як краще відбілити зуби у стоматолога

Як можна відбілити зуби вдома або у стоматолога.

Зуби стають жовтими, з різних причин. До потемніння емалі може привести неправильна гігієна ротової порожнини, лікарські препарати, куріння, чай і кава у великій кількості. Вплив на емаль відбувається поступово і практично непомітно, але з роками неприємні наслідки проявляються все сильніше. Очистити зуби можна в домашніх умовах або за допомогою стоматолога.

Домашні методи відбілювання зубів потрібно використовувати з обережністю, щоб не пошкодити емаль. Можна використовувати спеціальні гелі і пасти, можна носити капи або використовувати відбілюючі смужки. Пасти і гелі рекомендується використовувати не частіше 2-х разів на тиждень. Носіння Кап дає найбільший ефект, але тільки в тому випадку, якщо вони виготовлені дантистом за індивідуальним зліпком, інакше відбілююча речовина може з них витікати, приводячи до опіку ясен. Для відбілюючих смужок, які використовуються в домашніх умовах, застосовується спеціальне покриття з гелю з перекисом водню в основі. Їх потрібно накладати на зуби щодня протягом тижня буквально на кілька хвилин. Смужки діють не так ефективно, як капи, але при цьому мають щадним впливом на зуби. Домашні методи відбілювання зубної емалі підходять для тих, хто боїться відвідування стоматолога, але від них не потрібно чекати миттєвого і чудодійного ефекту.

Голлівудську посмішку можуть забезпечити засоби, що застосовуються стоматологами. Ефективною процедурою є відбілювання за технологією ЗУМ (ZOOM 3). Ясна пацієнта закриваються захисним матеріалом, а на зуби наноситься гель з вмістом перекису водню. Під впливом ультрафіолетової лампи (ZOOM 3) гель активується, і відбілюючі речовини починають проникати крізь емаль, розщеплюючи пігмент. Процедура триває близько години, за цей час зуби стають білішими на кілька відтінків. Недоліком цього способу відбілювання є висока ціна і неприємні відчуття, які людина відчуває деякий час: зуби починають нити і реагувати на холодну або гарячу їжу. Після процедури не рекомендується пити чорний чай, кава, червоні вина, слід утриматися від продуктів з барвниками.

Ще одна професійна процедура називається Ейр-флоу (Air Flow). Під час неї на зуби направляється потужний струмінь з води і повітря, яка видаляє забруднення і наліт. Очищення і відбілювання відбувається за рахунок спеціального порошку, який м’яко впливає на емаль.

Відбілювання зубів підходить не всім, оскільки є протипоказання, наприклад, дефекти емалі, підвищена чутливість зубів, вагітність і лактація, алергія на компоненти, які входять до складу препаратів.

Будь відбілювання повинно починатися з візиту до стоматолога, щоб він міг порадити препарати індивідуально.

Скільки коштує відбілювання зубів у стоматолога і на дому.

Повернути зубам природну білизну можна як в стоматологічній клініці, так і в домашніх умовах. Сучасний асортимент методів освітлення емалі різноманітний, і стоматологи не перестають працювати над його розширенням. Щоб вибрати оптимальний спосіб придбання голлівудської посмішки, слід ознайомитися з тим, скільки коштує відбілювання зубів у стоматолога і вдома.

Класифікація методів відбілювання зубів.

Стоматологічне відбілювання зубів не є лікувальною процедурою, найчастіше до нього вдаються для придбання білосніжної посмішки. В таблиці наведені всі способи відбілювання зубної емалі в стоматологічній клініці і домашніх умовах.

Тип відбілювання метод відбілювання активна речовина (каталізатор) основні переваги і властивості професійне відбілювання.

Діодний лазер.

Лазерні промені не нагрівають тканини зуба, що мінімізує ризик опіку пульпи і ясна.

Гель містить невелику кількість концентрату перекису водню.

Є можливість застосування щодо пацієнтів, які проходять ортодонтичне лікування.

Галогенова лампа (УФ-промені)

Система відбілювання Zoom широко застосовна в практиці стоматологів за рахунок співвідношення ціни і якості.

Процедура освітлення зубів триває більше години.

Світлодіодне холодне світіння.

Сучасна УФ-лампа менше нагрівається і випускає більше світла.

Основні системи УФ-освітлення емалі: Brilliant Smile, Beyond.

Індивідуальна каппа з професійним гелем.

Гель дбайливо і ефективно відбілить зубну емаль.

Максимальний ефект досягається через 5 тижнів.

Концентрований гель.

як краще відбілити зуби у стоматолога

Існує можливість застосування для освітлення одного зуба, який раніше був неякісно залікували при ускладненому карієсі.

Використовується 32%-й гель з перекисом водню. Активатор не потрібен. Вибілюючий склад наноситься на емаль і змивається через 30-40 хвилин.

Найбільш поширене застосування системи Opalescence.

На фото показаний етап чищення зубів методом Air Flow.

Піскоструминний тиск.

Структура емалі не пошкоджується.

З допомогою відбілюючої системи Air Flow можна повернути зубам природний блиск.

Ультразвук Відбілити зуби ультразвуком не вийде, але наліт і зубні камені він очищає дуже добре. Домашнє відбілювання.

Освітлення хімічного і абразивного впливу.

На фото показані відбілюючі смужки.

Аптечні препарати Можна застосовувати відбілюючі пасти, олівці, смужки, гелі та ополіскувачі. Народна медицина Основні відбілюючі засоби – сода, лимонний сік, активоване вугілля.

Естетична стоматологія почала активно розвиватися близько 10 років тому, перш єдиною можливістю створити ідеальну посмішку було виготовлення вінірів та коронок. Для цього доводилося сточувати здорові зубні тканини і витрачати великі гроші. Професійне відбілювання емалі дозволяє отримати красиву посмішку більш щадним і безпечним шляхом.

Домашнє професійне відбілювання.

Спираючись на численні клінічні дані, деякі стоматологи рекомендують проводити домашнє відбілювання зубів з використанням індивідуальних кап і концентрованого гелю. Процедура має безліч переваг і переваг:

Повний курс відбілювання зубів на дому коштує в 2 рази дешевше, ніж один сеанс у стоматолога. Безпечна концентрація активної речовини дозволяє освітлити зуби не тільки ефективно, але і дбайливо. Мінімальний ризик потемніння емалі в перші дні після процедури.

До недоліків домашнього освітлення зубної поверхні можна віднести лише довгий процес отримання видимого результату: повний курс відбілювання триває близько 4-6 тижнів.

Скільки коштує відбілити зуби в стоматології.

Професійне відбілювання зубів в стоматології коштує від 1,5 до 10 тисяч рублів за один зубний ряд. Ціни, як і методи освітлення емалі, різноманітні.

Метод Назва ціни на відбілювання зубів лазерне Doctor Smile.

Одна щелепа – 5-6 тис. р.

Обидві щелепи – 8-10 тис. р.

Фотовідбілювання Brilliant Smile 4-5 тис. р. Beyond Обидві щелепи – 15 тис. р. ZOOM.

Одна щелепа – 12 тис. р.

Обидві щелепи – 20 тис. р.

Домашнє професійне Професійний гель і індивідуальна каппа 3-4 тис. р. Хімічне Opalescence 10 тис. р. Эндоотбеливание 1 зуб – 1 тис. р. Микроабразивное Air Flow Всі зуби – 3 тис. 500 р. УЗ (ультразвукове) Всі зуби – 3 тис. р. Домашнє просте Смужки 28 штук – 3-4 тис. р. Пасти 300-500 р. Олівці 2 тис. р. Стандартні капи і гелі 3-4 тис. р.

Краще проходити процедуру по відбілюванню зубів в тій клініці, де в її вартість включені:

усунення нальоту і зубного каменю; відбілювання; фторування; виготовлення індивідуальних кап.

Показання до процедури.

як краще відбілити зуби у стоматолога

Існує ряд обставин, при яких стоматолог може порекомендувати відбілити емаль. Але найчастіше ця процедура проводиться за власним бажанням пацієнта.

Показання до відбілювання емалі:

Вроджене потемніння емалі внаслідок травмування зубних зачатків або прийому ліків жінкою під час вагітності. Спадкова схильність до жовтих зубів. Неякісне пломбування кореневих каналів. Вікова зміна кольору емалевого шару зубів. Некаріозні ураження: флюороз, гіпоплазія. Неякісне дотримання гігієни ротової порожнини. Наявність шкідливих звичок: куріння, частого вживання кави і чаю.

Відбілювання зубів в стоматології дозволяє освітлити емаль на 5-12 тонів. Термін збереження ефекту індивідуальний, найчастіше він досягає 1-3 років.

Протипоказання до процедури.

Процес відбілювання зубів вимагає уваги і терпіння, так як процедура займає більше години, і під час неї використовуються концентровані препарати. Тому для зниження ризику розвитку ускладнень слід переконатися у відсутності протипоказань:

Тріщини на емалі.

Дитячий вік, так як зубки малюків дуже пористі через несформованої структури емалі. Наявність каріозних порожнин або численні пломби на передніх зубах. Індивідуальна непереносимість компонентів відбілювача. Запальні захворювання порожнини рота: гінгівіт, пародонтит, стоматит. Вагітність і годування грудьми. Боляче відкривати або закривати рот. Дистрофічні зміни кісткової тканини, наприклад, при пародонтозі. Прозорість і крихкість емалі, наявність відколів і тріщин. Патологічна стертість зубів.

Етапи проведення професійного відбілювання.

Процес створення голлівудської посмішки починається з консультації, огляду і вибору відповідного методу відбілювання. Іноді потрібні додаткові обстеження (рентген, огляд у пародонтолога) або лікування супутніх захворювань (карієсу, стоматиту, гінгівіту). В обов’язковому порядку проводиться видалення м’якого зубного нальоту за допомогою професійних гігієнічних щіточок і абразивних паст.

Етапи освітлення емалі:

В порожнину рота вводиться ретрактор для забезпечення повного доступу до зубних рядів і захисту слизової оболонки щік. На десну наноситься рідкий коффердам для запобігання опіку її слизової оболонки. На тверду тканину зуба наноситься гель. Включається УФ-лампа або лазерний пристрій. Ультрафіолетові і лазерні промені направляються на гель, нанесений на емаль для активації його компонентів. Процедура займає від 20 до 60 хвилин в залежності від обраного методу освітлення. Гель акуратно змивається (краще використовувати слюноотсос), коффердам прибирається. Відразу після проведення процедури лікар покриває емаль фторлаком або надягає на зуби капу з фторгелем.

Якщо під час процедури вам стало боляче, повідомте про це лікаря. Освітлення повинно бути перервано, а можливо і зовсім припинено.

Можливі ускладнення.

Не варто самостійно використовувати професійні відбілюючі засоби в домашніх умовах. Їх застосування повинен контролювати лікар-стоматолог, в іншому випадку можливий розвиток таких ускладнень:

Виникнення гіперчутливості: боляче від холодного і гарячого. Гіперемія або опік слизової оболонки ясен, щоки, язика за рахунок нагрівання УФ-лампи або попадання гелю. Виникнення зворотного ефекту при недотриманні рекомендацій стоматолога: пориста емаль забивається харчовим барвником і набуває темний відтінок. Виникнення спонтанного болю через перегрів пульпи або кореневого каналу. Опік рогівки ока під впливом УФ-променів. Щоб уникнути подібного наслідки під час процедури необхідно обов’язково надягати захисні окуляри.

Профілактика ускладнень.

Щоб знизити ризик виникнення гіперчутливості та інших наслідків, які можуть виникнути після проходження процедури по відбілюванню емалі, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

Мінімум на 2 тижні виключити з раціону фарбувальні продукти. Використовувати стоматологічну зубну пасту з підвищеною концентрацією фтору. Зазвичай вони призначені для чутливих зубів. Раз на півроку проходити процедури по професійному догляду за зубами: видалення нальоту і зубного каменю, фторування. Не використовувати відбілюючі зубні пасти. Емаль повинна відновитися і відпочити.

Профілактику можна почати за тиждень до процедури освітлення. Використовуйте зубну пасту з концентрацією фтору не нижче 1350 ppm. Вона допоможе зміцнити мінеральну структуру емалі.

Відбілювання зубів в стоматологічній клініці-найсучасніший, безпечний і ефективний спосіб стати володарем білосніжної посмішки. Під професійним керівництвом грамотного лікаря ризик виникнення ускладнень зводиться до мінімуму, а процес освітлення проходить досить швидко і комфортно.

Як краще відбілити зуби у стоматолога.

Емаль наших зубів піддається постійному впливу різних барвників, що містяться в продуктах харчування, ліки, алкоголь і напої. В результаті їх впливу відбувається зміна кольору зуба, яке стоматологи називають дисколоритом. Розрізняють два види фарбування зубів: зовнішнє і внутрішнє.

При зовнішній зміні кольору зубів барвники осідають на поверхні емалі, а при внутрішньому проникають в тверді тканини зуба. Якщо вам треба вибілити зовнішнє фарбування зуба у вигляді нальоту від кави і сигарет, то досить буває чистити їх обраними на професійному рівні це зубна щітка з абразивною пастою або ж виробляти чистку зубів ультразвуком, піскоструменем та іншими засобами для поверхневого відбілювання зубів.

При цьому забирається наліт тільки з поверхні зуба , і знімаються зубні камені, а природний колір зубів не змінюється. Хоча при цих процедурах колір зубів стає біліше, але називати ці процедури відбілюванням неправильно. Відбілювання зубів має на увазі освітлення тканин зубів шляхом впливу сильними окислювачами-перекисом водню або карбаміду. Вони проникають у внутрішні структури зуба і руйнують молекули природних пігментів, в результаті чого колір зуба стає білим.

Якщо хочете отримати хороший ефект відбілювання зубів , то для цього доведеться звернутися до стоматолога. В даний час відбілювання в стоматологічних клініках проводиться з використанням гелів високої концентрації і систем відбілювання, які активізують гель спеціальною лампою або лазером. Наприклад, системи Zoom і LumaCool. Такими гелями вибілювати зуби в домашніх умовах не можна, вони можуть викликати опік слизової ротової порожнини. Процедура відбілювання професійним стоматологом найефективніша і коротка, вона займає близько години часу, а результат видно відразу. Особливо хороший ефект досягається після відбілювання системою активації гелю світлом або лазером.

Стоматолог може порекомендувати вам домашнє відбілювання під контролем лікаря. Для цього виготовляють спеціальну пластмасову капу під зуби пацієнта і дають інструкцію, яким гелем краще користуватися, як носити і заповнювати капи. Результат домашнього відбілювання каппами видно через 2 тижні, ефект цієї процедури не поступається відбілюванню в стоматологічному кабінеті. Сучасна електрична зубна щітка при щоденному використанні може скоротити тривалість носіння кап. Якщо стоматолог запропонує вам вибрати між відбілюванням в клініки і в домашніх умовах за допомогою носіння каппов, то орієнтуйтеся на ваші фінансові можливості і на час, протягом якого вам хотілося б мати білосніжну усмішку.

В стоматологічному кабінеті відбілювання зубів вам обійдеться дорожче, але зате ви отримаєте швидкий результат. Коли вам не треба засліпити білосніжною посмішкою оточуючих на наступний день після процедури відбілювання, краще вибрати більш економічний спосіб домашнього відбілювання капами. Після того, як ви освоїте процедуру відбілювання капами, стоматолог дозволяє в наступні рази проводити її самостійно. Домашнє відбілювання системами ZOOM-Weekender, Opalescence, Night white, Day White та іншими можна проводити до двох разів на рік, а зуби після відбілювання в стоматологічному кабінеті за допомогою активації гелів світлом або лазером зберігають білизну до 5-ти років. Лампове або лазерне відбілювання проводити частіше одного разу на рік не рекомендується.

На сьогоднішній день в аптеках легко можна купити засоби для відбілювання зубів: гелі, смужки, блиски і відбілюючі зубні пасти. Всі вони призначені для видалення з поверхні зубів жовтого нальоту і плям. Відбілювання смужками дає сильніший ефект, ніж застосування для цієї мети гелю. Зазвичай смужки рекомендують використовувати для видалення плям на зубах курців і любителів кави. Блиски слід застосовувати тільки для закріплення результату відбілювання зубів іншими засобами.

Багато людей марно намагаються відбілити зуби , кожен день по 2 рази очищаючи їх відбілюючими зубними пастами. Але багато зубні пасти, які продаються в магазинах і мають напис на упаковці «відбілююча» насправді не здатні видалити з зубів навіть жовтий наліт від чаю. Тільки в складі дорогих відбілюючих зубних паст, які в основному продаються в аптеках, є невелика кількість відбілюючого розчину. Але і вони через невисоку концентрацію цього реагенту потрібного ефекту відбілювання зубів зробити не можуть.

Сучасні відбілюючі пасти зроблять ваші зуби трохи світліше, а ефект від них триває недовго. При чищенні зубів треба щодня користуватися зубними пастами лікувально-профілактичної дії і лише за необхідності радимо використовувати відбілюючі пасти для видалення нальоту. Всім відомі пасти для відбілювання зубів «Бленд-а-мед», «Перли», «Локалют», «Колгейт Уайт» містять у своєму складі абразивні речовини, що може при регулярному застосуванні завдати шкоди здоров’ю емалі зубів.

Насправді, шкода зубам від чищення відбілюючими пастами може бути тільки незначним. В основному він помітний підвищенням чутливості зубів у людей, з оголеними шийками зубів і гіпоплазією емалі. А якщо у вас зуби здорові, то більш відчутну шкоду можна їм завдати, користуючись зубною щіткою з жорсткою щетиною, ніж відбілюючими пастами. Але якщо ви невпевнені в здоров’я своїх зубів, то віддавайте перевагу відбілюючим зубним пастам відомих виробників, яких товар проходить ретельну перевірку на відповідність якості і безпеки. Якщо на зубній пасті є напис підтверджує, що індекс RDA не більше 120 од., то абразивних речовин в ній міститься мало, і за здоров’я емалі своїх зубів ви можете бути спокійні.

— Повернутися в зміст розділу » Стоматологія.»

Відбілювання зубів в стоматології.

Про красиву білосніжну посмішку мріє практично кожна людина. Отримати її сьогодні не так складно, як здається на перший погляд. Досить звернутися в стоматологію! Досвідчені лікарі запропонують відразу кілька методик, що дозволяють відбілити зуби. Кожна має свої переваги, показання та протипоказання. Розберемося у всіх тонкощах відбілювання зубів у стоматолога. Розглянемо і особливості процесу в домашніх умовах.

Причини потемніння емалі.

Практично всі люди від природи володіють емаллю світлого відтінку. Але, на жаль, з часом колір змінюється.

На колір емалі впливають:

продукти з високим вмістом пігментів; порушення правил особистої гігієни; такі захворювання, як стійкий наліт, флюороз та карієс.

Зуби часто швидко темніють у людей, які багато курять, захоплюються чаєм і кавою, п’ють червоне вино і натуральні соки. Звичайно, ризики потемніння емалі можна скоротити. Потрібно відмовитися від шкідливих звичок, пити фарбувальні напої тільки через трубочку і скоротити кількість продуктів з пігментами. Але чи готові ви піти на це? Швидше за все, ні! Саме тому різні методики відбілювання зубів стають все більш популярними. Звичайно, простіше сходити до стоматолога, ніж відмовлятися від улюблених продуктів.

2 способи освітлення емалі.

Для відбілювання зубів сьогодні застосовуються:

як краще відбілити зуби у стоматолога

професійні способи; непрофесійні методики.

Професійні способи відбілювання зубів в стоматології є максимально безпечними і при цьому ефективними. Всі процедури проводяться в кабінеті стоматолога. Додатковий догляд за емаллю ви можете здійснювати і вдома.

Непрофесійні способи освітлення емалі мають на увазі самостійні дії пацієнта в домашніх умовах. Зазвичай застосовуються як спеціальні пасти, так і різні гелі і порошки. Освітлення емалі не в стоматології часто є небезпечним. Процедури можуть стати причиною підвищення чутливості елементів зубного ряду, ризику розвитку карієсу і інших патологічних процесів.

Кому слід звернутися за допомогою до професіоналів?

Освітлення емалі зубів в стоматології має ряд показань.

вікові зміни кольору; потемніння емалі від впливу тютюну; часте вживання кольорових напоїв і продуктів харчування.

Також до відбілювання зубів вдаються люди, які зіткнулися з флюорозом легкого або середнього ступеня тяжкості.

В яких випадках краще відмовитися від проведення процедури?

Від звернення до стоматолога з метою освітлення емалі краще відмовитися при:

пародонтозі і пародонтиті; носінні брекетів; вагітності і годуванні грудьми; наявності великої кількості пломб на передніх елементах зубного ряду.

Стоматологи не рекомендують проводити процедуру при:

підвищеної чутливості емалі; вираженому карієсі; індивідуальної непереносимості використовуваних в процесі складів.

Перед відбілюванням слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. Він запропонує вам відповідну методику і оптимальний спосіб. Обов’язково розкажіть лікарю про перенесені захворювання, наявні алергічні реакції та інші індивідуальні особливості.

Основні методи і особливості відбілювання зубів.

Всі техніки відбілювання передніх зубів і задніх елементів ряду діляться на:

При хімічному освітленні емалі в стоматологіях застосовуються різні рідини, розчини, смужки і олівці. Зазвичай хімічний спосіб дозволяє змінити колір на 3 і більше тонів.

Механічні методики являють собою чистки. Вони проводяться із застосуванням порошків і паст. Такі методики ідеально підходять тим, у кого колір емалі змінений через темного нальоту.

Основні методи відбілювання.

Лазерне відбілювання зубів.

Дана методика є сьогодні однією з найпопулярніших. Процедура проводиться з використанням лазера, не доставляє дискомфорту і займає всього 20-30 хвилин. Після закінчення сеансу ви можете помітити освітлення емалі на кілька тонів. Ефект від процедури при правильному догляді за зубами зберігається на тривалий термін.

Дана методика також користується заслуженою популярністю. Її вплив засноване на застосуванні спеціальної системи. Освітлення емалі досягається завдяки використанню гелю з перекисом водню. Процедура також безпечна і не викликає дискомфорту.

Проводиться з використанням різних гелів і спеціальної лампи. Стоматолог швидко підбирає склад, відповідний саме вам. Процедура триває 30-90 хвилин і дозволяє досягти вираженого ефекту.

Існують і методики, які можуть використовуватися не тільки в стоматології, але і в домашніх умовах. Сучасні системи бувають денними і нічними. Зазвичай відбілювання зубів поза стоматології полягає в носінні кап зі спеціальним препаратом. Чи довіряти таким системам? Вирішувати тільки вам!

Не варто забувати і про те, що відбілити зубний ряд можна за допомогою професійної чистки. Процедура дозволяє видалити м’який наліт і тверді відкладення. Завдяки цьому досягається незначне освітлення емалі до натурального кольору ваших зубів.

Особливої уваги заслуговує ендодонтичне освітлення емалі. Таке відбілювання проводиться для «неживих» елементів зубного ряду. Спеціальний гель вноситься в структуру дентину. Завдяки цьому зуб освітлюється. Зазвичай освітлення становить 8-12 тонів.

Чому краще довірити процедуру професіоналам?

Непрофесійні методики часто не дають бажаного результату. Крім того, після процедур можуть виникнути різні ускладнення.

Далеко не всі пацієнти дотримуються показання та рекомендації виробників різних складів. В результаті поверхня емалі знаходить нерівномірне забарвлення. Пломби можуть взагалі кардинально відрізнятися за кольором від натуральної емалі. Багато пацієнтів стикаються з вираженим дискомфортом після процедури. Елементи зубного ряду починають активно реагувати на гаряче і холодне, кисле й солодке. Все це погіршує стан ротової порожнини і знижує якість життя пацієнта. Догляд за зубами в подальшому істотно ускладнюється. Пацієнти звертаються до лікарів зі скаргами на чутливість емалі, змушені довго відновлювати її, користуватися дорогими пастами та іншими засобами, проходити спеціальне лікування.

Не хочете ризикувати? Не економте час і гроші!

Відразу ж звертайтеся до лікаря! Він гарантовано підбере відповідну методику, яка точно не зашкодить вам.

Як продовжити ефект від процедури?

Хочете, щоб результат відбілювання зберігся якомога довше?

Дотримуйтеся ряду рекомендацій.

В перші 48 годин після процедури відмовтеся від фарбувальних продуктів: соків, газованих напоїв, вина, свіжих фруктів і овочів.

На дві доби відмовтеся від куріння. Скоротіть кількість сигарет, які викурюєте, на 2 тижні після процедури.

Приділяйте гігієні пильну увагу. Для чищення користуйтеся не тільки зубною щіткою і пастою, але і ниткою, іригаторами. Застосовуйте спеціальні ремінералізуючі гелі.

Хоча б 1 раз на рік проходите процедуру професійного чищення зубів у стоматолога.

Відмовтеся від занадто гарячої і холодної їжі.

як краще відбілити зуби у стоматолога

Як часто проходити процедуру?

Як правило, ефект від відбілювання зберігається приблизно на 12-16 місяців. При правильному догляді за ротовою порожниною ви зможете продовжити його. Процедуру завжди можна повторити. Проте фахівці не рекомендують захоплюватися професійними і домашніми методиками! Відбілювання зубів складно назвати корисним, хоча і вираженої шкоди при правильному проведенні воно не робить.

Найчастіше освітлення емалі можна замінити звичайною професійною гігієною. Напевно, ви помічали, що після чистки в кабінеті лікаря емаль світліє. Підтримувати її в такому стані досить просто. Всі рекомендації ми вже перерахували вище.

Розцінки на освітлення емалі.

Вартість процедур в Москві залежить від:

використовуваної методики; застосовуваних препаратів і установок; тривалості впливу; додаткових послуг.

Плануєте скористатися допомогою професіоналів? Зверніться в одну з наших клінік. Досвідчені лікарі здатні швидко відбілити емаль із застосуванням сучасних високоякісних препаратів і установок. Наші фахівці регулярно проводять різні процедури і накопичили достатній досвід. Вони швидко підберуть відповідну вам методику навіть при наявності великої кількості протипоказань.

Чи шкідливо відбілювання зубів?

Що б не говорили про природний колір зубів, більшості людей все одно хочеться, щоб їх зуби були рівними і білосніжними. Багато хто сприймає красиву посмішку як символ успіху. Маркетологи цим активно користуються: нам пропонують відбілюючі смужки, відбілюючі пасти, відбілювання по купонах і купу всього ще! Існує думка, що все відбілювання взагалі шкідливо, але чи так це насправді, ніхто не говорить. Спробуємо розібратися!

Часто за відбілювання намагаються «видати» профгігієну, а саме AirFlow. Це методика чищення зубів, яка проводиться за допомогою спеціального порошку і води під тиском. Після такої процедури забирається весь пігментований наліт, який придбано з-за частого вживання чаю, кави, а також куріння сигарет. Повертається природний колір емалі, який був у вас в дитинстві.

Відповідно, зуби і правда стають білішими, а значить відбілювання технічно сталося. Але все ж це процедура профгігієни, а не відбілювання!

При цьому відбілюванні наноситься розчин, який впливає на саму структуру емалі і руйнує жовтий пігмент. Перед цією процедурою вам все одно доведеться провести профгігієну, тому що відбілювання зубів, покритих нальотом, малоефективно. Можливо, після неї вам здасться, що ваші зуби і так досить білі і ви не захочете освітлювати їх далі.

Стоматологи визначають колір за спеціальною шкалою. Самий часто зустрічається відтінок природних зубів, що не піддавалися відбілюванню, — А3. Він виглядає досить природно, хоча в порівнянні з білим аркушем паперу виглядає жовтим. Після хімічного відбілювання найчастіше виходить відтінок А1. Це самий світлий колір з представлених в шкалі.

Відбілюючі пасти.

Багато хто думає, що відбілити зуби можна просто за допомогою спеціальної відбілюючої пасти. Тут знову ж працює так званий «ефект курця»: якщо ви багато курите, щодня п’єте чорну каву літрами, то, можливо, ви побачите моментальний ефект і він вас влаштує.

Але потрібно мати на увазі, що найчастіше відбілюючі зубні пасти мають дуже високий індекс RDA (індекс абразивності). Вони складаються з дрібних гранул, які буквально «відбудовують» поверхню емалі. Якщо користуватися такою пастою постійно, можна «придбати» підвищену чутливість, ерозії або клиновидні дефекти емалі. За таким же принципом — механічної абразії — працюють і відбілюючі зубні щітки.

Що, якщо вас все ж не влаштовує ваш природний колір зубів і після професійної гігієни ви зважилися на відбілювання в стоматологічному кабінеті?

Професійне відбілювання.

Професійне відбілювання ділиться на два типи: з активацією відбілюючого розчину світлом і без. Активна речовина завжди однакове: перекис карбаміду або перекис водню. Різниця лише в концентрації: при світловій активації вона становить 25%, а без активації-40%. Найдорожчий і ефективний метод відбілювання-ZOOM-проводиться з активацією лампою.

До недавнього часу він вважався досить болючим і проводився під анестезією (ZOOM 2 і 3 поколінь), але з появою ZOOM 4 він став практично безболісним, оскільки в ньому використовується гель з високим ph, а активується він лампою холодного світла (не відбувається хворобливого нагрівання). Хімічне відбілювання без активації світлом (наприклад, Opalescence), незважаючи на найвищу концентрацію, коштує дешевше, але буває недостатньо ефективним.

Як відбувається процедура?

Після ізоляції слизової, щоб на неї не потрапив відбілюючий агент, лікар наносить його на зуби, і пацієнт сидить 15-20 хвилин під лампою або без, в залежності від методу. Раджу скачати на телефон аудіокниги або подкасти, щоб було не так нудно, адже рухатися буде не можна! Нанесення повторюють два-три рази, кожен раз повністю змиваючи склад. Процедура триває в середньому півтори-дві години, більшу частину яких потрібно просто сидіти і чекати.

Перед початком важливо домовитися про умовні сигнали — ви не зможете розмовляти або крутити головою. Наприклад, можна піднімати праву руку, щоб попросити зібрати слину, або махати лівою рукою, якщо відчувається нестерпне поколювання. Протягом усього процесу хтось із персоналу повинен знаходитися в кабінеті. Легке поколювання — це варіант норми, але сильний біль терпіти не можна; в такому випадку необхідно подати сигнал, щоб доктор змив склад із зубів.

Протипоказання.

До протипоказань відносяться карієс і ерозії емалі, непереносимість препаратів, вагітність, вік до 18 років, деякі загальні захворювання. Є й відносні протипоказання, наприклад наявність великих пломб на передніх зубах — вони, на відміну від емалі, не вибілюються, але їх можна замінити на нові. При підвищеній чутливості зуби потрібно підготувати до відбілювання, наситивши їх сполуками кальцію і фтору. Препарати для ремінералізації (так це називається) вам призначить лікар-стоматолог.

І все-таки, чи шкідливо відбілювання?

Концентрація відбілюючого агента в різних відбілюючих смужках і гелях для домашнього використання мінімальна: від 3 до 5 %. Тому багатьом здається, що користуватися ними набагато безпечніше, ніж вибілювати зуби в кріслі у стоматолога концентрацією в 25-40%, хоч і разово. Проте, ця думка помилкова: в невеликих концентраціях, але тривалий вплив більш несприятливий, оскільки відбувається регулярно.

Перед відбілюванням, особливо якщо у вас чутливі зуби, необхідно провести підготовку — ремінералізацію. Вона зробить емаль стійкою до впливу кислого середовища — в іншому випадку відбілювання може підвищити чутливість або навіть спровокувати ерозію емалі.

Коли кажуть, що відбілювання небезпечно, мають на увазі саме це, але, якщо зміцнити емаль, то її структура буде міцною, і відбілюючий агент зруйнує тільки пігмент. Для цього стоматолог наносить на зуби спеціальний склад з кальцієм і фтором і рекомендує аналогічні домашні засоби.

Скільки триватиме ефект?

Це залежить від вас самих. Після процедури необхідно дотримуватися «білу дієту», тобто не пити каву, чай, червоне вино. Чим довше ви зможете протриматися, тим довше зберігається ефект. Як правило, він триває від 3 до 5 років за умови регулярної професійної гігієни кожні 6 місяців.