як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Як відбілити пластмасові зубні протези.

Близько року тому встановили пластмасові зубні протези на місці передніх зубів. Згодом вони стали трохи брудними, потемніли. Підкажіть, як можна відбілити пластмасові зуби?

Шановна Катерино Петрівно, пластмасові коронки для багатьох є альтернативою металокераміці. По-перше, вони в кілька разів дешевше, а по-друге, за зовнішнім виглядом мало чим відрізняються від натуральних зубів.

Але дешевизна коронок має і свої мінуси. Пластмаса швидко зношується, вона має властивість вбирати запахи і міняти колір під впливом кави, їжі з барвниками та інших факторів. До того ж термін експлуатації таких коронок, в середньому, два роки.

Пожовтіння і потемніння коронок з пластмаси — природний процес, що пояснюється властивостями матеріалу. Тому відбілити пластмасові зубні протези практично неможливо.

Рекомендую змінити пластмасові протези на металокераміку, вона не зношується так швидко і в кілька разів довше зберігає свою форму і колір.

Як правило, досвідчені і сумлінні доктора спочатку пояснюють пацієнтам можливі наслідки експлуатації різних видів протезів та радять використовувати пластмасові як тимчасові, але не для постійного носіння.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Перш ніж приступати до відбілювання зубних протезів, люди, як правило, відвідують спеціалізовані форуми, радяться з лікарями, цікавляться у друзів. Але задовільна відповідь знаходить не кожен. Тут проблема в тому, що загального стандарту немає. Багато людей просто надмірно все ускладнюють. Відбілити протези насправді не складно. Існує кілька методик, що дозволяють вирішити таку проблему.

Про що йде мова

Домашні методики.

Відбілити протез можна за допомогою механічної чистки або ж професійної. Правда, перший варіант ефективний лише при незначному потемнінні стоматологічної конструкції. Якщо зміни кольору більш виражені — необхідна професійна чистка.

Як правило, знімні зуби починають темніти через нальоту. Він може виникнути як на штучних, так і на натуральних зубах. Першопричиною прояви є недостатньо ретельна чистка. Наліт утворюється з відмерлих клітин, залишків їжі, бактерій. Так як поверхня зубів шорстка, вона легко вбирає харчові барвники. На зубах надовго залишаються сліди від куріння і різних напоїв. Наліт покриває більшу частину зуба. Тому виглядає, ніби протез темніє, хоча первозданний вигляд залишається без змін.

Механічна чистка.

Якщо причину потемніння усунути, то зубний протез помітно отбелится. Найпростішим способом буде механічна чистка. Для цього потрібна досить жорстка щітка. Попередньо протези змочують в теплій воді. Можна також додати кошти з антисептичною дією, які будуть боротися з бактеріями, руйнуючи наліт. Потім протез очищають звичним способом. Можна додати і зубний порошок. Від цього протез стане світліше. Дану процедуру необхідно повторювати двічі на тиждень, крім щодня чистки м’якою щіткою.

Однак при відбілюванні пластикових протезів важливо бути акуратним. Пластик легко дряпається. Наліт з-за цього буде накопичуватися швидше.

Професійні засоби.

Для більш ретельного чищення, а також відбілювання зубів розроблені спеціальні стоматологічні кошти. Їх випускають ті фірми, які виробляють засоби для догляду за порожниною рота. Як правило, відбілюючі препарати випускають у вигляді таблеток-шипучок. Їх просто розчиняють в теплій воді, опускають протези в розчин на два-три години. Часом рекомендується залишати протези на ніч.

Основними діючими компонентами таких препаратів є антисептичні речовини. Вони ефективно протистоять бактеріям, усуваючи наліт. Крім того, таблетки-шипучки дезінфікують стоматологічні конструкції. Вони захищають протези від шкідливого впливу бактерій і потемніння. Такі таблетки освіжають дихання.

Деякі засоби містять полімерні компоненти. Вони покривають зубні конструкції невідчутною плівкою. Така плівка захищає протези від скупчення нальоту протягом декількох тижнів. Повторювати чистку рекомендується не менше разу на тиждень. Дезінфікуючі таблетки важливо використовувати регулярно. Це дозволить вирішити цілий перелік можливих проблем з протезами.

Однак важливо і підтримувати білизну стоматологічних конструкцій. Для цього необхідний належний догляд. Після кожного вживання їжі слід обполіскувати протези під теплою протечной водою. Таким чином, людина прибере залишки їжі і зможе запобігти скупчуванню нальоту. Для ополіскування можна застосовувати спеціальні аптечні засоби. Вони мають антисептичну властивість.

Щоранку і у вечірній час, щодня, вставні зуби потрібно чистити щіткою. Це убезпечить протез від потемніння і дозволить усунути неприємний запах. Один раз на сім днів стоматологічні конструкції можна відмочувати в дезінфікуючому розчині. Для отримання кращого ефекту слід здійснити жорстку механічну очистку. Однак якщо в складі засобів є полімерні компоненти, то краще з таким способом не експериментувати. Адже щітка може просто усунути утворену захисну плівку.

Хоча б раз на рік протез потрібно перевіряти у стоматолога. Спеціаліст проведе професійне очищення конструкції, відполірує поверхню. У підсумку це створює захист від швидкого накопичення нальоту. Дотримання таких правил дозволить уникнути утворення потемніння або нальоту.

Як почистити зубні протези від чорноти і нальоту в домашніх умовах.

Люди, які встановили протези замість втрачених зубів, стикаються з проблемами по їх очищенню. Щоб відбілити зубні протези в домашніх умовах, одних щіток з пастою недостатньо: потрібні кошти, призначені для подібних цілей. Тоді термін експлуатації виробів значно збільшиться, а їх покриття залишиться білосніжним.

Основні правила чищення.

Якщо їх постійно чистити, то вони прослужать довго, незважаючи на матеріал з якого вони зроблені — наприклад, нейлон або пластмасу. Є рекомендації про те, як почистити зубні протези від чорноти:

Чистку виробів проводять 2 рази на день. Не варто застосовувати щітку з грубими щетинками, а в зубній пасті неприпустимі великі абразивні речовини. Процес очищення повинен бути акуратним без надмірного натискання на покриття. Обробляють всю поверхню, особливо ті ділянки, де вони стикаються зі слизової порожнини рота. Таблетки і дезінфікуючі засоби використовують тільки при сильному нападі.

Періодично потрібно звертатися за допомогою до стоматологів для проведення серйозної чистки конструкції. У них є професійне обладнання, тому вони з легкістю видалять камені і темний наліт.

Видалення нікотинового нальоту.

Якщо часто зловживати сигаретами і шкідливими напоями, то від нікотину на поверхні штучних зубів утворюється чорний наліт. Від цього зовнішній вид протезів зіпсується, отже, під час розмови у співрозмовника складуться погані враження. Як почистити зубний протез від темного нальоту:

В аптеці продають спеціальні щітки, які призначені для чищення протезів у важкодоступних місцях. Час обробки становить 10 хв. Замість звичайної зубної пасти краще зробити розчин з таблеток. Рідина не тільки відбілює виріб, але і видаляє накопичилися мікроорганізми.

Ці способи очищення не допоможуть, якщо на зубній конструкції утворився стійкий і сильний наліт. В цьому випадку доведеться відвідати стоматолога, який відбілить вставною протез дієвими засобами.

Таблетки для приготування розчину.

Як заявляють фахівці: використання таблеток ефективно усуне темний наліт. Якими засобами можна відбілювати:

Dentipur Cleansing Tablets. Непогано справляється з нальотом і темними плямами. Протези не псуються навіть при дуже частому чищенні. Dentipur. У складі є натрій хлорид і лимонна кислота. Обидва компоненти ефективно усувають наліт, при цьому конструкція не пошкоджується. Corega Tabs (Корега). Виробники виготовляють препарат з силіконового полімеру. Бактерії, наліт і мікроорганізми не осідають на протезах, оскільки речовина захищає покриття, створюючи на поверхні пластмасових зубів міцну тонкошарову плівку. Тому білизна і чистота зберігаються на тривалий час. ROCS. Якщо у людини після тривалого носіння нейлонових протезів з’явився стоматит, то варто скористатися саме такими таблетками. До того ж засіб відмінно позбавляє від нальоту, відкладень і неприємного запаху. При цьому металеві кламери не зіпсуються від таких таблеток. Lacalut Dent. Препарат не тільки видаляє забруднення і розчиняє залишки їжі, але і запобігає утворенню інфекцій. Paro Care. У складі таблеток є цинк і олово. А ці речовини прекрасно видаляють наліт. Тому якщо застосовувати їх регулярно, то карієс не буде розвиватися. Полидент. У його складі немає абразивних частинок, при яких можна пошкодити покриття протезів. Ще один бонус: при регулярному чищенні цими таблетками кавові і чайні плями швидко зникнуть. Dontodent Intensiv-Reiniger Tabs. Препарат не тільки блокує наліт, але і забезпечує людині приємний м’ятний запах з рота на тривалий час. Основу таблеток становить активний кисень. VITIS Orthodontic. Препарат запобігає розмноженню бактерій і усуває різної складності плями. MyoClean. Цей препарат швидко видаляє чорні відкладення, перешкоджає появі нальоту і дієво бореться проти мікроорганізмів. До того ж при його частому використанні можна домогтися позбавлення від неприємного запаху. Президент. Таблетки також швидко і ефективно справляються з різними відкладеннями на поверхні зубної конструкції. Protefix. У складі препарату також є активний кисень, який швидко знищує бактерії навіть в самих важкодоступних ділянках протеза.

Кожен засіб діє по-різному. Деякі з них не просто запобігають наліт, але і вберігають порожнину рота від інфекцій і надають приємний запах.

Не варто самостійно призначати собі засіб для очищення знімних протезів, цією справою займається лікар. Серед найкращих таблеток для приготування розчину фахівці виділили наступні:

Перед виготовленням рідини для чищення протеза необхідно уважно прочитати інструкцію. Зазвичай схема виглядає так:

У склянку наливають воду і туди додають 1 таблетку. Після чого зубний виріб протирають і кладуть в ємність. Далі активні речовини вступають в реакцію з матеріалом, і під час процесу чищення можна спостерігати освітлення протеза. Коли пройде певний час згідно з інструкцією, то конструкцію виймають зі склянки і очищають щіткою і зубною пастою до тих пір, поки відбілювання не доведуть до первісного вигляду. Не можна займатися обробкою дуже часто. Досить проводити процедуру 1 раз в 7 днів.

Ультразвуковий метод.

Відбілити металокерамічні зуби в домашніх умовах можна ефективним ультразвуковим апаратом. Такий пристрій використовують стоматологи, усуваючи в кабінеті наліт ультразвуковими ваннами.

В процесі роботи пристрою з’являються дрібні бульбашки, проникаючи в простір між зубів і просочуючись в пори. Тому ультразвук знищує всі мікроорганізми в складних ділянках.

Народні методи.

Знавці придумали безліч методів для чищення протеза і коронки без втручання фахівців. Популярними вважаються такі:

На 1 склянку беруть 100 г оцту і стільки ж теплої води. Обидва компоненти ретельно перемішують. В виготовлену рідину кладуть штучні зуби і залишають очищатися на ніч. Вранці конструкцію витягують і обробляють щіткою і зубною пастою. Гаряча вода неприпустима, оскільки вона деформує виріб. Також не варто проводити такі процедури дуже часто. На зубну щітку наносять пасту, поверх наливають сік з лимона. Потім сумішшю промащують протези і чекають 30 хв. Після чого її видаляють теплою водою і протирають. Розбавити лимонний сік і ополіскувач для рота. Потім в розчин помістити зубну конструкцію. В такій рідині можна зберігати виріб тривалий час.

Увага! Незнаючі люди використовують спосіб очищення, який згубний для протезів. Вони розбавляють перекис водню і соду. А така реакція знищує покриття штучних зубів.

Відео — як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах (Відео)

Очистити зубні протези в домашніх умовах можна тільки при легкому забрудненні, але якщо наліт стійкий, а виріб буде ще сильніше темніти, то доведеться йти за допомогою до фахівця, який призначить потрібний розчин і дасть додаткові рекомендації.

Відео — як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах (Відео)

Відгуки про способи чищення.

Після нетривалого носіння зубних протезів почав утворюватися легкий наліт. Зубною пастою і щіткою проблему було важко вирішити. Знайомі порадили таблетки, з яких роблять очисні розчини. Через кілька процедур покриття стало білосніжним.

Купувати вставні зуби кожен раз після того, як вони потемніють, це дуже дорого. Звичайна паста не допомагала. На форумі порекомендували скористатися народними засобами для очищення протезів, вибрав найактуальніший: оцет з теплою водою. Проблема вирішилася досить швидко.

Штучні зуби ношу тривалий час, природно, вони темніли з кожним днем все сильніше і сильніше. Ніякі кошти не допомагали. Звернулася в стоматологію, там мені запропонували послугу з відбілювання протеза ультразвуком. Процес тривав недовго. Лікар відновив первісний білосніжний вид покриття і призначив спеціальні розчини.

Чим відбілити пластмасові зубні протези.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Зубні протези для багатьох людей є справжнім порятунком. Це прекрасне рішення, якщо втрачені всі зуби або їх велика частина. Протези можуть бути виготовлені з різних матеріалів, найпоширеніший – це пластмаса. Пластмасові протези досить зручні, швидкі у виготовленні, можна підібрати відтінок під колір своїх зубів. Крім того, пластмаса коштує набагато дешевше металокерамічних аналогів. Серед недоліків-пластмасовий протез недовговічний (його доведеться міняти щороку) і досить крихкий (жувальні зуби стираються в першу чергу).

Хороший якісний протез-це здатність самостійно жувати їжу, а також важливий зовнішній вигляд людини. Але щоб все було так «красиво», за протезами потрібно доглядати. Рано чи пізно поверхню матеріалу, точно так само, як і натуральні зуби, може темніти. Це відбувається через наліт, який утворюється із залишків їжі, органічних частинок, бактерій і мікробів. Щоб цього уникнути, протезам потрібно приділяти належну увагу.

Як доглядати за зубними протезами.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Ось основні правила, які потрібно дотримуватися, якщо ви носите зубні протези.

Після кожного прийому їжі протез потрібно виймати і обполіскувати під струменем проточної води. Полоскати потрібно ретельно, щоб в щілинах не залишилося залишків їжі. Будьте при цьому обережні-падіння протеза і удар об тверду поверхню керамічної раковини або ванни можуть пошкодити крихкий протез. Вранці і ввечері протез потрібно чистити, рівно так, як ви доглядаєте за своїми зубами. Якщо у вас ще залишилися свої зуби, протез потрібно зняти і почистити його щіткою, використовуючи зубну пасту. Не використовуйте пасту та зубний порошок з твердими абразивними частинками, які можуть пошкодити і подряпати поверхню протеза. Якщо на поверхні утворюються подряпини, він почне темніти швидше, через проникнення всередину мікробів і бактерій. При чищенні протезів не забувайте почистити свої зуби, язик, ясна і язик. Використовуйте для цього м’яку щітку. Якщо своїх зубів немає, протез все одно потрібно виймати для чищення, щоб запобігти скупченню їжі і мікробів між яснами і протезом. Один раз на два тижні потрібно проводити ретельне чищення протезів. Для цього їх замочують в спеціальних розчинах, які можна купити в будь-якій аптеці. Вони найчастіше являють собою шипучі таблетки, які потрібно розчинити в склянці води, а потім замочити в цьому розчині протез. Крім професійних засобів можна використовувати просто зубну пасту. Для ретельного чищення м’яка щітка не підійде, візьміть щітку з жорсткою щетиною. Попередньо замочіть протез в теплій воді, а потім пройдіться по ньому щіткою. На ніч знімайте протез і залишайте його в ємності з водою. Можна додати в воду трохи хлорофіліпту, ополіскувача для порожнини рота або іншого антисептичного складу. Раз на півроку потрібно відносити протез на чистку до стоматолога. Раз в 3-5 років виріб слід міняти.

Якщо ви знімаєте протези більш ніж на пару годин, вони повинні зберігатися у воді, пам’ятайте це. У сухому середовищі протез може тріскатися і деформуватися. Також не слід залишати протези в гарячій воді. Якщо на протезі є металеві елементи, не залишайте його воді з-під крана. Метал в реакції з хлором може привести до того, що протез потемніє.

Професійні засоби для відбілювання протезів.

Майже всі косметичні компанії по догляду за зубами мають лінійку засобів по догляду за протезами. Серед найпопулярніших і затребуваних – шипучі таблетки Лаколют, Дента, Корега, Рокс, Протефикс. Це не тільки ефективні засоби, вони ще й безпечні. При чищенні протеза зубною щіткою на поверхні утворюються мікротріщини, в яких скупчуються мікроби набагато швидше. Протез після цього доводиться дезінфікувати набагато частіше. До того ж, виглядає він більш сірим.

Деякі виробники, наприклад, Корега, виготовляють шипучки на основі активного кисню. Під час взаємодії кисень проникає у важкодоступні місця поверхні протеза і активно очищає їх. Після такої чистки протез стає біліше на кілька тонів. Крім того, таблетки володіють антисептичним складом, що допомагає уникнути проблем в порожнині рота. Деякі засоби включають до складу подібних очищувачів полімер. Він покриває поверхню протеза і захищає його від зовнішнього впливу. Якщо ваші таблеточки з полімером, чистити протези зубною щіткою не слід, інакше ви зітрете захисний шар.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Якщо поверхня протезів потемніла, можна віднести виріб стоматолога. Однак на це не завжди є час і гроші. Ось кілька способів домашнього відбілювання протезів.

Лимонний сік. Замочіть протези на ніч в теплій воді з додаванням пари столових ложок лимонного соку. Це не тільки дозволить очистити і відбілити протез, але і позбавить від неприємного запаху з рота. Оцет. Причиною темного нальоту можуть бути бактерії, позбутися від яких можна за допомогою оцтового розчину. Розчиніть в склянці води три столові ложки оцту і залиште протез в цьому розчині на пару годин. Довше тримати не можна – оцет може роз’їсти м’які частини імпланта. Крім того, оцтова чистка повинна бути не частіше одного разу на два тижні. Зубний порошок, оцет і лимон. Сірий протез – не дуже приємне видовище, особливо, якщо є свої зуби, і вони виглядають при цьому дуже контрастно. В цьому випадку потрібно скористатися серйозним відбілюванням з лимона, оцту і зубного порошку. Змішайте столову ложку лимонного соку з такою ж кількістю оцту. Може початися реакція-це нормально. Додайте до рідини зубний порошок, щоб вийшла кашка. Нанесіть її на протез, розподіливши тонким шаром. Залиште на півтори години, а потім ретельно промийте під водою. Чистити протез щіткою не рекомендується, щоб тверді частинки зубного порошку не подряпали поверхню. Можна в кінці протерти і наполірувати протез простою сухою тканиною.

Ці прості поради допоможуть вам швидко і безпечно очистити протези будинку, якщо професійних таблеток під рукою не виявилося.

Медицина зайшла дуже далеко в поросах протезування зубів. Сучасні протези практично не відчуваються, вони добре сидять і втратити їх досить складно. Щоб протез прослужив вам якомога довше, потрібно правильно за ним доглядати.

Відео: догляд за зубними протезами.

Чим без шкоди відбілювати зубні протези з пластмаси в домашніх умовах?

Оптимальне рішення проблеми нестачі зубів, відсутності їх в ротовій порожнині-зубні протези з пластмаси. Матеріал зручний простотою виготовлення, різноманітністю відтінків емалі, вигідною ціною в порівнянні з аналогічними пристосуваннями з металокераміки або композитів. Дотримання правил догляду за штучною щелепою збільшує термін служби, підтримує приємний зовнішній вигляд.

Як доглядати за зубними протезами з пластмаси?

Зубний протез потребує постійної турботи. Проводяться наступні процедури:

Чистка знімного протеза зубною пастою вранці і ввечері. Категорично заборонено щоденне використання зубного порошку. Абразиви гігієнічного засобу пошкоджують поверхню протеза. Утворилися мікротріщини допомагають розвиватися хвороботворним мікробам. Обов’язкове використання іригатора для очищення незнімного протеза після прийому їжі. Тиск цівки води змиває частинки їжі з недоступних для зубної щітки зон. Ґрунтовна обробка проводиться раз на два тижні. Знімну щелепу занурюють в розчин, приготований зі спеціальних таблеток. Після замочування поверхню протеза очищають щіточкою і промивають водою. Профілактичний огляд стоматологом проводиться не рідше 1 разу на півроку.

Недотримання рекомендацій з обслуговування пластмасових протезів призводить до погіршення естетичного вигляду і пошкодження пластмаси. Передчасне зношування збільшує рівень фінансових витрат.

Види відбілювання вставних зубів.

Куріння тютюну, вживання чаю і кави змінюють колір штучних зубів. Прибрати неприємний наліт і відновити первинний зовнішній вигляд допомагають останні досягнення науки і техніки. Відбілювання здійснюється механічним шляхом в стоматологічній клініці або спеціальними розчинами самостійно.

Професійні засоби.

Перелік основних торгових марок:

Дентипур; Фиттидент; Протефикс; Корега; MYO Clean та інші.

Таблетку розчиняють в теплій воді, в отриману рідину опускають протез на 10-15 хвилин. Активний кисень, що міститься в шипучці, знімає наліт і дезінфікує поверхню без пошкодження матеріалу. Конструкцію промивають проточною водою, висушують м’якою серветкою. Заборонено приймати розчин всередину, полоскати рот дезинфікуючою рідиною.

Механічна стоматологічна чистка.

Запущені випадки усуваються фахівцем в стоматологічному кабінеті. Незнімна конструкція очищається методом Air Flow. Суміш води, повітря і м’якого абразиву під тиском освітлює пластмасу вставного зуба протягом 30-45 хвилин на 1-2 тони. Безболісний спосіб, що не викликає алергічних реакцій і пошкодження ясен.

Безконтактна очищення нальоту на знімному пластмасовому протезі здійснюється в ультразвуковій ванні. Ємність заповнюється чистою водою, всередину укладається зубний протез. Процес видалення плям триває не більше 10 хвилин. Високочастотні коливання шляхом кавітації руйнують потемніння, зберігають структуру матеріалу.

Народні засоби.

Доступність підручних засобів і економія грошових коштів викликає широкий інтерес до альтернативних способів освітлення вставних зубів. Народні рецепти дозволяють відбілити зубні протези в домашніх умовах фруктами, аптекарськими препаратами, природними абразивами. Позитивний результат досягається руйнуванням забруднень органічними кислотами або стиранням твердими мікроскопічними частинками. Нижче наведені найбільш популярні методики.

Сода або сіль.

Сода швидше проводить відбілювання штучних зубів. Діє як абразив і антисептик. Нанесена на зубну щітку кашка з бікарбонату натрію за один прийом освітлює поверхню зубів на 3-4 тони. Обережно почистити знімний протез можна, але проконтролювати процес чищення незнімної конструкції важко. Концентрована форма речовини дратує і пошкоджує ясна. Зловживання швидкодіючим засобом руйнує вставну щелепу і призводить до кровотечі слизової. Чистку слід здійснювати не частіше 1 разу на 10 днів.

Щадною альтернативою содової чищенні є застосування кухонної солі дрібного помелу. Менш виражений абразивний ефект дозволяє дбайливо освітлювати пластикову поверхню зубів. Знезаражуючу дію хлориду натрію знищує хвороботворні мікроби, нормалізує запах з рота. Чистка проводиться вологою зубною щіткою з нанесеним шаром солі. Після обробки рот ретельно обполіскується. Рекомендується проводити процедуру не більше 1 разу в 5 днів, так як засіб все ж пере пластмасу.

Сік лимона.

Лимонний сік з успіхом відбілює потемнілий протез. Присутні в Цитрусі органічні кислоти роз’їдають плівку від чаю або інших фарбувальних продуктів харчування. Натираючи проблемну ділянку внутрішньою стороною цедри, можна домогтися відбілюючого ефекту. Шкірка містить менше кислоти, ніж м’якоть, ймовірність руйнування пластику знижена.

Борються з нальотом і дезінфікує порожнину рота за допомогою суміші солі і соку лимона в пропорції 1 до 3. Отриманою рідиною полощуть рот після чищення, потім змивають водою. Проводити процедуру слід не більше 2 разів на тиждень. Робити частіше не рекомендується через агресивного впливу кислоти лимона.

Бананова шкірка.

Екзотичний спосіб відбілювання — використання шкірки банана. Наявність лимонної кислоти в оптимальних пропорціях дозволяє безпечно очистити поверхню зубів:

попередньо очищаємо гігієнічної пастою поверхню протеза; споліскуємо рот; внутрішньою стороною шматочки шкірки натираємо конструкцію; витримуємо проміжок часу 10 хвилин; звільняємо ротову порожнину від бананового нальоту.

Маніпуляції проводяться щодня, вранці і ввечері. Бананова шкурка береться від стиглого фрукта без ознак гниття. Ефект «африканської» пасти проявляється через тиждень.

Перекис водню.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Потужна дія вимагає ретельного дозування і акуратного нанесення розчину. Перекис втирається тампоном або ватною паличкою. Концентрація окислювача не повинна бути більше 3%. Обов’язково промивання теплою водою. Очищення виконується не частіше 2 разів на місяць.

Інші способи відбілювання в домашніх умовах.

Вибираючи спосіб відбілювання в домашніх умовах, враховуються фактори:

протезування (знімна або незнімна конструкція); швидке освітлення механічним або хімічним шляхом збільшує ризик передчасного руйнування протеза, нанесення шкоди ясен; поступове зміна кольору нівелюється вживанням чаю або кави.

Таблиця популярних видів відбілювання:

Як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах.

Протези встановлюються в разі відсутності зубів. Останній факт не можна ігнорувати, так як втрата зубів може вплинути не тільки на естетику і особливості сприйняття, але і на функціональні можливості. Сусідні зуби можуть розхитатися, зубний ряд порушитися і зміститися, зарощення ясенного ложа веде до неможливості установки протезів. Навіть при відсутності частини ряду порушується жувальна функція. Погіршення якості процесу призводить до системних проблем шлунково-кишкового тракту.

Переваги пластмасових протезів.

При виборі матеріалу для протеза потрібно враховувати різні фактори, обов’язково порадитися з лікарем, отримати докладні рекомендації, засновані на оцінці клінічної картини. Пластмасові протези частіше є тимчасовими. Вони ставляться на той період, коли відбувається виготовлення постійних. Тобто, не більше, ніж на місяць. Однак, в деяких випадках можлива установка таких конструкцій і на постійній основі. У них є певні вагомі переваги і навіть доктора не висловлюються проти їх постійного носіння.

Повний пластмасовий протез.

Основною перевагою таких протезів є невисока вартість.

Пластмаса легко піддається впливу, вона досить міцна, щоб витримати невеликі навантаження. Але для тривалого носіння багато фахівців вважають виготовлені з неї протези не придатними, пластмаса недостатньо для цього міцна і надійна. Міняти такі протези потрібно не менше одного разу в три роки, але навіть в цьому випадку це більш економічно, ніж ставити коронки з металокераміки або кераміки. У той же час, для реставрації передніх зубів пластмаса цілком придатна, вона має властивість відтворювати потрібний відтінок, що дуже важливо в цьому випадку, адже необхідно досягти естетичного ефекту.

Отже, переваги пластмаси в якості матеріалу для протезів:

невисока вартість, це, безумовно, самий доступний з наявних на ринку варіантів; здатність добре передавати кольори, різні відтінки; процес виготовлення набагато простіше і швидше, ніж при створенні металокерамічних або керамічних протезів; від бактерій і холоду такі коронки захищають добре, незважаючи на брак міцності матеріалу; їх легко можна замінити на конструкції з інших матеріалів.

Чому варто відмовитися від пластмасових протезів.

Недоліки також цілком очевидні:

матеріал крихкий, коронки для жувальних зубів з нього швидко зношуються, часто виникають тріщини, сколи; при недостатньому догляді можливе виникнення інфекції, так як пориста структура матеріалу, в ній можуть накопичуватися бактерії; можливі алергічні реакції на деякі сполуки; з протягом часу протези втрачають колір, схильні до впливу харчових і штучних барвників.

Токсичний стоматит при користуванні акриловими протезами.

В останньому випадку виникає питання, як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах. Деякі фахівці дуже категоричні і вважають, що протези просто потрібно змінювати, але можна вдатися до порад простих обивателів, більш лояльних експертів, народних засобів і спробувати виправити ситуацію.

Чому темніють протези.

Як вже говорилося, матеріал пористий, навіть після полірування при установці протеза, він не втрачає це властивості, залишається шорстким. Згодом фарбувальні речовини залишають на них свій слід, з’являється наліт. Навіть при посиленому чищенні не завжди вдається уникнути появи плям. Особливо неприємно це для тих, у кого є ще власні зуби, такі коронки можуть виглядати темніше. Важливо почати процес ретельного догляду якомога раніше, тоді можливо зберегти протез в первозданному вигляді надовго. Але не варто сподіватися, що такі протези залишаться білосніжними на десятиліття.

Міняти коронки необхідно кожні 3-5 років, в іншому випадку вони стають дуже крихкими і при найменшій травмі здатні пошкодити ясна або щоку.

Чим відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах? Можна застосовувати спеціальні засоби для відбілювання або скористатися народними засобами.

Правила догляду за протезами.

Зубні протези потребують такого ж догляду, як і звичайні зуби. Також потрібна зубна щітка і паста. Правильний догляд гарантує, що необхідність в застосуванні відбілювання виникає набагато рідше.

Основні принципи догляду:

щетина повинна бути м’якою, особливо ретельно потрібно прочищати місця стикування конструкції з десною. В ідеалі, також як і у випадку зі звичайними зубами, проводити чистку після кожного прийому їжі. Але якщо це неможливо, то два рази в день це потрібно робити обов’язково; засоби догляду вибираються спеціальні; застосовуються спеціальні таблетки, які служать індикатором при пошуку зубного нальоту.

Для чищення протеза застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода.

Чим чистити пластмасові зубні протези від темного нальоту? Все залежить від ступеня забрудненості. Але, в будь-якому випадку, потрібно ретельно очистити конструкцію. Для більшого ефекту чистки застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода. Якщо наліт видалити, Колір виробу можна повністю відновити.

Але потрібно враховувати, що абразивні засоби можуть пошкодити поверхню. Часте застосування призводить навіть до утворення подряпин.

Тому можна зайвий раз зробити звичайну чистку, а до таких засобів звертатися лише періодично, не частіше разу на два тижні.

В будь-якій аптеці представлений цілий набір засобів для відбілювання. Найпопулярнішими є Корега, Протефикс, Рокс . Вони являють собою шипучі таблетки. Застосування відбувається наступним чином: таблетка розчиняється, протез поміщається в ємність на ніч. Деякі власники знімних конструкцій радять проводити такі процедури не рідше разу на місяць. Вони добре впливають на збереження кольору, усувають бактерії, збільшують термін служби. Вартість практично ідентична, можна спробувати різні засоби і вибрати вподобане.

Виробник таблеток Корега включає до складу активний кисень, що забезпечується швидкий ефект. Але варто потримати протез в розчині більше 15 хвилин, як зазначено на упаковці. Також в складі є силіконовий полімер, який сприяє появі спеціальний плівки, що запобігає від забруднень.

Рокс гарантує тривалий дезодоруючий ефект, Протефикс добре усуває бруд навіть у важкодоступних місцях.

Відбілюючі таблетки Корега.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

У деяких клініках є спеціальна послуга з чищення таких конструкцій. Фахівець може також зробити полірування для кращого очищення і відновлення первісного кольору конструкції. Такі процедури сприяють запобіганню подальшого забруднення, значить, використовувати таблетки і спеціальні засоби доведеться рідше.

Як відбілити зубні протези з пластмаси народними засобами? Є кілька рекомендацій, як можна позбутися від нальоту за допомогою підручних засобів.

Таблеток може не бути під рукою, в цьому випадку досвідчені власники апаратів радять звернутися до наступних засобів:

конструкцію поміщають в оцтовий розчин на дві години. Часто такий спосіб застосовувати не можна, інакше апарат може постраждати; сік чверті середнього лимона змішується з пастою чи порошком, і такий засіб наноситься на півгодини на апарат. Слід добре промити виріб після застосування цього методу; можна замочити протез в ополіскувачі, також рекомендується додати кілька крапель лимона такий розчин.

Фахівці не підтверджують ефективність перерахованих вище способів, але наполягають на регулярному чищенні, яка забезпечує схоронність апарату, перешкоджає проникненню інфекцій.

Можна відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах, як це зробити без шкоди?

Про здорові, білосніжні зуби мріє кожна людина. Можливості сучасної стоматології дозволяють ці мрії здійснити, в тому числі за допомогою зубних протезів. Як матеріал для них часто використовують пластмасу. Це порівняно недорогий матеріал, до якого ротова порожнина швидко адаптується. Однак у пластика є істотний недолік-такі протези швидко темніють.

Причини потемніння пластмасових протезів.

У разі пластмасових протезів, на жаль, про якість говорити не доводиться. Інші матеріали надійніше і довговічніше, але поки пластик залишається бюджетним варіантом, він буде користуватися популярністю. Основний недолік криється в самій структурі пластмаси — вона м’яка і пориста.

Хоча при виготовленні протезів зубний технік ретельно шліфує і згладжує поверхню, невеликі шорсткості все одно залишаються. Залишки їжі, наліт від кави і чорного чаю, речовини, що виділяються в процесі куріння, забиваються в пори пластику, а всередині починають розмножуватися бактерії, які провокують утворення нальоту.

Якщо вчасно не звернути увагу на зубний наліт, він стає темніше і товщі. Хоч спочатку пластикові вставні зуби були білосніжними, з часом вони жовтіють або можуть набувати сіро-коричневий відтінок. Особливо це кидається в очі, коли протез стоїть на передніх зубах, а у людини збереглися свої зуби. Емаль темніє повільніше пластику, і різниця в кольорі буде істотною.

Як можна відбілити протези в домашніх умовах?

Що ж робити, якщо ви виявили потемніння протезів? Чи потрібно відразу йти до стоматолога? Це необов’язково, для початку варто спробувати відбілити і очистити вставні щелепи самостійно в домашніх умовах, адже через пористої структури матеріал не тільки швидко забруднюється, але і легко очищається.

Існує кілька дієвих методів, які допоможуть повернути зубам колишню білизну. Розглянемо ці способи.

Аптечні засоби.

В будь-якій аптеці можна запитати відбілюючі препарати для зубних протезів. Їх існує кілька видів, і, швидше за все, фармацевт запропонує щось з зображень нижче препаратів:

Ці препарати випускаються у вигляді шипучих таблеток. Пасти і порошки не так ефективні, вони гірше проникають в пори, а тверді частинки порошків дряпають поверхню протеза, в той час як розчинена таблетка найбільш дбайливо видаляє наліт і повертає початковий колір.

Користуватися таблетками просто. Досить розчинити одну в ємності з теплою, але не гарячою водою і опустити туди протез. Тримати протез в розчині можна всю ніч, це не зашкодить поверхні. У складі шипучок Корега міститься активний кисень, який швидко проникає всередину пластика, нейтралізує наліт і знищує бактерії. Завдяки хімічному складу він відбілює вставні зуби за 15 хвилин, але можна тримати довше.

До складу шипучих таблеток входить силіконовий полімер, який утворює на поверхні пластмасового протеза захисну плівку. Вона запобігає появі нальоту. Крім того, препарати мають дезодоруючий і знезаражувальний ефект, запобігають розмноженню бактерій і, як наслідок, виникнення неприємного запаху з рота.

Деякі фахівці стверджують, що процедуру можна проводити частіше — 1 раз в тиждень, це не зашкодить пластику, а навпаки сприятиме збільшенню строків служби.

Хімічний склад, дія і вартість в аптеках у відбілюючих препаратів приблизно однакові. При виборі засобу потрібно орієнтуватися на індивідуальні переваги. Можна спробувати різні таблетки і вибрати ті, які найкраще підходять саме вам.

Народні засоби.

Щоб відбілити пластиковий зубний протез, необов’язково звертатися до стоматолога або навіть йти в аптеку. Існують ефективні народні засоби відбілювання:

Відбілювання зубів содою і сіллю в домашніх умовах — один з найстаріших і надійних способів повернути колір емалі без шкоди для неї. Однак необхідно пам’ятати про запобіжні заходи. Сіль є абразивним матеріалом, її тверді частинки можуть пошкодити чутливу поверхню, тому часто чистити протез сіллю не рекомендується.

Безпечніше зробити соляний розчин і опустити протез туди або полоскати їм ротову порожнину, очищаючи так і штучні зуби, і справжні. Ефективність такого способу нижче, але зате поверхня не буде дряпатися. Найкраще використовувати морську сіль, вона містить корисні мікроелементи і володіє знезаражувальним і заспокійливим ефектом.

До очищення содою теж потрібно підходити з обережністю і використовувати її якомога рідше, тому що, як і сіль, вона складається з твердих частинок. Для відбілювання досить нанести трохи порошку на ганчірочку або зубну щітку і акуратно протерти поверхню протеза.

В якості відбілювача добре використовувати харчові кислоти. Наприклад, можна опустити зубні протези в склянку теплої води з додаванням столової ложки свіжовичавленого лимонного соку і залишити на ніч. Лимонний сік володіє не тільки відбілюючим, але і дезодоруючим і дезинфікуючим ефектом.

До застосування оцту потрібно ставитися з обережністю, вплив кислоти може пошкодити пластмасу, тому використовувати такий метод потрібно не частіше 1 разу в 3 тижні і строго дотримуватися дозування. У склянку води додають три столові ложки оцту і кладуть протез в рідину на 2 години довше тримати не рекомендується. Оцет вбиває бактерії, що скупчилися в порах, і усуває темний наліт.

Відбілювання в кабінеті стоматолога.

Якщо всі зазначені вище засоби не принесли бажаного результату, то зубний протез можна віднести в стоматологію, де фахівець зробить професійну чистку. Процедура триває недовго і займає пару годин, тобто ви зможете забрати свій протез в той же день.

Крім того, що стоматолог почистить штучні зуби, він ще раз ретельно їх відполірує, щоб усунути шорсткості, і нанесе спеціальну речовину, що створює захисну плівку. Завдяки їй наліт на протезі буде утворюватися набагато повільніше.

Догляд за знімними зубами не представляє особливої складності, якщо робити його вчасно. При протезуванні стоматолог пояснює, як за ними доглядати і чим краще чистити. Якщо здійснювати професійну чистку протеза в кабінеті фахівця кілька разів на рік, то користуватися підручними способами для відбілювання не доведеться.

Чим чистити зубні протези в домашніх умовах.

Після того як пройдено довгий шлях до установки зубних протезів, багато пацієнти стоматологів зітхають з полегшенням: протезування завершено, тепер можна підкорювати оточуючих сяючою посмішкою, років на 5 забувши про регулярні візити до лікаря. Догляд за протезами особливий не потрібно: поклав на ніч в склянку, вранці надів — і на роботу.

Насправді все трохи складніше. Знімні та незнімні конструкції вимагають дотримання заходів гігієни і періодичної чистки, в іншому випадку на протезах утворюється темний наліт. Втрачається естетичність, можлива поява неприємного запаху з рота. Як очистити зубні протези від нальоту? Розглянемо прості способи.

Чому за протезами необхідний догляд.

Бактерії, які любили селитися на живих зубах, нікуди не зникають після того, як ці зуби були замінені на штучні. Вони як і раніше мешкають в порожнині рота, осідаючи на яснах і на жувальних конструкціях.

Великі скупчення колоній мікроорганізмів утворюють наліт. Типові місця його місцезнаходження:

задня поверхня зубів; міжзубні проміжки; тканини ясен, які прилягають до елементів протеза.

Тривале існування нальоту призводить до запалення ясен, а також до пошкодження зубів, що залишилися. Стоматит, гінгівіт, пародонтит – от захворювання, типові для тих, хто не приділяє догляду за протезами належної уваги.

Приступаючи до чищення.

Зібравшись чистити протез, спочатку підберіть правильну зубну щітку. Її щетинки повинні бути дещо жорсткішими, ніж у тієї щітки, якою ми чистимо живі зуби.

Конструкція на кілька зубів.

Промийте протез проточною водою. Почистіть його щіткою, на яку нанесена відбілююча паста або зубний порошок (можливе використання звичайного мила). Покладіть конструкцію в герметично закривається контейнер, заповнений дезінфікуючим розчином. Який розчин вибрати – підкаже лікар, який встановлював протез. Правила зберігання можуть відрізнятися в залежності від того, який матеріал використовувався при виготовленні штучних зубів, містить щелепу пластик або метал.

Бажано чистити зуби після кожного прийому їжі. Немає такої можливості? Прополощіть рот чистою водою, щоб вимити залишки продуктів і не допустити утворення нальоту.

Таким повинен щоденний догляд. Якщо є особливості, про них обов’язково розповість стоматолог.

Як правильно зберігати протези.

Багато хто з нас пам’ятає, як бабусі, вкладаючись спати, знімали протези і поміщали їх на ніч в склянку з водою. Навіщо це було потрібно?

Раніше при виготовленні жувальних конструкцій застосовували каучук. Його слід було тримати у вологому середовищі, в іншому випадку він висихав і покривався тріщинами. Сьогодні немає необхідності влаштовувати протезам таку ванну. Більш того, якщо ви приберете в ємність з хлорованою водою металокерамічні протези, вони потемніють.

Сучасний пластиковий протез.

У багатьох випадках немає потреби знімати його на ніч. Навпаки, стоматологи рекомендують носити його постійно. Якщо ж лікар радить влаштовувати вночі невеликий відпочинок, прибирайте зуби в спеціальний контейнер з дезинфікуючою рідиною.

Спеціальні таблетки.

любіть міцний чай і каву, курите, часом забуваєте про ретельний догляд,

можлива поява на зубах коричневого нальоту, від якого хотілося б позбутися. Крім того, темний наліт з’являється на елементах конструкції з часом, як би ретельно ви за нею не доглядали, адже бактерії присутні в роті постійно.

Тому потрібно періодично очищати протези за допомогою спеціальних засобів. Хороший варіант – скористатися таблетками. У продажу є препарати різних виробників.

Перерахуємо найпопулярніші:

Corega tabs. Завдяки входить до складу препарату силіконовому полімеру на протезі утворюється захисна плівка. Вона дозволяє зберегти (або повернути) білий колір штучним зубам і буде перешкоджати скупченню бактерій. Dentipur включає сполуки хлору, лимонну кислоту і натрій. Таблетки прекрасно прибирають наліт. Dontodent Intensiv-Reiniger Tabs. При розчиненні таблетки у воді виділяється активний кисень. Він позбавляє протези від осіли на них мікроорганізмів, надає білий колір. Крім того, засіб повідомляє свіжість диханню, так як містить компоненти м’яти. Rocs. Таблетки підходять як для пластикових, так і для металокерамічних протезів. Допомагають впоратися зі стоматитами, нерідко виникають в період звикання до нових зубах. MyoClean. Якщо використовувати цей препарат, наліт можна легко видалити, а після він довго не буде утворюватися. Таблетки мають знезаражувальний ефект.

Великий плюс таблеток – вони дозволяють не тільки прибрати вже утворився наліт, але і запобігти його появі. Якщо коронки частково виготовлені з металу, при використанні шипучих таблеток ризик корозії зводиться до мінімуму.

У таблетках є протеолітичні ферменти, які прибирають залишки їжі і пристали до них бактерії.

Ультразвукові ванночки.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Цей спосіб передбачає обробку ультразвуковими хвилями. Потрібно придбати прилад, середня вартість якого близько 2 тисяч рублів.

Ultrasonic Cleaner SD-3000.

Принцип дії: через рідину, в яку поміщені протези, пропускають ультразвук. Формуються бульбашки, проникаючі глибоко в пори зубів.

усувається наліт, включаючи темний, отриманий від надмірного вживання чаю і кави; зникає неприємний запах; поверхня конструкції залишається неушкодженою.

На замітку: ванночки цілком підходять для того, щоб чистити дитячі пляшечки і прикраси з золота і срібла. Так що витрати на покупку в будь-якому випадку виправдаються.

Щоб впоратися з проблемою, не вкладаючи значних коштів, можна спробувати вдома застосувати народні рецепти. Досвід показує, описані трохи нижче способи досить ефективні.

Беремо столовий оцет, наливаємо в склянку. Кладемо в стакан протези на 2 години. Моєму конструкцію.

Метод вважається непоганим, але має недолік: негативно впливає на міцність виробу.

Тому спробуємо діяти трохи інакше.

Заповнюємо чашку сумішшю, що складається з оцту і чистої води в рівних пропорціях. Опускаємо в ємність протез. Чекаємо ніч. Вранці накладаємо на зубну щітку, пасту і чистимо всі елементи конструкції.

Купуємо лимон. Вичавлюємо сік з нього в половинку чайної ложки зубної пасти. Наносимо суміш на зуби. Залишаємо на 20 хвилин. Полощемо протез чистою водою. Додатково обробляємо протез щіткою без пасти, щоб прибрати всі залишки лимонного соку.

Метод дозволяється застосовувати раз на місяць. Частіше не треба, все-таки лимонний сік – досить агресивне середовище, причому не тільки для бактерій.

Якщо у вашому протезі немає металевих частин, скористайтеся прийомом «Мікрохвильовка».

Помістіть зуби в чистячий розчин. Поставте ємність в мікрохвильовку і включіть її на хвилину. Вимкніть прилад, витягніть протез.

Промивши виріб водою, надіньте його.

Правила догляду за незнімними протезами.

Лікар встановив вам конструкцію, яку не потрібно знімати і можна носити постійно? Або у вас є і свої зуби, і вставні, і мости? Тоді описані вище способи догляду вам не підійдуть.

Наявність незнімних протезів не виключає необхідності ретельного догляду за ними і за порожниною рота в цілому.

Загальне правило: слід так само, як якщо б це були цілком ваші власні зуби, чистити протези двічі в день. Крім цього, вживайте таких заходів:

полощіть рот після їжі; використовуйте іригатор; очищайте міжзубні проміжки і важкодоступні місця флосом.

Корисно пару раз в тиждень заварювати протизапальні трави: шавлія, ромашку і полоскати рот такими складами. Можна придбати спеціальний ополіскувач, який змиває мікроорганізми і освіжає подих.

Зубна паста, яку ви підберете, повинна бути лікувально-профілактичною. Можна час від часу чистити зуби і протези отбеливающими пастами, але не захоплюйтеся: коронки решти живих зубів вона може потоншити і зробити чутливою.

А ось пасти з протизапальним ефектом, що усувають симптоми пародонтозу і гінгівіту, добре підійдуть. При носінні протезів особливо в перший час, поки йде звикання, не виключені запалення, подразнення ясен і слизових оболонок. Паста допоможе впоратися з цим.

Імпланти – майже рідні зуби.

Зубна нитка необхідна, так як простір між десною і протезом, як би воно не було мало, стає ідеальним середовищем для проживання мікробів. Почніть з використання вощеного флосса, так вам буде легше проводити процедуру. Коли придбаєте деякі навички, можна чистити зуби невощеною ниткою: вона діє більш ефективно.

Коли пора до стоматолога.

Навіть якщо ви дотримуєтеся всіх правил догляду за протезами, не бачите ніяких зовнішніх змін, все ж варто показуватися лікаря хоча б раз на рік. Він оцінить стан ротової порожнини, огляне протези на наявність або відсутність пошкоджень.

Якщо елементи конструкції потемніли, а домашні засоби не дають ефекту, зверніться до стоматолога до закінчення цього терміну.

Лікар проведе чистку зубів ультразвуком. Цей метод дозволяє швидко позбутися від плям і зміни кольору протезів. Ультразвук видаляє м’які і тверді відкладення, знезаражує.

Одна чистка зубів обійдеться в суму 2-2,5 тисячі рублів. Це набагато дешевше і швидше, ніж проводити заміну протезів, які давно не піддавалися такій процедурі і знайшли стійкий коричневий відтінок!

Поради доктора Зубастика.

Сучасні протези – це якісні вироби, виконані найчастіше з акрилу і нейлону, іноді з додаванням металевих елементів. Догляд за ними нескладний, не вимагає часу. Головне тут – регулярність. Якщо ви будете чистити протези згідно з рекомендаціями лікаря, вони прослужать 5-10 років до планової заміни, і все це час посмішка буде ідеальною.

Не вийшло зберегти свої зуби? Не впадайте у відчай: сьогодні стоматологія пропонує конструкції, майже нічим не поступаються справжнім зубах. Але доглядайте за ними акуратно: вони вимагають турботи так само, як зуби живі. У цьому зі мною погодяться всі стоматологи.

На закуску — коротке відео, яке допоможе швидше освоїти правила догляду за протезами.

Зазвичай зубний біль починає слабшати вже по дорозі в поліклініку і остаточно проходить через 10 хвилин сидіння в черзі на прийом до стоматолога.

Чим відбілити пластмасові зубні протези.

Термін служби і зовнішній вигляд протеза в першу чергу залежить від догляду за ним. Вже з першого дня після установки знімною конструкції потрібно починати її чистити, і важливо це робити правильно. Щоденна гігієна – це обов’язкова умова після протезування, але також рекомендується періодично відвідувати стоматолога для професійного чищення. Відсутність правильного догляду призводить до скупчення нальоту, від чого знімні конструкції швидко зношуються, фарбуються і термін служби значно зменшується.

Крім шкоди для самого протеза, бактеріальний наліт на ньому провокує захворювання слизової оболонки порожнини рота – гінгівіт, пародонтит, стоматит. Догляд в домашніх умовах не займе багато часу, досить робити ванночки, чистити конструкцію спеціальними професійними засобами.

Періодично буде корисною ультразвукова чистка у стоматолога, також у лікаря можна відбілити знімні протези.

Розберемо, як доглядати за зубними протезами професійними та народними засобами, щоб знімні конструкції залишалися привабливими і прослужили якомога довше.

Правила догляду за знімними протезами.

Правильний догляд за зубними протезами неможливий без дотримання наступних правил:

Конструкції з пластмаси з металевою основою накопичують не менше нальоту, ніж власні зуби. Думка про те, що штучні зуби не потребують догляду, так як не можуть захворіти, поширене. Насправді вони можуть «хворіти», але по своєму, руйнуючись і деформуючись. Неочищені знімні протези шкідливі для всієї порожнини рота і можуть призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту.

Чим чистити штучні зуби.

Очистити від нальоту протез в домашніх умовах можна відбілюючими таблетками, зубним йоржиком і ниткою, деякими народними засобами. Ультразвукова чистка у стоматолога проводиться для більш ретельного очищення у важкодоступних місцях, і це рекомендується робити раз у кілька місяців, у міру забруднення.

Почистити конструкцію в домашніх умовах можна таблетками Корега, Дентипур, Донтодент, MyoClean. Вони підходять для зняття нальоту на ортопедичних і ортодонтичних системах. Використовувати їх потрібно двічі на тиждень, деякі частіше, про що докладніше розповість лікар.

Таблетки для очищення протезів пропонує і популярна фірма Лакалут. Шипучі капсули дозволяють очистити і дезінфікувати протез в домашніх умовах. Такий спосіб може замінити ультразвукову ванночку. Капсули Лакалут прибирають наліт, вбивають патологічні мікроорганізми і продовжують термін служби конструкції.

Ванночки і полоскання рота.

Для володарів знімних протезів пропонується ультразвукова ванночка, яка дозволяє ретельно очистити пристрій. Такий апарат позбавить від необхідності відвідувати лікаря для професійного чищення зубів, так як аналогічна процедура проводиться вдома. Така ванночка являє собою резервуар з рідиною, в який поміщається знімний протез. Через рідину проходять ультразвукові хвилі, утворюються найдрібніші бульбашки. Ці вакуумні бульбашки змивають наліт, проникають в пори, виводять пігменти. Після чищення конструкція полірується і висушується на серветці.

Не потрібно забувати і про важливість догляду за слизовою, адже якщо чистити тільки протез, це буде марно, з’явиться запалення під конструкцією.

Є таке поняття – протезний стоматит, і з’являється він при неналежному догляді за конструкцією, збереженими зубами і слизовою. Захворювання може часто повторюватися, рецидивувати, і причину потрібно шукати саме в неправильності очищення.

Які ополіскувачі використовувати:

гігієнічні засоби Лакалут, Сплат, Лісовий Бальзам, Асепта; антисептичні розчини Хлоргексидин, калію перманганат; відвари і настої лікувальних трав.

Полоскання рота після установки ортопедичної системи потрібно робити частіше, змінюючи ополіскувачі, комбінуючи дезодоруючі, протизапальні, антисептичні. Перед полосканням конструкція очищається спеціальною щіткою.

Це дозволить протягом дня зберігати чистоту порожнини рота і прибирати частинки їжі, які потрап під протез. Якщо не полоскати рот після прийому їжі, вже до кінця дня з’явиться неприємний запах, шматочок їжі почне гнити, що призведе до запалення. З цієї ж причини можуть бути скарги на біль при жуванні і натисканні на протез.

Відбілювання і ультразвукова чистка.

Сучасні протези досить стійкі до барвників, якщо правильно доглядати. Відбілити протез може знадобитися при тривалому ігноруванні рекомендацій з гігієни порожнини рота. Освітлення проводиться і за показаннями, коли конструкція прослужила довго і вимагає оновлення.

У домашніх умовах робити цього не можна, кислота та інші народні засоби не впораються з пігментним нальотом. Щоб відбілити знімну конструкцію потрібно звернутися в стоматологічну клініку.

Абразивні пасти і сода, як спосіб самостійного відбілювання, шкодять протезу, призводять до пошкоджень. Зубна емаль в цьому плані більш стійка.

Лікар для очищення буде використовувати ультразвук і спеціальний прилад для цього (вищезгадана ультразвукова ванночка). Таким чином, можна відбілити і добре очистити знімний протез. Проводити таку процедуру можна раз в 3-6 місяців. Такий прилад можна застосовувати і вдома, тоді метою стоматолога при зверненні буде навчити правил використання апарату та загальним принципам догляду за знімною конструкцією.

Як доглядати за зубними протезами.

Ось основні правила, які потрібно дотримуватися, якщо ви носите зубні протези.

Після кожного прийому їжі протез потрібно виймати і обполіскувати під струменем проточної води. Полоскати потрібно ретельно, щоб в щілинах не залишилося залишків їжі. Будьте при цьому обережні-падіння протеза і удар об тверду поверхню керамічної раковини або ванни можуть пошкодити крихкий протез. Вранці і ввечері протез потрібно чистити, рівно так, як ви доглядаєте за своїми зубами. Якщо у вас ще залишилися свої зуби, протез потрібно зняти і почистити його щіткою, використовуючи зубну пасту. Не використовуйте пасту та зубний порошок з твердими абразивними частинками, які можуть пошкодити і подряпати поверхню протеза. Якщо на поверхні утворюються подряпини, він почне темніти швидше, через проникнення всередину мікробів і бактерій. При чищенні протезів не забувайте почистити свої зуби, язик, ясна і язик. Використовуйте для цього м’яку щітку. Якщо своїх зубів немає, протез все одно потрібно виймати для чищення, щоб запобігти скупченню їжі і мікробів між яснами і протезом.

Якщо ви знімаєте протези більш ніж на пару годин, вони повинні зберігатися у воді, пам’ятайте це. У сухому середовищі протез може тріскатися і деформуватися. Також не слід залишати протези в гарячій воді. Якщо на протезі є металеві елементи, не залишайте його воді з-під крана. Метал в реакції з хлором може привести до того, що протез потемніє.

Професійні засоби для відбілювання протезів.

Майже всі косметичні компанії по догляду за зубами мають лінійку засобів по догляду за протезами. Серед найпопулярніших і затребуваних – шипучі таблетки Лаколют, Дента, Корега, Рокс, Протефикс. Це не тільки ефективні засоби, вони ще й безпечні. При чищенні протеза зубною щіткою на поверхні утворюються мікротріщини, в яких скупчуються мікроби набагато швидше. Протез після цього доводиться дезінфікувати набагато частіше. До того ж, виглядає він більш сірим.

Деякі виробники, наприклад, Корега, виготовляють шипучки на основі активного кисню. Під час взаємодії кисень проникає у важкодоступні місця поверхні протеза і активно очищає їх. Після такої чистки протез стає біліше на кілька тонів. Крім того, таблетки володіють антисептичним складом, що допомагає уникнути проблем в порожнині рота. Деякі засоби включають до складу подібних очищувачів полімер. Він покриває поверхню протеза і захищає його від зовнішнього впливу. Якщо ваші таблеточки з полімером, чистити протези зубною щіткою не слід, інакше ви зітрете захисний шар.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Якщо поверхня протезів потемніла, можна віднести виріб стоматолога. Однак на це не завжди є час і гроші. Ось кілька способів домашнього відбілювання протезів.

Ці прості поради допоможуть вам швидко і безпечно очистити протези будинку, якщо професійних таблеток під рукою не виявилося.

Медицина зайшла дуже далеко в поросах протезування зубів. Сучасні протези практично не відчуваються, вони добре сидять і втратити їх досить складно. Щоб протез прослужив вам якомога довше, потрібно правильно за ним доглядати.

Незважаючи на те, що пластмаса не є ідеальним і незамінним матеріалом для зубних протезів і в розпорядженні фахівців сьогодні існує цілий ряд нетоксичних і більш легких аналогів, її продовжують використовувати в стоматології на увазі багатьох переваг. Популярність протезів з пластмаси, перш за все, можна пояснити їх дешевизною в порівнянні з конструкціями з інших матеріалів.

Види пластмасових протезів.

В залежності від обробки пластмаси протези встановлюють пресовані або ливарні. Виготовлення пресованої конструкції нескладне, тим не менш, далеко не всім пацієнтам вона подобається за якістю. Тому пресовані пластмасові вироби використовуються в основному в якості тимчасових протезів. Більш кращими властивостями володіє литий варіант. Такі протези точно підганяють під фактуру ротової порожнини пацієнта. Це робить їх зручними і майже невідчутними. Носити ливарні конструкції можна, як тимчасово, так і постійно.

Пластмасові протези бувають повністю знімні (їх встановлюють при повній адентії або якщо зубів залишилося небагато) і частково знімні (встановлюють при необхідності замінити кілька зубів). Для повністю знімних протезів використовують акрилову пластмасу. Конструкція в даному випадку спирається лише на ясенну слизову. Фіксація здійснюється методом присмоктування при тісному притисненні до ясен клапана вакууму. Через спосіб кріплення конструкції її ще називають «протези на присосках». Частково-знімні конструкції застосовують при відсутності часу у пацієнта або неможливості установки імплантів або проведення будь-якого іншого протезування найближчим часом. Показанням до носіння частково-знімних протезів може бути незадовільний стан ротової порожнини. Наприклад, при пародонтиті, коли сильно хитаються зуби не дозволяють провести незнімне протезування. Тимчасові протези накладають також на ясна і фіксують за допомогою «присмоктування».

Пластмасові протези: «за» і «проти»

Відомо, що на виготовлення і установку металокерамічних конструкцій потрібно кілька тижнів. Ходити з заокругленими зубами стільки часу неестетично і незручно, оскільки людина не може нормально приймати їжу. Тому в якості тимчасової конструкції доцільно носіння саме пластмасових протезів. Завдяки легкості пластмаси протези можуть застосовувати для зниження тиску на щелепі. Разом з тим експлуатація пластмасових протезів пов’язана з деякими незручностями. У місцях, де конструкції прилягають до ясенних тканин, з’являються досить помітні сліди. Крім того, коронки можуть забиватися залишками їжі. Через велику товщину коронок потрібне серйозне препарування опорних зубів. Деякі пацієнти не можуть носити пластмасові протези через алергічну реакцію на матеріал. Конструкції покриваються нальотом внаслідок вживання їжі. Такий недолік пластмаси обумовлений пористою її структурою. Через 2-3 роки експлуатації колір пластмаси може змінитися і зуби на тлі її потемніють. Це буде виглядати неестетично. Тому краще вибирати протези з якісної пластмаси. Вартість її трохи більше, але прослужить вона довше. Через постійний тиск через 3-5 років ясна атрофуються, просідають, і знижується функціональність протезів. Конструкція не прилягає щільно до слизової, з причини чого стає непридатною у використанні. Пластмасові протези не встановлюють дітям, при алергічної реакції на акрил, при наявності глибокого прикусу, при бруксизмі, а також при невеликій товщині зубної тканини. Конструкції не розраховані на великі навантаження при тривалому використанні.

Догляд за пластмасовими протезами.

Якщо спочатку почати ретельний догляд за протезами, то первозданний вигляд конструкції можна зберегти надовго. Але це не означає, що штучні зуби залишаться такими ж білосніжними на десятиліття. Заміна коронок потрібно кожні 3-5 років. Згодом матеріал стає крихким, і при найменшому сколе буде травмувати слизову ясна або щоки. За зубними протезами потрібно доглядати більше, ніж за «рідними» зубами. Також потрібна щітка і зубна паста. При правильному догляді необхідність у відбілюванні штучних зубів виникає значно рідше.

Щітку слід вибрати з м’якою щетинкою. Місця, де стикується протез з яснами необхідно прочищати дуже ретельно. Процедуру по мінімуму проводять двічі в день, а в ідеалі чистка необхідна після кожного вживання їжі. Використовуються спеціальні засоби догляду. В якості індикаторів для пошуку нальоту застосовують спеціальні таблетки. Що використати для чищення зубних протезів від сірого нальоту – залежить від ступеня їх забрудненості. Але ретельне механічне очищення конструкції потрібно в будь-якому випадку. А для знімного протеза необхідна ще й щоденна дезінфекція з метою запобігання розмноженню шкідливих мікроорганізмів на поверхні конструкції.

Досягти хорошого очищаючого ефекту можна за допомогою зубного порошку, пасти, соди. Проте слід пам’ятати про побічні дії абразивних засобів і надто не захоплюватися ними, оскільки вони залишають подряпини на поверхні штучних зубів. Такими засобами бажано користуватися раз на два тижні. Краще частіше проводити звичайну механічну чистку.

Засоби для відбілювання пропонують в кожній аптеці. Серед популярних Корега, Рокс, Протефикс, які реалізуються у вигляді шипучих таблеток. В окремій ємності розчиняється таблетка і в розчин на ніч поміщають протез. Деякі знімні конструкції рекомендують відбілювати таким спосіб не рідше одного разу на місяць. Обробка сприяє збереженню кольору, дезінфекції і подовжує експлуатаційний ресурс конструкції. Вартість коштів сильно не відрізняється. Таблетки Корега з активним киснем прискорює ефект. Виробник рекомендує опустити протез в розчин не менше ніж на 15 хвилин. Завдяки силіконовому полімеру, що входить до складу Корега, утворюється спеціальна плівка, яка захищає протез від нальоту. Тривалий освіжаючий ефект гарантує Рокс. А з Протефіксом під силу усунення забруднення в самих важкодоступних місцях. Послуги з чищення пластмасових протезів пропонують в деяких стоматологічних клініках. Поліпшити очищення і відновити первозданний колір конструкції можна також за допомогою полірування. Завдяки процедурам від фахівців протези менше забруднюються в подальшому, а це означає, що можна буде мінімізувати використання таблеток і спеціальних засобів.

Чи можна відбілити пластмасові протези в домашніх умовах.

Що робити, якщо під рукою немає таблеток. Існують рекомендації з видалення нальоту за допомогою народних засобів. Досвідчені володарі протезів радять скористатися:

оцтовим розчином. Протез поміщають в ємність на пару годин. Однак не варто старатися з застосуванням оцту, щоб не пошкодити пластмасовий апарат; сумішшю з лимона і пасти або зубного порошку. З ¼ середнього лимона вичавлюють сік і змішують з пастою/порошком. Склад наноситься на апарат на 30 хвилин. Після його застосування протез необхідно ретельно промити водою; ополіскувачем з соком лимона. У ополіскувач вичавлюють трохи крапель соку і опускають конструкцію в розчин для замочування.

Зауважимо, що з боку фахівців немає будь-яких підтверджень про ефективність засобів перерахованих вище. Для забезпечення збереження протеза, а також щоб уникнути проникнення інфекції в конструкцію, фахівці наполягають на ретельній і регулярній її обробці.

Людина, яка носить зубні пластмасові протези, повинен також не забувати про необхідність проведення їх перебазування, яку періодично потрібно проводити у свого стоматолога. Спеціаліст трохи змінює форму конструкції з внутрішньої сторони, завдяки чому перерозподіляється навантаження. Профілактична процедура спрямована на захист м’яких тканин ротової порожнини від пошкодження і атрофії.

Розглядаючи пластмасовий протез в якості тимчасового або постійного кошти для заміщення втрачених зубів, необхідно ретельно проаналізувати всі його плюси і мінуси. Разом з тим пам’ятайте, що навіть найдешевша конструкція з пластмаси виглядає набагато краще, ніж беззубий рот. А зуби-це не тільки красива посмішка, але ще і здоров’я в цілому.

Автор:Тамара Пантерова.

Догляд за протезом.

Безсумнівно, чистка знімною протезуючої конструкції-це дуже важлива процедура. Однак крім неї в комплекс догляду за протезом входить і безліч інших важливих аспектів. Правильний догляд дозволяє на довгий час зберегти не тільки функціональні якості пристрою, але і забезпечити її зовнішні властивості.

Основні правила догляду:

Промивання. Знімні протези, як правило, виготовлені з твердих пластикових сплавів або ж еластичного нейлону. Незалежно від того, з якого матеріалу виготовлена конструкція, її слід мити після кожного вживання їжі. Це є необхідним для того, щоб запобігти потраплянню залишків їжі, що може спровокувати появу неприємного запаху з рота. Промивання слід робити обережно, щоб не пошкодити протез. Гігієна ротової порожнини. Крім очищення самої конструкції, необхідно ретельно промивати порожнину рота. Рекомендується застосовувати м’які зубні щітки, за допомогою яких можна очищати поверхню язика, ясен, щік. У разі повної відсутності зубів в цих цілях можна застосовувати ватний або марлевий диск, або спеціальні серветки. Обробка розчином. Щодня протез слід протирати за допомогою спеціального розчину. Це найкраще робити перед сном, щоб надалі не бруднити конструкцію. Дія рідини спрямована на знищення бактерій, а також пігментних речовин з їжі, які можуть фарбувати протез. Зберігання. У нічний час протези рекомендується знімати. Зберігати їх найкраще в склянці з антибактеріальним розчином. Рідину слід регулярно міняти, щоб запобігти розмноженню в ній шкідливих мікроорганізмів.

В цілому, догляд за зубним протезом являє собою цілий комплекс процедур, які необхідно виконувати щодня.

Чистка протеза.

Крім постійного очищення протеза від залишків їжі після її прийому, необхідно також періодично проводити ретельну чистку, спрямовану на повне видалення частинок їжі, нальоту, або бактерій, які потрапляють разом з рідиною або повітрям, що вдихається.

Процедуру необхідно проводити з використанням звичайної зубної щітки. Ступінь жорсткості може бути будь-який, проте важливо пам’ятати про те, що чистка повинна проводитися з максимальною обережністю, щоб не пошкодити протез.

Для очищення рекомендується використовувати спеціальні зубні пасти або порошки, які можна придбати в аптеці. Категорично заборонено проводити чистку з використанням мила, миючих засобів для посуду або будь-яких інших засобів, які не призначені безпосередньо для зубних протезів.

За допомогою щітки слід ретельно вичистити поверхню конструкції з усіх боків. Особливу увагу потрібно звернути на місця, в яких відбувається зіткнення елементів протеза і ясен. У разі, якщо в цьому місці будуть залишатися бактерії, значно підвищується ймовірність розвитку запальних захворювань ясен.

Для виявлення залишків нальоту можуть використовуватися спеціальні таблетки-індикатори. Після застосування такого засобу на поверхні протеза проявляються місця, які недостатньо вичищені від залишків їжі. Як правило, наліт з’являється у важкодоступних місцях, а тому багато стоматологи рекомендують використовувати зубні нитки.

В цілому, ретельна чистка протеза — важлива процедура, необхідна для повного видалення залишків їжі.

Застосування нетрадиційних методів.

Говорячи про те, як чистити зубні протези в домашніх умовах, не можна не відзначити, те, що існує безліч народних засобів для очищення. Однак більшість фахівців радять використовувати перевірені методи, щоб зберегти нормальний стан протезів.

Найбільш поширеним народним методом чищення протеза вважається замочування в оцті. Необхідно залити зубну конструкцію в оцтовому розчині на 2 години. Після процедури протез потрібно вимити в теплій воді. Даний спосіб дозволяє очистити поверхню від дрібних залишків їжі, проте його недолік полягає в тому, що оцет негативно впливає на міцність матеріалу, з якого виготовлені протези, а тому при регулярному застосуванні може відбутися його поломка.

Ще один спосіб видалення нальоту передбачає застосування лимонного соку. Його потрібно змішати з зубним порошком і намазати отриману суміш на поверхню протеза. Його потрібно залишити на 20 хвилин, після чого вичистити щіткою. Завершивши процедуру, слід ретельно промити конструкцію.

Існує думка, що для чищення слід використовувати соду. Така думка є помилковим, так як сода не очищає матеріал від залишків бактерій, а тому є неефективною.

Існують різні нетрадиційні способи чищення протезів в домашніх умовах, проте найкраще використовувати надійні і перевірені методи.

Відбілювання.

Багатьох власників протезів цікавить, як можна відбілити їх без допомоги фахівця. На жаль, навіть найкращі протези з часом втрачають свій білосніжний колір. Це не обов’язково свідчить про неправильний догляд. Навіть при правильному чищенню, з часом пігментація матеріалу змінюється, особливо під дією регулярно вживаються з їжею фарбувальних речовин.

Основна причина потемніння – наліт. Він виходить в результаті скупчення найдрібніших залишків їжі і бактерій в поєднанні зі слинною рідиною. Важливою властивістю цієї речовини є здатність вбирати барвники, які знаходяться в їжі, і саме тому з часом протези темніють або жовтіють. Причина таких змін може також полягати у зловживанні тютюновими виробами.

регулярна механічна чистка застосування очищеної води при промиванні регулярна заміна нічного розчину дотримання гігієни порожнини рота відмова від куріння, кави, алкоголю.

На жаль, навіть при виконанні основних правил догляду, регулярному чищенні зубів, і самого протеза, з часом він буде міняти свій колір. Проте термін експлуатації можна значно збільшити, особливо якщо використовувати професійні засоби для відбілювання протезів.

В цілому, відбілювання протеза в домашніх умовах можливо тільки шляхом його чищення від нальоту і відмови від будь-яких продуктів, що містять фарбувальні речовини у великій кількості.

Допомога фахівців.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Професійна чистка протеза також є невід’ємним елементом догляду. Це не дивно, так як навіть при регулярному очищенні конструкції від залишків їжі, вичистити її повністю в побутових умовах неможливо. В стоматологічних установах для цих цілей використовуються різні апаратні методи.

Одним з найбільш поширених способів вважається ультразвукова чистка. Протез з допомогою спеціального апарату піддається впливу ультразвукових хвиль, які очищають найдрібніші частинки нальоту. Таку процедуру рекомендується проводити не менш ніж 1 раз в 6 місяців, щоб забезпечити довговічність і міцність конструкції.

Ще одним способом є механічна чистка за допомогою спеціальної щітки. Такий метод найчастіше застосовують при наявності мінеральних відкладень на поверхні протеза. Після чищення стоматолог з допомогою спеціальної пасти полірує конструкцію, за рахунок чого вона набуває естетичний зовнішній вигляд, і практично не відрізняється від нової.

Крім безпосередньої чистки, стоматолог також проводить огляд протеза. Це дозволяє виявити появу тріщин, зазубрин, або будь-яких інших пошкоджень, які можуть позначитися на цілісності конструкції, а також комфорт власника при її використанні. Внаслідок поломки протез може травмувати тканини ясен, погано фіксуватися. У разі виявлення будь-яких пошкоджень необхідно своєчасно віднести протез для проведення ремонту.

Безсумнівно, професійна чистка зубного протеза – це найбільш оптимальний спосіб зберегти його зовнішні якості, запобігти поломку, і значно збільшити термін експлуатації.

Чистка зубних протезів в домашніх умовах-обов’язкова процедура, передбачена загальними правилами догляду та гігієни рота. Виробляти таку процедуру можна за допомогою різних способів, проте дуже важливо виконувати чистку якомога частіше.

Відбілювання зубних протезів.

На сьогоднішній день естетична стоматологія користується величезною популярністю серед людей, особливо відбілювання зубів. Але, як відомо процес не стоїть на місці і вже зараз можна провести відбілювання зубних протезів. Існують різні способи відбілювання потемнілого протеза (як домашні, так і офісні), які досить прості у проведенні, але, незважаючи на таку простоту, слід обов’язково проконсультуватися зі стоматологом.

Врахуйте, що без консультації у лікаря ваші самостійні дії можуть зіпсувати весь протез. Тільки досвідчений стоматолог зможе на зрозумілій для вас мові пояснити, що являє собою дана процедура, які вона має особливості і нюанси і порадить найбільш підходящий для вас метод відбілювання.

Чим і як відбілити протези?

Одним з найкращих і найбільш поширених на даний момент засобів відбілювання зубних протезів є Dental White від «Корега». Даний засіб представлено у вигляді шипучих таблеток, які застосовуються для відбілювання і очищення зубів. Після розчинення у воді дані таблетки виділяють активні компоненти, які і сприяють очищенню зубного протеза. Також якісне і ефективне відбілювання протезів можна провести за допомогою Lacalut Dent.

Застосування біологічних розчинників (розчиняються таблетки) дають можливість усунути сліди фарбування від чаю або тютюну. Якщо ж регулярно приймати таблетки (2 рази в день), то ви зможете досягти не тільки бездоганної білизни протеза, але і досконалої чистоти. Таблетки, використовувані для відбілювання протезів, також впливають на органічні залишки, знищуючи їх, розчиняють наліт і надають пацієнтові дезінфікуючу дію.

Також для проведення домашнього відбілювання зубних протезів можна застосовувати такі засоби: «Ультра Соник-валпласт» і «Вал Клин». При відбілюванні знімного протеза необхідно заздалегідь приготувати розчин, використовую яке-небудь відбілюючий засіб, і помістити в нього протез на 15-30 хвилин, а потім добре промити його водою. Також чималим попитом користуються таблетки «Протефикс», які здатні всього за кілька хвилин очистити протез від бактерій і зубного нальоту.

Відбілювання протезів за допомогою підручних засобів.

Також хотілося б поділитися з вами інформацією, як відбілити зубні протези, якщо у вас немає спеціальних відбілюючих засобів. Для цього слід взяти п’ятивідсотковий столовий оцет. Оцет наливається в якусь ємність, а потім туди поміщається сам протеза на дві години. Тільки врахуйте, що дану процедуру можна повторювати дуже часто, так як оцет може згубно впливати на конструкцію протезів.

Рекомендації з очищення та догляду за протезами.

Існує кілька порад і рекомендацій, які слід дотримуватися при очищенні зубів і догляді за ними:

УВАГА! Для відбілювання протезів забороняється використовувати речовини, засоби і способи, що застосовуються для відбілювання натуральних зубів, так як вони можуть не тільки колір, але і фактуру протезів; Протези регулярно забруднюються, тому хоча б один раз в 3 місяці слід проводити очищення протеза в стоматології; Для освітлення і очищення протезів в домашніх умовах необхідно застосовувати спеціальні, рекомендовані засоби і препарати; Перед початком відбілювання обов’язково слід проконсультуватися зі стоматологом.

Таким чином, ми відповіли на питання, як відбілити зубні протези.

Як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах.

Знімні зубні протези – гідна альтернатива природним зубам для тих людей, які з якихось причин втратив їх. Однак при неправильному догляді вони можуть втрачати свій естетичний вигляд і значно швидше стають непридатними до використання. Саме тому питання про те, як доглядати за протезом дуже актуальне.

Догляд за протезом.

Безсумнівно, чистка знімною протезуючої конструкції-це дуже важлива процедура. Однак крім неї в комплекс догляду за протезом входить і безліч інших важливих аспектів. Правильний догляд дозволяє на довгий час зберегти не тільки функціональні якості пристрою, але і забезпечити її зовнішні властивості.

Промивання. Знімні протези, як правило, виготовлені з твердих пластикових сплавів або ж еластичного нейлону. Незалежно від того, з якого матеріалу виготовлена конструкція, її слід мити після кожного вживання їжі. Це є необхідним для того, щоб запобігти потраплянню залишків їжі, що може спровокувати появу неприємного запаху з рота. Промивання слід робити обережно, щоб не пошкодити протез. Гігієна ротової порожнини. Крім очищення самої конструкції, необхідно ретельно промивати порожнину рота. Рекомендується застосовувати м’які зубні щітки, за допомогою яких можна очищати поверхню язика, ясен, щік. У разі повної відсутності зубів в цих цілях можна застосовувати ватний або марлевий диск, або спеціальні серветки. Обробка розчином. Щодня протез слід протирати за допомогою спеціального розчину. Це найкраще робити перед сном, щоб надалі не бруднити конструкцію. Дія рідини спрямована на знищення бактерій, а також пігментних речовин з їжі, які можуть фарбувати протез. Зберігання. У нічний час протези рекомендується знімати. Зберігати їх найкраще в склянці з антибактеріальним розчином. Рідину слід регулярно міняти, щоб запобігти розмноженню в ній шкідливих мікроорганізмів.

В цілому, догляд за зубним протезом являє собою цілий комплекс процедур, які необхідно виконувати щодня.

Чистка протеза.

Крім постійного очищення протеза від залишків їжі після її прийому, необхідно також періодично проводити ретельну чистку, спрямовану на повне видалення частинок їжі, нальоту, або бактерій, які потрапляють разом з рідиною або повітрям, що вдихається.

Процедуру необхідно проводити з використанням звичайної зубної щітки. Ступінь жорсткості може бути будь-який, проте важливо пам’ятати про те, що чистка повинна проводитися з максимальною обережністю, щоб не пошкодити протез.

Чистимо зубною щіткою.

Для очищення рекомендується використовувати спеціальні зубні пасти або порошки, які можна придбати в аптеці. Категорично заборонено проводити чистку з використанням мила, миючих засобів для посуду або будь-яких інших засобів, які не призначені безпосередньо для зубних протезів.

За допомогою щітки слід ретельно вичистити поверхню конструкції з усіх боків. Особливу увагу потрібно звернути на місця, в яких відбувається зіткнення елементів протеза і ясен. У разі, якщо в цьому місці будуть залишатися бактерії, значно підвищується ймовірність розвитку запальних захворювань ясен.

Для виявлення залишків нальоту можуть використовуватися спеціальні таблетки-індикатори. Після застосування такого засобу на поверхні протеза проявляються місця, які недостатньо вичищені від залишків їжі. Як правило, наліт з’являється у важкодоступних місцях, а тому багато стоматологи рекомендують використовувати зубні нитки.

В цілому, ретельна чистка протеза — важлива процедура, необхідна для повного видалення залишків їжі.

Застосування нетрадиційних методів.

Говорячи про те, як чистити зубні протези в домашніх умовах, не можна не відзначити, те, що існує безліч народних засобів для очищення. Однак більшість фахівців радять використовувати перевірені методи, щоб зберегти нормальний стан протезів.

Замочування в оцті.

Найбільш поширеним народним методом чищення протеза вважається замочування в оцті. Необхідно залити зубну конструкцію в оцтовому розчині на 2 години. Після процедури протез потрібно вимити в теплій воді. Даний спосіб дозволяє очистити поверхню від дрібних залишків їжі, проте його недолік полягає в тому, що оцет негативно впливає на міцність матеріалу, з якого виготовлені протези, а тому при регулярному застосуванні може відбутися його поломка.

Ще один спосіб видалення нальоту передбачає застосування лимонного соку. Його потрібно змішати з зубним порошком і намазати отриману суміш на поверхню протеза. Його потрібно залишити на 20 хвилин, після чого вичистити щіткою. Завершивши процедуру, слід ретельно промити конструкцію.

Існує думка, що для чищення слід використовувати соду. Така думка є помилковим, так як сода не очищає матеріал від залишків бактерій, а тому є неефективною.

Існують різні нетрадиційні способи чищення протезів в домашніх умовах, проте найкраще використовувати надійні і перевірені методи.

Відбілювання.

Багатьох власників протезів цікавить, як можна відбілити їх без допомоги фахівця. На жаль, навіть найкращі протези з часом втрачають свій білосніжний колір. Це не обов’язково свідчить про неправильний догляд. Навіть при правильному чищенню, з часом пігментація матеріалу змінюється, особливо під дією регулярно вживаються з їжею фарбувальних речовин.

Зберігання в розчині.

Основна причина потемніння – наліт. Він виходить в результаті скупчення найдрібніших залишків їжі і бактерій в поєднанні зі слинною рідиною. Важливою властивістю цієї речовини є здатність вбирати барвники, які знаходяться в їжі, і саме тому з часом протези темніють або жовтіють. Причина таких змін може також полягати у зловживанні тютюновими виробами.

регулярна механічна чистка застосування очищеної води при промиванні регулярна заміна нічного розчину дотримання гігієни порожнини рота відмова від куріння, кави, алкоголю.

На жаль, навіть при виконанні основних правил догляду, регулярному чищенні зубів, і самого протеза, з часом він буде міняти свій колір. Проте термін експлуатації можна значно збільшити, особливо якщо використовувати професійні засоби для відбілювання протезів.

В цілому, відбілювання протеза в домашніх умовах можливо тільки шляхом його чищення від нальоту і відмови від будь-яких продуктів, що містять фарбувальні речовини у великій кількості.

Допомога фахівців.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Професійна чистка протеза також є невід’ємним елементом догляду. Це не дивно, так як навіть при регулярному очищенні конструкції від залишків їжі, вичистити її повністю в побутових умовах неможливо. В стоматологічних установах для цих цілей використовуються різні апаратні методи.

Одним з найбільш поширених способів вважається ультразвукова чистка. Протез з допомогою спеціального апарату піддається впливу ультразвукових хвиль, які очищають найдрібніші частинки нальоту. Таку процедуру рекомендується проводити не менш ніж 1 раз в 6 місяців, щоб забезпечити довговічність і міцність конструкції.

Ще одним способом є механічна чистка за допомогою спеціальної щітки. Такий метод найчастіше застосовують при наявності мінеральних відкладень на поверхні протеза. Після чищення стоматолог з допомогою спеціальної пасти полірує конструкцію, за рахунок чого вона набуває естетичний зовнішній вигляд, і практично не відрізняється від нової.

Крім безпосередньої чистки, стоматолог також проводить огляд протеза. Це дозволяє виявити появу тріщин, зазубрин, або будь-яких інших пошкоджень, які можуть позначитися на цілісності конструкції, а також комфорт власника при її використанні. Внаслідок поломки протез може травмувати тканини ясен, погано фіксуватися. У разі виявлення будь-яких пошкоджень необхідно своєчасно віднести протез для проведення ремонту.

Безсумнівно, професійна чистка зубного протеза – це найбільш оптимальний спосіб зберегти його зовнішні якості, запобігти поломку, і значно збільшити термін експлуатації.

Чистка зубних протезів в домашніх умовах-обов’язкова процедура, передбачена загальними правилами догляду та гігієни рота. Виробляти таку процедуру можна за допомогою різних способів, проте дуже важливо виконувати чистку якомога частіше.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Доступно на тему: «як відбілити зубні протези в домашніх умовах» з коментарями стоматологів. Всі питання ви можете задати після прочитання статті.

Якщо зуби не свої, або як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Представлені конструкції для деяких людей є справжнім порятунком. Це відмінне рішення зробити посмішку привабливою, коли більша частина своїх зубів втрачена. Крім цього, зубні протези полегшують життя, так як з ними людина може нормально харчуватися і не відчувати себе ніяково.

Для виготовлення подібних виробів використовують різні матеріали, але найпоширенішими залишаються пластмасові . Вони зручні, прості у виготовленні, а ще можна підібрати їх під колір натуральних зубів.

Пластмасові зубні протези коштують дешевше металокерамічних. З недоліків тільки недовговічність і крихкість. Міняти такі вироби доводиться раз на рік.

Пластмаса – пористий матеріал, який навіть після полірування не втрачає цю властивість і все одно залишається шорстким . З плином часу фарбувальні речовини залишати на поверхні виробу свій слід, виникне наліт. Навіть при інтенсивному чищенні не вдається уникнути наявності плям.

цей момент особливо неприємний для тих людей, у яких є свої зуби. Пластмасові конструкції будуть набагато темніше.

Якщо почати догляд за протезом якомога раніше, то існує шанс зберегти його в первозданному вигляді надовго. Але подібні конструкцію не залишаться білосніжними на довгі роки.

Чистка протезів з пластмаси професійними методами — це обов’язковий елемент догляду. Чому? Справа в тому, що навіть при регулярному і ретельному очищенні протеза від залишків їжі повністю вичистити поверхню в домашніх умовах нереально. А ось в стоматологічній практиці для цього передбачені різні апаратні маніпуляції:

Ультразвукова чистка . Конструкція під дією спеціального апарату піддається впливу ультразвукових хвиль. Вони очищають навіть найдрібніші частинки нальоту. Проводити таку маніпуляцію раз на півроку. Це дозволить забезпечити конструкції міцність і довговічність. Механічна чистка . Для цих цілей задіють спеціальну щітку. Метод використовують при наявності мінеральних відкладень на поверхні протеза. Після процедури лікар виконує полірування конструкції за допомогою спеціальної пасти. Завдяки їй протез набуває естетичний зовнішній вигляд і його не відрізнити від нового.

Це таблетки, в складі яких присутній активний кисень. Саме за рахунок нього досягається миттєвий ефект. Але тримати протез в розчині не більше 15 хвилин. Крім цього, в складі присутній силіконовий полімер. Він утворює на поверхні протеза спеціальну плівку, яка захищає від забруднень.

Таблетки мають освіжаючий м’ятний аромат. З їх допомогою знижується кількість нальоту, завдяки чому протез виглядає немов новий. Таблетки не дають утворюватися неприємного запаху, видаляють залишки їжі.

Очищення відбувається завдяки бульбашок, які виникають при зануренні таблетки в воду. Після застосування на протезі відсутній наліт і пошкодження.

Це ще один різновид шипучих таблеток для чищення та дезінфекції протезів. За рахунок великої кількості кисню препарат ефективно і швидко видаляє залишки їжі, наліт і слиз, не пошкоджуючи матеріал конструкції.

Таблетки для чищення зубних протезів Dentipur.

Для приготування розчину в ємність налити теплу воду і укласти протез. Додати 1 таблетку препарату і через 10 хвилин виріб буде чистим. За бажанням можна залишати його в розчині на всю ніч. Перед застосуванням протез ретельно прополоскати.

Ці таблетки ретельно видаляють зубний наліт і стійкі плями з поверхні знімною конструкції. А досягається це завдяки тришаровій структурі:

блакитний шар – очищає і вибілює; білий шар – ферментативно видаляє наліт і стійкі плями; червоний шар – дезінфікує завдяки натуральним речовин (екстракти м’яти і розмарину).

Після застосування створюється відчуття м’ятної свіжості.

Таблетки для чищення зубних протезів President.

Укласти протез на ніч в розчин лимонного соку. Для його приготування взяти 40 мл соку і додати в склянку води. Такий спосіб дозволить очистити конструкції від нальоту і відбілити її. Ще це хороший варіант для відбілювання протеза без шкоди.

Основна причина нальоту-бактерії, усунути які можна за допомогою оцтового розчину. У 200 мл води розчинити 60 мл оцту. Укласти протез в розчин і тримати його там 2 години. Головне не перевищувати час, інакше оцет почне роз’їдати м’які частини конструкції. Застосовувати цей спосіб чищення не частіше 1 разу на тиждень.

Відвар, отриманий з цих трав, відмінно очищає імпланти, знезараження їх і запобігає утворенню неприємного запаху з рота. Для приготування кошти взяти кожної трави по 20 г і залити склянкою окропу. Наставити 20 хвилин, відфільтрувати і помістити протез в розчин на ніч.

Для приготування кошти з’єднати 20 г соку лимона і 20 мл оцту. До отриманої рідини додати зубний порошок для утворення кашоподібної консистенції. Нанести суміш на протез, розподіливши тонким шаром. Почекати 30 хвилин, а далі ретельно змити водою.

Зубну щітку вмочити в порошок соди і гарненько почистити конструкцію. Після очищення промити зубною протез водою.

Чистка протеза содою за допомогою щітки.

Існують основні правила по догляду за пластмасовими зубними конструкціями:

Після кожного прийому їжі протез обполіскувати під струменем проточної води. Робити це ретельно, щоб не залишилися частинки їжі. При цьому потрібно бути гранично обережним, так як при падінні вироби і ударі об тверду поверхню раковини може його пошкодити. Вранці і перед сном чистити протез так само, як і рідні зуби. Якщо свої зуби є, то конструкцію зняти, почистити її щіткою, застосовуючи зубну пасту. Після цього почистити свої зуби, ясна і язик. Для цього скористатися м’якою щіткою. Раз на тиждень виконувати ретельне очищення протеза. Використовувати будь-який розчин, куплений в аптеці. Найчастіше їх продають у вигляді шипучих таблеток, які розчиняються у воді. В отриманий розчин укласти конструкцію і тримати там зазначений час. Для чищення зубного протеза використовувати щітку з жорсткою щетиною. А перед цим виріб замочити в теплій воді. Раз в 6 місяців віддавати протез на чистку стоматолога. Не замочувати протез в занадто гарячій воді.

Якщо конструкцію зняти більш ніж на 2-3 години, то її зберігати у воді. В іншому випадку виріб почне тріскатися і деформуватися.

Догляд за пластмасовими зубними протезами – це комплекс заходів, які дозволять не просто бути йому завжди білим і доглянутим, але і запобіжить його поломку, деформацію. Способів відбілювання існує велика кількість, так що вибір оптимального буде залежати від 2-х факторів – особистих побажань і ступеня забрудненості конструкції.

Наш експерт-стоматолог відповість на ваше запитання протягом 1 дня! Задати питання.

Чим без шкоди відбілювати зубні протези з пластмаси в домашніх умовах?

Оптимальне рішення проблеми нестачі зубів, відсутності їх в ротовій порожнині-зубні протези з пластмаси. Матеріал зручний простотою виготовлення, різноманітністю відтінків емалі, вигідною ціною в порівнянні з аналогічними пристосуваннями з металокераміки або композитів. Дотримання правил догляду за штучною щелепою збільшує термін служби, підтримує приємний зовнішній вигляд.

Зубний протез потребує постійної турботи. Проводяться наступні процедури:

Чистка знімного протеза зубною пастою вранці і ввечері. Категорично заборонено щоденне використання зубного порошку. Абразиви гігієнічного засобу пошкоджують поверхню протеза. Утворилися мікротріщини допомагають розвиватися хвороботворним мікробам. Обов’язкове використання іригатора для очищення незнімного протеза після прийому їжі. Тиск цівки води змиває частинки їжі з недоступних для зубної щітки зон. Ґрунтовна обробка проводиться раз на два тижні. Знімну щелепу занурюють в розчин, приготований зі спеціальних таблеток. Після замочування поверхню протеза очищають щіточкою і промивають водою. Профілактичний огляд стоматологом проводиться не рідше 1 разу на півроку.

Недотримання рекомендацій з обслуговування пластмасових протезів призводить до погіршення естетичного вигляду і пошкодження пластмаси. Передчасне зношування збільшує рівень фінансових витрат.

Куріння тютюну, вживання чаю і кави змінюють колір штучних зубів. Прибрати неприємний наліт і відновити первинний зовнішній вигляд допомагають останні досягнення науки і техніки. Відбілювання здійснюється механічним шляхом в стоматологічній клініці або спеціальними розчинами самостійно.

Перелік основних торгових марок:

Таблетку розчиняють в теплій воді, в отриману рідину опускають протез на 10-15 хвилин. Активний кисень, що міститься в шипучці, знімає наліт і дезінфікує поверхню без пошкодження матеріалу. Конструкцію промивають проточною водою, висушують м’якою серветкою. Заборонено приймати розчин всередину, полоскати рот дезинфікуючою рідиною.

Запущені випадки усуваються фахівцем в стоматологічному кабінеті. Незнімна конструкція очищається методом Air Flow. Суміш води, повітря і м’якого абразиву під тиском освітлює пластмасу вставного зуба протягом 30-45 хвилин на 1-2 тони. Безболісний спосіб, що не викликає алергічних реакцій і пошкодження ясен.

Безконтактна очищення нальоту на знімному пластмасовому протезі здійснюється в ультразвуковій ванні. Ємність заповнюється чистою водою, всередину укладається зубний протез. Процес видалення плям триває не більше 10 хвилин. Високочастотні коливання шляхом кавітації руйнують потемніння, зберігають структуру матеріалу.

Доступність підручних засобів і економія грошових коштів викликає широкий інтерес до альтернативних способів освітлення вставних зубів. Народні рецепти дозволяють відбілити зубні протези в домашніх умовах фруктами, аптекарськими препаратами, природними абразивами. Позитивний результат досягається руйнуванням забруднень органічними кислотами або стиранням твердими мікроскопічними частинками. Нижче наведені найбільш популярні методики.

Сода швидше проводить відбілювання штучних зубів (рекомендуємо прочитати: ефективні способи для відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди ). Діє як абразив і антисептик. Нанесена на зубну щітку кашка з бікарбонату натрію за один прийом освітлює поверхню зубів на 3-4 тони. Обережно почистити знімний протез можна, але проконтролювати процес чищення незнімної конструкції важко. Концентрована форма речовини дратує і пошкоджує ясна. Зловживання швидкодіючим засобом руйнує вставну щелепу і призводить до кровотечі слизової. Чистку слід здійснювати не частіше 1 разу на 10 днів.

Щадною альтернативою содової чищенні є застосування кухонної солі дрібного помелу. Менш виражений абразивний ефект дозволяє дбайливо освітлювати пластикову поверхню зубів. Знезаражуючу дію хлориду натрію знищує хвороботворні мікроби, нормалізує запах з рота. Чистка проводиться вологою зубною щіткою з нанесеним шаром солі. Після обробки рот ретельно обполіскується. Рекомендується проводити процедуру не більше 1 разу в 5 днів, так як засіб все ж пере пластмасу.

Лимонний сік з успіхом відбілює потемнілий протез. Присутні в Цитрусі органічні кислоти роз’їдають плівку від чаю або інших фарбувальних продуктів харчування. Натираючи проблемну ділянку внутрішньою стороною цедри, можна домогтися відбілюючого ефекту. Шкірка містить менше кислоти, ніж м’якоть, ймовірність руйнування пластику знижена.

Борються з нальотом і дезінфікує порожнину рота за допомогою суміші солі і соку лимона в пропорції 1 до 3. Отриманою рідиною полощуть рот після чищення, потім змивають водою. Проводити процедуру слід не більше 2 разів на тиждень. Робити частіше не рекомендується через агресивного впливу кислоти лимона.

Екзотичний спосіб відбілювання — використання шкірки банана. Наявність лимонної кислоти в оптимальних пропорціях дозволяє безпечно очистити поверхню зубів:

попередньо очищаємо гігієнічної пастою поверхню протеза; споліскуємо рот; внутрішньою стороною шматочки шкірки натираємо конструкцію; витримуємо проміжок часу 10 хвилин; звільняємо ротову порожнину від бананового нальоту.

Маніпуляції проводяться щодня, вранці і ввечері. Бананова шкурка береться від стиглого фрукта без ознак гниття. Ефект «африканської» пасти проявляється через тиждень.

Потужна дія вимагає ретельного дозування і акуратного нанесення розчину. Перекис втирається тампоном або ватною паличкою. Концентрація окислювача не повинна бути більше 3%. Обов’язково промивання теплою водою. Очищення виконується не частіше 2 разів на місяць.

Вибираючи спосіб відбілювання в домашніх умовах, враховуються фактори:

протезування (знімна або незнімна конструкція); швидке освітлення механічним або хімічним шляхом збільшує ризик передчасного руйнування протеза, нанесення шкоди ясен; поступове зміна кольору нівелюється вживанням чаю або кави.

Таблиця популярних видів відбілювання:

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах: консультація стоматолога.

Для деяких людей зубні протези є справжнім порятунком, так як стають ідеальним рішенням, якщо втрачено всі або більша частина зубів. Якісний протез – це не тільки приємний зовнішній вигляд, і упевненість в собі, але і можливість самостійно пережовувати їжу. Як правило, велика частина приватних клінік пропонує безкоштовні консультації стоматолога, де лікар розповість, як доглядати за штучними зубами і ротовою порожниною в цілому.

За будь-яким зубним протезом необхідно ретельно доглядати. Рано чи пізно, навіть найякісніший і дорогий матеріал починає темніти, з’являється наліт, залишки пиши, сприяють появі бактерій.

Догляд за зубними протезами в домашніх умовах повинен бути щоденним, з дотриманням всіх рекомендацій лікуючого стоматолога. Покриття на штучних конструкціях, не йде ні в яке порівняння з природною зубною емаллю, тому догляд повинен бути м’яким, руху обережними.

Особливо важливий догляд для осіб, які курять і захоплюються газованими напоями, кавою, чаєм. Ці звички сприяють швидкому потемніння покриття протезів. Непоганою підмогою будуть і народні засоби.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах? Найкраще після кожного прийому їжі знімати і обполіскувати конструкцію під проточною водою. Головне, щоб штучні зуби не падали, так як вони не люблять ударів і досить крихкі.

Нарівні зі своїми зубами, якщо вони залишилися, протези необхідно чистити вранці і ввечері. Однак для зубної конструкції не підійдуть пасти і порошки з абразивними частинками, які можуть подряпати покриття. Використовувати можна тільки м’яку зубну щітку. Навіть найменші мікротріщини на протезі можуть стати причиною появи темного нальоту, так як в них накопичуються бактерії.

Щотижня слід проводити «генеральне прибирання», тобто ретельно очищати протези. Для такої процедури використовують спеціальні таблетки, які розчиняють у воді і в ній замочують зубну конструкцію.

Відео (клікніть для відтворення).

Перед сном кожен день штучні зуби необхідно знімати і поміщати в склянку з водою, в яку можна додати хлорофіліпт або будь-антисептичний засіб, що використовується в стоматології. Не допускається зняті штучні зуби тримати більше 2 годин без рідини, вони можуть деформуватися і носити їх буде неможливо. Якщо конструкція має металеві елементи, то її не можна зберігати у воді з хлором.

Приблизно один раз в 6 місяців рекомендується проводити чистку протезів у стоматолога. А кожні 3-5 років конструкція підлягає заміні.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах? Природно, що стоматолог після виготовлення і підгонки протезів розповість про те, як за ними доглядати. Адже від дотримання всіх правил чищення залежить довговічність конструкції.

Традиційна зубна паста абсолютно не підходить для чищення протезів, так як в її складі обов’язково присутні абразивні частинки. До кращих відбілюючим пастам можна віднести:

Має ментоловий присмак і не містить фтору.

Випускається у вигляді гелю, володіє високими отбеливающими властивостями. Виробництво-Німеччина.

Володіє досить високим відбілюючим ефектом. Вважається кращою відбілюючої пастою, виробленої в Росії, і набагато дешевше імпортних аналогів.

Містить в складі кальцій і фтор.

Можна придбати пасту, яка призначена для чищення дитячих зубів.

Чим чистити зубні протези – не риторичне питання, так як звичайні щітки для зубів не допускається використовувати для штучних стоматологічних конструкцій. Головний акцент при виборі щітки необхідно зробити на тому, щоб вона дозволяла очищати конструкцію у важкодоступних місцях. Велика частина таких щіток двостороння, з кожного боку щетина має різну ступінь жорсткості.

перед чищенням щіткою протеза його необхідно прополоскати під проточною водою, щоб очистити від великих залишків їжі; щіткою слід очищати як внутрішню, так і зовнішню частину протеза.

Якщо конструкція не знімна, то штучні зуби потрібно чистити двічі на день, але не сильно натискати при обробці.

За відгуками, можна поставити на перше місце щітку Oral-B Pro-expert Clinic Line. Вона підійде для очищення навіть незнімних протезів, її головка розташована під кутом 25 градусів і дозволяє «дістатися» до самих важкодоступних місць. Щетинки підлаштовуються під індивідуальну конфігурацію зубів і протезів, дозволяючи уникнути травмування тканин і самої конструкції.

Інші популярні щітки:

Oral-B Pro-expert Dentupe Brush. Це двостороння щітка – з одного боку щетинки плоскі, з іншого – клиновидні, які дозволяють очищати всі вигини конструкції. PresiDent також має дві активні сторони з різнорівневою стрижкою щетинок. Сторона, де щетинки більш жорсткі, призначена для обробки внутрішньої частини конструкції, з більш м’якими – для зовнішньої сторони. Curaprox cs 5460. Це набір з двох щіток, щетина яких виготовлена з поліестеру. Цей матеріал менше поглинає вологу, тому зберігається набагато довше.

Крім використання паст рекомендується періодично застосовувати зубний порошок відбілюючий. Відгуки про такий засіб позитивні, адже порошок дозволяє більш ретельно очистити протези від залишків їжі і добре знімає наліт.

Можна використовувати порошок, який призначений для чищення зубів, всі складові в ньому подрібнені до стану пилу, поетом не пошкоджують покриття стоматологічної конструкції. Найчастіше в складі порошків крім вуглекислого кальцію (крейда) додаються такі компоненти:

імбир; харчова сода; біла глина, м’ята, морська сіль; хлорид алюмінію та інші інгредієнти, які підбираються залежно від призначення (відбілюючий, усуває запахи, дитячий і так далі).

Непогані відгуки про зубний відбілюючий порошок, виробництва компанії «Аванта» (Росія). Він добре справляється з основним своїм завданням-відбілювання, освіжає порожнину рота і нейтралізує шкідливу дію кислот. Досить хороші відгуки про німецькому фіксуючому порошку «Протефикс» екстра-сильний. Він прекрасно переноситься навіть алергіками, містить в складі альгінат натрію.

Чим чистити зубні протези? Найкраще, крім механічної обробки, щотижня проводити очищення спеціальними таблетками. Вони дозволяють вичистити конструкцію в самих важкодоступних місцях, зняти зубний камінь і прибрати неприємний запах. На сьогоднішній день досить широкий вибір спеціальних засобів.

Таблетки «Протефикс» для зубних протезів у складі містять активний кисень. Він здатний знищити практично всі відомі хвороботворні бактерії і мікроорганізми, при цьому відновлює природний колір конструкції. На процедуру відбілювання йде всього 15 хвилин. Перед проведенням чистки рекомендується очистити протез зубною щіткою, пополоскати. Потім в половині склянки теплої води розлучатися таблетка і туди поміщається протез. Вартість таблеток – 400 рублів за 66 штук. Таблетки «Корега». Ціна приблизно така ж, як і «Протефикса»: за 30 таблеток – 240 рублів. Британський виробник «Глаксосміткляйн» заявляє, що таблетки «Корега» дозволяють на 99,9 % позбавити протез від хвороботворних бактерій і очистити конструкцію буквально за 3 хвилини. Таблетки дозволяють позбутися від нальоту і плям, не дряпають штучні зуби і надають протезу приємний освіжаючий запах.

У продажу представлено два різновиди таблеток «Корега», ціна на які не сильно відрізняється:

Dental White або відбілююча. «Біоформула».

Багато пацієнтів використовують креми з ефектом фіксації протезів. Такі засоби дозволяють не тільки зафіксувати зуби, але і запобігають потраплянню залишків їжі під протез. Це досить ефективна профілактична міра щодо запобігання розвитку запалень в порожнині рота.

До основних позитивних властивостей кремів з фіксуючим ефектом можна віднести:

відсутність стороннього присмаку, тобто завдана паста не впливає на смакове сприйняття; по завіреннях виробників, паста здатна забезпечити надійну фіксацію протягом 24 годин; надійна фіксація; ніякого негативного впливу на прикус; захист від натертостей і пошкоджень.

Перед тим як нанести крем, конструкцію не обов’язково висушувати.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Невелика кількості пасти наноситься на поглиблення конструкції, протез одягається на ясна. Кілька секунд необхідно притискати протез до щелепи. Вже через п’ять хвилин можна приймати їжу.

До найпопулярніших торгових марок можна віднести: Protefix, Corega, Lacalut dent, R.O. C. S. вартість таких засобів стартує від 180 рублів.

Навряд чи про такі способи розкажуть на безкоштовній консультації стоматолога, але не завжди є можливість віднести протези на чистку в клініку. Вдома теж можна досить непогано зняти наліт і відбілити штучні зуби.

Найпростіший спосіб – у склянку води, куди ставите протези на ніч, додайте кілька крапель лимонного соку, який досить непогано відбілює і до того ж позбавляє від неприємного запаху.

Щоб позбутися від бактерій, можна скористатися оцтом. На склянку теплої води припадає три ложки оцту. У цей розчин поміщаються штучні зуби на 2 години, не більше. Процедуру не можна проводити частіше, ніж один раз в 14 днів.

А можна зробити склад з оцту, лимона і зубного порошку. Для розчину потрібно змішати всі компоненти, має вийти щось на зразок кашки, яку слід нанести тонким шаром на зубну конструкцію і залишити в такому стані на 1,5 години. Після помити протези, відполірувати сухою тканиною і користуватися.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах? Існує досить радикальний і швидкий спосіб чищення. Для цього потрібно помістити протези в ємність з водою, в яку можна додати лимонний сік або оцет, ополіскувач. Помістити ємність в мікрохвильову піч і потримати її там, протягом 2 хвилин. Хвилі в грубці дозволяють не тільки очистити конструкцію, але і продезінфікувати.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах? Можна придбати в аптеці спеціальну ультразвукову ванночку. Це невеликого розміру прилад, в який кладеться протез, наповнюється водою і включається в електричну мережу. В процесі роботи ванночки з’являються вакуумні бульбашки, які, власне, і очищають штучні зуби від нальоту, мікробів і слідів нікотину. Хоча цей засіб не є панацеєю, і щоденну чистку протезів ця процедура не скасовує.

Незважаючи на те що медицина далеко зробила крок в питаннях стоматології, навіть найсучасніші і дорогі протези вимагають догляду і дбайливого до них звернення. Тому не потрібно лінуватися, а своєчасно їх очищувати, полоскати ротову порожнину після прийому їжі, і красива посмішка буде завжди з вами.

Можна відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах, як це зробити без шкоди?

Про здорові, білосніжні зуби мріє кожна людина. Можливості сучасної стоматології дозволяють ці мрії здійснити, в тому числі за допомогою зубних протезів. Як матеріал для них часто використовують пластмасу. Це порівняно недорогий матеріал, до якого ротова порожнина швидко адаптується. Однак у пластика є істотний недолік-такі протези швидко темніють.

У разі пластмасових протезів, на жаль, про якість говорити не доводиться. Інші матеріали надійніше і довговічніше, але поки пластик залишається бюджетним варіантом, він буде користуватися популярністю. Основний недолік криється в самій структурі пластмаси — вона м’яка і пориста.

Хоча при виготовленні протезів зубний технік ретельно шліфує і згладжує поверхню, невеликі шорсткості все одно залишаються. Залишки їжі, наліт від кави і чорного чаю, речовини, що виділяються в процесі куріння, забиваються в пори пластику, а всередині починають розмножуватися бактерії, які провокують утворення нальоту.

Якщо вчасно не звернути увагу на зубний наліт, він стає темніше і товщі. Хоч спочатку пластикові вставні зуби були білосніжними, з часом вони жовтіють або можуть набувати сіро-коричневий відтінок. Особливо це кидається в очі, коли протез стоїть на передніх зубах, а у людини збереглися свої зуби. Емаль темніє повільніше пластику, і різниця в кольорі буде істотною.

Що ж робити, якщо ви виявили потемніння протезів? Чи потрібно відразу йти до стоматолога? Це необов’язково, для початку варто спробувати відбілити і очистити вставні щелепи самостійно в домашніх умовах, адже через пористої структури матеріал не тільки швидко забруднюється, але і легко очищається.

Існує кілька дієвих методів, які допоможуть повернути зубам колишню білизну. Розглянемо ці способи.

В будь-якій аптеці можна запитати відбілюючі препарати для зубних протезів. Їх існує кілька видів, і, швидше за все, фармацевт запропонує щось з зображень нижче препаратів:

Ці препарати випускаються у вигляді шипучих таблеток. Пасти і порошки не так ефективні, вони гірше проникають в пори, а тверді частинки порошків дряпають поверхню протеза, в той час як розчинена таблетка найбільш дбайливо видаляє наліт і повертає початковий колір.

Користуватися таблетками просто. Досить розчинити одну в ємності з теплою, але не гарячою водою і опустити туди протез. Тримати протез в розчині можна всю ніч, це не зашкодить поверхні. У складі шипучок Корега міститься активний кисень, який швидко проникає всередину пластика, нейтралізує наліт і знищує бактерії. Завдяки хімічному складу він відбілює вставні зуби за 15 хвилин, але можна тримати довше.

До складу шипучих таблеток входить силіконовий полімер, який утворює на поверхні пластмасового протеза захисну плівку. Вона запобігає появі нальоту. Крім того, препарати мають дезодоруючий і знезаражувальний ефект, запобігають розмноженню бактерій і, як наслідок, виникнення неприємного запаху з рота.

Деякі фахівці стверджують, що процедуру можна проводити частіше — 1 раз в тиждень, це не зашкодить пластику, а навпаки сприятиме збільшенню строків служби.

Хімічний склад, дія і вартість в аптеках у відбілюючих препаратів приблизно однакові. При виборі засобу потрібно орієнтуватися на індивідуальні переваги. Можна спробувати різні таблетки і вибрати ті, які найкраще підходять саме вам.

Щоб відбілити пластиковий зубний протез, необов’язково звертатися до стоматолога або навіть йти в аптеку. Існують ефективні народні засоби відбілювання:

Відбілювання зубів содою і сіллю в домашніх умовах — один з найстаріших і надійних способів повернути колір емалі без шкоди для неї. Однак необхідно пам’ятати про запобіжні заходи. Сіль є абразивним матеріалом, її тверді частинки можуть пошкодити чутливу поверхню, тому часто чистити протез сіллю не рекомендується.

Безпечніше зробити соляний розчин і опустити протез туди або полоскати їм ротову порожнину, очищаючи так і штучні зуби, і справжні. Ефективність такого способу нижче, але зате поверхня не буде дряпатися. Найкраще використовувати морську сіль, вона містить корисні мікроелементи і володіє знезаражувальним і заспокійливим ефектом.

До очищення содою теж потрібно підходити з обережністю і використовувати її якомога рідше, тому що, як і сіль, вона складається з твердих частинок. Для відбілювання досить нанести трохи порошку на ганчірочку або зубну щітку і акуратно протерти поверхню протеза.

В якості відбілювача добре використовувати харчові кислоти. Наприклад, можна опустити зубні протези в склянку теплої води з додаванням столової ложки свіжовичавленого лимонного соку і залишити на ніч. Лимонний сік володіє не тільки відбілюючим, але і дезодоруючим і дезинфікуючим ефектом.

До застосування оцту потрібно ставитися з обережністю, вплив кислоти може пошкодити пластмасу, тому використовувати такий метод потрібно не частіше 1 разу в 3 тижні і строго дотримуватися дозування. У склянку води додають три столові ложки оцту і кладуть протез в рідину на 2 години довше тримати не рекомендується. Оцет вбиває бактерії, що скупчилися в порах, і усуває темний наліт.

Якщо всі зазначені вище засоби не принесли бажаного результату, то зубний протез можна віднести в стоматологію, де фахівець зробить професійну чистку. Процедура триває недовго і займає пару годин, тобто ви зможете забрати свій протез в той же день.

Крім того, що стоматолог почистить штучні зуби, він ще раз ретельно їх відполірує, щоб усунути шорсткості, і нанесе спеціальну речовину, що створює захисну плівку. Завдяки їй наліт на протезі буде утворюватися набагато повільніше.

Немає Відео. Відео (клікніть для відтворення).

Догляд за знімними зубами не представляє особливої складності, якщо робити його вчасно. При протезуванні стоматолог пояснює, як за ними доглядати і чим краще чистити. Якщо здійснювати професійну чистку протеза в кабінеті фахівця кілька разів на рік, то користуватися підручними способами для відбілювання не доведеться.

Доброго часу доби. Я Денис, ось вже більше 8 років працюю стоматологом. Вважаючи себе професіоналом, хочу допомогти всім в пошуку і вивченні виникаючих завдань, що стосуються мій спеціальності. Всі матеріали для сайту зібрані і ретельно перероблені з метою донести все необхідне. Перед застосуванням описаного на сайті завжди необхідна консультація з професіоналами.

Як відбілити зубні протези?

Ми живемо в 21 столітті, і сьогодні сучасна медицина може запропонувати величезний вибір різноманітних зубних протезів, які до всього іншого практично нічим не відрізняються від натуральних зубів (у плані естетики). Але люди, які вдалися до установки протеза, досить часто зустрічаються з проблемою потемніння його поверхні. Для того щоб повернути протезам колишню білизну слід знати, як відбілити зубні протези самостійно і які при цьому кошти або речовини необхідно використовувати.

Відбілювання зубних протезів.

На сьогоднішній день естетична стоматологія користується величезною популярністю серед людей, особливо відбілювання зубів. Але, як відомо процес не стоїть на місці і вже зараз можна провести відбілювання зубних протезів. Існують різні способи відбілювання потемнілого протеза (як домашні, так і офісні), які досить прості у проведенні, але, незважаючи на таку простоту, слід обов’язково проконсультуватися зі стоматологом.

Врахуйте, що без консультації у лікаря ваші самостійні дії можуть зіпсувати весь протез. Тільки досвідчений стоматолог зможе на зрозумілій для вас мові пояснити, що являє собою дана процедура, які вона має особливості і нюанси і порадить найбільш підходящий для вас метод відбілювання.

Чим і як відбілити протези?

Одним з найкращих і найбільш поширених на даний момент засобів відбілювання зубних протезів є Dental White від «Корега». Даний засіб представлено у вигляді шипучих таблеток, які застосовуються для відбілювання і очищення зубів. Після розчинення у воді дані таблетки виділяють активні компоненти, які і сприяють очищенню зубного протеза. Також якісне і ефективне відбілювання протезів можна провести за допомогою Lacalut Dent.

Застосування біологічних розчинників (розчиняються таблетки) дають можливість усунути сліди фарбування від чаю або тютюну. Якщо ж регулярно приймати таблетки (2 рази в день), то ви зможете досягти не тільки бездоганної білизни протеза, але і досконалої чистоти. Таблетки, використовувані для відбілювання протезів, також впливають на органічні залишки, знищуючи їх, розчиняють наліт і надають пацієнтові дезінфікуючу дію.

Також для проведення домашнього відбілювання зубних протезів можна застосовувати такі засоби: «Ультра Соник-валпласт» і «Вал Клин». При відбілюванні знімного протеза необхідно заздалегідь приготувати розчин, використовую яке-небудь відбілюючий засіб, і помістити в нього протез на 15-30 хвилин, а потім добре промити його водою. Також чималим попитом користуються таблетки «Протефикс», які здатні всього за кілька хвилин очистити протез від бактерій і зубного нальоту.

Відбілювання протезів за допомогою підручних засобів.

Також хотілося б поділитися з вами інформацією, як відбілити зубні протези, якщо у вас немає спеціальних відбілюючих засобів. Для цього слід взяти п’ятивідсотковий столовий оцет. Оцет наливається в якусь ємність, а потім туди поміщається сам протеза на дві години. Тільки врахуйте, що дану процедуру можна повторювати дуже часто, так як оцет може згубно впливати на конструкцію протезів.

Рекомендації з очищення та догляду за протезами.

Існує кілька порад і рекомендацій, які слід дотримуватися при очищенні зубів і догляді за ними:

УВАГА! Для відбілювання протезів забороняється використовувати речовини, засоби і способи, що застосовуються для відбілювання натуральних зубів, так як вони можуть не тільки колір, але і фактуру протезів; Протези регулярно забруднюються, тому хоча б один раз в 3 місяці слід проводити очищення протеза в стоматології; Для освітлення і очищення протезів в домашніх умовах необхідно застосовувати спеціальні, рекомендовані засоби і препарати; Перед початком відбілювання обов’язково слід проконсультуватися зі стоматологом.

Таким чином, ми відповіли на питання, як відбілити зубні протези.

Можна відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах, як це зробити без шкоди?

Про здорові, білосніжні зуби мріє кожна людина. Можливості сучасної стоматології дозволяють ці мрії здійснити, в тому числі за допомогою зубних протезів. Як матеріал для них часто використовують пластмасу. Це порівняно недорогий матеріал, до якого ротова порожнина швидко адаптується. Однак у пластика є істотний недолік-такі протези швидко темніють.

Причини потемніння пластмасових протезів.

У разі пластмасових протезів, на жаль, про якість говорити не доводиться. Інші матеріали надійніше і довговічніше, але поки пластик залишається бюджетним варіантом, він буде користуватися популярністю. Основний недолік криється в самій структурі пластмаси — вона м’яка і пориста.

Хоча при виготовленні протезів зубний технік ретельно шліфує і згладжує поверхню, невеликі шорсткості все одно залишаються. Залишки їжі, наліт від кави і чорного чаю, речовини, що виділяються в процесі куріння, забиваються в пори пластику, а всередині починають розмножуватися бактерії, які провокують утворення нальоту.

Якщо вчасно не звернути увагу на зубний наліт, він стає темніше і товщі. Хоч спочатку пластикові вставні зуби були білосніжними, з часом вони жовтіють або можуть набувати сіро-коричневий відтінок. Особливо це кидається в очі, коли протез стоїть на передніх зубах, а у людини збереглися свої зуби. Емаль темніє повільніше пластику, і різниця в кольорі буде істотною.

Як можна відбілити протези в домашніх умовах?

Що ж робити, якщо ви виявили потемніння протезів? Чи потрібно відразу йти до стоматолога? Це необов’язково, для початку варто спробувати відбілити і очистити вставні щелепи самостійно в домашніх умовах, адже через пористої структури матеріал не тільки швидко забруднюється, але і легко очищається.

Існує кілька дієвих методів, які допоможуть повернути зубам колишню білизну. Розглянемо ці способи.

Аптечні засоби.

В будь-якій аптеці можна запитати відбілюючі препарати для зубних протезів. Їх існує кілька видів, і, швидше за все, фармацевт запропонує щось з зображень нижче препаратів:

Ці препарати випускаються у вигляді шипучих таблеток. Пасти і порошки не так ефективні, вони гірше проникають в пори, а тверді частинки порошків дряпають поверхню протеза, в той час як розчинена таблетка найбільш дбайливо видаляє наліт і повертає початковий колір.

Користуватися таблетками просто. Досить розчинити одну в ємності з теплою, але не гарячою водою і опустити туди протез. Тримати протез в розчині можна всю ніч, це не зашкодить поверхні. У складі шипучок Корега міститься активний кисень, який швидко проникає всередину пластика, нейтралізує наліт і знищує бактерії. Завдяки хімічному складу він відбілює вставні зуби за 15 хвилин, але можна тримати довше.

До складу шипучих таблеток входить силіконовий полімер, який утворює на поверхні пластмасового протеза захисну плівку. Вона запобігає появі нальоту. Крім того, препарати мають дезодоруючий і знезаражувальний ефект, запобігають розмноженню бактерій і, як наслідок, виникнення неприємного запаху з рота.

Деякі фахівці стверджують, що процедуру можна проводити частіше — 1 раз в тиждень, це не зашкодить пластику, а навпаки сприятиме збільшенню строків служби.

Хімічний склад, дія і вартість в аптеках у відбілюючих препаратів приблизно однакові. При виборі засобу потрібно орієнтуватися на індивідуальні переваги. Можна спробувати різні таблетки і вибрати ті, які найкраще підходять саме вам.

Народні засоби.

Щоб відбілити пластиковий зубний протез, необов’язково звертатися до стоматолога або навіть йти в аптеку. Існують ефективні народні засоби відбілювання:

Відбілювання зубів содою і сіллю в домашніх умовах — один з найстаріших і надійних способів повернути колір емалі без шкоди для неї. Однак необхідно пам’ятати про запобіжні заходи. Сіль є абразивним матеріалом, її тверді частинки можуть пошкодити чутливу поверхню, тому часто чистити протез сіллю не рекомендується.

Безпечніше зробити соляний розчин і опустити протез туди або полоскати їм ротову порожнину, очищаючи так і штучні зуби, і справжні. Ефективність такого способу нижче, але зате поверхня не буде дряпатися. Найкраще використовувати морську сіль, вона містить корисні мікроелементи і володіє знезаражувальним і заспокійливим ефектом.

До очищення содою теж потрібно підходити з обережністю і використовувати її якомога рідше, тому що, як і сіль, вона складається з твердих частинок. Для відбілювання досить нанести трохи порошку на ганчірочку або зубну щітку і акуратно протерти поверхню протеза.

В якості відбілювача добре використовувати харчові кислоти. Наприклад, можна опустити зубні протези в склянку теплої води з додаванням столової ложки свіжовичавленого лимонного соку і залишити на ніч. Лимонний сік володіє не тільки відбілюючим, але і дезодоруючим і дезинфікуючим ефектом.

До застосування оцту потрібно ставитися з обережністю, вплив кислоти може пошкодити пластмасу, тому використовувати такий метод потрібно не частіше 1 разу в 3 тижні і строго дотримуватися дозування. У склянку води додають три столові ложки оцту і кладуть протез в рідину на 2 години довше тримати не рекомендується. Оцет вбиває бактерії, що скупчилися в порах, і усуває темний наліт.

Відбілювання в кабінеті стоматолога.

Якщо всі зазначені вище засоби не принесли бажаного результату, то зубний протез можна віднести в стоматологію, де фахівець зробить професійну чистку. Процедура триває недовго і займає пару годин, тобто ви зможете забрати свій протез в той же день.

Крім того, що стоматолог почистить штучні зуби, він ще раз ретельно їх відполірує, щоб усунути шорсткості, і нанесе спеціальну речовину, що створює захисну плівку. Завдяки їй наліт на протезі буде утворюватися набагато повільніше.

Догляд за знімними зубами не представляє особливої складності, якщо робити його вчасно. При протезуванні стоматолог пояснює, як за ними доглядати і чим краще чистити. Якщо здійснювати професійну чистку протеза в кабінеті фахівця кілька разів на рік, то користуватися підручними способами для відбілювання не доведеться.

Як відбілити зуби в домашніх умовах.

Наявність білосніжної посмішки в наш час є не тільки показником здорових зубів у людини, але і ознакою достатку і благополуччя.

Сьогодні будь-яка стоматологічна клініка готова запропонувати своїм клієнтам створення голлівудської усмішки.

Відбілювання зубів є однією з найбільш затребуваних процедур в стоматології.

Краще, звичайно ж, проводити відбілювання зубів в умовах клініки, але ми чудово розуміємо, що можна ефективно зробити зуби білими і самостійно.

Щоб відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі, все-таки доведеться відвідати стоматолога, хоча б для того, щоб фахівець визначив структуру зубної емалі і дав свої рекомендації щодо того чи іншого відбілюючого кошти.

Важливо знати, що справжній колір зубів визначений генетикою і індивідуальний для кожної людини.

Всупереч, існуючій думці про те, що чим біліші зуби, тим вони міцніші і здорові, стоматологи стверджують зворотне. Жовтизна зубів свідчить про достатню кількість кальцію.

Чому зуби жовтіють.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Причини, які можуть викликати зміну кольору зубної емалі:

Природний фактор, як процес старіння може служити однією з причин потемніння емалі. Недостатній гігієнічний догляд за зубами, в результаті скупчення нальоту перекривається природний колір емалі. При карієсі відбувається демінералізація твердих тканин зуба, що викликає появу плям на емалі, які спочатку мають світлий колір, а потім стають темними. Якщо карієс поширюється під пломбу, то колір зуба також змінюється. Так як сигарети містять нікотин, то куріння є однією з причин жовтизни зубів. У курців в результаті впливу нікотину і смолистих речовин, що містяться в тютюновому димі, жовті зуби поступово набувають брудно-коричневий відтінок. На відтінок емалі впливають харчові барвники. При частому вживанні чаю, кави, настоїв трав, вина, ягід може спостерігатися потемніння зубів. Травма зуба може приводити і зміни відтінку емалі. При пошкодження судинно-нервового пучка, в порожнину зуба потрапляє кров, що і призводить до його потемніння. В результаті прийому деяких медичних препаратів, наприклад, тетрацикліну. При застосуванні в ендодонтичному лікуванні застарілих пломбувальних матеріалів. У складі пломбувальних матеріалів, що випускалися десять років тому були присутні компоненти, які сприяли потемніння зубів. Такий пломбувальний матеріал, як срібна амальгама, який знайшов широке застосування в США, Ізраїлі та інших країнах викликає почорніння зубів. При надлишку фтору в питній воді виникає захворювання флюороз, яке призводить до появи плям на емалі зубів. Зміна кольору зубів може бути пов’язано з наявністю системного захворювання або мати спадковий характер. Фото: відбілювання за допомогою зубної пасти.

Чим відбілити.

Існує кілька способів відбілювання зубів в домашніх умовах.

Один з найпростіших способів додання білизни зубів в домашніх умовах – застосування спеціальної зубної пасти, яку можна придбати в аптеці. Але її використання не можна вважати безпечним.

Стоматологи не радять користуватися відбілюючими пастами довше, ніж один місяць на рік.

Рецепти домашнього відбілювання.

Для створення голлівудської посмішки можна використовувати щадне відбілювання за допомогою масел (оливкового, масла чайного дерева), ягід і фруктів.

Більш агресивним вважається відбілювання, коли використовуються активоване вугілля, яблучний оцет, морська сіль, перекис водню, деревна зола, сода.

Зубну пасту з ефектом відбілювання можна приготувати самостійно в домашніх умовах.

Для її виготовлення потрібно:

Чайна ложка соди. Рута. Один білок курячого яйця. Чайна ложка молока.

Всі компоненти необхідно ретельно змішати, відбілююча паста готова. Після чого провести чистку зубів протягом трьох-чотирьох хвилин.

Застосування масел.

Оливкова і масло чайного дерева після чищення зубів наносять на зубну щітку в кількості двох-трьох крапель і повторюють процедуру. Масло можна змішувати додатково з маслом апельсина і лимонним соком.

Цей спосіб є абсолютно безпечним для емалі, тому користуватися ним може навіть дитина.

Найкращий ефект спостерігається при використанні олії чайного дерева.

Надання білизни зубам за допомогою соди.

Даний спосіб відбілювання зубів застосовується з давніх часів. Харчова сода володіє відмінним абразивним дією, крім того – це сильна луг. Завдяки цим властивостям емаль набуває білизну.

Для отримання необхідного результату зубну щітку опускають в соду або попередньо приготований розчин і чистять зуби. Результат помітний вже після першого застосування.

Але, таку процедуру не рекомендується проводити часто (максимум один раз на місяць) з тієї причини, що сода стоншує емаль і має подразнюючу дію на слизову ясен.

Відео: «Відбілювання зубів содою»

Використання солі при відбілюванні.

Сіль, як і сода, відрізняється сильним абразивним ефектом, але є досить грубим засобом, тому що знімає верхній шар зубної емалі.

Тому користуватися сіллю треба дуже обережно. Зловживання відбілювання зубів сіллю призводить до непоправних наслідків.

Застосування перекису водню.

Відбілювання зубів за допомогою перекису є одним з популярних і дешевих методів, але є досить небезпечним.

Перекис водню, потрапляючи в ротову порожнину, виділяє активний кисень, іони якого вступають у взаємодію з усіма тканинами.

При використанні концентрованої перекису можна отримати опіки слизової порожнини рота, а зуби взагалі можуть втратити емалі.

Якщо застосовувати перекис водню правильно, то можна, безсумнівно, отримати відмінний ефект.

Способи використання:

Після чищення зубів порожнину рота можна прополоскати 3% перекисом, а потім теплою водою, щоб видалити її залишки. За допомогою ватного тампона або палички, змоченого в розчині перекису протерти зуби і сполоснути порожнину рота водою.

Процедуру не рекомендується проводити частіше, ніж два рази на місяць.

Відбілювання соком лимона.

Застосування ягід.

У таких ягодах, як полуниця і суниця міститься багато фруктових кислот, які також можна успішно використовувати для відбілювання зубів.

Спосіб застосування:

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Перетерти ягоди і наносити на зуби втираючими рухами. Потім за допомогою зубної щітки з пастою видалити залишки ягід.

Такий спосіб відбілювання є досить безпечним, тому його може застосовувати не тільки дорослий, але і підліток.

Використання золи.

Цим методом користувалися люди з незапам’ятних часів.

Гідроксид калію, якого багато в попелі здатний швидко видалити наліт з зубів навіть у важкодоступних ділянках. Для того, щоб зробити зуби білосніжними досить додати в зубну пасту трохи золи і, як зазвичай, почистити зуби.

Але зловживати цим способом не рекомендується, так як можна сильно пошкодити емаль.

Аптечні засоби.

Ті, хто не довіряє народним способам, можуть відбілити зуби самостійно за допомогою аптечних засобів.

Для відбілювання зубів в домашніх умовах, можуть бути використані капи, смужки, олівець.

При використанні цих засобів застосовується спеціальний гель, що містить в своєму складі перекис водню. Відбілюючі олівці виграють з точки зору зручності. Але, судячи з відгуків, є менш ефективними. Смужки є більш агресивними і, перш ніж їх використовувати, необхідно переконатися в тому, що до їх застосування немає протипоказань. Застосування капи можна вважати полудомашним методом відбілювання, оскільки процедура проводиться за участю лікаря стоматолога.

Відбілювання із застосуванням кап відбувається в кілька етапів:

Використовуючи спеціальну шкалу відтінків, фахівець визначає рівень білизни зубів пацієнта. На руки пацієнт отримує шприц з гелем і знімається відбиток з зубів, з якого буде виготовлена капа або ж капа купується в аптеці. Носити таке пристосування потрібно протягом години і більше, в залежності від розчину.

Результати з’являються не відразу, а через пару тижнів. Ефект після процедури триває протягом року або півтора років.

Ускладнення.

При відбілюванні зубів самостійно народними методами можуть виникнути такі ускладнення:

Запальні процеси слизової порожнини рота. Підвищення чутливості зубів на температуру (холодне, гаряче) і смак (солодке) їжі. Запалення міжзубних ясенних сосочків. Витончення і руйнування емалі.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Зубні протези для багатьох людей є справжнім порятунком. Це прекрасне рішення, якщо втрачені всі зуби або їх велика частина. Протези можуть бути виготовлені з різних матеріалів, найпоширеніший – це пластмаса. Пластмасові протези досить зручні, швидкі у виготовленні, можна підібрати відтінок під колір своїх зубів. Крім того, пластмаса коштує набагато дешевше металокерамічних аналогів. Серед недоліків-пластмасовий протез недовговічний (його доведеться міняти щороку) і досить крихкий (жувальні зуби стираються в першу чергу).

Хороший якісний протез-це здатність самостійно жувати їжу, а також важливий зовнішній вигляд людини. Але щоб все було так «красиво», за протезами потрібно доглядати. Рано чи пізно поверхню матеріалу, точно так само, як і натуральні зуби, може темніти. Це відбувається через наліт, який утворюється із залишків їжі, органічних частинок, бактерій і мікробів. Щоб цього уникнути, протезам потрібно приділяти належну увагу.

Як доглядати за зубними протезами.

Ось основні правила, які потрібно дотримуватися, якщо ви носите зубні протези.

Після кожного прийому їжі протез потрібно виймати і обполіскувати під струменем проточної води. Полоскати потрібно ретельно, щоб в щілинах не залишилося залишків їжі. Будьте при цьому обережні-падіння протеза і удар об тверду поверхню керамічної раковини або ванни можуть пошкодити крихкий протез. Вранці і ввечері протез потрібно чистити, рівно так, як ви доглядаєте за своїми зубами. Якщо у вас ще залишилися свої зуби, протез потрібно зняти і почистити його щіткою, використовуючи зубну пасту. Не використовуйте пасту та зубний порошок з твердими абразивними частинками, які можуть пошкодити і подряпати поверхню протеза. Якщо на поверхні утворюються подряпини, він почне темніти швидше, через проникнення всередину мікробів і бактерій. При чищенні протезів не забувайте почистити свої зуби, язик, ясна і язик. Використовуйте для цього м’яку щітку. Якщо своїх зубів немає, протез все одно потрібно виймати для чищення, щоб запобігти скупченню їжі і мікробів між яснами і протезом. Один раз на два тижні потрібно проводити ретельне чищення протезів. Для цього їх замочують в спеціальних розчинах, які можна купити в будь-якій аптеці. Вони найчастіше являють собою шипучі таблетки, які потрібно розчинити в склянці води, а потім замочити в цьому розчині протез. Крім професійних засобів можна використовувати просто зубну пасту. Для ретельного чищення м’яка щітка не підійде, візьміть щітку з жорсткою щетиною. Попередньо замочіть протез в теплій воді, а потім пройдіться по ньому щіткою. На ніч знімайте протез і залишайте його в ємності з водою. Можна додати в воду трохи хлорофіліпту, ополіскувача для порожнини рота або іншого антисептичного складу. Раз на півроку потрібно відносити протез на чистку до стоматолога. Раз в 3-5 років виріб слід міняти.

Якщо ви знімаєте протези більш ніж на пару годин, вони повинні зберігатися у воді, пам’ятайте це. У сухому середовищі протез може тріскатися і деформуватися. Також не слід залишати протези в гарячій воді. Якщо на протезі є металеві елементи, не залишайте його воді з-під крана. Метал в реакції з хлором може привести до того, що протез потемніє.

Професійні засоби для відбілювання протезів.

Майже всі косметичні компанії по догляду за зубами мають лінійку засобів по догляду за протезами. Серед найпопулярніших і затребуваних – шипучі таблетки Лаколют, Дента, Корега, Рокс, Протефикс. Це не тільки ефективні засоби, вони ще й безпечні. При чищенні протеза зубною щіткою на поверхні утворюються мікротріщини, в яких скупчуються мікроби набагато швидше. Протез після цього доводиться дезінфікувати набагато частіше. До того ж, виглядає він більш сірим.

Деякі виробники, наприклад, Корега, виготовляють шипучки на основі активного кисню. Під час взаємодії кисень проникає у важкодоступні місця поверхні протеза і активно очищає їх. Після такої чистки протез стає біліше на кілька тонів. Крім того, таблетки володіють антисептичним складом, що допомагає уникнути проблем в порожнині рота. Деякі засоби включають до складу подібних очищувачів полімер. Він покриває поверхню протеза і захищає його від зовнішнього впливу. Якщо ваші таблеточки з полімером, чистити протези зубною щіткою не слід, інакше ви зітрете захисний шар.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Якщо поверхня протезів потемніла, можна віднести виріб стоматолога. Однак на це не завжди є час і гроші. Ось кілька способів домашнього відбілювання протезів.

Лимонний сік. Замочіть протези на ніч в теплій воді з додаванням пари столових ложок лимонного соку. Це не тільки дозволить очистити і відбілити протез, але і позбавить від неприємного запаху з рота. Оцет. Причиною темного нальоту можуть бути бактерії, позбутися від яких можна за допомогою оцтового розчину. Розчиніть в склянці води три столові ложки оцту і залиште протез в цьому розчині на пару годин. Довше тримати не можна – оцет може роз’їсти м’які частини імпланта. Крім того, оцтова чистка повинна бути не частіше одного разу на два тижні. Зубний порошок, оцет і лимон. Сірий протез – не дуже приємне видовище, особливо, якщо є свої зуби, і вони виглядають при цьому дуже контрастно. В цьому випадку потрібно скористатися серйозним відбілюванням з лимона, оцту і зубного порошку. Змішайте столову ложку лимонного соку з такою ж кількістю оцту. Може початися реакція-це нормально. Додайте до рідини зубний порошок, щоб вийшла кашка. Нанесіть її на протез, розподіливши тонким шаром. Залиште на півтори години, а потім ретельно промийте під водою. Чистити протез щіткою не рекомендується, щоб тверді частинки зубного порошку не подряпали поверхню. Можна в кінці протерти і наполірувати протез простою сухою тканиною.

Ці прості поради допоможуть вам швидко і безпечно очистити протези будинку, якщо професійних таблеток під рукою не виявилося.

Медицина зайшла дуже далеко в поросах протезування зубів. Сучасні протези практично не відчуваються, вони добре сидять і втратити їх досить складно. Щоб протез прослужив вам якомога довше, потрібно правильно за ним доглядати.

Чим відбілити пластмасові зубні протези.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Про відбілювання натуральних зубів в домашніх умовах знає кожен. Для цього використовується величезна кількість народних засобів, а також більш фахові методики, які працюють так само як кабінетне відбілювання, але вони вже більш щадні і кілька менш ефективні. Вставні зуби роблять з матеріалів, які відрізняються від натуральної емалі, тому незрозуміло, чи подіють ці методики так само.

Відповісти на це питання можна так: ті методики, які використовують для відбілювання натуральних зубів, у випадку з протезами не ефективні і навіть небезпечні. Правда, деякі способи все-таки схожі.Для відбілювання протезів застосовуються більш щадні способи, адже часто їх роблять з матеріалів, які по міцності сильно поступаються натуральної емалі.

Всього можна нарахувати всі два засоби, ніж відбілити зубний протез в домашніх умовах. Один з них будуть ефективні тільки при незначному потемнінні, інший може поборотися навіть з помітними змінами кольору протеза.

Механічна чистка.

У більшості випадків знімні зуби темніють з-за скупчення нальоту. З’являється він як на натуральних, так і на штучних зубах. Утворюється через недостатньо ретельної чистки. Наліт складається із залишків їжі, відмерлих клітин, бактерій. Через свою шорсткою поверхні, він легко вбирає в себе барвники від їжі, напоїв і куріння.

Наліт покриває собою більшу частину зубів, тому і створюється відчуття, що протез потемнів, хоча його початковий колір залишається незмінним.Якщо прибрати причину такого потемніння, то можна і помітно відбілити протез. Найпростіший спосіб зробити це – механічна чистка.Для цього вам достатньо придбати щітку дещо більшої жорсткості, ніж Ви користуєтеся зазвичай.

Перед її використанням найкраще трохи замочити протези в теплій воді. Можна додати антисептичні засоби, які будуть боротися з бактеріями і тим самим трохи руйнувати шар нальоту. Після цього почистіть протез звичним способом. Можна додати трохи зубного порошку. Вже тільки від цього він стане дещо світліше.

Повторювати подібну чистку рекомендується не рідше, ніж раз в кілька тижнів і це крім щоденного очищення за допомогою більш м’якої щітки.Відбілюючи пластикові зубні протези, варто бути більш акуратними. Пластик може легко подряпатися, через це наліт на ньому почне накопичуватися навіть швидше, ніж було до цього.

Існують і ті засоби, які були розроблені спеціально для відбілювання і більш ретельного очищення зубних протезів. Їх випуском займаються практично всі фірми, які виготовляють засоби для гігієни порожнини рота.Подібні відбілюючі препарати випускаються у вигляді шипучих таблеток. Їх потрібно розчинити в склянці теплої води і опустити в цей розчин на кілька годин.

Іноді навіть рекомендується залишити протези на ніч.Основні діючі компоненти цих препаратів – це антисептичні речовини. Вони ефективно борються з бактеріями, видаляючи тим самим наліт. Крім цього, таблетки дезінфікують протези, захищають їх від потемніння, шкідливого впливу бактерій, освіжають подих.

У складі деяких кошти є полімерні компоненти. Вони покривають протези невідчутною плівкою. Вона захищає вставні зуби від подальшого скупчення нальоту ще на кілька тижнів.Повторювати таку чистку рекомендується, як мінімум, раз в тиждень. Таблетки для дезінфекції протезів повинні міцно увійти у ваше життя, адже за допомогою їх можна вирішити величезний список можливих проблем.

Чим очистити зубні протези в домашніх умовах можна ще, крім дорогих препаратів. Це перевірені народні засоби. Всі вони прийдуть вам на допомогу, якщо у вас під рукою не виявилося препаратів та інших миючих складів.

Чистка зубних протезів народними засобами включає в себе наступні популярні методи:

Використання оцту. Необхідно опустити зубну конструкцію в склянку з оцтом і тримати там 2 години. Але застосовувати такий варіант очищення часто не рекомендується, адже оцет дуже згубно впливає на міцність зубного протеза. Зубний порошок і лимон. Взяти ¼ лимона вичавити сік і з’єднати з зубним порошком. Розподілити суміш на зубний протез і тримати 20 хвилин. Після цього почистити виріб цим же порошком. Ретельно обполоснути під проточною водою. У воду, де зберігаються протези, можна додавати трохи лимонного соку або ополіскувача для ротової порожнини. Це дозволить захистити конструкцію від нальоту і забезпечити їх чистоту надовго. Лужний гіпохлорид натрію. Чистка знімних зубних протезів в домашніх умовах з використанням цього засобу дозволить залишатися виробу білим і без плям. Лужний гіпохлорид натрію ефективно позбавляє від плям і знижує можливість розмноження бактерій на зубних протезах. Досягається це в результаті окислення, завдяки чому порушується зв’язок пофарбованої молекули, вона стає безбарвною. Для приготування розчину необхідно взяти закритий контейнер, додати 10 мл звичайної білизни і 200 мл води. Укласти туди зубну конструкцію на 5 хвилин. Гарненько обполоснути звичайною водою. Можна скористатися ще одним розчином, для якого взяти 20 мл миючого продукту Дентураль і розчинити в склянці води. Зубні протези повинні знаходитися в розчині близько 10 хвилин. Після обов’язково обробити простою водою. Мікрохвильова піч. Якщо зубні конструкції не мають металевих вставок, то можна укласти їх в мікрохвильовку. Для виконання процедури необхідно укласти виріб в чистячий розчин і включити мікрохвильовку на 2 хвилини. Через зазначений час шкідливі мікроорганізми загинуть, а на зубній конструкції не залишиться бруд і залишки їжі.

Встановити зубні протези – це не означає, що потрібно забути про них остаточно. Вони також, як і свої зуби вимагають ретельного догляду. Зберегти білизну конструкції і продовжити термін її служби допоможуть нескладні методи, які доступні абсолютно кожному будинку. Крім щоденної обробки спеціальним розчином, необхідно застосовувати спеціальні пасти і таблетки, які мають антибактеріальний ефект.

Colgate 32%, 12167 голосів.

12167 голосів 32%

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

12167 голосів-32% з усіх голосів.

Splat 24%, 9072 голоси.

9072 голоси-24% з усіх голосів.

R. O. C. S. 16%, 6088 голосів.

6088 голосів 16%

6088 голосів-16% з усіх голосів.

Sensodyne 11%, 4210 голосів.

4210 голосів 11%

4210 голосів-11% з усіх голосів.

Новий перли 10%, 3921 голос.

3921 голос-10% з усіх голосів.

President 6%, 2290 голосів.

2290 голосів-6% з усіх голосів.

Найчастіше пацієнти стоматолога зупиняють свій вибір на пластмасових конструкціях з акрилу. Технологія їх виготовлення досить складна, але результат виправдовує очікування. Акрилова конструкція виходить легкою, але в той же час щільною і довговічною. Він добре зберігає вихідний колір.

Акрилові протези поділяються на такі види:

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Постійні або тимчасові конструкції. Знімні і незнімні варіанти. Литьевое або спресовані виготовлення.

Ливарні конструкції дещо складніше виготовляти, ніж пресовані, але протез виходить ідентичний натуральним зубах. Його майже неможливо відрізнити за кольором і фактурою.

Зубні протези для багатьох людей є справжнім порятунком. Це прекрасне рішення, якщо втрачені всі зуби або їх велика частина. Протези можуть бути виготовлені з різних матеріалів, найпоширеніший – це пластмаса. Пластмасові протези досить зручні, швидкі у виготовленні, можна підібрати відтінок під колір своїх зубів.

Хороший якісний протез-це здатність самостійно жувати їжу, а також важливий зовнішній вигляд людини. Але щоб все було так «красиво», за протезами потрібно доглядати. Рано чи пізно поверхню матеріалу, точно так само, як і натуральні зуби, може темніти. Це відбувається через наліт, який утворюється із залишків їжі, органічних частинок, бактерій і мікробів. Щоб цього уникнути, протезам потрібно приділяти належну увагу.

Якщо поверхня протезів потемніла, можна віднести виріб стоматолога. Однак на це не завжди є час і гроші. Ось кілька способів домашнього відбілювання протезів.

Лимонний сік. Замочіть протези на ніч в теплій воді з додаванням пари столових ложок лимонного соку. Це не тільки дозволить очистити і відбілити протез, але і позбавить від неприємного запаху з рота. Оцет. Причиною темного нальоту можуть бути бактерії, позбутися від яких можна за допомогою оцтового розчину. Розчиніть в склянці води три столові ложки оцту і залиште протез в цьому розчині на пару годин. Довше тримати не можна – оцет може роз’їсти м’які частини імпланта. Крім того, оцтова чистка повинна бути не частіше одного разу на два тижні. Зубний порошок, оцет і лимон. Сірий протез – не дуже приємне видовище, особливо, якщо є свої зуби, і вони виглядають при цьому дуже контрастно. В цьому випадку потрібно скористатися серйозним відбілюванням з лимона, оцту і зубного порошку. Змішайте столову ложку лимонного соку з такою ж кількістю оцту. Може початися реакція-це нормально. Додайте до рідини зубний порошок, щоб вийшла кашка. Нанесіть її на протез, розподіливши тонким шаром. Залиште на півтори години, а потім ретельно промийте під водою. Чистити протез щіткою не рекомендується, щоб тверді частинки зубного порошку не подряпали поверхню. Можна в кінці протерти і наполірувати протез простою сухою тканиною.

Ці прості поради допоможуть вам швидко і безпечно очистити протези будинку, якщо професійних таблеток під рукою не виявилося.

Медицина зайшла дуже далеко в поросах протезування зубів. Сучасні протези практично не відчуваються, вони добре сидять і втратити їх досить складно. Щоб протез прослужив вам якомога довше, потрібно правильно за ним доглядати.

Правила догляду за протезами.

Зубні протези потребують такого ж догляду, як і звичайні зуби. Також потрібна зубна щітка і паста. Правильний догляд гарантує, що необхідність в застосуванні відбілювання виникає набагато рідше.

Основні принципи догляду:

щетина повинна бути м’якою, особливо ретельно потрібно прочищати місця стикування конструкції з десною. В ідеалі, також як і у випадку зі звичайними зубами, проводити чистку після кожного прийому їжі. Але якщо це неможливо, то два рази в день це потрібно робити обов’язково; засоби догляду вибираються спеціальні; застосовуються спеціальні таблетки, які служать індикатором при пошуку зубного нальоту.

Для чищення протеза застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода.

Чим чистити пластмасові зубні протези від темного нальоту? Все залежить від ступеня забрудненості. Але, в будь-якому випадку, потрібно ретельно очистити конструкцію. Для більшого ефекту чистки застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода. Якщо наліт видалити, Колір виробу можна повністю відновити.

Тому можна зайвий раз зробити звичайну чистку, а до таких засобів звертатися лише періодично, не частіше разу на два тижні.

В будь-якій аптеці представлений цілий набір засобів для відбілювання. Найпопулярнішими є Корега, Протефикс, Рокс. Вони являють собою шипучі таблетки. Застосування відбувається наступним чином: таблетка розчиняється, протез поміщається в ємність на ніч. Деякі власники знімних конструкцій радять проводити такі процедури не рідше разу на місяць.

Виробник таблеток Корега включає до складу активний кисень, що забезпечується швидкий ефект. Але варто потримати протез в розчині більше 15 хвилин, як зазначено на упаковці. Також в складі є силіконовий полімер, який сприяє появі спеціальний плівки, що запобігає від забруднень.

Рокс гарантує тривалий дезодоруючий ефект, Протефикс добре усуває бруд навіть у важкодоступних місцях.

Відбілюючі таблетки Корега.

У деяких клініках є спеціальна послуга з чищення таких конструкцій. Фахівець може також зробити полірування для кращого очищення і відновлення первісного кольору конструкції. Такі процедури сприяють запобіганню подальшого забруднення, значить, використовувати таблетки і спеціальні засоби доведеться рідше.

Як відбілити зубні протези з пластмаси народними засобами? Є кілька рекомендацій, як можна позбутися від нальоту за допомогою підручних засобів.

Таблеток може не бути під рукою, в цьому випадку досвідчені власники апаратів радять звернутися до наступних засобів:

конструкцію поміщають в оцтовий розчин на дві години. Часто такий спосіб застосовувати не можна, інакше апарат може постраждати; сік чверті середнього лимона змішується з пастою чи порошком, і такий засіб наноситься на півгодини на апарат. Слід добре промити виріб після застосування цього методу; можна замочити протез в ополіскувачі, також рекомендується додати кілька крапель лимона такий розчин.

Фахівці не підтверджують ефективність перерахованих вище способів, але наполягають на регулярному чищенні, яка забезпечує схоронність апарату, перешкоджає проникненню інфекцій.

Бактерії, які любили селитися на живих зубах, нікуди не зникають після того, як ці зуби були замінені на штучні. Вони як і раніше мешкають в порожнині рота, осідаючи на яснах і на жувальних конструкціях.

Великі скупчення колоній мікроорганізмів утворюють наліт. Типові місця його місцезнаходження:

задня поверхня зубів; міжзубні проміжки; тканини ясен, які прилягають до елементів протеза.

Тривале існування нальоту призводить до запалення ясен, а також до пошкодження зубів, що залишилися. Стоматит, гінгівіт, пародонтит – от захворювання, типові для тих, хто не приділяє догляду за протезами належної уваги.

Лікар встановив вам конструкцію, яку не потрібно знімати і можна носити постійно? Або у вас є і свої зуби, і вставні, і мости? Тоді описані вище способи догляду вам не підійдуть.

Наявність незнімних протезів не виключає необхідності ретельного догляду за ними і за порожниною рота в цілому.

Загальне правило: слід так само, як якщо б це були цілком ваші власні зуби, чистити протези двічі в день. Крім цього, вживайте таких заходів:

полощіть рот після їжі; використовуйте іригатор; очищайте міжзубні проміжки і важкодоступні місця флосом.

Корисно пару раз в тиждень заварювати протизапальні трави: шавлія, ромашку і полоскати рот такими складами. Можна придбати спеціальний ополіскувач, який змиває мікроорганізми і освіжає подих.

Трохи про ирригаторе. Цей прилад раніше був доступний тільки стоматологам, сьогодні його домашні варіації може придбати кожен бажаючий. Суть дії приладу: під напором на зуби подається потужний струмінь води, яка в прямому сенсі вимиває залишки їжі і бактерії, з яких складається м’який наліт.

Зубна паста, яку ви підберете, повинна бути лікувально-профілактичною. Можна час від часу чистити зуби і протези отбеливающими пастами, але не захоплюйтеся: коронки решти живих зубів вона може потоншити і зробити чутливою.

А ось пасти з протизапальним ефектом, що усувають симптоми пародонтозу і гінгівіту, добре підійдуть. При носінні протезів особливо в перший час, поки йде звикання, не виключені запалення, подразнення ясен і слизових оболонок. Паста допоможе впоратися з цим.

Імпланти – майже рідні зуби.

Зубна нитка необхідна, так як простір між десною і протезом, як би воно не було мало, стає ідеальним середовищем для проживання мікробів. Почніть з використання вощеного флосса, так вам буде легше проводити процедуру. Коли придбаєте деякі навички, можна чистити зуби невощеною ниткою: вона діє більш ефективно.

Не у всіх є можливість установки дорогих металокерамічних зубів. Альтернативою в цьому випадку виступає бюджетна пластмаса. Цей матеріал досить надійний і здатний зберігати первісну білизну протягом усього терміну експлуатації при грамотному догляді.

Але питання, як відбілити пластмасові протези виникає при вживанні в їжу продуктів, що володіють фарбувальними властивостями. Залишає свій слід куріння плюс запах з рота.

Для зняття нальоту пропонуються спеціальні засоби – Протефикс, Корега, Рокс. В середньому раз на місяць таблетку розчиняють у воді і поміщають в одержаний розчин знімну конструкцію з пластмаси на час, вказаний в інструкції. Така процедура дозволяє зберегти відтінок, продовжити експлуатаційний термін.

Вирішити проблему, як відбілити протези, можна, звернувшись в спеціалізовану клініку. Фахівці підберуть потрібні засоби для відновлення кольору.

щетина повинна бути м’якою, особливо ретельно потрібно прочищати місця стикування конструкції з десною. В ідеалі, також як і у випадку зі звичайними зубами, проводити чистку після кожного прийому їжі. Але якщо це неможливо, то два рази в день це потрібно робити обов’язково; засоби догляду вибираються спеціальні; застосовуються спеціальні таблетки, які служать індикатором при пошуку зубного нальоту.

Для чищення протеза застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода.

Чим чистити пластмасові зубні протези від темного нальоту? Все залежить від ступеня забрудненості. Але, в будь-якому випадку, потрібно ретельно очистити конструкцію. Для більшого ефекту чистки застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода. Якщо наліт видалити, Колір виробу можна повністю відновити.

Тому можна зайвий раз зробити звичайну чистку, а до таких засобів звертатися лише періодично, не частіше разу на два тижні.

Існують основні правила по догляду за пластмасовими зубними конструкціями:

Після кожного прийому їжі протез обполіскувати під струменем проточної води. Робити це ретельно, щоб не залишилися частинки їжі. При цьому потрібно бути гранично обережним, так як при падінні вироби і ударі об тверду поверхню раковини може його пошкодити. Вранці і перед сном чистити протез так само, як і рідні зуби. Якщо свої зуби є, то конструкцію зняти, почистити її щіткою, застосовуючи зубну пасту. Після цього почистити свої зуби, ясна і язик. Для цього скористатися м’якою щіткою. Раз на тиждень виконувати ретельне очищення протеза. Використовувати будь-який розчин, куплений в аптеці. Найчастіше їх продають у вигляді шипучих таблеток, які розчиняються у воді. В отриманий розчин укласти конструкцію і тримати там зазначений час. Для чищення зубного протеза використовувати щітку з жорсткою щетиною. А перед цим виріб замочити в теплій воді. Раз в 6 місяців віддавати протез на чистку стоматолога. Не замочувати протез в занадто гарячій воді.

Догляд за пластмасовими зубними протезами – це комплекс заходів, які дозволять не просто бути йому завжди білим і доглянутим, але і запобіжить його поломку, деформацію. Способів відбілювання існує велика кількість, так що вибір оптимального буде залежати від 2-х факторів – особистих побажань і ступеня забрудненості конструкції.

Якщо з якихось причин людина позбулася своїх зубів, то після звернення в стоматологічну клініку йому запропонують усунути проблему за допомогою знімних конструкцій. Сьогодні такі вироби дуже зручні в носінні, а навколишні навіть не помітять, що вони не справжні. Але зберегти їх зовнішній вигляд можна тільки, якщо знати, як почистити зубні протези в домашніх умовах. При постійному догляді і очищенні знімні зуби прослужать вам довго.

Це допоможе конструкції зберігати привабливий зовнішній вигляд, і запобіжить різні запальні процеси ясен. Бажано після кожної їжі приділити кілька хвилин очищенню знімного протеза. Його необхідно промити під проточною водою, щоб дрібні частинки їжі не затримувалися на поверхні.

Чистка знімного протеза зубною пастою вранці і ввечері. Категорично заборонено щоденне використання зубного порошку. Абразиви гігієнічного засобу пошкоджують поверхню протеза. Утворилися мікротріщини допомагають розвиватися хвороботворним мікробам. Обов’язкове використання іригатора для очищення незнімного протеза після прийому їжі. Тиск цівки води змиває частинки їжі з недоступних для зубної щітки зон. Ґрунтовна обробка проводиться раз на два тижні. Знімну щелепу занурюють в розчин, приготований зі спеціальних таблеток. Після замочування поверхню протеза очищають щіточкою і промивають водою. Профілактичний огляд стоматологом проводиться не рідше 1 разу на півроку. щетина повинна бути м’якою, особливо ретельно потрібно прочищати місця стикування конструкції з десною. В ідеалі, також як і у випадку зі звичайними зубами, проводити чистку після кожного прийому їжі. Але якщо це неможливо, то два рази в день це потрібно робити обов’язково; засоби догляду вибираються спеціальні; застосовуються спеціальні таблетки, які служать індикатором при пошуку зубного нальоту.

Для чищення протеза застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода.

Чим без шкоди відбілювати зубні протези з пластмаси в домашніх умовах?

Сусідні зуби можуть розхитатися, зубний ряд порушитися і зміститися, зарощення ясенного ложа веде до неможливості установки протезів. Навіть при відсутності частини ряду порушується жувальна функція.

Погіршення якості процесу призводить до системних проблем шлунково-кишкового тракту.

При виборі матеріалу для протеза потрібно враховувати різні фактори, обов’язково порадитися з лікарем, отримати докладні рекомендації, засновані на оцінці клінічної картини. Пластмасові протези частіше є тимчасовими.

Вони ставляться на той період, коли відбувається виготовлення постійних. Тобто, не більше, ніж на місяць. Однак, в деяких випадках можлива установка таких конструкцій і на постійній основі.

У них є певні вагомі переваги і навіть доктора не висловлюються проти їх постійного носіння.

Повний пластмасовий протез.

Міняти такі протези потрібно не менше одного разу в три роки, але навіть в цьому випадку це більш економічно, ніж ставити коронки з металокераміки або кераміки.

У той же час, для реставрації передніх зубів пластмаса цілком придатна, вона має властивість відтворювати потрібний відтінок, що дуже важливо в цьому випадку, адже необхідно досягти естетичного ефекту.

Отже, переваги пластмаси в якості матеріалу для протезів:

невисока вартість, це, безумовно, самий доступний з наявних на ринку варіантів; здатність добре передавати кольори, різні відтінки; процес виготовлення набагато простіше і швидше, ніж при створенні металокерамічних або керамічних протезів; від бактерій і холоду такі коронки захищають добре, незважаючи на брак міцності матеріалу; їх легко можна замінити на конструкції з інших матеріалів.

Недоліки також цілком очевидні:

матеріал крихкий, коронки для жувальних зубів з нього швидко зношуються, часто виникають тріщини, сколи; при недостатньому догляді можливе виникнення інфекції, так як пориста структура матеріалу, в ній можуть накопичуватися бактерії; можливі алергічні реакції на деякі сполуки; з протягом часу протези втрачають колір, схильні до впливу харчових і штучних барвників.

Токсичний стоматит при користуванні акриловими протезами.

В останньому випадку виникає питання, як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах. Деякі фахівці дуже категоричні і вважають, що протези просто потрібно змінювати, але можна вдатися до порад простих обивателів, більш лояльних експертів, народних засобів і спробувати виправити ситуацію.

Як вже говорилося, матеріал пористий, навіть після полірування при установці протеза, він не втрачає це властивості, залишається шорстким. Згодом фарбувальні речовини залишають на них свій слід, з’являється наліт. Навіть при посиленому чищенні не завжди вдається уникнути появи плям.

Особливо неприємно це для тих, у кого є ще власні зуби, такі коронки можуть виглядати темніше. Важливо почати процес ретельного догляду якомога раніше, тоді можливо зберегти протез в первозданному вигляді надовго.

Але не варто сподіватися, що такі протези залишаться білосніжними на десятиліття.

Чим відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах? Можна застосовувати спеціальні засоби для відбілювання або скористатися народними засобами.

Ось основні правила, які потрібно дотримуватися, якщо ви носите зубні протези.

Після кожного прийому їжі протез потрібно виймати і обполіскувати під струменем проточної води. Полоскати потрібно ретельно, щоб в щілинах не залишилося залишків їжі. Будьте при цьому обережні-падіння протеза і удар об тверду поверхню керамічної раковини або ванни можуть пошкодити крихкий протез. Вранці і ввечері протез потрібно чистити, рівно так, як ви доглядаєте за своїми зубами. Якщо у вас ще залишилися свої зуби, протез потрібно зняти і почистити його щіткою, використовуючи зубну пасту. Не використовуйте пасту та зубний порошок з твердими абразивними частинками, які можуть пошкодити і подряпати поверхню протеза. Якщо на поверхні утворюються подряпини, він почне темніти швидше, через проникнення всередину мікробів і бактерій. При чищенні протезів не забувайте почистити свої зуби, язик, ясна і язик. Використовуйте для цього м’яку щітку. Якщо своїх зубів немає, протез все одно потрібно виймати для чищення, щоб запобігти скупченню їжі і мікробів між яснами і протезом. Один раз на два тижні потрібно проводити ретельне чищення протезів. Для цього їх замочують в спеціальних розчинах, які можна купити в будь-якій аптеці. Вони найчастіше являють собою шипучі таблетки, які потрібно розчинити в склянці води, а потім замочити в цьому розчині протез. Крім професійних засобів можна використовувати просто зубну пасту. Для ретельного чищення м’яка щітка не підійде, візьміть щітку з жорсткою щетиною. Попередньо замочіть протез в теплій воді, а потім пройдіться по ньому щіткою. На ніч знімайте протез і залишайте його в ємності з водою. Можна додати в воду трохи хлорофіліпту, ополіскувача для порожнини рота або іншого антисептичного складу. Раз на півроку потрібно відносити протез на чистку до стоматолога. Раз в 3-5 років виріб слід міняти.

Якщо ви знімаєте протези більш ніж на пару годин, вони повинні зберігатися у воді, пам’ятайте це. У сухому середовищі протез може тріскатися і деформуватися. Також не слід залишати протези в гарячій воді. Якщо на протезі є металеві елементи, не залишайте його воді з-під крана. Метал в реакції з хлором може привести до того, що протез потемніє.

Очищення незнімних ортодонтичних конструкцій.

Чим чистити зубні протези в домашніх умовах? Це питання сьогодні досить актуальним, адже важливо підібрати той спосіб, який дозволить отримати приголомшливий ефект без шкоди виробу.

Найчастіше потемніння на знімних зубах виникають через нальоту. Він може з’явитися як на штучних, так натуральних зубах. Причина його формування – недостатньо ретельна чистка. Наліт утворюється із залишків їжі, відмерлих клітин, бактерій. Так як поверхня зубного протеза шорстка, то вона легко вбирає в себе барвники від їжі, напоїв, тютюну. Наліт покриває велику поверхню зубної емалі і створюється відчуття, немов конструкція потемніла, хоча її початковий окрас залишається колишнім.

Самостійно очистити таке потемніння можна, використовуючи метод механічного чищення зубних протезів. Для цих цілей потрібно запастися зубною щіткою. При цьому жорсткість її щетинок повинна бути більше, ніж у тієї, який ви зазвичай користуєтеся. Перед очищенням протез варто намочити теплою водою. Можна помістити туди якесь бактеріологічне засіб, щоб видалити всі наявні на протезах бактерії. Таким чином, вдасться трохи зруйнувати утворився наліт.

Далі взяти щітку в руки і приступати до очищення. Можна скористатися невеликою кількістю зубного порошку. Це також дозволить отримати максимальний результат від процесу чищення. Виконувати подібні дії потрібно не рідше, ніж раз в 2 тижні. Крім цього, не забивайте про щоденну чистку більш м’якою щіткою.

Якщо ви очищаєте пластикові конструкції, то потрібно бути гранично акуратним. Пластик – це матеріал, який дуже легко подряпати. Тоді наліт буде ще швидше накопичуватися, ніж було до чищення.

Чистка зубних протезів в домашніх умовах може відбуватися з використанням професійних засобів. Асортимент відбілюючих складів сьогодні досить широкий. Їх виготовленням займаються практично всі фірми, які спеціалізуються на виробництво засобів для гігієни ротової порожнини.

Випускають такі препарати у вигляді шипучих таблеток. Їх потрібно опустити в склянку з теплою водою, щоб вони розчинилися, а потім вже опустити зубні конструкції. У деяких випадках протези можна залишити в розчині на ніч. В ролі основних компонентів даних препаратів виступають антисептичні речовини. Вони дозволяють ефективно впоратися з бактеріями, тим самим, видаляючи наліт.

Крім цього, професійні засоби дезінфікують зубні конструкції, що захищають їх від виникнення темного нальоту, згубного впливу бактерій, надають свіжість подиху. Склад деяких засобів володіє полімерними компонентами. Завдяки їм протези покриваються непомітною плівкою. Вона захищає їх від подальшого зосередження нальоту ще на пару тижнів. Здійснювати подібну чистку необхідно раз в тиждень.

При виробництві цих коштів обов’язково використовують такі компоненти:

Індивідуальні процедури гігієни порожнини рота включають в себе правильно підібрані зубні щітки, зубні пасти, мильні розчини. Чистка протезів проводиться мінімум два рази на день, але для більш комфортного експлуатування рекомендується проводити очищення кожен раз після їжі. Чистку проводять за допомогою зубної щітки і пасти, для оптимального очищення рекомендується користуватися двосторонньою зубною щіткою.

Водні Промивання-найдоступніший метод регулярного догляду, промивання необхідно проводити тільки за допомогою кип’яченої або бутильованої води. Зубна щітка з двостороннім чистячу головку – це спеціальне пристосування для очищення знімних ортодонтичних конструкцій: коротка щетина середньої жорсткості призначається для чищення зовнішньої сторони протеза, подовжена жорстка щетина використовується для очищення внутрішньої поверхні виробу. Застосування дезінфікуючих розчинів: можна купити в готовому вигляді або приготувати за допомогою антисептичних засобів і очищеної води. Обробка за допомогою антисептиків допомагає позбавити вироби від забруднень, залишків адгезивного засобу, їжі. Для очищення виріб поміщають в посудину з приготованим розчином на певний час (залежить від ступеня забруднення). Чистка виробу іригатором. Це один з найдієвіших способів очищення: апарат подає пульсуючу воду з натиском і мікроскопічними пухирцями повітря, які очищають всі важкодоступні місця, ретельно прибирають залишки їжі, зубні відкладення напором струменя. Застосування таблетованих засобів містять ферменти, різні кислоти, дезінфікуючі та антисептичні речовини. Це сприяє знищенню мікробів і дезінфекції протеза. Ультразвукові ванночки для гігієнічних процедур – апарат, що очищає виріб за допомогою комплексного впливу ультразвукових високочастотних хвиль. Ультразвукові коливання усувають шкідливі бактерії і чистять виріб на молекулярному рівні, при очищенні використовуються безпечні антисептичні розчини або дистильована вода.

Дані процедури підходять для гігієнічних процедур з очищення акрилових (пластмасових) зубних протезів з металевими кріпленнями.

Чим чистити зубні протези? Найкраще, крім механічної обробки, щотижня проводити очищення спеціальними таблетками. Вони дозволяють вичистити конструкцію в самих важкодоступних місцях, зняти зубний камінь і прибрати неприємний запах. На сьогоднішній день досить широкий вибір спеціальних засобів.

Таблетки «Протефикс» для зубних протезів у складі містять активний кисень. Він здатний знищити практично всі відомі хвороботворні бактерії і мікроорганізми, при цьому відновлює природний колір конструкції. На процедуру відбілювання йде всього 15 хвилин. Перед проведенням чистки рекомендується очистити протез зубною щіткою, пополоскати. Потім в половині склянки теплої води розлучатися таблетка і туди поміщається протез. Вартість таблеток – 400 рублів за 66 штук. Таблетки «Корега». Ціна приблизно така ж, як і «Протефикса»: за 30 таблеток — 240 рублів. Британський виробник «Глаксосміткляйн» заявляє, що таблетки «Корега» дозволяють на 99,9 % позбавити протез від хвороботворних бактерій і очистити конструкцію буквально за 3 хвилини. Таблетки дозволяють позбутися від нальоту і плям, не дряпають штучні зуби і надають протезу приємний освіжаючий запах.

У продажу представлено два різновиди таблеток «Корега», ціна на які не сильно відрізняється:

Dental White або відбілююча. «Біоформула».

Зібравшись чистити протез, спочатку підберіть правильну зубну щітку. Її щетинки повинні бути дещо жорсткішими, ніж у тієї щітки, якою ми чистимо живі зуби.

Конструкція на кілька зубів.

Промийте протез проточною водою. Почистіть його щіткою, на яку нанесена відбілююча паста або зубний порошок (можливе використання звичайного мила). Покладіть конструкцію в герметично закривається контейнер, заповнений дезінфікуючим розчином. Який розчин вибрати – підкаже лікар, який встановлював протез. Правила зберігання можуть відрізнятися в залежності від того, який матеріал використовувався при виготовленні штучних зубів, містить щелепу пластик або метал.

Увага! Очищаючи пластмасові зубні протези, будьте дуже акуратні: їх легко подряпати. Не докладайте особливих зусиль.

Бажано чистити зуби після кожного прийому їжі. Немає такої можливості? Прополощіть рот чистою водою, щоб вимити залишки продуктів і не допустити утворення нальоту.

Таким повинен щоденний догляд. Якщо є особливості, про них обов’язково розповість стоматолог.

Професійні засоби.

Майже всі косметичні компанії по догляду за зубами мають лінійку засобів по догляду за протезами. Серед найпопулярніших і затребуваних – шипучі таблетки Лаколют, Дента, Корега, Рокс, Протефикс. Це не тільки ефективні засоби, вони ще й безпечні. При чищенні протеза зубною щіткою на поверхні утворюються мікротріщини, в яких скупчуються мікроби набагато швидше. Протез після цього доводиться дезінфікувати набагато частіше. До того ж, виглядає він більш сірим.

Деякі виробники, наприклад, Корега, виготовляють шипучки на основі активного кисню. Під час взаємодії кисень проникає у важкодоступні місця поверхні протеза і активно очищає їх. Після такої чистки протез стає біліше на кілька тонів. Крім того, таблетки володіють антисептичним складом, що допомагає уникнути проблем в порожнині рота.

Куріння тютюну, вживання чаю і кави змінюють колір штучних зубів. Прибрати неприємний наліт і відновити первинний зовнішній вигляд допомагають останні досягнення науки і техніки. Відбілювання здійснюється механічним шляхом в стоматологічній клініці або спеціальними розчинами самостійно.

Доступність підручних засобів і економія грошових коштів викликає широкий інтерес до альтернативних способів освітлення вставних зубів. Народні рецепти дозволяють відбілити зубні протези в домашніх умовах фруктами, аптекарськими препаратами, природними абразивами. Позитивний результат досягається руйнуванням забруднень органічними кислотами або стиранням твердими мікроскопічними частинками. Нижче наведені найбільш популярні методики.

Сода або сіль.

Сода швидше проводить відбілювання штучних зубів. Діє як абразив і антисептик. Нанесена на зубну щітку кашка з бікарбонату натрію за один прийом освітлює поверхню зубів на 3-4 тони. Обережно почистити знімний протез можна, але проконтролювати процес чищення незнімної конструкції важко.

Щадною альтернативою содової чищенні є застосування кухонної солі дрібного помелу. Менш виражений абразивний ефект дозволяє дбайливо освітлювати пластикову поверхню зубів. Знезаражуючу дію хлориду натрію знищує хвороботворні мікроби, нормалізує запах з рота. Чистка проводиться вологою зубною щіткою з нанесеним шаром солі.

Сік лимона.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Лимонний сік з успіхом відбілює потемнілий протез. Присутні в Цитрусі органічні кислоти роз’їдають плівку від чаю або інших фарбувальних продуктів харчування. Натираючи проблемну ділянку внутрішньою стороною цедри, можна домогтися відбілюючого ефекту. Шкірка містить менше кислоти, ніж м’якоть, ймовірність руйнування пластику знижена.

Борються з нальотом і дезінфікує порожнину рота за допомогою суміші солі і соку лимона в пропорції 1 до 3. Отриманою рідиною полощуть рот після чищення, потім змивають водою. Проводити процедуру слід не більше 2 разів на тиждень. Робити частіше не рекомендується через агресивного впливу кислоти лимона.

Бананова шкірка.

Екзотичний спосіб відбілювання — використання шкірки банана. Наявність лимонної кислоти в оптимальних пропорціях дозволяє безпечно очистити поверхню зубів:

попередньо очищаємо гігієнічної пастою поверхню протеза; споліскуємо рот; внутрішньою стороною шматочки шкірки натираємо конструкцію; витримуємо проміжок часу 10 хвилин; звільняємо ротову порожнину від бананового нальоту.

Маніпуляції проводяться щодня, вранці і ввечері. Бананова шкурка береться від стиглого фрукта без ознак гниття. Ефект «африканської» пасти проявляється через тиждень.

Перекис водню.

Потужна дія вимагає ретельного дозування і акуратного нанесення розчину. Перекис втирається тампоном або ватною паличкою. Концентрація окислювача не повинна бути більше 3%. Обов’язково промивання теплою водою. Очищення виконується не частіше 2 разів на місяць.

Вибираючи спосіб відбілювання в домашніх умовах, враховуються фактори:

протезування (знімна або незнімна конструкція); швидке освітлення механічним або хімічним шляхом збільшує ризик передчасного руйнування протеза, нанесення шкоди ясен; поступове зміна кольору нівелюється вживанням чаю або кави.

Якщо всі зазначені вище засоби не принесли бажаного результату, то зубний протез можна віднести в стоматологію, де фахівець зробить професійну чистку. Процедура триває недовго і займає пару годин, тобто ви зможете забрати свій протез в той же день.

Крім того, що стоматолог почистить штучні зуби, він ще раз ретельно їх відполірує, щоб усунути шорсткості, і нанесе спеціальну речовину, що створює захисну плівку. Завдяки їй наліт на протезі буде утворюватися набагато повільніше.

Догляд за знімними зубами не представляє особливої складності, якщо робити його вчасно. При протезуванні стоматолог пояснює, як за ними доглядати і чим краще чистити. Якщо здійснювати професійну чистку протеза в кабінеті фахівця кілька разів на рік, то користуватися підручними способами для відбілювання не доведеться.

Щоб впоратися з проблемою, не вкладаючи значних коштів, можна спробувати вдома застосувати народні рецепти. Досвід показує, описані трохи нижче способи досить ефективні.

Варіант 1.

Беремо столовий оцет, наливаємо в склянку. Кладемо в стакан протези на 2 години. Моєму конструкцію.

Метод вважається непоганим, але має недолік: негативно впливає на міцність виробу.

Тому спробуємо діяти трохи інакше.

Заповнюємо чашку сумішшю, що складається з оцту і чистої води в рівних пропорціях. Опускаємо в ємність протез. Чекаємо ніч. Вранці накладаємо на зубну щітку, пасту і чистимо всі елементи конструкції.

Порада: воду наливайте теплу, але не гарячу, інакше протез може деформуватися.

Купуємо лимон. Вичавлюємо сік з нього в половинку чайної ложки зубної пасти. Наносимо суміш на зуби. Залишаємо на 20 хвилин. Полощемо протез чистою водою. Додатково обробляємо протез щіткою без пасти, щоб прибрати всі залишки лимонного соку.

Метод дозволяється застосовувати раз на місяць. Частіше не треба, все-таки лимонний сік – досить агресивне середовище, причому не тільки для бактерій.

Якщо у вашому протезі немає металевих частин, скористайтеся прийомом «Мікрохвильовка».

Помістіть зуби в чистячий розчин. Поставте ємність в мікрохвильовку і включіть її на хвилину. Вимкніть прилад, витягніть протез.

Промивши виріб водою, надіньте його.

Для більш ретельного чищення, а також відбілювання зубів розроблені спеціальні стоматологічні кошти. Їх випускають ті фірми, які виробляють засоби для догляду за порожниною рота. Як правило, відбілюючі препарати випускають у вигляді таблеток-шипучок. Їх просто розчиняють в теплій воді, опускають протези в розчин на два-три години. Часом рекомендується залишати протези на ніч.

Основними діючими компонентами таких препаратів є антисептичні речовини. Вони ефективно протистоять бактеріям, усуваючи наліт. Крім того, таблетки-шипучки дезінфікують стоматологічні конструкції. Вони захищають протези від шкідливого впливу бактерій і потемніння. Такі таблетки освіжають дихання.

Деякі засоби містять полімерні компоненти. Вони покривають зубні конструкції невідчутною плівкою. Така плівка захищає протези від скупчення нальоту протягом декількох тижнів. Повторювати чистку рекомендується не менше разу на тиждень. Дезінфікуючі таблетки важливо використовувати регулярно. Це дозволить вирішити цілий перелік можливих проблем з протезами.

Однак важливо і підтримувати білизну стоматологічних конструкцій. Для цього необхідний належний догляд. Після кожного вживання їжі слід обполіскувати протези під теплою протечной водою. Таким чином, людина прибере залишки їжі і зможе запобігти скупчуванню нальоту. Для ополіскування можна застосовувати спеціальні аптечні засоби. Вони мають антисептичну властивість.

Щоранку і у вечірній час, щодня, вставні зуби потрібно чистити щіткою. Це убезпечить протез від потемніння і дозволить усунути неприємний запах. Один раз на сім днів стоматологічні конструкції можна відмочувати в дезінфікуючому розчині. Для отримання кращого ефекту слід здійснити жорстку механічну очистку.

Хоча б раз на рік протез потрібно перевіряти у стоматолога. Спеціаліст проведе професійне очищення конструкції, відполірує поверхню. У підсумку це створює захист від швидкого накопичення нальоту. Дотримання таких правил дозволить уникнути утворення потемніння або нальоту.

Чистка протезів з пластмаси професійними методами — це обов’язковий елемент догляду. Чому? Справа в тому, що навіть при регулярному і ретельному очищенні протеза від залишків їжі повністю вичистити поверхню в домашніх умовах нереально. А ось в стоматологічній практиці для цього передбачені різні апаратні маніпуляції:

Ультразвукова чистка. Конструкція під дією спеціального апарату піддається впливу ультразвукових хвиль. Вони очищають навіть найдрібніші частинки нальоту. Проводити таку маніпуляцію раз на півроку. Це дозволить забезпечити конструкції міцність і довговічність. Механічна чистка. Для цих цілей задіють спеціальну щітку. Метод використовують при наявності мінеральних відкладень на поверхні протеза. Після процедури лікар виконує полірування конструкції за допомогою спеціальної пасти. Завдяки їй протез набуває естетичний зовнішній вигляд і його не відрізнити від нового.

Механічна чистка.

Чи обов’язково зберігати конструкцію в склянці з водою.

Одним із страшних спогадів нашого дитинства є бабусина (дєдушкіна) щелепа, замочена в стаканчику з водою на тумбочці. Раніше матеріал, з якого виготовляли вставні щелепи, міг розсихатися, тому на ніч їх поміщали у воду. У акрилових протезів таких проблем немає. Їх можна зберігати, просто загорнувши в чисту тканинну серветку. Особливо актуально це, коли людина знаходиться на виїзді: у відрядженні, в гостях або на відпочинку.

Вдома вставні зуби можна зберігати вночі так, як вам зручніше. Стакан або спеціальний контейнер з очищаючим розчином, просто чиста вода або тканинна серветка, тут все залежить від того, з якого матеріалу виготовлена ортопедична конструкція. Повну інформацію про зберігання вашого знімного протеза може дати тільки стоматолог, після установки.

Багато хто з нас пам’ятає, як бабусі, вкладаючись спати, знімали протези і поміщали їх на ніч в склянку з водою. Навіщо це було потрібно?

Раніше при виготовленні жувальних конструкцій застосовували каучук. Його слід було тримати у вологому середовищі, в іншому випадку він висихав і покривався тріщинами. Сьогодні немає необхідності влаштовувати протезам таку ванну. Більш того, якщо ви приберете в ємність з хлорованою водою металокерамічні протези, вони потемніють.

Сучасний пластиковий протез.

У багатьох випадках немає потреби знімати його на ніч. Навпаки, стоматологи рекомендують носити його постійно. Якщо ж лікар радить влаштовувати вночі невеликий відпочинок, прибирайте зуби в спеціальний контейнер з дезинфікуючою рідиною.

Таблетки для очищення.

Комбінація цих компонентів сприяє швидкому і ефективному усуненню темного нальоту. Серед великого асортименту таблеток для зубних протезів великою популярністю користуються наступні:

Corega Tabs. В основі продукту покладено силіконовий полімер. Завдяки йому мікроорганізми не осідають на поверхні протеза. Цей компонент формує невидиму плівку, яка служить захистом від нальоту і бактерій. Застосовуючи ці таблетки, вдається зберегти колишній вигляд і чистоту конструкції. Dentipur. В основі препарат покладені компоненти, які впливають безпосередньо на наліт, при цьому не шкодять самій конструкції. Склад має лимонну кислоту, сполуки хлориду і натрію. Dentipur Cleansing Tablets. Ці таблетки ідеально справляються з нальотом і залишаються слідами. Після очищення зубної протез приймає колишній вигляд без шкоди матеріалу. Dontodent Intensiv-Reiniger Tabs. Цей препарат ефективно видаляє не тільки наліт, але і надає конструкції свіжості і м’ятного аромату. Досягається такий результат завдяки впливу, який надає активний кисень. MyoClean. Дія таблеток направлено на усунення бактерій, завдяки чому створюється перешкода для формування нальоту і темних ускладнень на поверхні конструкції. Препарат ефективно усуває неприємний запах, так як володіє освіжаючим ефектом. President. Таблетки цього виробника характеризуються високою ефективністю і негайною дією в боротьбі з відкладеннями. ROCS. Завдяки компонентам, які входять до складу препарату, вдається не тільки усунути наліт, але і захистити протез від скупчення і розмноження бактерій. Застосовувати таблетки можна при стоматитах, формування яких пов’язане з носкою протеза. Також препарат ефективно знімає темний наліт і неприємний аромат. Не впливає негативно на металеві кламери. VITIS Ortodontic. Препарат ефективно усуває темний наліт і плями різного походження. Крім цього, дія цих таблеток направлено на знезараження поверхні виробу. Paro Care. При розробці препарату використовували особливий склад, який надійно захищає від виникнення нальоту. Якщо з їх використанням здійснюється чистка зубних протезів в домашніх умовах, то можна не боятися карієсу. Такий ефект досягається завдяки наявності в складі фторидів олова і цинку. Protefix. У складі є активний кисень, вплив якого направлено на усунення багатьох патогенних бактерій у важкодоступних місцях. При цьому колір конструкції абсолютно не змінюється. Lacalut Dent. Дія препарату спрямована на знезараження зубного протезу. Після обробки всі залишки їжі розчиняються, і йде темний наліт. Таблетки ефективно борються з інфекцією в ротовій порожнині. Polident. Продукт володіє унікальним складом, завдяки якому можна прибрати наліт від чаю і кави. Завдяки відсутності в складі абразивних частинок вдається зберегти поверхню конструкції і забезпечити якісне очищення.

Як можна в домашніх умовах почистити і відбілити зубні протези? Слід використовувати спеціальні шипучі таблетки для гігієнічного догляду за знімними конструкціями. Швидкорозчинний засіб в своєму складі має дезінфікуючі речовини і активний кисень. Ці компоненти знімають наліт і відбілюють поверхню коронок, захищають протез від деформації, освіжають дихання.

Одну таблетку розчиняють в 200 мл кип’яченої води. Існує кілька торгових марок, що випускають такі таблетки: Corega tabs, Dentipur, Dontodent, Rocs.

любіть міцний чай і каву, курите, часом забуваєте про ретельний догляд,

можлива поява на зубах коричневого нальоту, від якого хотілося б позбутися. Крім того, темний наліт з’являється на елементах конструкції з часом, як би ретельно ви за нею не доглядали, адже бактерії присутні в роті постійно.

Тому потрібно періодично очищати протези за допомогою спеціальних засобів. Хороший варіант – скористатися таблетками. У продажу є препарати різних виробників.

Перерахуємо найпопулярніші:

Corega tabs. Завдяки входить до складу препарату силіконовому полімеру на протезі утворюється захисна плівка. Вона дозволяє зберегти (або повернути) білий колір штучним зубам і буде перешкоджати скупченню бактерій. Dentipur включає сполуки хлору, лимонну кислоту і натрій. Таблетки прекрасно прибирають наліт. Dontodent Intensiv-Reiniger Tabs. При розчиненні таблетки у воді виділяється активний кисень. Він позбавляє протези від осіли на них мікроорганізмів, надає білий колір. Крім того, засіб повідомляє свіжість диханню, так як містить компоненти м’яти. Rocs. Таблетки підходять як для пластикових, так і для металокерамічних протезів. Допомагають впоратися зі стоматитами, нерідко виникають в період звикання до нових зубах. MyoClean. Якщо використовувати цей препарат, наліт можна легко видалити, а після він довго не буде утворюватися. Таблетки мають знезаражувальний ефект.

Як застосовувати таблетки? У більшості випадків їх розчиняють в склянці з водою і опускають туди протез. Скільки часу тримати і як часто застосовувати – читайте в інструкції до кожного препарату.

Великий плюс таблеток – вони дозволяють не тільки прибрати вже утворився наліт, але і запобігти його появі. Якщо коронки частково виготовлені з металу, при використанні шипучих таблеток ризик корозії зводиться до мінімуму.

У таблетках є протеолітичні ферменти, які прибирають залишки їжі і пристали до них бактерії.

Ультразвукові ванночки.

Цей спосіб передбачає обробку ультразвуковими хвилями. Потрібно придбати прилад, середня вартість якого близько 2 тисяч рублів.

Ultrasonic Cleaner SD-3000.

Принцип дії: через рідину, в яку поміщені протези, пропускають ультразвук. Формуються бульбашки, проникаючі глибоко в пори зубів.

усувається наліт, включаючи темний, отриманий від надмірного вживання чаю і кави; зникає неприємний запах; поверхня конструкції залишається неушкодженою.

На замітку: ванночки цілком підходять для того, щоб чистити дитячі пляшечки і прикраси з золота і срібла. Так що витрати на покупку в будь-якому випадку виправдаються.

Як чистити знімні зубні протези при сильній пігментації від нікотину, міцного чаю або кави в домашніх умовах? Для видалення стійкого нальоту можна використовувати ультразвукову ванночку. Це прилад, що пропускає через рідину ультразвукові хвилі. При цьому утворюється безліч вакуумних бульбашок, які здатні проникати глибоко в пори ортодонтичної конструкції, вбивати патогенні мікроорганізми, видаляти фарбувальні пігменти. Поверхня зубів залишається не пошкодженою.

Якщо немає можливості придбати такий прилад, то два рази на рік, повинна виконуватися професійна чистка знімних зубних протезів у стоматолога.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах? Можна придбати в аптеці спеціальну ультразвукову ванночку. Це невеликого розміру прилад, в який кладеться протез, наповнюється водою і включається в електричну мережу. В процесі роботи ванночки з’являються вакуумні бульбашки, які, власне, і очищають штучні зуби від нальоту, мікробів і слідів нікотину. Хоча цей засіб не є панацеєю, і щоденну чистку протезів ця процедура не скасовує.

Відбілювання зубних протезів в стоматології.

Навіть якщо ви дотримуєтеся всіх правил догляду за протезами, не бачите ніяких зовнішніх змін, все ж варто показуватися лікаря хоча б раз на рік. Він оцінить стан ротової порожнини, огляне протези на наявність або відсутність пошкоджень.

Якщо елементи конструкції потемніли, а домашні засоби не дають ефекту, зверніться до стоматолога до закінчення цього терміну.

Лікар проведе чистку зубів ультразвуком. Цей метод дозволяє швидко позбутися від плям і зміни кольору протезів. Ультразвук видаляє м’які і тверді відкладення, знезаражує.

Одна чистка зубів обійдеться в суму 2-2,5 тисячі рублів. Це набагато дешевше і швидше, ніж проводити заміну протезів, які давно не піддавалися такій процедурі і знайшли стійкий коричневий відтінок!

Поради доктора Зубастика.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Сучасні протези – це якісні вироби, виконані найчастіше з акрилу і нейлону, іноді з додаванням металевих елементів. Догляд за ними нескладний, не вимагає часу. Головне тут – регулярність. Якщо ви будете чистити протези згідно з рекомендаціями лікаря, вони прослужать 5-10 років до планової заміни, і все це час посмішка буде ідеальною.

Не вийшло зберегти свої зуби? Не впадайте у відчай: сьогодні стоматологія пропонує конструкції, майже нічим не поступаються справжнім зубах. Але доглядайте за ними акуратно: вони вимагають турботи так само, як зуби живі. У цьому зі мною погодяться всі стоматологи.

На закуску — коротке відео, яке допоможе швидше освоїти правила догляду за протезами.

Про автора: Dr. Zubastik.

Зазвичай зубний біль починає слабшати вже по дорозі в поліклініку і остаточно проходить через 10 хвилин сидіння в черзі на прийом до стоматолога.

Що робити, якщо утворився сірий наліт на зубах? Коричневий наліт на зубах: неприємність, від якої нескладно позбутися що робити, якщо після відбілювання болять зуби.

Переваги пластмасових протезів.

При виборі матеріалу для протеза потрібно враховувати різні фактори, обов’язково порадитися з лікарем, отримати докладні рекомендації, засновані на оцінці клінічної картини. Пластмасові протези частіше є тимчасовими. Вони ставляться на той період, коли відбувається виготовлення постійних.

Основною перевагою таких протезів є невисока вартість.

Пластмаса легко піддається впливу, вона досить міцна, щоб витримати невеликі навантаження. Але для тривалого носіння багато фахівців вважають виготовлені з неї протези не придатними, пластмаса недостатньо для цього міцна і надійна. Міняти такі протези потрібно не менше одного разу в три роки, але навіть в цьому випадку це більш економічно, ніж ставити коронки з металокераміки або кераміки.

матеріал крихкий, коронки для жувальних зубів з нього швидко зношуються, часто виникають тріщини, сколи; при недостатньому догляді можливе виникнення інфекції, так як пориста структура матеріалу, в ній можуть накопичуватися бактерії; можливі алергічні реакції на деякі сполуки; з протягом часу протези втрачають колір, схильні до впливу харчових і штучних барвників.

Токсичний стоматит при користуванні акриловими протезами.

Повний пластмасовий протез:

матеріал крихкий, коронки для жувальних зубів з нього швидко зношуються, часто виникають тріщини, сколи; при недостатньому догляді можливе виникнення інфекції, так як пориста структура матеріалу, в ній можуть накопичуватися бактерії; можливі алергічні реакції на деякі сполуки; з протягом часу протези втрачають колір, схильні до впливу харчових і штучних барвників.

Токсичний стоматит при користуванні акриловими протезами.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах? Кращі методи!

Чому варто відмовитися від пластмасових протезів.

Недоліки також цілком очевидні:

матеріал крихкий, коронки для жувальних зубів з нього швидко зношуються, часто виникають тріщини, сколи; при недостатньому догляді можливе виникнення інфекції, так як пориста структура матеріалу, в ній можуть накопичуватися бактерії; можливі алергічні реакції на деякі сполуки; з протягом часу протези втрачають колір, схильні до впливу харчових і штучних барвників.

Токсичний стоматит при користуванні акриловими протезами.

В останньому випадку виникає питання, як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах. Деякі фахівці дуже категоричні і вважають, що протези просто потрібно змінювати, але можна вдатися до порад простих обивателів, більш лояльних експертів, народних засобів і спробувати виправити ситуацію.

Як вже говорилося, матеріал пористий, навіть після полірування при установці протеза, він не втрачає це властивості, залишається шорстким. Згодом фарбувальні речовини залишають на них свій слід, з’являється наліт. Навіть при посиленому чищенні не завжди вдається уникнути появи плям. Особливо неприємно це для тих, у кого є ще власні зуби, такі коронки можуть виглядати темніше.

Чим відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах? Можна застосовувати спеціальні засоби для відбілювання або скористатися народними засобами.

Після проведення процесу полімеризації під час виготовлення виробів, конструкції стають твердими, цілісними, а це значить, що вплинути на колірні пігменти в кераміці неможливо. Це стосується всіх типів протеза, їх не можна відбілити після установки. Тому фахівець обов’язково рекомендує освітлення перед тим, як приступити до протезування.

Освітлити металокерамічні зубні вироби не надається можливим. Але в тому випадку, якщо пристрої встановлені на жувальних зубах, передні зуби можна відбілити, зняти камені на зубах, адже різниця в кольорі буде не видно. Але таке можливо тільки для своїх зубів, не для штучних.

матеріал крихкий, коронки для жувальних зубів з нього швидко зношуються, часто виникають тріщини, сколи; при недостатньому догляді можливе виникнення інфекції, так як пориста структура матеріалу, в ній можуть накопичуватися бактерії; можливі алергічні реакції на деякі сполуки; з протягом часу протези втрачають колір, схильні до впливу харчових і штучних барвників.

Токсичний стоматит при користуванні акриловими протезами.

Чим відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах? Можна застосовувати спеціальні засоби для відбілювання або скористатися народними засобами.

Причини потемніння.

Основною причиною потемніння протезів є недотримання правил догляду за стоматологічною конструкцією. Постійне і тривалий вплив слини, харчових частинок і напоїв сприяє почорніння протезів раніше запропонованого терміну експлуатації.

Матеріал, який використовується в стоматології, пористий. Фарбувальні речовини з часом залишають наліт навіть при ретельному очищенню, тому зміна протеза повинна проводиться не рідше ніж раз на три–п’ять років. В іншому випадку конструкція стає крихкою і може пошкодити ясна і зуби.

Швидкість почорніння залежить від матеріалу протеза і особливостей кислотності ШЛУНКОВО-кишкового тракту пацієнта. Окремо слід зазначити явище гальванізму металевих конструкцій. Метал є хорошим провідником, а слина являє собою електроліт. При контакті провідника з електролітом виникає електричний заряд.

Таке явище в стоматологічному протезуванні можливо при застосуванні металевих протезів, коли для пломбування каріозних зубів використовуються металеві амальгами, а склад pH слини (у нормі реакція нейтральна) переходить в кислотну або лужну (наприклад, з-за запальних процесів у порожнині рота).

Таке може виникнути і при патологіях шлунково-кишкового тракту. У такому разі потемніння золотих коронок і коронок з нержавіючої сталі буде супроводжуватися сухістю в роті, підвищеної салівацією, нехарактерним присмаком, глоссалгией (біль в зоні мови без макроскопічних змін) та іншими симптомами, пов’язаними з алергічною, хіміко-токсичної та электрогальванической реакціями.

Пластмаса – пористий матеріал, який навіть після полірування не втрачає цю властивість і все одно залишається шорстким. З плином часу фарбувальні речовини залишати на поверхні виробу свій слід, виникне наліт. Навіть при інтенсивному чищенні не вдається уникнути наявності плям.

цей момент особливо неприємний для тих людей, у яких є свої зуби. Пластмасові конструкції будуть набагато темніше.

Зубні протези можуть бути як знімними, так і постійними. Вони повністю беруть на себе функції натуральних зубів, а, значить, у чому їм притаманне все ті ж проблеми. Зуби людини від природи мають приємний білий відтінок, з невеликим вкрапленням сірого або жовтого. Ідеально білих зубів в природі не існує, але чомусь мало хто з нас замислювався в дитячому або підлітковому віці про необхідність відбілювання.

Всіх і так прекрасно влаштовувала своя посмішка. Перші проблеми починаються вже в більш зрілому віці. Емаль починає темніти, купувати неприємний жовтий відтінок. Відразу варто відзначити, що насправді верхній шар зубів не може змінювати свій колір так легко. Це відбувається тільки за регулярного прийому деяких медикаментів, порушення мінерального шару, подряпин на поверхні зубів.

В інших же випадках посмішка стає більш темною через більш поверхневих причин. Темніють насправді не самі зуби, а наліт, який накопичується на них. Він складається із залишків їжі, відмерлих клітин, бактерій. Позбутися від нальоту не так вже й просто. Тому регулярне чищення зубів і в цілому дотримання всіх правил гігієни ще не захищає вас від нього.

У нальоту, на відміну від емалі, дуже шорстка і неоднорідна текстура. Через це він легко вбирає барвники, а в їх в нашому житті дуже багато. Вони містяться в кондитерських виробах, газованих напоях, іншій їжі. Все ж головними ворогами білих зубів завжди були і будуть кави і куріння. При регулярному зловживанні наліт набуває неприємного відтінку, через що створюється відчуття, що і всі зуби людини мають такий колір.

Рівно з цих же причин темніють і протези. Він використовується так само, як і натуральні зуби, постійно стикаються з барвниками, на їх поверхні накопичується наліт. На керамічних протезів ця проблема вперше відчувається тільки через пару років носіння, адже у них дуже гладка поверхня і різне сміття не може за неї зачепитися.

Види відбілювання вставних зубів.

Куріння тютюну, вживання чаю і кави змінюють колір штучних зубів. Прибрати неприємний наліт і відновити первинний зовнішній вигляд допомагають останні досягнення науки і техніки. Відбілювання здійснюється механічним шляхом в стоматологічній клініці або спеціальними розчинами самостійно.

Таблетку розчиняють в теплій воді, в отриману рідину опускають протез на 10-15 хвилин. Активний кисень, що міститься в шипучці, знімає наліт і дезінфікує поверхню без пошкодження матеріалу. Конструкцію промивають проточною водою, висушують м’якою серветкою. Заборонено приймати розчин всередину, полоскати рот дезинфікуючою рідиною.

Запущені випадки усуваються фахівцем в стоматологічному кабінеті. Незнімна конструкція очищається методом Air Flow. Суміш води, повітря і м’якого абразиву під тиском освітлює пластмасу вставного зуба протягом 30-45 хвилин на 1-2 тони. Безболісний спосіб, що не викликає алергічних реакцій і пошкодження ясен.

Безконтактна очищення нальоту на знімному пластмасовому протезі здійснюється в ультразвуковій ванні. Ємність заповнюється чистою водою, всередину укладається зубний протез. Процес видалення плям триває не більше 10 хвилин. Високочастотні коливання шляхом кавітації руйнують потемніння, зберігають структуру матеріалу.

За способом закріплення протезування ділиться на наступні види.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Незнімний. Протези кріпляться в порожнину рота з допомогою спеціалізованих стоматологічних цементуючих речовин, які з’єднують опорні структури з коронками. Такі конструкції (поодинокі, мостовидні , люмініри та ін.) встановлюються звичайно і не знімаються пацієнтом протягом усього використання. Незнімне протезування потрібно при одиночних дефектах або дефектах, що йдуть підряд. Матеріали, з яких виготовляються коронки: металокераміка ; метал; пластмаса/ металопластмаса ; композитні (багатокомпонентні матеріали, як правило, на пластичній основі) або металокомпозитні. Знімний. Застосовується в тих випадках, коли зубний ряд позбавлений більшої частини зубів. Протези можуть бути частково і повністю знімними. Зазвичай виготовляються з акрилової пластмаси (складні хімічні речовини, отримані шляхом полімеризації акрилової, метакрилової кислот та їх похідних ефірів). Фіксуються протези механічно за допомогою точного прилягання базису до структур щелепи або із застосуванням замикаючого клапана. Додаткові фіксують механізми застосовуються лише для фіксації протеза на верхній щелепі, оскільки нижня є складовою скронево-щелепного суглоба і активно рухається. На структурах нижньої щелепи фіксація відбувається лише з допомогою механічної ретенції, тому можливе використання додаткових адгезивних паст. Комбіноване протезування являє собою використання виробів, що поєднують елементи знімних і незнімних конструкцій.

Слід зазначити деякі недоліки, пов’язані зі знімним протезуванням. Часто доводиться міняти коронки опорних здорових зубів. Можливі тимчасові незручності у вигляді порушення дикції і блювотного рефлексу, які пов’язані з обсягом базису конструкції. Багатьма пацієнтами відчуваються природні мікрорухи бюгеля (частина металевого знімного протеза у вигляді дуги, що з’єднує штучні зубні конструкції).

Також існує ряд протипоказань до протезування:

гіперреактивність до матеріалу, з якого виготовлений протез; бруксизм різної етіології (скрегіт зубами); наявність запальних або каріозних змін у місцях установки; серйозні порушення прикусу (прикус – взаємовідношення зубів при максимальному контакті верхнього і нижнього ряду під час повного змикання); короткі коронки протезируемого зуба (коронка – мікропротез, що покриває коронковую частина зуба); підвищена стертість і розхитування зубів.

Рідше всього алергічні реакції пов’язані з протезами, виготовленими з безметалової кераміки (суцільнокерамічні, цельноциркониевые, цирконієві з керамічним облицюванням), однак такі протези відрізняються більшою крихкістю, тому ними не можна пережовувати тверду їжу (наприклад, горіхи), а догляд за ними, у тому числі з гігієнічної точки зору, повинен бути більш скрупульозним.

Як відбілити зубні протези підручними засобами?

Доступність підручних засобів і економія грошових коштів викликає широкий інтерес до альтернативних способів освітлення вставних зубів. Народні рецепти дозволяють відбілити зубні протези в домашніх умовах фруктами, аптекарськими препаратами, природними абразивами. Позитивний результат досягається руйнуванням забруднень органічними кислотами або стиранням твердими мікроскопічними частинками. Нижче наведені найбільш популярні методики.

Сода або сіль.

Крім фармакологічних, технічних і професійних методів очищення та відбілювання протезів існує ряд народних способів, яким віддають перевагу з-за доступності і простоти. Для очищення використовуються наступні речовини.

Речовину, засіб Опис Бікарбонат натрію (сода) Протез очищається зубною щіткою, на яку попередньо нанесений кашка з соди (виступає в якості антисептика і абразиву). Очитку содою краща для знімних конструкцій, оскільки сила натискання і інтенсивність процесу чищення легше контролюється. Прочищення незнімних конструкцій чревата ирритацией слизової оральної порожнини і кровотечею з ясен. Частота застосування-раз на десять днів. Хлорид натрію (сіль) Абразивний матеріал. Техніка чистки аналогічна попередньому способу. На вологу зубну щітку наноситься сіль. Вибирається кухонна сіль дрібного помелу для зменшення абразивного ефекту. Оскільки пластик стирається менше, допустима частота використання збільшується до одного разу в п’ять днів. Сік лимона Органічні кислоти цитрусових роз’їдають фарбувальні речовини продуктів харчування і напоїв, які сприяють потемніння протезів. Зміст роз’їдають кислот в м’якоті більше, ніж в шкірці. Суміш з лимонного соку і солі застосовується для ополіскування оральної порожнини два рази в тиждень. Більш часте застосування загрожує агресивним впливом лимонної кислоти на матеріал протеза і на саму порожнину рота. Перекис водню застосування даної речовини засноване на вмісті активного кисню в складі. Допустима концентрація перекису – 3%. Спосіб застосування: втирання ватною паличкою в протез. Частота процедури: два рази на місяць. Бананова шкірка Перевага бананової шкірки перед цитрусовими полягає в більш низькому вмісті лимонних кислот, тому обробку протеза даним способом можна виконувати порівняно частіше: щодня. Спосіб застосування: ротова порожнина очищається зубною щіткою і класичними гігієнічними засобами, обполіскується водою. Протез натирається внутрішньою стороною шкірки. Банановий наліт залишається на десять хвилин і змивається. Ефект слід очікувати приблизно через сім днів. Оцтовий розчин Знімна конструкція поміщається в розчин на дві години. Часте використання даного методу може привести до пошкоджень протеза.

При виборі будь-якого з перерахованих вище засобів слід враховувати вид конструкції і матеріал, з якого воно виготовлене. Народні засоби перешкоджають проникненню інфекцій і більше підходять для превентивних заходів, ніж для безпосереднього очищення потемнілих ділянок протезів. Слід зазначити, що основною причиною почорнілих ділянок є неповноцінне очищення, тому дотримання необхідних гігієнічних заходів, застосовних до ротової порожнини, відноситься до найголовнішого профілактичного методу.

Народні засоби краще включити в якості додаткових очисних заходів. При потемнінні стоматологічної конструкції розумніше звернутися до стоматолога, особливо якщо потемніння протеза супроводжується іншими локальними симптомами.

Майже всі косметичні компанії по догляду за зубами мають лінійку засобів по догляду за протезами. Серед найпопулярніших і затребуваних – шипучі таблетки Лаколют, Дента, Корега, Рокс, Протефикс. Це не тільки ефективні засоби, вони ще й безпечні. При чищенні протеза зубною щіткою на поверхні утворюються мікротріщини, в яких скупчуються мікроби набагато швидше. Протез після цього доводиться дезінфікувати набагато частіше. До того ж, виглядає він більш сірим.

Деякі виробники, наприклад, Корега, виготовляють шипучки на основі активного кисню. Під час взаємодії кисень проникає у важкодоступні місця поверхні протеза і активно очищає їх. Після такої чистки протез стає біліше на кілька тонів. Крім того, таблетки володіють антисептичним складом, що допомагає уникнути проблем в порожнині рота.

Сода або сіль.

Сода швидше проводить відбілювання штучних зубів. Діє як абразив і антисептик. Нанесена на зубну щітку кашка з бікарбонату натрію за один прийом освітлює поверхню зубів на 3-4 тони. Обережно почистити знімний протез можна, але проконтролювати процес чищення незнімної конструкції важко.

Щадною альтернативою содової чищенні є застосування кухонної солі дрібного помелу. Менш виражений абразивний ефект дозволяє дбайливо освітлювати пластикову поверхню зубів. Знезаражуючу дію хлориду натрію знищує хвороботворні мікроби, нормалізує запах з рота. Чистка проводиться вологою зубною щіткою з нанесеним шаром солі.

Сік лимона.

Лимонний сік з успіхом відбілює потемнілий протез. Присутні в Цитрусі органічні кислоти роз’їдають плівку від чаю або інших фарбувальних продуктів харчування. Натираючи проблемну ділянку внутрішньою стороною цедри, можна домогтися відбілюючого ефекту. Шкірка містить менше кислоти, ніж м’якоть, ймовірність руйнування пластику знижена.

Борються з нальотом і дезінфікує порожнину рота за допомогою суміші солі і соку лимона в пропорції 1 до 3. Отриманою рідиною полощуть рот після чищення, потім змивають водою. Проводити процедуру слід не більше 2 разів на тиждень. Робити частіше не рекомендується через агресивного впливу кислоти лимона.

Бананова шкірка.

Екзотичний спосіб відбілювання — використання шкірки банана. Наявність лимонної кислоти в оптимальних пропорціях дозволяє безпечно очистити поверхню зубів:

попередньо очищаємо гігієнічної пастою поверхню протеза; споліскуємо рот; внутрішньою стороною шматочки шкірки натираємо конструкцію; витримуємо проміжок часу 10 хвилин; звільняємо ротову порожнину від бананового нальоту.

Маніпуляції проводяться щодня, вранці і ввечері. Бананова шкурка береться від стиглого фрукта без ознак гниття. Ефект «африканської» пасти проявляється через тиждень.

Перекис водню.

Потужна дія вимагає ретельного дозування і акуратного нанесення розчину. Перекис втирається тампоном або ватною паличкою. Концентрація окислювача не повинна бути більше 3%. Обов’язково промивання теплою водою. Очищення виконується не частіше 2 разів на місяць.

Вибираючи спосіб відбілювання в домашніх умовах, враховуються фактори:

протезування (знімна або незнімна конструкція); швидке освітлення механічним або хімічним шляхом збільшує ризик передчасного руйнування протеза, нанесення шкоди ясен; поступове зміна кольору нівелюється вживанням чаю або кави.

Якщо поцікавитися у стоматолога, як відбілити зубний протез із пластмаси, то вам, швидше за все, просто порекомендують намагатися уникати такої проблеми. Протези потрібно полоскати і чистити так само часто, як і натуральні зуби. В цьому випадку вони вже не буде темніти так стрімко.Все ж не можна сказати, що, таким чином, ви можете повністю позбутися від необхідності в періодичному відбілюванні.

Якщо ваші протези потемніли, найперше, що потрібно зробити – це ретельно очистити їх за допомогою абразивного кошти. Це може бути як зубний порошок, так і звичайна сода. Як вже було сказано, основна причина потемніння протезів – це скупчення нальоту. Якщо прибрати його, протез відновити свій первозданний колір.Очищення абразивними засобами досить ефективна. Все ж не варто повторювати її занадто часто, а інакше можливі подряпини на зовнішній поверхні.

Великий список фірм займається випуском різних засобів по догляду за знімними і незнімними зубними протезами. В їх асортимент входять і засоби для відбілювання. В будь-якій аптеці можна знайти відразу кілька найменувань. Найпопулярніші з них – це Dental White від» Корега», Дентипур (Dentipur), President, РОКС (ROCS). Найчастіше їх роблять у вигляді шипучих таблеток. Розчиняють у воді, а потім в цій суміші протягом ночі відмочується протез.

У випадку зі знімними протезами такий засіб є однією з частин обов’язкового догляду. Вдаватися до подібної очистки слід не менше, ніж раз на тиждень. Миючі засоби не тільки відновлять і допоможуть надовго зберегти колір протезів, але і позбавить від бактерій, неприємного запаху і збільшать загальний термін служби стоматологічних конструкцій.

Спеціальні шипучі таблетки будуть ефективним доповненням для якісної чистки. Порядок використання наступний: опустіть таблетки в стакан, наповнений теплою водою, дайте їм розчинитися, потім опустіть протез в ємність. Деякі препарати допускають залишати використання в склянці з розчиненими таблетками на ніч — дивіться інструкцію до кожного конкретного виробу.

Як правило, спеціальні шипучі таблетки є антисептиками — ліквідують бактерії, що видаляє утворився темний наліт. Також вони проводять дезінфекцію, запобігають подальшому утворенню темного нальоту і дарують свіжість диханню.

Народні засоби.

Сода або сіль.

Паста з відбілюючим ефектом – допомагає підтримувати природну білизну зубів і надає легкий освітлюючий ефект на пару тонів. Для профілактики потемніння емалі можна замінювати звичайну пасту відбілюючої двічі в тиждень. Сік лимона або порошок лимонної кислоти також добре очищає зуби і відбілює емаль. Для цього змочіть шматочок бинта в чайній ложці лимонного соку і прикладіть примочку до «лінії усмішки» на 15 хвилин. Перекис водню і нашатир – змішати 2 чайні ложки перекису і 2 краплі нашатирю і за допомогою ватної палички нанести на зуби. Залишити на 10 хвилин, після чого прополоскати рот. Жувальна гумка з ефектом відбілювання допомагає зняти кавовий або тютюновий наліт. Сода – може бути використана як зубний порошок. Для цього потрібно змочити зубну щітку, занурити її в харчову соду і легкими масажними рухами чистити зуби.

Аптечними засобами.

Зубні протези для багатьох людей є справжнім порятунком. Це прекрасне рішення, якщо втрачені всі зуби або їх велика частина. Протези можуть бути виготовлені з різних матеріалів, найпоширеніший – це пластмаса. Пластмасові протези досить зручні, швидкі у виготовленні, можна підібрати відтінок під колір своїх зубів.

Хороший якісний протез-це здатність самостійно жувати їжу, а також важливий зовнішній вигляд людини. Але щоб все було так «красиво», за протезами потрібно доглядати. Рано чи пізно поверхню матеріалу, точно так само, як і натуральні зуби, може темніти. Це відбувається через наліт, який утворюється із залишків їжі, органічних частинок, бактерій і мікробів. Щоб цього уникнути, протезам потрібно приділяти належну увагу.

Якщо поверхня протезів потемніла, можна віднести виріб стоматолога. Однак на це не завжди є час і гроші. Ось кілька способів домашнього відбілювання протезів.

Лимонний сік. Замочіть протези на ніч в теплій воді з додаванням пари столових ложок лимонного соку. Це не тільки дозволить очистити і відбілити протез, але і позбавить від неприємного запаху з рота. Оцет. Причиною темного нальоту можуть бути бактерії, позбутися від яких можна за допомогою оцтового розчину. Розчиніть в склянці води три столові ложки оцту і залиште протез в цьому розчині на пару годин. Довше тримати не можна – оцет може роз’їсти м’які частини імпланта. Крім того, оцтова чистка повинна бути не частіше одного разу на два тижні. Зубний порошок, оцет і лимон. Сірий протез – не дуже приємне видовище, особливо, якщо є свої зуби, і вони виглядають при цьому дуже контрастно. В цьому випадку потрібно скористатися серйозним відбілюванням з лимона, оцту і зубного порошку. Змішайте столову ложку лимонного соку з такою ж кількістю оцту. Може початися реакція-це нормально. Додайте до рідини зубний порошок, щоб вийшла кашка. Нанесіть її на протез, розподіливши тонким шаром. Залиште на півтори години, а потім ретельно промийте під водою. Чистити протез щіткою не рекомендується, щоб тверді частинки зубного порошку не подряпали поверхню. Можна в кінці протерти і наполірувати протез простою сухою тканиною.

Ці прості поради допоможуть вам швидко і безпечно очистити протези будинку, якщо професійних таблеток під рукою не виявилося.

Медицина зайшла дуже далеко в поросах протезування зубів. Сучасні протези практично не відчуваються, вони добре сидять і втратити їх досить складно. Щоб протез прослужив вам якомога довше, потрібно правильно за ним доглядати.

Оптимальне рішення проблеми нестачі зубів, відсутності їх в ротовій порожнині-зубні протези з пластмаси. Матеріал зручний простотою виготовлення, різноманітністю відтінків емалі, вигідною ціною в порівнянні з аналогічними пристосуваннями з металокераміки або композитів. Дотримання правил догляду за штучною щелепою збільшує термін служби, підтримує приємний зовнішній вигляд.

Перекис водню.

Протези встановлюються в разі відсутності зубів. Останній факт не можна ігнорувати, так як втрата зубів може вплинути не тільки на естетику і особливості сприйняття, але і на функціональні можливості. Сусідні зуби можуть розхитатися, зубний ряд порушитися і зміститися, зарощення ясенного ложа веде до неможливості установки протезів.

Про здорові, білосніжні зуби мріє кожна людина. Можливості сучасної стоматології дозволяють ці мрії здійснити, в тому числі за допомогою зубних протезів. Як матеріал для них часто використовують пластмасу. Це порівняно недорогий матеріал, до якого ротова порожнина швидко адаптується. Однак у пластика є істотний недолік-такі протези швидко темніють.

Що ж робити, якщо ви виявили потемніння протезів? Чи потрібно відразу йти до стоматолога? Це необов’язково, для початку варто спробувати відбілити і очистити вставні щелепи самостійно в домашніх умовах, адже через пористої структури матеріал не тільки швидко забруднюється, але і легко очищається.

Існує кілька дієвих методів, які допоможуть повернути зубам колишню білизну. Розглянемо ці способи.

Аптечні засоби.

Ці препарати випускаються у вигляді шипучих таблеток. Пасти і порошки не так ефективні, вони гірше проникають в пори, а тверді частинки порошків дряпають поверхню протеза, в той час як розчинена таблетка найбільш дбайливо видаляє наліт і повертає початковий колір.

Користуватися таблетками просто. Досить розчинити одну в ємності з теплою, але не гарячою водою і опустити туди протез. Тримати протез в розчині можна всю ніч, це не зашкодить поверхні. У складі шипучок Корега міститься активний кисень, який швидко проникає всередину пластика, нейтралізує наліт і знищує бактерії. Завдяки хімічному складу він відбілює вставні зуби за 15 хвилин, але можна тримати довше.

До складу шипучих таблеток входить силіконовий полімер, який утворює на поверхні пластмасового протеза захисну плівку. Вона запобігає появі нальоту. Крім того, препарати мають дезодоруючий і знезаражувальний ефект, запобігають розмноженню бактерій і, як наслідок, виникнення неприємного запаху з рота.

Деякі фахівці стверджують, що процедуру можна проводити частіше — 1 раз в тиждень, це не зашкодить пластику, а навпаки сприятиме збільшенню строків служби.

Хімічний склад, дія і вартість в аптеках у відбілюючих препаратів приблизно однакові. При виборі засобу потрібно орієнтуватися на індивідуальні переваги. Можна спробувати різні таблетки і вибрати ті, які найкраще підходять саме вам.

Народні засоби.

Відбілювання зубів содою і сіллю в домашніх умовах — один з найстаріших і надійних способів повернути колір емалі без шкоди для неї. Однак необхідно пам’ятати про запобіжні заходи. Сіль є абразивним матеріалом, її тверді частинки можуть пошкодити чутливу поверхню, тому часто чистити протез сіллю не рекомендується.

Безпечніше зробити соляний розчин і опустити протез туди або полоскати їм ротову порожнину, очищаючи так і штучні зуби, і справжні. Ефективність такого способу нижче, але зате поверхня не буде дряпатися. Найкраще використовувати морську сіль, вона містить корисні мікроелементи і володіє знезаражувальним і заспокійливим ефектом.

До очищення содою теж потрібно підходити з обережністю і використовувати її якомога рідше, тому що, як і сіль, вона складається з твердих частинок. Для відбілювання досить нанести трохи порошку на ганчірочку або зубну щітку і акуратно протерти поверхню протеза.

В якості відбілювача добре використовувати харчові кислоти. Наприклад, можна опустити зубні протези в склянку теплої води з додаванням столової ложки свіжовичавленого лимонного соку і залишити на ніч. Лимонний сік володіє не тільки відбілюючим, але і дезодоруючим і дезинфікуючим ефектом.

До застосування оцту потрібно ставитися з обережністю, вплив кислоти може пошкодити пластмасу, тому використовувати такий метод потрібно не частіше 1 разу в 3 тижні і строго дотримуватися дозування. У склянку води додають три столові ложки оцту і кладуть протез в рідину на 2 години довше тримати не рекомендується. Оцет вбиває бактерії, що скупчилися в порах, і усуває темний наліт.

Чим чистити зубні протези в домашніх умовах?

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Пропонуємо познайомитися з ефективними способами і методами, які можна реалізувати вдома.

Детально розглянемо різні поради, препарати, народні засоби та рекомендації.

Темні ділянки в більшості випадків є наслідком утворення нальоту. Наліт поширюється активно, якщо не проводиться досить ретельна чистка.

З чого утворюється наліт:

залишки їжі; омертвілі клітини і бактерії; харчові барвники; тютюн.

Рекомендується механічна чистка за допомогою звичайної зубної щітки (з мінімальною жорсткістю, soft). Можна скористатися зубним порошком. Не можна забувати про щоденне очищення м’якою щіткою — набагато вигідніше раз в два тижні позбавлятися від невеликої кількості темного нальоту щіткою за короткий час. Якщо не чистити протез кожен день м’якою щіткою, то в подальшому темний наліт буде досить складно усунути.

До використання рекомендується спеціальна відбілююча зубна паста.

Corega Tabs . База препарату — силіконові полімери. Перешкоджає осіданню мікроорганізмів на поверхні конструкції. Dentipur . У складі препарату є лимонна кислота і сполуки хлориду натрію. Компоненти видаляють наліт, не шкодять конструкції. MyoClean . Усуває бактерії, перешкоджає темному нальоту, ліквідує неприємний запах, освіжає дихання. Lacalut Dent . Усуває зараження, видаляє наліт, перешкоджає інфекціям. Paro Care . Відрізняється тим, що в складі є фториди олова і цинку — надійний захист від нальоту і карієсу. Опускаємо протези в стакан з оцтом, чекаємо 2 години. Ризикований метод: оцет погіршує міцність. Беремо лимон, вичавлюємо сік, з’єднуємо з зубним порошком. Розподіляємо суміш, чекаємо 20 хвилин. Потім чистимо з використанням зубного порошку, не забуваємо обполоснути під проточною водою. «Мікрохвильова піч.» Повинні бути відсутніми металеві елементи. Попередньо укладаємо в чистячий розчин і включаємо мікрохвильову піч на дві хвилини. Підсумок: ліквідація шкідливих мікроорганізмів, бруду і харчових залишків.

Як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах.

Протези встановлюються в разі відсутності зубів. Останній факт не можна ігнорувати, так як втрата зубів може вплинути не тільки на естетику і особливості сприйняття, але і на функціональні можливості. Сусідні зуби можуть розхитатися, зубний ряд порушитися і зміститися, зарощення ясенного ложа веде до неможливості установки протезів. Навіть при відсутності частини ряду порушується жувальна функція. Погіршення якості процесу призводить до системних проблем шлунково-кишкового тракту.

Переваги пластмасових протезів.

При виборі матеріалу для протеза потрібно враховувати різні фактори, обов’язково порадитися з лікарем, отримати докладні рекомендації, засновані на оцінці клінічної картини. Пластмасові протези частіше є тимчасовими. Вони ставляться на той період, коли відбувається виготовлення постійних. Тобто, не більше, ніж на місяць. Однак, в деяких випадках можлива установка таких конструкцій і на постійній основі. У них є певні вагомі переваги і навіть доктора не висловлюються проти їх постійного носіння.

Повний пластмасовий протез.

Основною перевагою таких протезів є невисока вартість.

Пластмаса легко піддається впливу, вона досить міцна, щоб витримати невеликі навантаження. Але для тривалого носіння багато фахівців вважають виготовлені з неї протези не придатними, пластмаса недостатньо для цього міцна і надійна. Міняти такі протези потрібно не менше одного разу в три роки, але навіть в цьому випадку це більш економічно, ніж ставити коронки з металокераміки або кераміки. У той же час, для реставрації передніх зубів пластмаса цілком придатна, вона має властивість відтворювати потрібний відтінок, що дуже важливо в цьому випадку, адже необхідно досягти естетичного ефекту.

Отже, переваги пластмаси в якості матеріалу для протезів:

невисока вартість, це, безумовно, самий доступний з наявних на ринку варіантів; здатність добре передавати кольори, різні відтінки; процес виготовлення набагато простіше і швидше, ніж при створенні металокерамічних або керамічних протезів; від бактерій і холоду такі коронки захищають добре, незважаючи на брак міцності матеріалу; їх легко можна замінити на конструкції з інших матеріалів.

Чому варто відмовитися від пластмасових протезів.

Недоліки також цілком очевидні:

матеріал крихкий, коронки для жувальних зубів з нього швидко зношуються, часто виникають тріщини, сколи; при недостатньому догляді можливе виникнення інфекції, так як пориста структура матеріалу, в ній можуть накопичуватися бактерії; можливі алергічні реакції на деякі сполуки; з протягом часу протези втрачають колір, схильні до впливу харчових і штучних барвників.

В останньому випадку виникає питання, як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах. Деякі фахівці дуже категоричні і вважають, що протези просто потрібно змінювати, але можна вдатися до порад простих обивателів, більш лояльних експертів, народних засобів і спробувати виправити ситуацію.

Чому темніють протези.

Як вже говорилося, матеріал пористий, навіть після полірування при установці протеза, він не втрачає це властивості, залишається шорстким. Згодом фарбувальні речовини залишають на них свій слід, з’являється наліт. Навіть при посиленому чищенні не завжди вдається уникнути появи плям. Особливо неприємно це для тих, у кого є ще власні зуби, такі коронки можуть виглядати темніше. Важливо почати процес ретельного догляду якомога раніше, тоді можливо зберегти протез в первозданному вигляді надовго. Але не варто сподіватися, що такі протези залишаться білосніжними на десятиліття.

Міняти коронки необхідно кожні 3-5 років, в іншому випадку вони стають дуже крихкими і при найменшій травмі здатні пошкодити ясна або щоку.

Чим відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах? Можна застосовувати спеціальні засоби для відбілювання або скористатися народними засобами.

Правила догляду за протезами.

Зубні протези потребують такого ж догляду, як і звичайні зуби. Також потрібна зубна щітка і паста. Правильний догляд гарантує, що необхідність в застосуванні відбілювання виникає набагато рідше.

Основні принципи догляду:

щетина повинна бути м’якою, особливо ретельно потрібно прочищати місця стикування конструкції з десною. В ідеалі, також як і у випадку зі звичайними зубами, проводити чистку після кожного прийому їжі. Але якщо це неможливо, то два рази в день це потрібно робити обов’язково; засоби догляду вибираються спеціальні; застосовуються спеціальні таблетки, які служать індикатором при пошуку зубного нальоту.

Для чищення протеза застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода.

Чим чистити пластмасові зубні протези від темного нальоту? Все залежить від ступеня забрудненості. Але, в будь-якому випадку, потрібно ретельно очистити конструкцію. Для більшого ефекту чистки застосовуються спеціальні засоби: зубний порошок, паста, сода. Якщо наліт видалити, Колір виробу можна повністю відновити.

Але потрібно враховувати, що абразивні засоби можуть пошкодити поверхню. Часте застосування призводить навіть до утворення подряпин.

Тому можна зайвий раз зробити звичайну чистку, а до таких засобів звертатися лише періодично, не частіше разу на два тижні.

В будь-якій аптеці представлений цілий набір засобів для відбілювання. Найпопулярнішими є Корега, Протефикс, Рокс . Вони являють собою шипучі таблетки. Застосування відбувається наступним чином: таблетка розчиняється, протез поміщається в ємність на ніч. Деякі власники знімних конструкцій радять проводити такі процедури не рідше разу на місяць. Вони добре впливають на збереження кольору, усувають бактерії, збільшують термін служби. Вартість практично ідентична, можна спробувати різні засоби і вибрати вподобане.

Виробник таблеток Корега включає до складу активний кисень, що забезпечується швидкий ефект. Але варто потримати протез в розчині більше 15 хвилин, як зазначено на упаковці. Також в складі є силіконовий полімер, який сприяє появі спеціальний плівки, що запобігає від забруднень.

Рокс гарантує тривалий дезодоруючий ефект, Протефикс добре усуває бруд навіть у важкодоступних місцях.

Відбілюючі таблетки Корега.

У деяких клініках є спеціальна послуга з чищення таких конструкцій. Фахівець може також зробити полірування для кращого очищення і відновлення первісного кольору конструкції. Такі процедури сприяють запобіганню подальшого забруднення, значить, використовувати таблетки і спеціальні засоби доведеться рідше.

Як відбілити зубні протези з пластмаси народними засобами? Є кілька рекомендацій, як можна позбутися від нальоту за допомогою підручних засобів.

Таблеток може не бути під рукою, в цьому випадку досвідчені власники апаратів радять звернутися до наступних засобів:

конструкцію поміщають в оцтовий розчин на дві години. Часто такий спосіб застосовувати не можна, інакше апарат може постраждати; сік чверті середнього лимона змішується з пастою чи порошком, і такий засіб наноситься на півгодини на апарат. Слід добре промити виріб після застосування цього методу; можна замочити протез в ополіскувачі, також рекомендується додати кілька крапель лимона такий розчин.

Фахівці не підтверджують ефективність перерахованих вище способів, але наполягають на регулярному чищенні, яка забезпечує схоронність апарату, перешкоджає проникненню інфекцій.

Як і чим відбілити зубний протез з пластмаси?

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Зубний протез-це єдине рішення для тих, хто з яких-небудь причин позбувся своїх натуральних зубів. Протези можуть бути постійними і знімними. В обох випадках вони вимагають такого ж ретельного догляду, як і справжні зуби. Особливо якщо мова йде про пластикові вироби. З цього матеріалу найбільш часто роблять знімні повні протези, але существуюп і навіть коронки з полімерів. Власникам таких виробів завжди цікаве питання, Як відбілити зубний протез з пластмаси.

З-за чого темніють зубні протези?

Пластик досить часто використовується в стоматології, особливо при створенні різних протезів. Його популярність пов’язана аж ніяк не з високими показниками якості. В цьому плані матеріал, навпаки, значно поступається ряду інших рішень. Популярність пластикових конструкцій в першу чергу пов’язана з їх досить низькою ціною. На жаль, саме пластикові протези частіше за інших потребують відбілюванні. Це пов’язано з тим, що поверхня таких конструкцій, навіть після ретельної полірування, все одно залишається досить шорсткою. Різні відкладення, залишки їжі, клітини, бактерії та інші живі організми легко затримуються на їх поверхні. В результаті формується досить значний і помітний наліт. Згодом він сильно темніє, через що протези втрачають свій первозданний вигляд, і в першу чергу колір. Особливо ця проблема стосується тих, у кого все ще збереглися натуральні зуби. Протез темніше трохи швидше, ніж емаль, тому відбілювати його потрібно набагато частіше. Все ж не варто сильно засмучуватися, якщо у вас саме пластиковий протез. Відбілюється він також легко і швидко, як і забруднюється. Головне, періодично приділяти догляду трохи вільного часу, і ваша посмішка завжди буде сяяти чистотою і здоров’ям.

Як відбілити зубні протези підручними засобами?

Якщо поцікавитися у стоматолога, як відбілити зубний протез із пластмаси, то вам, швидше за все, просто порекомендують намагатися уникати такої проблеми. Протези потрібно полоскати і чистити так само часто, як і натуральні зуби. В цьому випадку вони вже не буде темніти так стрімко. Все ж не можна сказати, що, таким чином, ви можете повністю позбутися від необхідності в періодичному відбілюванні.

Якщо ваші протези потемніли, найперше, що потрібно зробити – це ретельно очистити їх за допомогою абразивного кошти. Це може бути як зубний порошок, так і звичайна сода. Як вже було сказано, основна причина потемніння протезів – це скупчення нальоту. Якщо прибрати його, протез відновити свій первозданний колір. Очищення абразивними засобами досить ефективна. Все ж не варто повторювати її занадто часто, а інакше можливі подряпини на зовнішній поверхні.

Які засоби для відбілювання зубних протезів можна знайти в аптеці?

Великий список фірм займається випуском різних засобів по догляду за знімними і незнімними зубними протезами. В їх асортимент входять і засоби для відбілювання. В будь-якій аптеці можна знайти відразу кілька найменувань. Найпопулярніші з них – це Dental White від» Корега», Дентипур (Dentipur), President, РОКС (ROCS). Найчастіше їх роблять у вигляді шипучих таблеток. Розчиняють у воді, а потім в цій суміші протягом ночі відмочується протез.

У випадку зі знімними протезами такий засіб є однією з частин обов’язкового догляду. Вдаватися до подібної очистки слід не менше, ніж раз на тиждень. Миючі засоби не тільки відновлять і допоможуть надовго зберегти колір протезів, але і позбавить від бактерій, неприємного запаху і збільшать загальний термін служби стоматологічних конструкцій. Ціна та інструкція до всіх подібних засобів завжди приблизно однакова, так що можна спробувати таблетки від різних фірм і вибрати найбільш підходящі в вашому випадку.

Чи можна відбілити зубні протези в стоматології?

Якщо ви вже перебрали всі варіанти, ніж відбілити зубні протези з пластмаси, але бажаного результату так і не досягли, не залишається нічого іншого, крім як звернутися до фахівця. У ряді стоматологічних клінік є така послуга, як професійний догляд за знімними протезами. Всього за кілька засув, фахівець ретельно очистить ваші вставні зуби, а на завершення ще й відполірує їх поверхню. За допомогою цього можна не тільки освітлити пластикові конструкції, але і запобігти їх забруднення в подальшому. Рекомендується повторювати таку чистку кілька разів на рік і тоді, швидше за все, вам не доведеться використовувати підручні засоби.

Як і чим чистити зубні протези в домашніх умовах.

Завдяки розвитку сучасної стоматології стало вирішуване навіть повна відсутність зубів. Відновити функціональність і зовнішній вигляд зубного ряду можна за допомогою протезування. Догляд за протезами повинен бути не менш ретельним, ніж за натуральними зубами.

Стоматологи дають цілий ряд рекомендацій про те, чим чистити зубні протези в домашніх умовах. Щоб знімні зуби прослужили довше, варто дотримуватися цих правил.

Чим і як правильно очищати знімні зубні протези.

Емаль і ясна необхідно очищати від нальоту два рази в день. Деякі фахівці взагалі радять чистити зуби після кожного прийому їжі для видалення залишків їжі, які є сприятливим середовищем для розмноження бактерій, що призводять до розвитку більшості захворювань ротової порожнини.

На зубних протезах теж скупчуються відкладення. Продукти життєдіяльності бактерій небезпечні як для конструкції, так і для здоров’я людини. Тому при носінні протезів необхідно дотримуватися таких правил:

Перед тим як надіти протез, потрібно завжди обполіскувати його проточною водою, бажано кип’яченою. Цю маніпуляцію слід виконувати після кожного прийому їжі. Очистити зубний протез в домашніх умовах можна за допомогою спеціальної щітки з двосторонньою щетиною і пасти. Цю процедуру треба проводити мінімум один раз в день. Для більш ретельного очищення конструкції рекомендується використовувати іригатор. Він подає струмінь води під тиском, яка виштовхує забруднення з важкодоступних ділянок. Щотижня повинна проводитися антисептична чистка виробу. З цією метою можна використовувати спеціальні антисептичні таблетовані засоби. Досить розчинити одну таку таблетку у воді і залишити зубні протези в отриманому розчині на кілька годин. Якщо очищення давно не проводилася, можна збільшити час впливу до 10-12 годин.

Раз в 6 місяців необхідно відвідувати стоматолога-протезиста. Він коригує протези в разі їх стирання або поломки, а також видаляє всі відкладення, що скупчилися у важкодоступних ділянках.

Як чистити зубні протези від нальоту.

Якщо ігнорувати основні правила очищення протезів, на їх поверхні почнуть накопичуватися темні відкладення. Згодом наліт стане більш твердим, у важкодоступних ділянках утворюється зубний камінь. Із-за постійного джерела інфекції може запалитися слизова оболонка порожнини рота.

Як чистити зубні протези від нальоту:

Потримайте конструкцію в дезінфікуючому розчині 2-3 години. Після цього очистіть вставні зуби за допомогою щітки. Зубну пасту та інші очищувачі в такому випадку використовувати необов’язково. Розчин розчиняє наліт, після цього його можна з легкістю видалити звичайною щіткою. Щоб очистити протез швидко, можна занурити його в розчин і потримати кілька хвилин у мікрохвильовій печі. Потім необхідно очистити конструкцію щіткою. Такий експрес-метод не підходить для очищення конструкцій з металевими деталями. Абразивна очистка – ще один спосіб видалити наліт з поверхні зубних протезів. Можна використовувати як спеціальний порошок, так і звичайну соду або подрібнений активоване вугілля. Потрібно трохи намочити щітку, опустити її в порошок, а потім ретельно почистити протез протягом 2-3 хвилин. Краще не повторювати процедуру частіше, ніж один раз на місяць, інакше можна пошкодити конструкцію.

Чим чистити знімні зубні протези.

В аптеках продаються різні таблетки для очищення зубних протезів. За відгуками користувачів, кращими з них є:

Очищувач для зубних протезів Dentipur містить лимонну кислоту і хлорид натрію – компоненти, які не тільки розчиняють наліт, але і усувають неприємний запах.

Як чистити зубні протези з пластмаси.

Правила очищення зубних протезів в домашніх умовах можуть змінюватися в залежності від матеріалів, використовуваних для їх виготовлення. Сьогодні для цих цілей активно застосовують акрил-особливий тип пластику, схожий за зовнішнім виглядом з натуральною зубною емаллю. Матеріал дуже легкий, що полегшує звикання до пластмасових протезів і робить комфортніше процес їх носіння.

Однак у акрилу є цілий список істотних недоліків, які відбиваються і на правилах очищення виготовлених з нього виробів. Акрил легко подряпати. На шорсткій поверхні більш активно накопичується наліт, тому для щоденного очищення пластмасових протезів використовуються тільки м’які зубні щітки. Паста не повинна містити грубі абразивні частинки. Від зубних порошків для щоденного застосування варто і зовсім відмовитися.

Потрібно знати не тільки, чим краще чистити зубні протези з пластмаси, але і як це робити. Кругові рухи шкідливі для матеріалу: вони створюють на його поверхні численні подряпини. Штучні зуби потрібно чистити так само, як і натуральні: вимітаючими рухами, пересуваючи щітку від імітації ясен до краю коронок. При використанні дезінфікуючих розчинів потрібно дотримуватися інструкції по їх застосуванню.

Як і чим відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Якщо дотримуватися всіх правил догляду за вставними зубами, відбілювати їх не доведеться. Стоматологічна конструкція зазвичай набуває темний відтінок через нальоту. Він вбирає в себе барвники з чаю, кави, інших напоїв і їжі, поступово жовтіючи, а потім і чернея. У більшості випадків досить видалити наліт, і протези стають світлішими.

Протези зубів можна відбілити в домашніх умовах за допомогою звичайної пасти для відбілювання. Вона повинна містити не абразивні компоненти, а саме відбілюючі. Зверніть увагу на те, щоб до її складу входив пероксид водню або карбаміду.

Використовувати такі пасти після дезінфікуючої очищення безглуздо. Вони зможуть освітлити протези, тільки якщо застосовувати їх в якості засобу для стандартної щоденної чистки. Активні речовини починають діяти лише при попаданні в лужне середовище слини. Вони виділяють кисень, який виштовхує пігмент з пористої структури конструкції. Так і відбувається відбілювання.

Чистка знімних зубних протезів народними засобами.

Існує безліч народних засобів, якими можна почистити зубні протези в домашніх умовах. Нижче перераховані кращі способи:

У склянку очищеної води додається 1 ст. л. оцту (70%). Протези поміщаються в цю суміш на кілька годин, а краще на ніч. Після очищення потрібно ретельно прополоскати конструкцію, щоб при її носінні активні речовини розчину не впливали на слизову оболонку ясен. Для заміни дезінфікуючих розчинів багато хто використовує ефірні масла, наприклад, з лимона і чайного дерева. Обидва види масел мають потужну антисептичну дію. Досить додати в склянку очищеної води по 5 крапель кожного масла і залишити протез в цьому розчині на кілька годин. Чистити зубною знімною протез щіткою після процедури необов’язково, але все ж бажано. Чайну ложку соди змішують з декількома краплями лимонного соку. Отриманою кашкою протези очищають раз в кілька тижнів. Для щоденного застосування вона не підходить.

Краще не проводити чистку зубних протезів народними засобами, зробленими в домашніх умовах, на постійній основі. Вони підходять тільки для дезінфекції або ретельного щомісячного очищення ортопедичних конструкцій.

У догляді за зубними протезами більше значення має не вибір правильного засобу, а періодичність дій. Навіть якщо чистити протез тільки зубною щіткою, але робити це кожен день, він прослужить довше і принесе менше шкоди, ніж при ретельному очищенні один раз на місяць.

6 відповідей на найважливіші питання про пластикові зубні протези.

Такий матеріал, як пластмаса, є досить слабким, токсичним і має безліч інших недоліків, але його вже тривалий час продовжують використовувати для виготовлення зубних протезів, які знайшли свого споживача. Чому пацієнти часто вибирають пластмасові зубні протези, в чому особливості протезів з пластмаси?

Які бувають види протезів з пластмаси?

Протези із застосуванням пластмаси, виготовляються за двома методами. Пресований метод – компресійне пресування. Найшвидший і простий спосіб отримати готову конструкцію, що позначається на її якості. Виріб, виготовлений за даним методом, не може ідеально відповідати всім особливостям щелепної дуги. Це збільшує терміни адаптації. Також у таких конструкцій менший термін експлуатації. Литтєвий метод. Цей спосіб виготовлення дозволяє надати системі максимально точну форму щелепних дуг, а також повторити натуральність зубів і ясен. Застосовуються при частковій або повній втраті природних зубів.

Протези та використанням пластмаси, можуть виготовлятися знімними і незнімними варіантами конструкцій, а також для постійного або тимчасового носіння. Знімні системи – встановлюються при повній відсутності всіх зубів. Для їх виробництва часто застосовується акрилова пластмаса. Фіксація конструкції відбувається завдяки присмоктуванню поверхні системи до слизової і ясен. Частково знімні системи. Можуть використовуватися при втраті декількох зубних одиниць, коли потрібно виграти час для можливої установки імплантів, або іншого виду протезування. Також подібні системи застосовуються, коли у пацієнта присутні проблеми в ротовій порожнині, на вирішення яких потрібен час.

Виробники протезів з пластмаси, пропонують і інші варіанти своєї продукції. Наприклад, металопластикові конструкції. В їх основу входить метал, а покриваються вони вже композитної пластмасою.

Із-за невисоких показників, пластмасові протези рекомендується встановлювати для тимчасового протезування, щоб відновити естетичну привабливість поки не з’явиться можливість провести імплантування.

Плюси і мінуси пластмасових конструкцій.

Протези з пластика відносяться до найпростіших і зрозумілих конструкцій, застосування яких не вимагає особливих навичок. Пацієнти та ортопеди виділяють кілька позитивних якостей подібної конструкції: хороші естетичні показники. Пластик підбирається в тон з натуральними тканинами ротової порожнини пацієнта, створюючи ідеальну схожість. Швидка адаптація до системи. Пластик не порушує поверхню емалі і не дратує м’які тканини, з якими відбувається зіткнення. Вагомим аргументом у застосуванні подібних конструкцій, стає невисока вартість виробу.

Пластик має і серйозні недоліки, що ставати бар’єрів у його масовому застосуванні: Структура пластмаси досить м’яка і податлива, тому система швидко руйнується і змінює свою будову. Це призводить конструкцію в непридатність. Навіть якщо система початково була ідеально виготовлена під особливості структури щелепи і не приносила своєму власникові дискомфорту, з часом вона деформується і змінює форму, а це призводить до подразнення слизових тканин і їх натирання. Ті ж самі проблеми відбуваються і з хорошими естетичними показниками. Неправильний догляд за системою або неправильне харчування, сприяють погіршенню зовнішнього вигляду конструкції.

Ще один мінус-недостатнє прилягання системи до щелепних ясен. Під протез починають потрапляти частинки їжі, натираючи слизову і провокуючи розвиток хвороботворних бактерій. Хоча з цим недоліком можна боротися. Для цього лікарі пропонують використовувати спеціальні креми, які допоможуть створити кращу фіксацію протеза і тим самим зменшити простір, що утворився.

Паста для фіксації протезів з пластмаси.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Паста, крем або клей, який використовують для кращої фіксації зубних конструкцій, насправді не має консистенції, що клеїть. Це щільна субстанція, яка лише створює ефект щільного з’єднання системи з десною. Використовують такі креми раз на добу, наносячи тонким шаром на поверхню пластмаси в ті місця, які контактують з десною. Крім створення хорошої фіксації, завдяки своєму складу, крему доглядають за яснами. По закінченні дня, коли зубний протез знімається, залишки клею очищаються з його поверхні.

Вибір клею для протеза дуже важливий. Від його якості, консистенції і смаку буде залежати, наскільки комфортно пацієнтові користуватися зубними протезами. Полегшити вибір клею, допоможе лікар. Але якщо з яких-небудь причин, вибір потрібно буде зробити самостійно, то слід звертати увагу на наступні особливості продукції: Хороший клей для зубних протезів або паста повинні мати не менше дванадцяти годин ефекту впливу. Менші показники, зажадають декількох процедур нанесення на день. Паста повинна мати середню консистенцію. Занадто рідка субстанція буде розтікатися, і ставати помітною при посмішці. В’язка і густа консистенція – важко наноситься і погано видаляється. У густих паст більший витрата. Не варто купувати клеїть засіб в інших місцях, крім аптеки. Їх склад може викликати подразнення слизової і ясен.

Найпопулярнішими на ринку, які добре себе зарекомендували, є такі пасти, як «Корега», «Протефикс», «Президент» і «Лакалют».

Причини потемніння конструкцій з пластику.

Виріб з пластмаси ретельно полірується, але його поверхня все одно залишається шорсткою. Це дає можливість затримуватися на поверхні різних відкладень, залишків їжі, клітин бактерій і т. д. Починає формуватися наліт. Протези з часом темніють і втрачають первозданний колір і вигляд.

Особливо примітне подібна проблема у тих пацієнтів, чиї конструкції встановлені без видалення рідних зубів. Натуральні зуби менш піддаються потемніння емалі, і протез починає виділятися на їх фоні. Щоб максимально продовжити естетичний вигляд пластикових протезів, потрібно ретельний догляд.

Як відбілити пластмасові зубні протези?

Після установки протеза, лікар обов’язково дасть рекомендації по догляду за ним. Часто вони складаються зі звичайних гігієнічних процедур. Але такі методи лише сповільнять процес потемніння. Щоб відбілити конструкцію більш ретельно, існують і інші способи.

Відбілювання підручними засоби.

Конструкції добре очищаються за допомогою абразивних засобів. Цими засобами можуть виступати зубні порошки або звичайна сода. Вони допоможуть зняти скупчений на протезі наліт, який і дає йому темний тон.

Абразивні засоби досить ефективні, але їх застосування не рекомендується повторювати часто. Сода і зубний порошок можуть залишати мікро подряпини, які сприятимуть ще більшому скупченню нальоту.

Засоби для відбілювання з аптеки.

В аптеках існує безліч препаратів, які спеціально розроблені для відбілювання зубних протезів, що виготовлені з пластмаси. Часто їх можна зустріти у вигляді таблеток, які розчиняють в певній кількості води і, опустивши туди конструкцію, залишають її на ніч. Найпопулярнішими фірмами виробниками є: Дентипур (Dentipur), Dental White від виробника «Корега», РОКС (ROCS) та President.

Подібні засоби рекомендується застосовувати раз/тиждень. Вони допоможуть відновити первісний вигляд системи, позбавити від запаху і бактерій, а також продовжити терміни служби протеза.

Відбілювання протеза в стоматологічних умовах.

Якщо перераховані вище варіанти, не допомогли надати системі первісний вигляд, можна скористатися професійною чистою. Дану послугу надають багато стоматологічних клінік. Фахівці ретельно очищають і полірують поверхню з пластика. Крім того, що конструкція придбає первісний свій вигляд, вона ще й менше буде піддаватися забруднень надалі.

Подібну чистку можна проводити кілька разів / рік. І найчастіше, вона дозволяє уникнути власноручного очищення системи із застосуванням підручних засобів.

Чи варто залишати протези з пластмаси в ротовій порожнині на ніч?

Перше, що потрібно зробити після виготовлення зубних протезів – навчиться акуратно одягати і знімати їх, щоб не травмувати слизову і десни. Період адаптації пройде швидше, якщо кілька разів/день вдаватися до полосканиям, і гарячих ванночок рота, не знімаючи при цьому систему. Замочувати конструкції в гарячій воді немає необхідності.

Думка про те, що пластикові протези необхідно знімати на ніч – помилково. Хоча перші місяці протези з пластика краще тримати у вологому середовищі. Обумовлюється це особливостями використаного матеріалу. Свіжий пластмас має властивості виділяти мономер. Якщо при цьому процесі, на конструкцію буде потрапляти повітря, почнуть утворюватися білясті розводи і протез прийме мармуровий вигляд. Але це зовсім не означає, що його потрібно виймати з рота на ніч. Вологе середовище ротової порожнини добре підходить, щоб уникнути даного процесу.

Також було відзначено, що період адаптації проходить швидше, якщо конструкція залишається на всі ніч у роті. За цей час, рух зубощелепної системи практично припиняються. Це дозволяє м’яким тканинам швидше адаптуватися до чужорідного тіла.

Якщо зуби не свої, або як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Особливості зубних протезів.

Представлені конструкції для деяких людей є справжнім порятунком. Це відмінне рішення зробити посмішку привабливою, коли більша частина своїх зубів втрачена. Крім цього, зубні протези полегшують життя, так як з ними людина може нормально харчуватися і не відчувати себе ніяково.

Для виготовлення подібних виробів використовують різні матеріали, але найпоширенішими залишаються пластмасові . Вони зручні, прості у виготовленні, а ще можна підібрати їх під колір натуральних зубів.

Пластмасові зубні протези коштують дешевше металокерамічних. З недоліків тільки недовговічність і крихкість. Міняти такі вироби доводиться раз на рік.

Причини потемніння.

Пластмаса – пористий матеріал, який навіть після полірування не втрачає цю властивість і все одно залишається шорстким . З плином часу фарбувальні речовини залишати на поверхні виробу свій слід, виникне наліт. Навіть при інтенсивному чищенні не вдається уникнути наявності плям.

цей момент особливо неприємний для тих людей, у яких є свої зуби. Пластмасові конструкції будуть набагато темніше.

Якщо почати догляд за протезом якомога раніше, то існує шанс зберегти його в первозданному вигляді надовго. Але подібні конструкцію не залишаться білосніжними на довгі роки.

Відбілювання зубних протезів в стоматології.

Чистка протезів з пластмаси професійними методами — це обов’язковий елемент догляду. Чому? Справа в тому, що навіть при регулярному і ретельному очищенні протеза від залишків їжі повністю вичистити поверхню в домашніх умовах нереально. А ось в стоматологічній практиці для цього передбачені різні апаратні маніпуляції:

Ультразвукова чистка . Конструкція під дією спеціального апарату піддається впливу ультразвукових хвиль. Вони очищають навіть найдрібніші частинки нальоту. Проводити таку маніпуляцію раз на півроку. Це дозволить забезпечити конструкції міцність і довговічність. Механічна чистка . Для цих цілей задіють спеціальну щітку. Метод використовують при наявності мінеральних відкладень на поверхні протеза. Після процедури лікар виконує полірування конструкції за допомогою спеціальної пасти. Завдяки їй протез набуває естетичний зовнішній вигляд і його не відрізнити від нового.

Чим відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Аптечними засобами.

Корега.

Це таблетки, в складі яких присутній активний кисень. Саме за рахунок нього досягається миттєвий ефект. Але тримати протез в розчині не більше 15 хвилин. Крім цього, в складі присутній силіконовий полімер. Він утворює на поверхні протеза спеціальну плівку, яка захищає від забруднень.

Таблетки мають освіжаючий м’ятний аромат. З їх допомогою знижується кількість нальоту, завдяки чому протез виглядає немов новий. Таблетки не дають утворюватися неприємного запаху, видаляють залишки їжі.

Очищення відбувається завдяки бульбашок, які виникають при зануренні таблетки в воду. Після застосування на протезі відсутній наліт і пошкодження.

Дентипур.

Це ще один різновид шипучих таблеток для чищення та дезінфекції протезів. За рахунок великої кількості кисню препарат ефективно і швидко видаляє залишки їжі, наліт і слиз, не пошкоджуючи матеріал конструкції.

Таблетки для чищення зубних протезів Dentipur.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Для приготування розчину в ємність налити теплу воду і укласти протез. Додати 1 таблетку препарату і через 10 хвилин виріб буде чистим. За бажанням можна залишати його в розчині на всю ніч. Перед застосуванням протез ретельно прополоскати.

Президент.

Ці таблетки ретельно видаляють зубний наліт і стійкі плями з поверхні знімною конструкції. А досягається це завдяки тришаровій структурі:

блакитний шар – очищає і вибілює; білий шар – ферментативно видаляє наліт і стійкі плями; червоний шар – дезінфікує завдяки натуральним речовин (екстракти м’яти і розмарину).

Після застосування створюється відчуття м’ятної свіжості.

Таблетки для чищення зубних протезів President.

Народними засобами.

Лимонний сік.

Укласти протез на ніч в розчин лимонного соку. Для його приготування взяти 40 мл соку і додати в склянку води. Такий спосіб дозволить очистити конструкції від нальоту і відбілити її. Ще це хороший варіант для відбілювання протеза без шкоди.

Оцет.

Основна причина нальоту-бактерії, усунути які можна за допомогою оцтового розчину. У 200 мл води розчинити 60 мл оцту. Укласти протез в розчин і тримати його там 2 години. Головне не перевищувати час, інакше оцет почне роз’їдати м’які частини конструкції. Застосовувати цей спосіб чищення не частіше 1 разу на тиждень.

М’ята, кора дуба, ромашка.

Відвар, отриманий з цих трав, відмінно очищає імпланти, знезараження їх і запобігає утворенню неприємного запаху з рота. Для приготування кошти взяти кожної трави по 20 г і залити склянкою окропу. Наставити 20 хвилин, відфільтрувати і помістити протез в розчин на ніч.

Зубний порошок, оцет і лимон.

Для приготування кошти з’єднати 20 г соку лимона і 20 мл оцту. До отриманої рідини додати зубний порошок для утворення кашоподібної консистенції. Нанести суміш на протез, розподіливши тонким шаром. Почекати 30 хвилин, а далі ретельно змити водою.

Зубну щітку вмочити в порошок соди і гарненько почистити конструкцію. Після очищення промити зубною протез водою.

Чистка протеза содою за допомогою щітки.

Правила догляду.

Існують основні правила по догляду за пластмасовими зубними конструкціями:

Після кожного прийому їжі протез обполіскувати під струменем проточної води. Робити це ретельно, щоб не залишилися частинки їжі. При цьому потрібно бути гранично обережним, так як при падінні вироби і ударі об тверду поверхню раковини може його пошкодити. Вранці і перед сном чистити протез так само, як і рідні зуби. Якщо свої зуби є, то конструкцію зняти, почистити її щіткою, застосовуючи зубну пасту. Після цього почистити свої зуби, ясна і язик. Для цього скористатися м’якою щіткою. Раз на тиждень виконувати ретельне очищення протеза. Використовувати будь-який розчин, куплений в аптеці. Найчастіше їх продають у вигляді шипучих таблеток, які розчиняються у воді. В отриманий розчин укласти конструкцію і тримати там зазначений час. Для чищення зубного протеза використовувати щітку з жорсткою щетиною. А перед цим виріб замочити в теплій воді. Раз в 6 місяців віддавати протез на чистку стоматолога. Не замочувати протез в занадто гарячій воді.

Якщо конструкцію зняти більш ніж на 2-3 години, то її зберігати у воді. В іншому випадку виріб почне тріскатися і деформуватися.

Догляд за пластмасовими зубними протезами – це комплекс заходів, які дозволять не просто бути йому завжди білим і доглянутим, але і запобіжить його поломку, деформацію. Способів відбілювання існує велика кількість, так що вибір оптимального буде залежати від 2-х факторів – особистих побажань і ступеня забрудненості конструкції.

Чим без шкоди відбілювати зубні протези з пластмаси в домашніх умовах?

Оптимальне рішення проблеми нестачі зубів, відсутності їх в ротовій порожнині-зубні протези з пластмаси. Матеріал зручний простотою виготовлення, різноманітністю відтінків емалі, вигідною ціною в порівнянні з аналогічними пристосуваннями з металокераміки або композитів. Дотримання правил догляду за штучною щелепою збільшує термін служби, підтримує приємний зовнішній вигляд.

Як доглядати за зубними протезами з пластмаси?

Зубний протез потребує постійної турботи. Проводяться наступні процедури:

Чистка знімного протеза зубною пастою вранці і ввечері. Категорично заборонено щоденне використання зубного порошку. Абразиви гігієнічного засобу пошкоджують поверхню протеза. Утворилися мікротріщини допомагають розвиватися хвороботворним мікробам. Обов’язкове використання іригатора для очищення незнімного протеза після прийому їжі. Тиск цівки води змиває частинки їжі з недоступних для зубної щітки зон. Ґрунтовна обробка проводиться раз на два тижні. Знімну щелепу занурюють в розчин, приготований зі спеціальних таблеток. Після замочування поверхню протеза очищають щіточкою і промивають водою. Профілактичний огляд стоматологом проводиться не рідше 1 разу на півроку.

Недотримання рекомендацій з обслуговування пластмасових протезів призводить до погіршення естетичного вигляду і пошкодження пластмаси. Передчасне зношування збільшує рівень фінансових витрат.

Види відбілювання вставних зубів.

Куріння тютюну, вживання чаю і кави змінюють колір штучних зубів. Прибрати неприємний наліт і відновити первинний зовнішній вигляд допомагають останні досягнення науки і техніки. Відбілювання здійснюється механічним шляхом в стоматологічній клініці або спеціальними розчинами самостійно.

Професійні засоби.

Перелік основних торгових марок:

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Таблетку розчиняють в теплій воді, в отриману рідину опускають протез на 10-15 хвилин. Активний кисень, що міститься в шипучці, знімає наліт і дезінфікує поверхню без пошкодження матеріалу. Конструкцію промивають проточною водою, висушують м’якою серветкою. Заборонено приймати розчин всередину, полоскати рот дезинфікуючою рідиною.

Механічна стоматологічна чистка.

Запущені випадки усуваються фахівцем в стоматологічному кабінеті. Незнімна конструкція очищається методом Air Flow. Суміш води, повітря і м’якого абразиву під тиском освітлює пластмасу вставного зуба протягом 30-45 хвилин на 1-2 тони. Безболісний спосіб, що не викликає алергічних реакцій і пошкодження ясен.

Безконтактна очищення нальоту на знімному пластмасовому протезі здійснюється в ультразвуковій ванні. Ємність заповнюється чистою водою, всередину укладається зубний протез. Процес видалення плям триває не більше 10 хвилин. Високочастотні коливання шляхом кавітації руйнують потемніння, зберігають структуру матеріалу.

Народні засоби.

Доступність підручних засобів і економія грошових коштів викликає широкий інтерес до альтернативних способів освітлення вставних зубів. Народні рецепти дозволяють відбілити зубні протези в домашніх умовах фруктами, аптекарськими препаратами, природними абразивами. Позитивний результат досягається руйнуванням забруднень органічними кислотами або стиранням твердими мікроскопічними частинками. Нижче наведені найбільш популярні методики.

Сода або сіль.

Сода швидше проводить відбілювання штучних зубів (рекомендуємо прочитати: ефективні способи для відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди ). Діє як абразив і антисептик. Нанесена на зубну щітку кашка з бікарбонату натрію за один прийом освітлює поверхню зубів на 3-4 тони. Обережно почистити знімний протез можна, але проконтролювати процес чищення незнімної конструкції важко. Концентрована форма речовини дратує і пошкоджує ясна. Зловживання швидкодіючим засобом руйнує вставну щелепу і призводить до кровотечі слизової. Чистку слід здійснювати не частіше 1 разу на 10 днів.

Щадною альтернативою содової чищенні є застосування кухонної солі дрібного помелу. Менш виражений абразивний ефект дозволяє дбайливо освітлювати пластикову поверхню зубів. Знезаражуючу дію хлориду натрію знищує хвороботворні мікроби, нормалізує запах з рота. Чистка проводиться вологою зубною щіткою з нанесеним шаром солі. Після обробки рот ретельно обполіскується. Рекомендується проводити процедуру не більше 1 разу в 5 днів, так як засіб все ж пере пластмасу.

Сік лимона.

Лимонний сік з успіхом відбілює потемнілий протез. Присутні в Цитрусі органічні кислоти роз’їдають плівку від чаю або інших фарбувальних продуктів харчування. Натираючи проблемну ділянку внутрішньою стороною цедри, можна домогтися відбілюючого ефекту. Шкірка містить менше кислоти, ніж м’якоть, ймовірність руйнування пластику знижена.

Борються з нальотом і дезінфікує порожнину рота за допомогою суміші солі і соку лимона в пропорції 1 до 3. Отриманою рідиною полощуть рот після чищення, потім змивають водою. Проводити процедуру слід не більше 2 разів на тиждень. Робити частіше не рекомендується через агресивного впливу кислоти лимона.

Бананова шкірка.

Екзотичний спосіб відбілювання — використання шкірки банана. Наявність лимонної кислоти в оптимальних пропорціях дозволяє безпечно очистити поверхню зубів:

попередньо очищаємо гігієнічної пастою поверхню протеза; споліскуємо рот; внутрішньою стороною шматочки шкірки натираємо конструкцію; витримуємо проміжок часу 10 хвилин; звільняємо ротову порожнину від бананового нальоту.

Маніпуляції проводяться щодня, вранці і ввечері. Бананова шкурка береться від стиглого фрукта без ознак гниття. Ефект «африканської» пасти проявляється через тиждень.

Перекис водню.

Потужна дія вимагає ретельного дозування і акуратного нанесення розчину. Перекис втирається тампоном або ватною паличкою. Концентрація окислювача не повинна бути більше 3%. Обов’язково промивання теплою водою. Очищення виконується не частіше 2 разів на місяць.

Інші способи відбілювання в домашніх умовах.

Вибираючи спосіб відбілювання в домашніх умовах, враховуються фактори:

протезування (знімна або незнімна конструкція); швидке освітлення механічним або хімічним шляхом збільшує ризик передчасного руйнування протеза, нанесення шкоди ясен; поступове зміна кольору нівелюється вживанням чаю або кави.

Таблиця популярних видів відбілювання:

Як відбілити зуби в домашніх умовах: дія народної і традиційної медицини.

Існує думка, що чим темніше емаль, тим вона міцніше. Але ряду з такою характеристикою більшість хочуть мати ще й білосніжну посмішку.

При пошуку інформації як відбілити зуби в домашніх умовах, можна натрапити на безліч методик і рецептів. Важливо правильно підібрати ту, яка підходить в конкретному випадку, буде ефективною і безпечною в усіх відношеннях.

Основні рекомендації.

Навіть при самому рівному прикусі, часто посмішку не можна назвати білосніжною. Найнадійнішим способом домогтися освітлення, є звернення в стоматологічну клініку. Однак, як відомо такі послуги сьогодні стояти досить дорого. Тому все більшої популярності набирають домашні методи.

Варто пам’ятати, що в цьому випадку при не дотриманні правил, можна завдати певної шкоди. Пошкоджену емаль надалі вже не відновити.

Як можна відбілити зуби вдома без шкоди?

Щоб не було негативного впливу, в першу чергу варто дотримуватися наступних рекомендацій:

Проведення всіх процедур допускається тільки при збереженні цілісності емалі. Якщо присутні відколи, карієс або інші пошкодження, то в першу чергу усувають їх. Зробити це в повному обсязі здатний тільки зубний лікар. Стежити під час проведення будь-якої процедури, щоб суміш для відбілювання не потрапляла на м’які тканини ротової порожнини. Не грамотне застосування здатне привести до хімічного подразнення або опіку слизової оболонки. Дотримуватися періодичність застосування засобів. Не можна обрушити все і відразу на зуби. Результатом такого агресивного впливу буде підвищена чутливість емалі до харчових подразників. Склади з аптечної мережі, використовуються так само з періодичність. Важливо вивчити інструкцію і в процесі постійно користуватися відновлює зубною пастою. Після всіх процедур необхідно трохи змінити спосіб життя. Варто відмовитися від куріння, міцної кави і чаю, а також інших фарбувальних харчових продуктів.

Незважаючи на всі ефективні способи з часом емаль придбає свою первісну забарвлення. Так як просто непрофесійне освітлення емалі являє собою лише ретельне її очищення від нальоту. Проте варто відзначити, що деякі інгредієнти здатні збільшити яскравість на 1-2 тони.

5 засобів поєднують надійність і простоту.

Швидке відбілювання зубів в домашніх умовах пов’язано з певним ризиком негативного впливу на емаль. Краще робити це поступово без агресивних компонентів і надмірної старанності.

Застосування харчової соди.

Ця методика має свої переваги і цілком серйозні недоліки. Сода завжди вважалася як найефективніший домашнє засіб. Але через особливості абразивного складу, її застосовувати необхідно з обережністю. При тривалому використанні і сильному натиску щіткою під час чищення, може вже через тиждень розвинутися підвищена чутливість.

Кращим варіантом буде змішувати соду з зубною пастою, в складі якої є фтор або кальцій. Так можна добити не тільки освітлення твердих тканин, але і посилити їх захист.

Як відбілити емаль зубів за допомогою соди самостійно?

Ось пара рецептів перевірених часом:

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Використовувати додаткові компоненти у вигляді перекису водню або лимонного соку. Все змішується в рівних пропорціях. Щоб вийшов робочий розчин необхідно додавати воду 1:1. Чистку виробляють звичайною щіткою середньої жорсткості або ватним диском. Соду, сіль і перекис водню змішати, додати води і простежити за повним розчиненням всіх дрібних частинок. Отриманий розчин придатний для аплікацій на 10-15 хв з подальшим полосканням ротової порожнини водою. Чистити емаль можна кашкою, яка виходить при мінімальному розчиненні соди і солі. Така методика, особливо у вигляді аплікацій допустима тільки 1 раз на місяць.

Активоване вугілля: чорне і біле.

Деякі засоби допускаються тільки в разі міцної і неушкодженої початковим карієсом емалі. Вони допомагають не просто підвищити тон, але і видалити досить глибоку пігментацію.

Увага. Фактично всі способи по освітленню емалі, завдають їй певної шкоди. Щоб мінімізувати негативний вплив слід строго дотримуватися правил обробки. При появі чутливості до харчових подразників необхідно припинити процедури і звернутися до лікаря.

Як жовті зуби відбілити в домашніх умовах за допомогою активованого вугілля?

Цей інгредієнт допускається до застосування в декількох варіаціях:

Таблетку розтовкти до порошку і нанести на зубну щітку. Рухи виробляти від ясенного краю. Частота обробки становить 2 рази в тиждень, особливо не можна перевищувати кількість процедур при гіперестезії. Вугілля в порошкоподібному стані наносять на поверхню зубів і витримують 10 хв. Після цього необхідно потерти їх стерильним бинтом. Така методика допустима тільки особам з міцними зубами. При підвищеній чутливості порошок залишають на 1 хв. Для посилення ефекту до порошку активованого вугілля додають питну соду. Це буде найефективніше відбілювання, яке можна провести самостійно. Частота впливу не повинна перевищувати 1 рази на тиждень.

Перекис водню і красива посмішка.

Нерідко деякі медичні препарати мають багатофункціональність. Перекис водню не виняток. Вона є не тільки хорошим антисептиком, але допомагає надати специфічну білизну емалі. Але поряд з цим засіб має певні мінуси.

Увага. Перекис водню категорично заборонено використовувати при гіперестезії. Навіть здорові зуби після обробки можуть реагувати на хімічні та термічні подразники.

Даний антисептик, при безграмотному обігу здатний викликати хімічний опік слизової оболонки ротової порожнини. Це також є суттєвим мінусом. Як самостійно відбілити тверді тканини зубів перекисом водню?

Ось кілька порад:

Простим і найлегшим варіантом є полоскання ротової порожнини водою об’ємом 200 мл, з додаванням в неї 20 крапель антисептика. Після слід повторно прополоскати рот кип’яченою водою. Ватний диск або кулька змочити в розчині і ретельно протерти емаль. Якщо розглядати варіант аплікацій, то процентний вміст діючої речовини має бути не більше 0,1%.

Ефірні масла: тривало, але безпечно.

Ароматерапія має свою багатовікову історію. Сьогодні ефірні масла, набули широкого поширення в медицині. Якщо необхідно безпечне відбілювання зубів в домашніх умовах, то ці кошти будуть ідеальним варіантом.

Найбільш дієві масла грейпфрута, лимона, чайного дерева і апельсина. Результат з’явитися не так швидко як хотілося б. Середні терміни від 3-х місяців до підлозі року.

Увага. У стоматології нерідко використовуються народні засоби для лікування багатьох захворювань. Даний спосіб також відноситься до нетрадиційного впливу. Тому він має відстрочений позитивний результат поряд з повною безпекою.

У корі чайного дерева міститься цілющі елементи, які мають протизапальну і антисептичну дію. Відбілювання відбувається дбайливо без травмування м’яких і твердих тканин.

Як правильно використовувати ефірні масла?

Для повноцінної обробки досить 2 краплі кошти. Його можна нанести на вологу зубну щітку і почистити ротову порожнину як звичайною пастою. Інші масла підходять для полоскання. На склянку води слід додати всього 3-4 краплі і ретельно перемішати. Полоскання рекомендовано перед сном і після сніданку.

Йод, як радикальне рішення.

Використання деяких препаратів нерідко піддається сумніву. Йод сам по собі є найсильнішим барвником. Саме тому його не можна використовувати, коли встановлені штучні пломби, пластмасові зуби, є мікротріщин зубів, ортопедичні та ортодонтичні конструкції. Крім цього не варто зловживати ним. Частота нанесення повинна бути 1 раз в 20-25 днів.

Рецепт використання йоду досить простий. Одну краплю розчину можна наносити безпосередньо перед гігієною ротової порожнини на щітку, причому разом з пастою. Чистити зуби в цьому випадку слід не більше 5 хв.

Інший спосіб полягає в нанесенні йоду за допомогою ватної палички. Попередньо її необхідно змочити в звичайній воді. Наносити розчин слід дуже швидко. Захоплюючи всі поверхні. В той числі не варто забувати про міжзубних проміжках, вони повинні бути оброблені на рівних.

У питаннях освітлення, йод має свої протипоказання:

індивідуальна непереносимість медикаменту, виражена різкою алергічною реакцією; захворювання ротової порожнини різного характеру; гіперестезія твердих і м’яких тканин; наявність будь-яких штучних конструкцій і матеріалів в ротовій порожнині.

Здорове харчування і білосніжна посмішка.

Домашніми засобами можна непросто зробити зуби світліше, але і ще добре їх зміцнити. Для цього рекомендується споживати деякі дуже корисні овочі і фрукти. Вони непросто смачні, наявні в них речовини здатні на кілька тонів зробити емаль світліше.

Серед таких продуктів харчування варто відзначити наступні:

Полуниця. Ця ягода містить в собі глюкозу і деякі активні кислоти. Ось чому після її застосування необхідно чистити зуби з пастою, яка містить фтор, для попередження руйнування емалі. Полуницю частіше використовують у вигляді аплікацій безпосередньо на зуби. Процедуру повторюють лише через 2-3 тижні. Лимон. Це ще один ефективний спосіб відбілювання зубів в домашніх умовах. До використання допускається цедра фрукта або свіжовичавлений сік. Підійде у вигляді аплікацій або полоскання ротової порожнини. Органічні кислоти практично повністю видаляють наліт, надаючи ефект відбілювання. Баклажан. Відноситься до не найпопулярніших засобів. Пов’язано це більшою мірою зі складністю приготування потрібної речовини. Воно полягає в нарізанні 1 кг овоча і замочування його в холодній воді 3-е доби, з щоденною зміною рідини. Потім баклажан поміщають в сольовий розчин, під гніт на 1,5 тижні. Після цього шматочки необхідно ретельно висушити, підпалити і почекати повного вигоряння. Отриману золу наносити на поверхню емалі за допомогою пальця або щітки. Така маска для відбілювання зубів в домашніх умовах, дозволить не тільки отримати більш яскравий відтінок емалі, але і частково зміцнити тканини пародонту. Бананова шкірка . Натирати емаль варто внутрішньою поверхнею шкірки, протягом 3-х хв. Процедуру повторити можна лише через 2-3 дні. Лавровий лист і апельсин . Ці 2 елементи використовуються окремо. Перш за все, знадобитися шкірка апельсина. Її втирають в зуби 2 хв. лавровий лист попередньо стирають в порошок, який слід витримати 5 хв і змити.

Такі методики більше підходять дорослим людям. А ось як відбілити зуби дитині в домашніх умовах, тут вже будуть деякі нюанси. Наприклад, якщо це молочні зуби або тільки що прорізалося, то піддавати їх освітленню категорично заборонено.

Тверді тканини в цей період дуже слабкі і все процедуру здатні завдати шкоди емалі і дентину. Крім того молочний прикус має свій специфічний відтінок і надати йому більш світлий вигляд вкрай важко, а також загрожує негативними наслідками.

Варто також звернути увагу на те, як відбілити зуби в домашніх умовах самому найпростішим і доступним способом. Звичайно ж, мова йде про спеціальні зубних пастах. Вони не забезпечать моментального поліпшення естетики, але при багаторазовому догляді за зубами допоможуть зробити посмішку дещо яскравіше.

Таблиця №1. Кращі відбілюючі зубні пасти:

Як відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах.

Якщо людина втратила більшу частину жувальних органів або частина одиниць, порятунком для нього може стати ортодонтична конструкція. Її виготовляють з різних матеріалів. Сьогодні активно встановлюються пластмасові системи. Вони зручні, їх швидко виробляють. Фахівець може підібрати будь-який відтінок, який відповідає кольору натуральних одиниць. Крім того, можна легко відбілити зубні протези з пластмаси в домашніх умовах. Правда, такі конструкції досить крихкі і недовговічні.

З часом поверхня матеріалу може потемніти, так як на ній збирається наліт. Утворюється він з частинок залишилася в роті їжі, патогенних мікробів і бактерій. Щоб не допустити цього, системам потрібно регулярно приділяти увагу, чистити їх. Пам’ятайте, що неестетичний колір конструкцій перешкоджає вільній посмішці, викликає дискомфорт. Якщо пропускати гігієнічні процедури, наліт затвердіє, що ускладнює його видалення. Конструкції з пластика вбирають барвники. З-за цього поверхню жовтіє і стає непривабливою.

Чому темніють пластмасові протези.

У наш час багато стоматологічні проблеми вирішуються за допомогою ортопедичних пристосувань. Протезування зубів під ключ повертає пацієнтові красу посмішки і хорошу жувальну здатність. Досвідчені стоматологи застосовують сучасні технології відновлення різців, іклів, молярів. Пластикові конструкції з часом темніють. Провокуючими факторами виступають:

Пористість матеріалу; Висока ступінь шорсткості поверхні виробу; Поліровка на 100% не захищає від потемніння; Сліди від барвних речовин погіршують зовнішній вигляд конструкції; Частинки їжі сприяють розвитку бактеріального нальоту. Потемніння сприяють тріщини і подряпини.

Навіть посилена чистка повністю не прибирає пігментні плями. У порівнянні з власними зубами штучні коронки виглядають набагато темніше. Чим раніше почати процес догляду, тим краще збережеться система.

Виймати пристрій і обполіскувати його водою потрібно після сніданку, обіду, вечері. Полоскання повинно бути ретельним, особливо в зонах щілин. Проробляти це потрібно з обережністю, без наголоси об тверду поверхню, щоб не пошкодити крихке виріб. Двічі в день конструкцію чистять щіткою і пастою. Важливо, щоб вона була без абразивних частинок. Щотижня рекомендується проводити замочування вироби в спеціальних аптечних розчинах. На ніч конструкцію опускають в ємність з водою. Раз в 6 місяців протезу потрібна чистка у стоматолога. Через 5-6 років конструкцію слід замінити новою.

Деформація і тріщини на виробі з’являються в сухому середовищі. Йому протипоказана занадто гаряча вода. Для догляду найкраще використовувати спеціальні засоби.

Відбілювання аптечними засобами.

Щоб відбілити протези зубів швидко і без шкоди, потрібно порадитися з дантистом. Загального класичного стандарту не існує. Зробити це нескладно.

При невеликих плямах і незначному потемнінні можна застосувати такий спосіб, як механічне чищення. Якщо колір сильно потемнів, підійде професійний догляд.

Коли причина потемніння буде усунена, конструкція отбелится. Для цього буде потрібно щітка з жорсткою щетиною. Виріб потрібно попередньо змочити в теплій воді з додаванням антисептика. Це допоможе в боротьбі з патогенними бактеріями. Можна акуратно скористатися зубним порошком. Процедуру повторюють два рази в 7-10 днів.

Серед популярних косметичних компаній, які випускають засоби по догляду за ортопедичними конструкціями, виділяється Лаколют, Рокс, Дента, Протефикс, Корега. Їх засоби безпечні і ефективні. Одні виробники випускають шипучі таблетки, інші — очисний полімер.

Корега.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Відбілювання пластмасових зубних протезів шипучими таблетками Корега дуже ефективно. Препарат розчиняється в чистій воді, а потім в розчин поміщається конструкція. Вона там повинна бути не менше 15-20 хвилин, можна залишити на всю ніч. Процедуру можна проводити раз на місяць. Це добре зберігає колір, бореться з бактеріями, сприяє збільшенню терміну служби. До складу таблеток входить активний кисень. Це забезпечує швидке дію. Він взаємодіє із забрудненнями навіть у важкодоступних місцях, ефективно їх очищаючи. Після такої процедури поверхня стає світліше на 2-3 тони. Антисептичні властивості таблеток допоможуть уникнути проблем ротової порожнини.

До складу продукту Corega Tabs входить силіконовий полімер. Він запобігає осідання мікроорганізмів на поверхні конструкції. Компонент утворює невидиму плівку. Вона захищає від нальоту і хвороботворних бактерій, сприяє свіжості дихання.

Це засіб надають відмінне дезодоруючу дію. Рокс добре усуває неприємні запахи з рота. Засіб ефективно застосовується для видалення патогенного нальоту. Якщо процедуру очищення проводити за інструкцією раз в 7-10 днів, проблема потемніння конструкцій буде вирішена. Компоненти препарату активно усувають забруднення, захищають поверхню від формування і розмноження патогенних мікроорганізмів. Таблетки застосовуються при стоматитах, що формуються при носінні конструкцій. Важливо те, що засіб негативно не впливає на сталеві кламмери. Якщо вам доводиться обробляти ортопедичні вироби препаратом Рокс, для жувальних органів і ясенних тканин це безпечно.

Дентипур.

Сучасні знімні зубні протези добре очищає і дезінфікує препарат Dentipur. Його компоненти безпосередньо впливають на наліт. Самої конструкції вони не шкодять. Великий вміст кисню в препараті швидко прибирає залишки їжі, слизу, нальоту. До складу включений бікарбонат натрію, перцева м’ята, периксомоносульфат хлориду, лимонна кислота, перборан натрію. Для очищення в ємності з теплою водою потрібно розчинити таблетку Dentipur. У розчин опускають протез на 10-15 хвилин. При сильному забрудненні виріб в розчині залишають на ніч. Перед тим, як поставити систему, її ретельно полощуть в проточній воді. Після такого очищення знімний протез виглядає, як новий.

Президент.

Чистка ортодонтичних систем передбачає використання якісних дезінфікуючих засобів. President – це таблетки з високою ефективністю дії. Вони моментально усувають відкладення. Шипучі таблетки швидко справляються з бактеріями. При розчиненні їх у воді речовини активні компоненти надають на протез хороше очищаючу дію. Виділення газових бульбашок дозволяє усунути бруд в самих затишних зонах. Колір розчину стає зеленим. За смаком речовина нагадує натуральний м’ятний освіжувач.

Відбілювання народними засобами.

Якщо поверхня конструкції злегка потемніла, можна відбілити протези зубні в домашніх умовах. Крім аптечних препаратів для освітлення підійдуть народні рецепти. Вони відновлять первісний вигляд ортопедичного виробу. Регулярні процедури запобігають подальшому забрудненню, тому, порожнину рота буде завжди чистою. Як же освітлити Протезні системи з пластика, застосовуючи засоби народної медицини? Досвідчені користувачі радять:

Сірий наліт на конструкції – видовище малоприємне. Особливо, коли на тлі своїх коронок система виглядають занадто контрастно. Потрібно скористатися сумішшю з лимона, зубного порошку і оцту. Слід змішати столову ложку оцту з таким же об’ємом лимонного соку. Коли почнеться піниста реакція, не дивуйтеся, це цілком нормально. Потім, в рідину потрібно ввести зубний порошок. Суміш стане кашкоподібної. Її тонким шаром наносять на виріб і рівномірно по ньому розподіляють. Процес очищення триває годину-півтори. Потім конструкція ретельно промивається водою. Щітки застосовувати не потрібно, щоб абразив не подряпав ніжну поверхню. Якщо чистку потрібно провести швидко, слід виріб опустити в розчин оцту, аптечного ополіскувача і лимона на 1-3 хвилини. Ємність поставити в мікрохвильовку, так як хвилі прискорюють очисний процес. Багато застосовують відвар з ромашки, дубової кори і м’яти, коли потрібно усунути запах і знезаразити.

Ось ще кілька популярних методик.

Допомога надасть такий засіб, як бікарбонат натрію. Воно видаляє плями, освітлює. Лужні розчини істотно знижують розмноження патогенних бактерій. Щоб приготувати розчин, слід 3-5 грамів звичайної соди розвести в 200 мл води. У такому розчині виріб потрібно потримати 5-10 хвилин, потім гарненько сполоснути чистою водою. Якщо конструкція з металокераміки, можна проводити механічну чистку порошком харчової соди. Для цього необхідно вмочити в порошок вологу щітку, ретельно вичистивши нею всю поверхню. Після процедури конструкцію слід обполоснути.

Оцет.

Досвідчені власники ортодонтичних систем радять доглядати за виробами з допомогою оцтово-водного розчину (на склянку води 2-3 столові ложки оцту). Час замочування: від 30 хвилин до 2 годин. Такий спосіб застосовують з обережністю, щоб апарат не постраждав. Після цього систему рясно промивають чистою водою. Маніпуляція проводиться 2 рази на місяць. Цього достатньо, щоб запобігти проникненню інфекції.

Сік лимона.

Акриловий протез зубів добре очищається за допомогою лимонного соку. Потрібно взяти половинку лимона, ретельно вичавити з нього сік, додати в склянку з водою. Потім в цю ємність опустити апарат, витримати його в розчині від 30 хвилин до декількох годин. Це захистить виріб від утворення нальоту і неприємного запаху. Після цього слід конструкцію обполоснути проточною водою.

Перекис водню.

Темні плями зникнуть з апарату, якщо застосувати перекис водню. До її складу входить активний кисень. Він добре бореться із забрудненнями. Пам’ятайте, що це засіб потужний. Тому використовувати його потрібно з обережністю. Перекис потрібно втирати ватною паличкою або тампоном. Концентрація суміші не повинна бути вище трьох відсотків. Після промивання апарат обов’язково обполіскується чистою теплою водою. Така чистка дозволена не частіше 1 разу на 15 днів.

+7 (812) 425-38-01 Санкт-Петербург, Малий проспект В. О., будинок 4.

Задати питання і у дізнатися доступний час для запису можна у адміністраторів клініки «ARTES»! Телефонуйте і приходьте на прийом!

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах?

Лікар-Стоматолог хірург, ортопед.

Стаття перевірена доктором.

Стоматологічне протезування – розділ медицини, зокрема, стоматології, що вивчає штучне відновлення зубної тканини, зубів і жувального апарату в цілому. Зубні протези – стоматологічні конструкції, які частково або повністю замінюють зуби. Дані конструкції відновлюють жувальний апарат як з функціональної точки зору, так і з естетичної. Дана стаття акцентує увагу на основних принципах догляду за протезами, а також розповідає про те, як відбілити зубні протези в домашніх умовах.

Як відбілити зубні протези в домашніх умовах?

Класифікація та призначення.

За способом закріплення протезування ділиться на наступні види.

Незнімний. Протези кріпляться в порожнину рота з допомогою спеціалізованих стоматологічних цементуючих речовин, які з’єднують опорні структури з коронками. Такі конструкції (поодинокі, мостовидні, люмініри та ін.) встановлюються звичайно і не знімаються пацієнтом протягом усього використання. Незнімне протезування потрібно при одиночних дефектах або дефектах, що йдуть підряд. Матеріали, з яких виготовляються коронки: металокераміка; метал; пластмаса/металопластмаса; композитні (багатокомпонентні матеріали, як правило, на пластичній основі) або металокомпозитні. Знімний. Застосовується в тих випадках, коли зубний ряд позбавлений більшої частини зубів. Протези можуть бути частково і повністю знімними. Зазвичай виготовляються з акрилової пластмаси (складні хімічні речовини, отримані шляхом полімеризації акрилової, метакрилової кислот та їх похідних ефірів). Фіксуються протези механічно за допомогою точного прилягання базису до структур щелепи або із застосуванням замикаючого клапана. Додаткові фіксують механізми застосовуються лише для фіксації протеза на верхній щелепі, оскільки нижня є складовою скронево-щелепного суглоба і активно рухається. На структурах нижньої щелепи фіксація відбувається лише з допомогою механічної ретенції, тому можливе використання додаткових адгезивних паст. Комбіноване протезування являє собою використання виробів, що поєднують елементи знімних і незнімних конструкцій.

Є кілька методів закріплення протезів.

Слід зазначити деякі недоліки, пов’язані зі знімним протезуванням. Часто доводиться міняти коронки опорних здорових зубів. Можливі тимчасові незручності у вигляді порушення дикції і блювотного рефлексу, які пов’язані з обсягом базису конструкції. Багатьма пацієнтами відчуваються природні мікрорухи бюгеля (частина металевого знімного протеза у вигляді дуги, що з’єднує штучні зубні конструкції). Знімні протези посилюють атрофічні процеси в контактуючих тканинах організму, оскільки навантаження падає і на здорові зуби, що грають опорну роль для протезів.

Важливо ! Прогресуюча атрофія перешкоджає надалі стоматологічної імплантації.

Є деякі протипоказання до протезування.

Також існує ряд протипоказань до протезування:

гіперреактивність до матеріалу, з якого виготовлений протез; бруксизм різної етіології (скрегіт зубами); наявність запальних або каріозних змін у місцях установки; серйозні порушення прикусу (прикус – взаємовідношення зубів при максимальному контакті верхнього і нижнього ряду під час повного змикання); короткі коронки протезируемого зуба (коронка – мікропротез, що покриває коронковую частина зуба); підвищена стертість і розхитування зубів.

Важливо ! Деякі протипоказання усуваються в ході ретельної стоматологічної підготовки перед протезуванням.

Протипоказання можна усунути в ході підготовки до протезування.

Рідше всього алергічні реакції пов’язані з протезами, виготовленими з безметалової кераміки (суцільнокерамічні, цельноциркониевые, цирконієві з керамічним облицюванням), однак такі протези відрізняються більшою крихкістю, тому ними не можна пережовувати тверду їжу (наприклад, горіхи), а догляд за ними, у тому числі з гігієнічної точки зору, повинен бути більш скрупульозним.

Причини потемніння протезів.

Основною причиною потемніння протезів є недотримання правил догляду за стоматологічною конструкцією. Постійне і тривалий вплив слини, харчових частинок і напоїв сприяє почорніння протезів раніше запропонованого терміну експлуатації.

Матеріал, який використовується в стоматології, пористий. Фарбувальні речовини з часом залишають наліт навіть при ретельному очищенню, тому зміна протеза повинна проводиться не рідше ніж раз на три–п’ять років. В іншому випадку конструкція стає крихкою і може пошкодити ясна і зуби.

Різні фактори можуть вплинути на те, щоб протез потемнів.

Швидкість почорніння залежить від матеріалу протеза і особливостей кислотності ШЛУНКОВО-кишкового тракту пацієнта. Окремо слід зазначити явище гальванізму металевих конструкцій. Метал є хорошим провідником, а слина являє собою електроліт. При контакті провідника з електролітом виникає електричний заряд. Таке явище в стоматологічному протезуванні можливо при застосуванні металевих протезів, коли для пломбування каріозних зубів використовуються металеві амальгами, а склад pH слини (у нормі реакція нейтральна) переходить в кислотну або лужну (наприклад, з-за запальних процесів у порожнині рота). Таке може виникнути і при патологіях шлунково-кишкового тракту. У такому разі потемніння золотих коронок і коронок з нержавіючої сталі буде супроводжуватися сухістю в роті, підвищеної салівацією, нехарактерним присмаком, глоссалгией (біль в зоні мови без макроскопічних змін) та іншими симптомами, пов’язаними з алергічною, хіміко-токсичної та электрогальванической реакціями.

Важливо ! При гальванизме необхідно терміново звернутися до стоматолога і змінити протез на конструкцію з неметалевого матеріалу.

Потемніння протезів може супроводжуватися сухістю в роті.

Основні принципи догляду за протезами.

Правила догляду за зубними протезами.

Після кожного прийому їжі необхідно очищати протези від залишків їжі. Знімні протези виймаються і ополіскують під струменем води обережно, так, щоб протез не вдарився об поверхню раковини. Як і власні зуби, протези очищаються вранці і вночі перед сном. Знімні протези виймаються, і ретельно очищається порожнину рота. Для очищення протеза небажано використовувати пасти та інші гігієнічні засоби, які містять великі абразивні частинки (матеріали, що володіють високою твердістю і використовувані для обробки різних поверхонь). Вони призводять до мікротріщин, в які проникають мікроорганізми, і матеріал темніє швидше. Очищення самої порожнини рота перешкоджає розмноженню мікроорганізмів між яснами і протезом. Приблизно кожні два тижні протез замочують у розчинах спеціальних фармакологічних засобів у вигляді шипучих таблеток (див. нижче). Потім проводиться чистка жорсткою щетиною. Вночі знімний протез знімається і залишається в ємності з водою. У воду додаються антисептичні засоби. Кожні шість місяців повинна проводитися професійна стоматологічна чистка протеза.

Важливо правильно доглядати за зубними протезами.

Важливо ! При знятті конструкції на кілька годин протез повинен зберігатися у воді. Сухе середовище сприяє трісканню і деформації матеріалу.

Моніторинг ефективності гігієнічних процедур можна проводити за допомогою спеціальних індикаторних розчинів і таблеток. Індикаторами оцінюється обсяг коронки, який покритий нальотом. Складаються індикаторні розчини спеціальних нешкідливих барвників, які входять в хімічну реакцію з нальотом і каріозної тканиною і фарбують більш демінералізовані ділянки зуба. Колір розрізняється в залежності від того, наскільки старим є патологічний процес і яка речовина лежить в основі виготовлення хімічного детектора. Такі ж хімічні, а також лазерні оптичні детектори застосовуються в стоматологічній практиці для професійної оцінки стану зубів. Тривалість і послідовність обробки ділянки хімічним маркером повинні строго відповідати вказівкам інструкції. Індикатор може забарвити і здорові структури при тривалій взаємодії з поверхнею.

Відбілювати протези можна по-різному.

Професійне очищення.

Стоматологічна професійне очищення поверхні протезів від потемнілих ділянок може бути фармакологічною і механічною. Для фармакологічної очищення застосовуються спеціальні шипучі таблетки різних фірм. Принцип дії всіх таблеток практично однаковий. Невеликі відмінності пов’язані з додатковими функціями (крім очищає). Таблетоване очищення засноване на наступних універсальних характеристиках.

Наявність в складі дезінфікуючих речовин і активного кисню. Здатність складу проникати у важкодоступні місця. Ароматизуючі властивості. Захист від корозії та інших дефектів.

Відбілити протези можна в ході професійної чистки.

До складу очисних таблеток входять окислювачі, хелати (циклічні комплексні сполуки) і детергенти (поверхнево-активні речовини, що володіють очисними властивостями; на відміну від мила не утворюють піну при контакті з водою), які усувають патогенну мікробіоту ротової порожнини і запобігають розвиток корозії (руйнування металів і сплавів із-за взаємодії з фізико-хімічними, хімічними і електрохімічними, але не фізичними зовнішніми факторами).

Спеціальні добавки надають ароматизуючі ефект, що сприяє приємному запаху з рота. Протеолітичні ферменти, що входять до складу таблеток, руйнують залишки їжі. Наприклад, таблетки «Корега» відрізняються наявністю в складі силіконового полімеру, який формує плівку на протезі і не дає можливості осідати мікроорганізмів, а також відбілює протези.

«Paro Care» містить фторид олова, який спрямований на запобігання каріозних процесів в зубі і відбілювання протезів. Таблетки деяких фірм мають більш сильним антибактеріальним або дезодоруючим ефектами.

Правила очищення протезів хімічним способом.

як відбілити пластмасові зуби в домашніх умовах

Очистити протез механічно за допомогою зубних щітки і нитки. Розчинити одну очищаючу таблетку в наполовину наповненому кип’яченою водою склянці. Помістити знімний протез в розчині на двадцять хвилин. Оброблений розчином знімний протез перед використанням промити водою. В іншому випадку можливе подразнення слизової оральної порожнини. Просушити протез.

Важливо ! Очищення слід проводити два рази на день вранці і ввечері.

Незнімні конструкції в запущених випадках очищають механічним шляхом в стоматологічному кабінеті. Механічна стоматологічна очищення проводиться за допомогою технології Air Flow (подається суміш потоку повітря з м’яким абразивом, яка очищає поверхню у тому числі й у важкодоступних місцях). Процедура короткочасна, безболісна і не викликає гіперчутливих реакцій.

Відбілювати протези можна і за допомогою ультразвуку.

Також існує метод безконтактного механічного очищення за допомогою ультразвукового впливу. Таким методом очищаються переважно знімні конструкції. Ультразвук призводить до такого фізичного явища як кавітація. Кавітація – процес утворення і подальшого схлопування бульбашок вакууму в потоці рідини. Процес супроводжується гідравлічними ударами і шумом. Таким чином усуваються потемніння ділянки протеза і зберігається цілісність матеріалу.

Ще одним методом очищення протеза є застосування іригатора.

Цікаво ! Іригатор – спеціальний стоматологічний прилад, призначений в основному для очищення незнімних конструкцій.

Подача під напором струменя рідини, насиченою повітрям, сприяє очищенню самих важкодоступних місць оральної порожнини. Застосовувати іригатор бажано після попереднього очищення зубів. Конструкція іригатора наступна:

гідронасос; ємність для рідини; змінні насадки.

Вода може подаватися в різних режимах: розпилює, пульсуючому або постійному. Насадки теж відрізняються своєю різноманітністю. Спеціальна насадка для чищення язика запобігає розвиток галитоза (неприємного запаху з рота); ортодонтична призначена для вичищення ортодонтичних конструкцій (конструкції для виправлення неправильного положення зубів та прикусу, наприклад, брекети); парадонтические – для зрошення та антисептичної обробки кишень порожнини і т. д.

Іригатор небажано використовувати людям з запаленим періодонтом і дітям, які не вміють самостійно користуватися зубною щіткою (в таких випадках протези не ставляться). Іригатор можна використовувати не тільки для механічної прочищення незнімних протезів, але і для подачі антисептиків і коагулянтів (можна використовувати замість води); масажу ясен і слизової оральної порожнини; чищення важкодоступних місць.

Таке пристосування не рекомендується використовувати людям з періодонтитом.

Прилад використовується після вечірньої чистки зубів.

У резервуар для рідини поміщається вода або антисептик. Насадка розміщується під прямим кутом до ясен. Потім необхідно нахилитися до раковини так, щоб рідина могла безперешкодно стікати з порожнини рота. Включається прилад. Процедура триває від п’яти до п’ятнадцяти хвилин.

Альтернативні засоби.

Крім фармакологічних, технічних і професійних методів очищення та відбілювання протезів існує ряд народних способів, яким віддають перевагу з-за доступності і простоти. Для очищення використовуються наступні речовини.

Речовину, засіб Опис Бікарбонат натрію (сода) Протез очищається зубною щіткою, на яку попередньо нанесений кашка з соди (виступає в якості антисептика і абразиву). Очитку содою краща для знімних конструкцій, оскільки сила натискання і інтенсивність процесу чищення легше контролюється. Прочищення незнімних конструкцій чревата ирритацией слизової оральної порожнини і кровотечею з ясен. Частота застосування-раз на десять днів. Хлорид натрію (сіль) Абразивний матеріал. Техніка чистки аналогічна попередньому способу. На вологу зубну щітку наноситься сіль. Вибирається кухонна сіль дрібного помелу для зменшення абразивного ефекту. Оскільки пластик стирається менше, допустима частота використання збільшується до одного разу в п’ять днів. Сік лимона Органічні кислоти цитрусових роз’їдають фарбувальні речовини продуктів харчування і напоїв, які сприяють потемніння протезів. Зміст роз’їдають кислот в м’якоті більше, ніж в шкірці. Суміш з лимонного соку і солі застосовується для ополіскування оральної порожнини два рази в тиждень. Більш часте застосування загрожує агресивним впливом лимонної кислоти на матеріал протеза і на саму порожнину рота. Перекис водню застосування даної речовини засноване на вмісті активного кисню в складі. Допустима концентрація перекису – 3%. Спосіб застосування: втирання ватною паличкою в протез. Частота процедури: два рази на місяць. Бананова шкірка Перевага бананової шкірки перед цитрусовими полягає в більш низькому вмісті лимонних кислот, тому обробку протеза даним способом можна виконувати порівняно частіше: щодня. Спосіб застосування: ротова порожнина очищається зубною щіткою і класичними гігієнічними засобами, обполіскується водою. Протез натирається внутрішньою стороною шкірки. Банановий наліт залишається на десять хвилин і змивається. Ефект слід очікувати приблизно через сім днів. Оцтовий розчин Знімна конструкція поміщається в розчин на дві години. Часте використання даного методу може привести до пошкоджень протеза.

Для відбілювання протезів в домашніх умовах можна використовувати народні засоби.

При виборі будь-якого з перерахованих вище засобів слід враховувати вид конструкції і матеріал, з якого воно виготовлене. Народні засоби перешкоджають проникненню інфекцій і більше підходять для превентивних заходів, ніж для безпосереднього очищення потемнілих ділянок протезів. Слід зазначити, що основною причиною почорнілих ділянок є неповноцінне очищення, тому дотримання необхідних гігієнічних заходів, застосовних до ротової порожнини, відноситься до найголовнішого профілактичного методу.

Важливо ! Термін експлуатації протеза значно збільшується при правильному догляді.

Важливо правильно доглядати за протезом, щоб він прослужив довше.

Народні засоби краще включити в якості додаткових очисних заходів. При потемнінні стоматологічної конструкції розумніше звернутися до стоматолога, особливо якщо потемніння протеза супроводжується іншими локальними симптомами.