очищають від неї ротову порожнину, обполіскуючи водою. Можна після цього почистити зуби щіткою і пастою як зазвичай.

При найменших проявах підвищеної чутливості емалі слід припинити подібні процедури. Засіб хоч і дієвий, але небезпечний в деяких випадках. Якщо спостерігаються неприємні відчуття від застосування таких агресивних компонентів, то краще підшукати більш щадний спосіб відбілювання.

Що робити після відбілювання.

Не їсти фарбувальні продукти 2 дні. Інакше зуби можуть забарвитися. Тобто не пити чорний чай, кава, червоне вино, вишневий сік, кока-колу, і не є соуси, томатний суп борщ. Все, що залишить пляму на вашій футболці, пофарбує і зуби.

Провести процедуру ремінералізації, якщо ви відчуваєте дискомфорт при чищенні зубів або болю при прийомі їжі. В такому випадку обов’язково зверніться до стоматолога. Якщо він не виявить захворювань, то запропонує вам знову пройти процедуру ремінералізації. Її можна зробити в кабінеті стоматолога або будинку за допомогою універсальних капп з ремінералізуючим гелем.

Після відбілювання потрібно виключити з раціону фарбувальні продукти. Якщо зуби стали чутливими, пройти процедуру ремінералізації.

Відбілювання зубів домашніми і народними засобами.

Чистити поверхню емалі сумішшю 2-3 крапель олії чайного дерева і соку лимона.

Спосіб 2. Засіб для видалення темних плям:

Нанести суміш зубною щіткою, через деякий час ретельно прополоскати рот. Замість оцту можна використовувати лимонний сік.

Чистити зуби сумішшю соди з соком лимона, додати кілька крапель перекису водню 3%.

Спосіб 4. Домашня відбілююча зубна паста:

у невелику кількість пасти додати потроху соди, перекису, дрібно солі, перемішати.

додати в пасту дрібку порошку активованого вугілля, кілька крапель лимонного соку.

Для відбілюючого ефекту періодично чистити емаль дрібною кухонною сіллю «Екстра».

Спосіб 6. Березовий настій:

Промити жменю свіжого листя, дрібно нарізати, заварити склянкою окропу, настояти півгодини, процідити.

Полоскати рот для повернення білизни зубів, відновлення ефектної посмішки.

Спосіб 8. Для освітлення зубів застосовувати відбілюючу медово-соляну суміш:

Ретельно перемішати в рівних частинах мед і сіль «Екстра» до її повного розчинення.

Наносити пальцем на зубні поверхні для відновлення білизни, можна захоплювати десни. Застосовувати один раз на тиждень.

Жувати свіжу зелень петрушки для очищення зубної емалі від плям і нальоту, відбілюючої дії.

Активоване вугілля – це абсорбуюче речовина, здатна поглинати і виводити токсини з організму як всередині, так і зовні.

Крім того, сам активоване вугілля не всмоктується в організм. Він також є ефективним засобом для відбілювання зубів, так як пов’язує наліт і мікроскопічні часточки, які бруднять зуби, і вимиває їх . Він всмоктує неприємні запахи і діє, як дезінфікуючий засіб.

* Намочіть зубну щітку і занурте її в розтерте до порошкоподібного стану активоване вугілля. Почистіть зуби як зазвичай протягом 2-х хвилин, а потім ретельно прополощіть рот, поки вміст не буде прозорим.

· Додайте трохи води в активоване вугілля, щоб зробити густу пасту, занурте зубну щітку в пасту і почистіть зуби протягом 2-х хвилин. Ретельно обполосніть рот. Повторюйте цю процедуру 2-3 рази на тиждень.

Пам’ятайте : Активоване вугілля може бруднити коронки, захисні прокладки і порцелянові вініри. Якщо ваші зуби стали чутливими, припиніть використовувати цей засіб.

Активоване або деревне вугілля.

Незважаючи на свій чорних колір, активоване вугілля застосовують для відбілювання зубів. Адже він містить гідроксид калію, і саме ці кристали здатні висвітлити емаль і якісно очистити зубну поверхню. Для таких цілей підходить будь-яка зола природного походження — перегоріле дерево, обвуглена Сандалова паличка, навіть чорноти запечений баклажан! Для відбілюючого ефекту застосовують такі варіації рецептів:

Активоване вугілля, подрібнений в порошок, трохи розбавляють теплою водою до стану густої кашки. Почистивши зуби таким способом, слід обполоснути їх або ж обробити додатково за допомогою щоденного засобу. А можна і відразу посипати одну подрібнену таблетку прямо на зубну пасту, якій зібралися чистити ротову порожнину. Після процедури ретельно обполосніть поверхню. При поєднанні активованого вугілля з лимонним соком відбілюючий ефект тільки посилиться. Їх змішують також до консистенції, щоб її легко можна було нанести на зуби. Потім добре обполіскують ротову порожнину.

Застосовувати активоване вугілля бажано 1-2 рази на тиждень. Хоча він і є безпечним засобом, нездатним пошкодити емаль. Його перевага в тому, що він вбирає всі бактерії навіть з важкодоступних місць, ніж несе оздоровчий ефект на зубний ряд. В результаті посмішка стає не тільки сліпучою, але ще і здоровою.

Більш докладно: як проводити відбілювання зубів активованим вугіллям?

Пам’ятка.

Перед відбілюванням необхідно провести підготовку — ремінералізацію. Вона зробить емаль стійкою. Не можна вибілювати зуби, якщо на зубах є пошкодження, великі пломби, поодинокі вініри і коронки. Відбілювання гелем в індивідуальній каппі найестетичніше і зручне. Але індивідуальну каппу потрібно виготовляти у стоматолога, а гель купувати окремо. Універсальні капи продаються відразу з гелем, але вони не такі зручні. У системах з активацією світлом низька концентрація відбілюючого гелю. Але світло підсилює ефект і система відбілює зуби на 5 тонів. У відбілюючих смужках найнижча концентрація перекису. Їх доведеться використовувати довше інших методів. Відбілюючі пасти видаляють наліт від чаю, кави і тютюну. За допомогою них можна повернути емалі її природний відтінок, який не обов’язково виявиться білим. Відбілити емаль на кілька тонів, як гелем, не вийде. Після відбілювання потрібно виключити з раціону фарбувальні продукти. Якщо зуби стали чутливими, пройти процедуру ремінералізації. Не можна відбілювати зуби порошками з великими частинками і харчовими продуктами з високою кислотністю.

Здорові зуби — показник здорового організму в цілому. Ми підготували для вас 15 порад по здоров’ю, які допоможуть зберегти молодість і енергію. Вкажіть свій email і натисніть кнопку скачати ↓

Продукти, що сприяють відбілюванню.

Тверді продукти сприяють ефективному очищенню нальоту з поверхні зубів. До таких продуктів в першу чергу належать морква, яблука, груші та інші продукти рослинного походження, мають щільну хрустку консистенцію. Включення в щоденний раціон овочів і фруктів є ефективною профілактикою утворення зубного каменю. Якщо вживати тверді продукти після кожного прийому їжі можна уникнути появи зубного нальоту, а, отже, зробити зуби світлішими.

Використання будь-яких способів домашнього відбілювання зубів передбачає вивчення додається до препарату інструкції і суворе дотримання її вказівок. Зловживання такими засобами може стати причиною часткового або повного руйнування емалі, розвитку стоматологічних захворювань у подальшому. Для попередження негативних наслідків рекомендується попереднє відвідування стоматолога.

Масло чайного дерева відновлює і зміцнює ясна, зменшує кількість зубного нальоту, запобігає карієсу, очищає простір між зубів і мову.

Регулярне використання олії чайного дерева також допоможе відбілити зуби на 1-2 відтінки абсолютно природним чином.

· Почистіть зуби звичайним способом. Після цього нанесіть кілька крапель масла чайного дерева на зубну щітку і знову почистіть зуби. Прополощіть рот водою.

Повторюйте цю процедуру 2-3 рази на тиждень, і через місяць ви помітите різницю.

Апельсинова шкірка і лавровий лист.

Ці інгредієнти можна застосовувати і окремо, але частіше їх дія поєднують для приголомшливого відбілюючого результату. Апельсинову шкірку можна замінити мандариновою. Кірка добре очищає зуби від нальоту, а лавровий лист здатний вбратися в поверхню, знебарвивши будь-яка плямочка.

Втирають внутрішню частину шкірки апельсина в емаль. Далі слід взяти ретельно подрібнений лавровий лист і обробити їм зубну поверхню. Зачекайте п’ять хвилин і можете змивати склад з емалі. Досить обполоснути рот чистою водою.

Очищення вугіллям.

Даний спосіб механічно зчищає з емалі плями і потемніння:

помістити таблетку активованого вугілля на блюдце, розім’яти ложкою, отримати однорідний склад, як зубний порошок; захоплюючи його вологою щіткою, механічно видалити, зчистити наліт.

додати порошок активованого вугілля в зубну пасту.

Процедура допомагає швидко відбілити зуби, відновити світлий відтінок.

Не варто користуватися даним способом вибілювання занадто часто, досить двох-трьох разів на місяць.

Як правило, перші ознаки освітлення зубної емалі помітні через два-три тижні.

Аналогічним чином для відновлення білизни і сліпучої посмішки застосовують подрібнені березову золу. У домашніх умовах її можна замінити золою спаленого хліба.

По завершенні очищення вугіллям (золою) ретельно прополоскати рот, почистити зуби. На зубній поверхні можуть залишитися подряпини.

Листя базиліка.

Крім відбілюючого ефекту базилік володіє захисними і протизапальними властивостями. А після процедури виявляється приємний освіжаючий запах з рота. Такий засіб можна використовувати для регулярного щоденного чищення зубів, так як воно не пошкоджує емаль. Навпаки, оздоровчий ефект сприятливо позначиться на стані зубів і ясен.

Для цього слід всього лише подрібнити свіжий базилік в пюре. З його допомогою і чистять зуби. Ще один рецепт-змішайте сухе листя базиліка з гірчичним маслом. Така суміш додасть особливий блиск посмішці.

Освітлення сумішшю перекису і соди.

Домашнє відбілювання емалі більш ефективно, якщо поєднати попередні способи:

зволожити 1ч.л. соди розчином перекису водню 3%, отримати кашку; почистити зуби.

Тривалість процедури – три хвилини, потім ретельно прополоскати рот.

Найчастіше відбілюючий ефект помітний після першого застосування. Позбавлятися даним способом від нальоту і плям на зубній поверхні не частіше двох разів на тиждень.

Морська сіль.

Якщо брати приклад з китайців, то вони для чищення зубів використовують тільки натуральну морську сіль. При цьому у них практично не зустрічається проблем з карієсом, жовтизною посмішки та іншими стоматологічними неприємностями.

Сіль, особливо морська, володіє не тільки абразивними властивостями. Вона здатна зміцнити емаль, знешкодити ротову порожнину, очистивши від бактерій, допомагає знеболити зуб та ін.

Якщо використовувати тільки звичайну харчову сіль, то вона подіє на емаль лише за рахунок абразивних властивостей – очистить наліт і камінь. Набагато корисніше для цієї процедури брати морську натуральну сіль, без барвників та інших добавок. У ній міститься величезна кількість корисних мікроелементів, благотворно впливають на весь зубний ряд.

Для цього достатньо взяти дуже дрібну сіль і нанести її на пасту під час чищення порожнини рота. Також можна використовувати цей інгредієнт самостійно, акуратно масажуючи з його допомогою поверхню емалі. Тільки рухи повинні бути м’якими, щоб її не подряпати.

Для тих же, у кого спостерігаються проблеми з тонкістю і чутливістю емалі, або ж запалюються ясна, краще використовувати сольовий розчин. Для щоденного ополіскування досить брати п’ять грам солі на склянку води. Після таких процедур посмішка буде блискучою, а самі зуби і ясна здоровими.

Перекис водню.

Згадуючи про це засіб для освітлення емалі як допоміжному компоненті при очищенні за допомогою соди, потрібно розповісти більш докладно. Справа в тому, що перекис водню дуже активна щодо відтінку емалі і здатна не просто зняти поверхневий шар, а висвітлити її зсередини. При цьому вона непогано діє як самостійний засіб, так і в поєднанні з іншими переліченими вище інгредієнтами.

Але застосовувати перекис занадто часто не слід, так як вона досить агресивна і може зруйнувати емаль. Недарма це просте аптечне засіб виступає основним компонентом майже всіх професійних відбілюючих гелів.

Для безпечного використання рекомендується дотримуватися наступних правил:

Проводити процедуру не частіше, ніж один раз на тиждень або рідше. Використовувати тільки 3%-й розчин. Тримати на зубах його слід не довше трьох-п’яти хвилин. При підвищеній чутливості емалі не використовувати.

Для відбілюючого ефекту досить нанести перекис ваткою на поверхню зуба і потримати п’ять хвилин. Після цього потрібно добре обполоснути їх, щоб повністю змити засіб.

Можна розбавити ложку перекису в склянці води і обполіскувати таким розчином зуби, намагаючись не ковтати його. Цим же способом рекомендують обполіскувати рот після інших відбілюючих процедур, наприклад, при використанні масла або соди для кращого очищення поверхні емалі від застосовуваного компонента.

Більш докладно: 3 рецепта відбілювання зубів перекисом.

Смужки для відбілювання зубів є одним з популярних і недорогих засобів, які допомагають знайти білосніжну посмішку.

Виробники смужок стверджують, що ефект буде помітний вже на 3-й день використання смужок . Проте в середньому результати можна побачити приблизно через тиждень використання, що також залежить від рівня жовтизни зубів. Ефект відбілювання може тривати від 6 місяців до року після повного курсу.

Відбілюючі смужки дуже легко використовувати. Зазвичай набір складається з двох смужок, одну з яких поміщають зверху, а знизу. Їх можна носити, поки ви займаєтеся домашніми або іншими справами.

· Промокніть зуби серветкою, щоб прибрати надлишки слини.

· Помістіть смужки так, щоб вони не торкалися ясен.

* Притисніть смужки до зубів і залиште максимум на годину (в залежності від того, що сказано в інструкції).

Пам’ятайте, що довге використання смужок може пошкодити ясна і привести до пошкодження зубної емалі.

10 способів відбілити зуби в домашніх умовах.

Понад 100 тисяч британців проходять через процедуру відбілювання зубів щороку. У нашій країні статистика не ведеться, але стоматологи зізнаються, що процедура і справді набирає популярність. Все більше людей стежать за зубами і намагаються домогтися білосніжної голлівудської посмішки.

Але, виявляється, є кілька способів зробити зубки білими, не звертаючись за допомогою до стоматологів. На думку доктора Мервіна Друяна з Лондонського Центру косметичної стоматології , важливо, щоб білизна зубів була натуральною, тобто за кольором приблизно відповідала білизні білка очі. Британські стоматологи впевнені, що відбілити посмішку можна і самим в домашніх умовах:

1. Чистити содою.

Так, зазвичай содою ви відчищаєте чайник і ложки. Але немає нічого страшного в тому, щоб переставити баночку з содою у ванну кімнату. Соду додають в більшість зубних паст, адже вона і є той самий природний відбілювач.

«Змішайте чверть чайної ложки соди з водою і умочіть в цей склад зубну щітку», — радить стоматолог доктор Річард Маркес. Можна так само додавати соду в дешевий зубний порошок. Сода поступово допоможе відбілити зуби досить дбайливо.

2. Є полуницю і яблука.

Яблука — відомий спосіб очистити зуби, коли зубна щітка недоступна. Але, здавалося б, полуницю і від футболки-то не відіпрати, якщо раптом вимажешся, невже зуби не стануть від неї червонуватими? Виявляється, полуниця містить яблучну кислоту, яка допомагає природним способом відбілювати зуби. Але є одне важливе зауваження! Полуницю потрібно просто їсти. Ні в якому разі не залишайте полуницю на зубах, адже її кислота при тривалому впливі може пошкодити зубну емаль.

3. Полоскати солоною водою.

Солона вода доглядає за яснами, адже сіль-це природне антибактеріальне середовище. Крім того, якщо розмішати чайну ложку солі в склянці теплої кип’яченої води, охолодити її і використовувати для полоскань порожнини рота, можна помітити, як поступово зубна емаль стане білішою.

4. Стежити за кольором.

Білі продукти роблять ваші зуби білішими. Внесіть в раціон рис, рибу, курку. А ось яскраві кольорові продукти, такі як чорниця, морквина, буряк, тільки «пофарбують» зубну емаль. До речі, після червоного вина, бальзамічного оцту і кави потрібно обов’язково полоскати рот, адже ці напої фарбують зуби, не дозволяючи вам відбілити свою посмішку (або пити їх можна через соломинку, щоб напої не стикалися з зубами).

5. Електрична щітка.

Це не реклама, але стоматологи заявляють, що електрична щітка видаляє на 70 відсотків більше нальоту і чистить правильніше, ніж звичайна, ручна. Отже, з такою щіткою і білозубою посмішки домогтися буде простіше.

6. Сирна терапія.

як відбілювання зубів в домашніх умовах

Не бутерброд з гаудою, звичайно, а твердий сир дійсно має таку структуру, яка здатна зчистити наліт з поверхні зубів. Крім того, в сирі багато кальцію, який зробить зуби міцними. З цієї ж причини лікарі радять пити молоко.

7. Кокосове масло.

Наліт на емалі часто з’являється через те, щоб зуби фарбують продукти, які ми їмо. Доктор Маркес пропонує полоскати зуби кокосовим маслом (досить столової ложки на одну процедуру). Олія захищає емаль від фарбування та прилипання найдрібніших частинок кольорових продуктів, а ще кокосове масло видаляє бактерії з поверхні зубів і ясен.

8. Продукти-віник.

Є така їжа, яка може виконати функцію чистячої губки — наприклад, поп-корн з його грубими краями чудово очищає зуби. За умови тільки, що поп-корн не солодкий, і ви після нього прополощете зуби.

9. Жувальна гумка.

Рекламні ролики рекомендують жувати жуйку після їжі не просто так. Вона здатна механічно видалити зайве «сміття» і стимулювати слиновиділення, яке нейтралізує кислоту після їжі. Кислоти менше, сміття менше — зуби чистіше. Тільки ось вибирати жуйку потрібно без цукру і жувати недовго. Дуже часто ми відчищаємо зуби, але забуваємо про область між зубів. Вона залишається темніше самих зубів, і посмішка виглядає небездоганно. У боротьбі за абсолютну чистоту допоможе зубна нитка, якою варто обробляти область між зубами, щоб посмішка була яскравою.

10. Не забувати про мову.

Зуби почистили, а язик не стали? Адже саме на ньому можуть затриматися всі залишки їжі, в тому числі і від фарбувальних продуктів і напоїв. А вже мова-то до зубів ці «фарби» донесе з легкістю. Так що обов’язково чистите язик разом з зубами.

ДО РЕЧІ.

Якщо ніякі засоби не допомагають, можна «відбілити» посмішку за допомогою хитрості з макіяжем. Наприклад, червона помада «холодного» відтінку робить зуби візуально білішими.