як без шкоди відбілити зуби

Як відбілити зуби вдома без шкоди?

Відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі можливо. Головне — підібрати правильні методи.

Красива білосніжна посмішка робить людину більш привабливим і надає йому впевненість. Не всім по кишені відбілюючі процедури у стоматолога, тому в якості альтернативи можна спробувати відбілювати зуби вдома.

Емаль втрачає свій колір через фарбувальних продуктів, які людина вживає щодня — чай, кава та інші. Куріння теж не надає їй білизни. За фізіологічних особливостей емаль з часом стає жовтою і бляклої. Якщо відбілюючі зубні пасти не приносять бажаного результату, потрібно шукати інші способи.

При відбілюванні зубів на глибокі шари емалі виявляється хімічний вплив, що руйнує пігменти, що знаходяться в емалі тривалий час. Однак хімічне відбілювання здійснюється досить агресивними реагентами, наприклад, високо концентрованої перекисом водню, ортофосфорної кислотою та іншими. Використання таких інтенсивних відбілюючих засобів може призвести до негативних наслідків.

Освітлення емалі проходить інакше. Після цієї процедури колірна характеристика емалі поліпшується тільки на поверхні. Процес припускає очищення зубів від м’якого і в деяких випадках твердого нальоту, який надає емалі темний відтінок без впливу на внутрішні тканини.

Якщо емаль за своїми природними властивостями має жовтуватий відтінок, таким способом голлівудської білизни емалі домогтися не вдасться. Не варто сподіватися і на ефективне відбілювання зубними пастами або народними способами. У разі природного темного відтінку емалі навіть хімічне відбілювання не завжди дає блискучий результат, а нездорова тяга відбілити від природи жовту емаль може завдати їй істотної шкоди.

Нашим бабусям і дідусям давно відомі способи як відбілити зуби в домашніх умовах. Кошти, які вони застосовували, не тільки позитивно впливали на колір емалі, але і знезаражували ротову порожнину.

Це найпростіший і доступний, а тому дуже відомий метод, що дозволяє ефективно побороти жовті зуби. Для проведення процедури треба змочити щітку теплою водою, насипати на неї соду і просто почистити зуби. Є й інший спосіб використання соди, відповідний людям з чутливими зубами. Пасту спочатку змішують з содою, перетворюючи порошок в м’яку кашку, і лише потім обробляють емаль.

Деякі люди для відбілювання змішують соду з лимонним соком. Однак з-за концентрованості складу його не рекомендується застосовувати частіше, ніж один раз на місяць.

Потрібно згадати і про негативні моменти використання соди для чищення. З-за таких процедур емаль швидко стоншується, зуби можуть стати більш чутливими, почати хворіти. Крім того, слабкі ясна теж негативно реагують на соду, при частому використанні порошку вони можуть почати кровоточити.

Перекис водню — ще один популярний традиційний метод, щоб відбілювати зуби в домашніх умовах. Для процедури потрібно змочити тампон перекисом і протерти їм зуби, або прополоскати ротову порожнину приготованим розчином: на 100 г води беруть 30-40 крапель перекису. Після такого полоскання потрібно обов’язково обполоснути рот водою.

При такому відбілюванні можуть виникнути дискомфортні відчуття, особливо якщо перекис проникне в нервові закінчення. Як і сода, перекис водню збільшує чутливість зубів і негативно впливає на ясна. Тому назвати традиційні методи відбілювання повністю безпечними не можна.

Активоване вугілля.

У минулому це був досить хороший спосіб відбілити потемнілу емаль і навіть трохи зменшити зубний камінь. Але ще кілька десятиліть тому їжа була більш грубою, і, відповідно, зуби були міцніші. В даний час зуби людей стали слабшими, їм не доводиться пережовувати тверду їжу, тому слабка емаль може сильно постраждати після чищення вугіллям.

Використовувати цей засіб можна після невеликої підготовки. Якщо розмолоти вугілля в дрібний порошок, він буде більш придатний до використання. Також активоване вугілля міститься в складі багатьох відбілюючих паст.

На відео відомий блогер розповідає про свій досвід відбілювання зубів активованим вугіллям:

В інтернеті часто пропонують вибілювати зуби за допомогою білої глини. Вона містить більше абразиву, ніж сода, і її теж використовують в деяких зубних пастах. Однак використовувати такі пасти, а тим паче чистити зуби безпосередньо самої глиною потрібно дуже обережно.

Злегка відбілити зуби без шкоди для емалі допоможуть звичайні яблука. Отбеливающими властивостями цей фрукт не має, зате може позбавити вас від нальоту, який надає емалі більш темний відтінок. Крім того, органічні кислоти, які містяться в яблуках, витягають із зубного каменю іони кальцію. Камінь руйнується і відділяється від емалі, візуально вони стають світліше. Так що якщо ви мрієте про білозубу посмішку-їжте більше яблук.

Також добре впливають на колір суниця і полуниця. Розімніть ягоди в пюре і почистіть цією кашкою зуби. Після чищення добре прополощіть рот водою, а краще — почистіть зуби пастою. Тому що як і інші ягоди полуниця і суниця містять кислоти, глюкозу і фруктозу, які при тривалому впливі не допомагають, а негативно впливають на поверхню зубів.

Масло чайного дерева добре очищає від зубного нальоту. Капніть кілька крапель цієї олії на щітку, а зверху покладіть зубну пасту. Курс обробки — один місяць. Масло чайного дерева допомагає видалити не тільки наліт, але і зубний камінь, а також позбавляє від кровоточивості ясен.

Ще один абсолютно безпечний метод як відбілити зуби вдома. Він підходить тільки жінкам і полягає у використанні яскравої помади або помади з ефектом плампера. Остання не тільки тимчасово збільшує губи, але і робить зуби візуально більш білими, хоча їх справжній відтінок абсолютно не змінюється.

Жінкам, чия посмішка далека від ідеальної білизни, слід уникати коричневих, морквяних, коралових, багряних і рожевих відтінків помади. Ці кольори будуть робити посмішку на півтону темніше.

Серед широкодоступних професійних способів можна виділити відбілюючі смужки, олівці і капи. Розповімо докладніше як зробити зуби білішими в домашніх умовах.

Смужки містять перекис водню і деякі інші допоміжні компоненти. При взаємодії перекису і зубної емалі виділяється активний кисень, який є сильним окислювачем, що руйнують органічні пігменти емалі. При частому використанні таких смужок емаль, звичайно, сильно страждає. Деякі люди помічають підвищення чутливості зубів вже після першої процедури. При такому симптомі не варто терпіти дискомфорт і продовжувати відбілювання, краще пошукати більш відповідний спосіб.

На відео автор розповідає про свій досвід використання відбілюючих смужок:

Олівець має такий же принцип роботи, як і смужки, різниця полягає лише в нанесенні. Гель потрібно розподілити по поверхні зубів спеціальним пензликом, а потім якийсь час походити з розсунутими губами і дочекатися повного висихання складу. Відбілюючий ефект настає після тривалого курсу, а побічні ефекти, схожі з побічними ефектами від використання смужок, можуть виявитися досить швидко.

Щоб швидко відбілити зуби в домашніх умовах з мінімальним ризиком, стоматологи рекомендують використовувати спеціальні капи, які виготовляють індивідуально по зліпку замовника. У комплект набору, крім капи, входять спеціальні гелі та інструкція із застосування. У такому засобі концентрація перекису водню значно менше, ніж в приготованих вами розчинах, і у багато разів менше, ніж в розчинах, які застосовують в стоматологічних клініках. Тому ризик для зубної емалі буде мінімальний, втім, і результат буде видно не раніше ніж через тиждень використання.

Не варто користуватися відбілюючими капами сумнівного виробництва. Китайські підробки практично не надають очікуваного ефекту, а в деяких випадках можуть навіть виявитися небезпечними. Якщо консистенція гелю буде занадто рідкою, він буде витікати з капи. Це загрожує серйозними опіками слизової оболонки порожнини рота. Крім того, капа, вироблена на потік, не може щільно прилягати до зубів, що також негативно позначається на комфортності та ефективності процедури.

Неважливо, який саме метод освітлення зубів ви виберете для себе — стоматологічне крісло, народні рецепти або домашні стоматологічні процедури — ризик пошкодження емалі залишається досить великим. Крім способу з поїданням яблук, звичайно.

Негативний вплив процедур потрібно правильним чином компенсувати. Для цього можна купити пасту з високим вмістом мінералів і чистити нею зуби після кожної процедури відбілювання або освітлення. Мінеральний дисбаланс після відбілюючих процедур буде відновлюватися і зуби не втратять свого здоров’я. Який би спосіб ви не вибрали, важливо регулярно відвідувати стоматолога і радитися з ним про особливості проводяться вами процедур.

Відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі можна, проте все одно потрібно враховувати запобіжні заходи і використовувати тільки перевірені народні методи.

Важливу роль в подібних процесах відіграє і швидкість відбілювання, тому що люди прагнуть відбілити зуби якомога швидше, але ці прагнення призводять до серйозних проблем із зубною емаллю.

Про що йде мова

Існує кілька видів потемніння:

поверхневе — прийом в їжу продуктів з сильним забарвлюючим ефектом (чорний чай, шоколад, кава). Вони мають в своєму складі хімічні елементи, які не тільки змінюють колір, але і руйнують емаль. В результаті подібних процесів поверхню зубів покривається мікротріщинами, що впливають на її відтінок; проникаюче — негативно позначаються і шкідливі звички, особливо куріння. З-за багаторічного вживання тютюнових виробів на зубах з’являється коричневий або темно-жовтий наліт (як його прибрати?), не кажучи вже про шкоду для ротової порожнини і всього організму; потемніння викликане віком — на це впливають всі перераховані вище моменти в сукупності з природними процесами старіння і стирання емалі. Найбільш яскраво фактори позначаються на стані передніх зубів. Від проблеми страждають не тільки люди шанобливого віку, так як все залежить від способу життя людини (продукти харчування, шкідливі звички) і від старанності гігієни ротової порожнини.

Останній фактор називають найпоширенішою причиною потемніння. При нерегулярному чищенні зубної поверхні утворюється наліт, він не тільки робить темною емаль, але і стає причиною інших захворювань. Щоб уникнути цього необхідно постійно чистити зуби якісними щітками і пастами, регулярно використовувати зубні нитки.

Відбілювання і освітлення-яка різниця.

Існує велика різниця між цими поняттями, звичайно, мета у них одна-зрадити зубам світліший відтінок, але підходи різні.

Відбілювання-процес має на увазі вплив на емаль потужними хімічними засобами (наприклад, перекисом водню). Їх дія не обмежується поверхнею зубів, вони проникають в структуру емалі і часто сприяють її пошкодження. Наліт, який забарвлює зуби в темний відтінок, при цьому теж розчиняється. Освітлення — передбачає вплив виключно на поверхню емалі з подальшим усуненням м’якого, не скам’янілого нальоту, саме цей спосіб може поліпшити колір емалі без її пошкоджень. Недолік: не допоможе у випадку з скам’янілим нальотом, до того ж ефект часто не виправдовує надій пацієнтів, оскільки не дуже кардинально покращує колір зубів. Але останнім часом популярність освітлення зростає і відбувається це за щадного впливу на емаль.

Білизна зубів далеко не завжди означає Їх здоров’я, більш того, через використання агресивних відбілюючих методів і засобів, поверхня зубів може дуже сильно постраждати. В такому випадку людини чекають більш серйозні проблеми, ніж дискомфорт заподіяний потемнінням емалі.

Надаємо кілька фотографій зроблених до і після відбілювання зубів.

Не існує 100% способу позбутися від нальоту абсолютно нешкідливо і це логічно, адже щоб засіб роз’їло цей наліт воно повинно мати хоча б незначними функціями кислоти, що неодмінно позначається і на емалі.

Від відбілювання варто відмовитися:

Якщо ви переконані, що у вас міцна емаль і немає дефектів будови пломб, можете починати вибілювати зуби в домашніх умовах. Однак варто враховувати і ступінь затінення зубної поверхні, навіть ефективні рецепти принесуть мало користі, якщо самого нальоту багато і він міцно затвердів, краще зверніться до стоматолога.

Часто не процедура очищення псує емаль, а дії людини після неї. Вживання тютюнових виробів, алкоголю, продуктів-барвників все це негативно позначається і в майбутньому обов’язково призведе до наслідків.

Відео: відбілювання зубів будинку — 5 кращих рецептів.

Сьогодні є ряд рецептів, які обіцяють ефективне і швидке відбілювання, популярністю користуються методи Неумивакіна. Але чи дійсно вони здатні усунути наліт на зубах без шкоди для емалі?

Стоматологи скептично ставляться до цього питання, так як рецепти грунтуються на складових, які володіють сильним роз’їдає дією, проте чи всі методи не безпечні і несуть собі загрозу пошкодження Емаді?

Один з популярних в Інтернеті рецептів для освітлення зубів-метод по Неумивакину:

на 0.5 ч. ложки харчової соди додають півтора десятка крапель перекису і 2-3 краплі соку лимона; сумішшю потрібно протирати зуби (іноді рекомендують ще й десна).

Згідно з інструкцією рецепт володіє відбілюючим, ранозагоювальним і оздоровчим ефектом, але все-таки ця методика негативно позначається на емалі.

Існують і інші способи, які в набагато меншій мірі руйнують зубну емаль. У цьому імпровізованому рейтингу ми розташували рецепти і засоби для відбілювання в порядку зменшення їх ефективності та враховуючи їх вплив на емаль.

Відео: відбілюючі пасти, смужки і щітки.

Існують способи хімічного очищення емалі від потемніння: це відбілюючі смужки і капи. Що вони собою являють?

Це спеціальні пристосування, які накладають на зубну поверхню і за допомогою хімічних елементів освітлюють її. Однак самостійний їх вибір і використання можуть нашкодити емалі.

Стоматологи рекомендують робити наступним чином: звернеться до дантиста з проханням створити для вас індивідуальну капу для відбілювання зубів і скласти для вас чіткий графік її застосування, таким чином ви мінімізуєте пошкодження емалі і ясен.

Мова йде про спеціальне, подрібненому вугіллі, їм натирають зуби з метою їх освітлення. Це засіб входить до складу багатьох зубних паст. Складно сказати, наскільки воно ефективно, але на тлі інших популярних народних способів, відносно мало шкодить емалі.

Масло чайного дерева.

Вважається чи не найбільш безпечним методом, використовують його після класичної чистки. Для цього засіб розтирають по зубах за допомогою щітки, на яку наносять кілька крапель ліків. Проводити процедури можна не більше 2 разів на тиждень.

Не відрізняється великою ефективністю, але відносно щадяще впливає на поверхню зубів. Використовувати його треба так:

5-6 днів натирайте зуби цедрою лимона. Не змивайте засіб 2-3 хвилини. Після цього ретельно промийте рот тепленькою водою. Щоб посилити відбілюючий ефект рекомендують використовувати лимонну цедру разом з маслом чайного дерева.

Будь відбілюючий засіб негативно впливає на емаль, робить її слабкою і чутливою, тому негативний ефект від процедур необхідно компенсувати застосуванням зубних паст в яких є підвищений вміст фтору. Вони здатні зміцнювати емаль, але використовувати їх слід обережно для уникнення появи флюорозу.

Продукти харчування.

Існують народні засоби для відбілювання, які об’єднують корисне і приємне. Вони базуються на вживанні в їжу окремих продуктів, які завдяки своїй структурі і складу здатні усувати зубний наліт і освітлювати поверхню.

Яблука — слабке, але зате абсолютно нешкідливе відбілюючий засіб. Кислота, яка знаходиться в яблучному соку, здатна витягати деякі елементи зі складу скам’янілого нальоту, руйнуючи його структуру. Полуниця і суниця — ці ягоди здатні освітлювати поверхню зубів, відбувається це через наявність в їх складі яблучної кислоти. Іноді рекомендують чистити зуби кашкою ягід разом з содою, але такий метод зробить негативний вплив на емаль. Поїдання полуниці, як спосіб відбілювання, особливо сподобається дітям. Лимон-здатний помітно відбілити зуби в разі його регулярного прийняття в їжу. Проте із-за присутності в його складі значної кількості агресивних для емалі речовин, він може завдати їй відчутної шкоди. Морква — зміцнює емаль і очищає її завдяки своїй структурі. Вона не має в своєму складі кислот, що якісно виділяє його на тлі інших продуктів.

Щоб відчути відбілюючий ефект не потрібно зосереджуватися на одному продукті, приймайте їх в комплексі – це і смачно, і корисно. Не забувайте і про регулярне чищення зубів, в такому випадку ваші зуби завжди будуть білими, а емаль залишиться здоровою.

Відео: методи відбілювання в програмі «Жити здорово» з Оленою Малишевою.

Чи можна відбілити зуби за один день?

Так, і це можна зробити швидко, використовуючи відбілюючі смужки, капи і олівці. З іншого боку ефективність такого методу буде відрізнятися в кожному окремому випадку, до того ж вони сильно впливають на емаль і можуть пошкодити ясна, тому проконсультуйтеся у стоматолога.

Відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди для емалі — тема, яка хвилює кожного.

Ідеальна білосніжна посмішка від природи дано не всім, але це не заважає людям всіма силами прагнути зробити свої зуби хоча б на пару тонів світліше.

Домогтися цього можна як за допомогою стоматологічних методів, так і самостійно — народними способами.

У статті я розповім вам про найефективніших і найбільш щадних і безпечних народних рецептах для відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди для емалі.

Природний колір зубів може бути від білого до жовтуватого, але, незалежно від початкового відтінку, зуби можуть потемніти або змінити колір з ряду причин.

Зміни кольору можуть бути декількох типів: поверхневими, проникаючими або віковими.

Поверхневі зміни виникають через вживання в їжу продуктів, здатних пофарбувати верхній шар емалі.

Це може бути чай або кава, шоколад або продукти, інтенсивно пофарбовані синтетичними барвниками.

Дуже часто в складі таких продуктів є компоненти, які не просто фарбують емаль, але і сприяють утворенню в ній мікротріщин, які також впливають на відтінок поверхні зуба.

Про красиву білосніжну посмішку мріє кожен.

Проникаючі зміни в кольорі емалі виникають через тривалого контакту зубів з речовинами, здатними руйнувати і фарбувати емаль.

Найчастіший приклад цього варіанту-потемніння емалі у курців.

Вікові зміни, як неважко здогадатися, — результат впливу всіх перерахованих вище факторів, плюс природне стирання емалі протягом життя.

Слід зазначити, що вікові зміни не пов’язані з якимось певним віком-з’явитися вони можуть у кого — то в старості, а у кого-то-в молоді роки.

Все залежить від способу життя, генетичної схильності, частоти і ретельності гігієни порожнини рота.

Не можна сказати, що існує абсолютно безпечний і нетравматичний метод освітлення зубів.

Відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди для емалі.

Втім, це цілком зрозуміло, адже накопичився на поверхні наліт потрібно розм’якшити і видалити, а значить, дія по-справжньому ефективного складу хочеш-не хочеш має володіти хоч якоюсь мірою агресивними властивостями.

Є категорії людей, для яких відбілювання протипоказано.

як без шкоди відбілити зуби

Часто проблеми виникають не від самої процедури відбілювання, а від неправильних дій людини після неї.

Важливо пам’ятати, що емаль хоч і міцна, потребує догляду.

До процедури відбілювання слід підходити особливо обережно.

І якщо ви хочете зберегти її здоров’я і білизну надовго, вплив агресивних фарбуючих речовин (тютюн, кава, чай, кислі соки) слід мінімізувати, а краще повністю виключити.

Говорячи про домашньому відбілюванні зубів, ми маємо на увазі процедуру освітлення емалі, так як відбілювання — це вплив на зуби агресивними речовинами, які не просто змінюють колір емалі, але і ушкоджують її.

Освітлення же — процес нетравматічность, повністю безпечний і зачіпає тільки поверхню зубів.

Звичайно, кардинально змінити тон у випадку з домашніми методами не вийде, але цінність таких методів в іншому, а саме — в щадному впливі.

Але якщо ви впевнені, що ваші зуби в цілому здорові, а пломби без дефектів, можете спробувати освітлити емаль самостійно.

Враховуйте, що ефект буде поступовим і далеко не таким яскравим, як після медичних процедур.

Не варто сліпо слідувати всі народних порад з мережі.

Щільний шар застарілого нальоту народні засоби навряд чи зможуть подужати.

Не надто довіряйте повідомленнями з фотографіями на форумах, що розповідають про відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди для емалі за один раз на кілька тонів — це неможливо.

Ефект буде поступовим і освітлити емаль вдасться лише на 1-2 тони.

Згідно інструкції відомого професора, потрібно взяти половину чайної ложки соди і змішати її з 15 краплями перекису водню і 2-3 краплями лимонного соку.

Цією сумішшю рекомендується протирати зуби і ясна.

Згідно з твердженням Неумивакіна, склад володіє знезаражувальним, ранозагоювальну та загальнооздоровчими ефектом.

Однак проаналізувавши склад, легко зрозуміти, що всі речовини в ньому досить агресивно впливають на емаль, і користуватися такою методикою необхідно з обережністю.

Лимонний сік часто застосовується в складах для відбілювання емалі.

У мережі можна зустріти чимало відгуків про рецепти з содою, що розповідають про відбілюванні зубів в домашніх умовах без шкоди для емалі.

Більшість з них дещо перебільшують ефект соди у відбілюванні, адже основна її дія-абразивна.

Тобто ви просто поліруєте поверхню зуба, знімаючи наліт. Звичайно, зуби після цього стають світлішими, але не разюче.

Тим, хто не хоче займатися приготуванням складів, можна порадити купити спеціальні засоби для відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди для емалі і зубів у вигляді паст або гелів.

Перед початком використання обов’язково уточніть, як часто можна ними користуватися, так як такі кошти мають підвищену абразивність, і не призначені для використання кожен день.

Також непоганим варіантом може виявитися використання відбілюючих зубних щіток.

Такі щітки найчастіше оснащені гумовими вставками, які добре очищають зуб або ж мають в складі хімічні елементи, які розм’якшують наліт.

Проте користуватися такими щітками постійно або дуже активно не варто — ризик пошкодити емаль досить високий.

Існує також маса відбілюючих паст і щіток.

Порада: якщо після використання відбілюючої пасти або щітки ваші зуби стали хворобливо реагувати на перепади температур або деяку їжу, припиніть використання і зверніться до стоматолога.

Що собою являють засоби для хімічного відбілювання в домашніх умовах?

Це капи з гелевим наповненням або смужки, які накладають на зуби.

Активні хімічні компоненти цих препаратів освітлюють емаль досить ефективно, проте важливо пам’ятати, що вибирати такі кошти потрібно лише зі стоматологом.

Самостійне використання може принести більше шкоди, ніж користі.

Правильно підібрані освітлюючі смужки здатні дати відмінний результат — про це свідчать численні відгуки людей, які спробували на собі цей метод домашнього відбілювання зубної емалі.

Хімічний метод очищення вам повинен підібрати стоматолог.

Ідеальний варіант — звернутися до свого дантиста з проханням скласти для вас особисту відбілюючу капу і чітко розписати графік її використання.

Тільки так ви зможете звести до мінімуму ризик негативних побічних ефектів.

Вугілля нерідко входить до складу зубних паст, та й тематичні форуми рясніють повідомленнями про те, як добре діє подрібнене активоване вугілля на емаль.

Використовувати вугілля у відбілюванні просто розім’яти кілька таблеток звичайного активованого вугілля і, завдавши вийшов порошок на щітку (можна і на палець), втирати його в поверхню зуба, поліруючи її.

Насправді фахівці відносяться до» вугільного » методу скептично, так як дати по-справжньому вражаючих результатів за короткий термін він не може.

Однак цей спосіб легко можна назвати лідером з безпеки.

Відбілювання зубів в домашніх умовах вугіллям дійсно проходить без шкоди для емалі.

Звичайно, якщо ви не зловживаєте і не трете зуби вугільною пастою по півгодини кожен день.

Змішавши мед і сіль до стану кашки, наносимо склад на зуби і м’яко масажуємо 2-3 хвилини.

Потім прополіскуємо рот водою і протираємо зуби ватним диском, змоченим в розчині перекису водню.

Ефірне масло чайного дерева — ще один простий і безпечний метод відбілювання.

Використовують його після звичайної чистки, просто наносячи на щітку пару крапель олії і втираючи його в зуби і ясна.

Як і для будь-якої іншої процедури, є рекомендована частота, перевищувати яку не варто користуватися маслом можна не частіше 2 разів у тиждень.

Непогано зарекомендувало себе для відбілювання емалі масло чайного дерева.

Лимонна цедра використовується для освітлення дуже просто — шматочком цедри масажуєте зуби 2-3 хвилини, потім залишаєте на 3-4 хвилини і прополіскуєте рот водою комфортної температури.

Повторюєте це кожен день протягом тижня.

Порада: навіть самі щадні кошти можуть викликати витончення емалі при занадто активному їх використанні. Після курсу освітлення незайвим буде провести кілька процедур по ремінералізації емалі.

Крім спеціальних засобів, є продукти, здатні трохи відбілити емаль при регулярному вживанні.

В першу чергу це яблука, лимон, полуниця і суниця.

Корисним для зубів буде також варена кукурудза в качанах, сира морква, стебловий селера та інші соковиті і тверді овочі.

У сучасній стоматології існує маса безболісних способів привести зуби в порядок.

Якщо ви твердо налаштовані скористатися медичними методами для відбілювання зубів, ретельно зважте всі аргументи як «за», так і «проти».

Адже такі процедури можуть стати причиною появи проблем з зубами — підвищеної чутливості, стоншування і ламкості емалі, необхідності постійно повторювати відбілюючі процедури.

Також приготуйтеся до заборони на вживання будь-яких яскраво забарвлених продуктів або рідин, інакше ваша усмішка може стати не білою, а, приміром, помаранчевої, як апельсиновий сік, який ви любите.

Для відбілювання емалі стоматологи використовують ультразвукову чистку, відбілювання концентрованими розчинами кислот або перекису водню, механічне з допомогою суміші повітря, води і миючого порошку під тиском і навіть лазерне відбілювання.

Чималою популярністю користується процедура фотовідбілювання-полірування зубів з подальшим покриттям спеціальними фторуючими лаками для зубів.

Правильно вибрати найкращий спосіб відбілювання зубів для вас може тільки стоматолог.

Я ж пораджу вам користуватися найпростішим, ефективним і повністю безпечним методом відбілювання зубів в домашніх умовах-правильно чистити зуби і мову двічі на день.

Красиві білі зуби завжди вважалися неодмінним атрибутом успішної людини. В наші дні не тільки жінки, але і чоловіки стежать за своєю зовнішністю. «Голлівудська посмішка» надає особі особливу індивідуальність, служить ознакою гарного здоров’я.

Однак реалії життя такі, що зберегти зуби білими не так-то легко. Куріння і вживання кави, міцного чаю і гострих закусок призводять до потемніння емалі. Що можна з цим зробити? Безліч засобів для відбілювання емалі легко придбати в торговій мережі. Є і старі перевірені способи, якими користувалися ще наші бабусі.

Перш ніж вирішуватися на домашнє відбілювання зубів, необхідно чітко визначити поставлене завдання — домогтися «голлівудської усмішки» або ж просто освітлити емаль? Це абсолютно різні завдання, і вирішуються вони різними методами.

Для поліпшення виду зубів користуються як народними засобами, так і спеціалізованими; нерідко застосовуються хімічні речовини, глибоко проникаючі в емаль, але знижують її міцність.

Освітлення-процедура не така небезпечна, вона являє собою видалення твердого або м’якого нальоту, що утворюється під впливом тютюну, червоного вина, кави, чаю та інших фарбувальних продуктів. Корисна сама по собі процедура не завжди дає значний косметичний ефект. Пов’язано це з тим, що жовта від природи емаль, навіть будучи очищеною від нальоту, білосніжною не стане.

Те ж відноситься і до зубів у людей старшого віку, однак причина тут інша — вікове витончення емалевого шару призводить до того, що через нього починає просвічувати дентин, що робить зуби візуально темніше.

До початку застосування будь-яких відбілювачів в домашніх умовах потрібно переконатися, що від них не буде шкоди. Обробляти бажано здорові зуби. Наявність у роті запалення (стоматиту, гінгівіту та ін.) також є протипоказанням, особливо для застосування їдких речовин. Також обов’язково слід перевірити, чи немає на обрану речовину алергії.

Як відбілити зуби в домашніх умовах? Традиційні методи, що з’явилися десятки років тому, досить ефективні, хоча і не завжди безпечні. Вони виникли давно і багаторазово випробувані. Однак, і в наші дні з’являються технології, які з повною підставою можна назвати народними. Винахідливі люди використовують для цієї мети, здавалося б, абсолютно невідповідні речовини.

Прикладом тому служить використання для відбілювання емалі Кока-Коли. Напій трохи підігрівають, а потім полощуть їм порожнину рота протягом 10-15 хвилин. Після процедури рот споліскують водою. Їдка рідина розчиняє зубний наліт.

Відбілювання зубів содою – один з класичних способів догляду, відомий старшому поколінню. Питна сода не тільки ефективно зчищає наліт, але і лікує деякі захворювання порожнини рота.

Хороший ефект досягається додаванням соди в зубну пасту. Ще простіше відбілювати їй емаль, використовуючи порошок. На баночку порошку досить 1 чайної ложки соди (без верху). Така чистка сприяє видаленню нальоту.

Якщо необхідно одноразово відбілити жовту емаль перед важливою зустріччю, можна скористатися іншим способом. Чайну ложку порошку соди розводять маленькою кількістю води і отриману масу наносять на зуби. Легкими рухами пальців масу розтирають по поверхні емалі, потім порожнину рота полощуть. Цей метод видаляє наліт за рахунок абразивного впливу частинок соди і хімічного розчинення харчових залишків. Однак користуватися ним часто не рекомендується.

Темний наліт можна ліквідувати і за допомогою перекису водню. Освітлюючі властивості цієї речовини широко відомі. Обробка 3% перекисом водню проводиться наступним чином:

перший етап – чищення зубів пастою; потім 20-30 крапель перекису розводять у половині склянки теплої води і полощуть рот розчином; ватною паличкою, змоченою в нерозведеному 3% розчині, обробляють поверхню зубів з зовнішньої і внутрішньої сторони, звертаючи увагу на почорнілі місця; ретельно полощуть рот водою, бажано навіть ще раз почистити зуби пастою.

Під час процедури і після неї можливе пощипування слизової ясен, підвищена чутливість. З огляду на це, зловживати процедурою не можна.

Найкращими домашніми засобами є ті, що дають бажаний ефект без шкоди для зубів і ясен. Багато з них дозволяють відбілити зуби простими, доступними засобами. Інші припускають придбання спеціальних складів.

Багато методів відбілювання завдають шкоди емалі, так як зуби очищаються за рахунок абразивного впливу кошти. Інші виробляють агресивне хімічне видалення нальоту, руйнуючи або послаблюючи емаль. Будь-який засіб треба застосовувати обережно, не намагатися зробити зуби білосніжними за один прийом.

Для домашнього відбілювання зубів часто використовують активоване вугілля, який відноситься до засобів абразивного очищення. Він є одним з найбільш безпечних, але все ж використовувати його можна не частіше 1 рази в тиждень.

2 таблетки активованого вугілля розминають в порошок, наносять на вологу зубну щітку і чистять зуби, як зазвичай. Для зручності використання можна змішати порошок зі звичайною зубною пастою. Активоване вугілля не принесе шкоди, але і ефект проявиться не відразу. Перші поліпшення можна буде помітити не раніше ніж через місяць.

Домашнім відбілюванням зубів за допомогою активованого вугілля можна досягти хорошого ефекту, якщо поєднувати вугільний порошок з відваром кори дуба. Це досить безпечно, допоможе не тільки очистити поверхню зубів, але і зміцнити ясна.

Для разового швидкого відбілювання можна зробити суміш соди і вугілля в рівних частках. Отриманий порошок розбавляють невеликою кількістю води, чистку виробляють пальцем, так як щітка може сильно пошкодити поверхню. Однак спосіб не назвеш безпечним, використовувати його варто тільки в разі крайньої необхідності.

Дуже простий і зручний метод має деякі недоліки. Він не підходить:

дітям (активоване вугілля стирає поверхню зубів); тим, хто недавно розлучився з брекетами, під якими виникли пошкодження емалі; тим, у кого вже і без того виснажена зубна емаль.

Наявність карієсу також приводить людину в групу ризику. Іншим недоліком методу слід вважати складність видалення вугілля із зубних щілин, навколо іклів. Просте ополіскування впоратися з цим завданням не зможе.

Давно знайшла застосування в стоматології біла глина. Вона складається з каоліну, що володіє бактерицидними властивостями. Полоскання рота глиняною водою здатне не тільки освітлити зуби, але і оздоровити ясна. Однак чистка зубів білою глиною може пошкодити зубну емаль, особливо якщо поєднувати цей засіб з хімічно активними речовинами.

Краще використовувати глину в якості зубного порошку, додавши для додання приємного запаху кілька крапель ефірного масла. Існують і більш агресивні суміші, що з’єднують глину з содою та іншими речовинами. Кращим рецептом все ж буде той, що не завдає шкоди.

Каолін не тільки чистить. Він містить широкий спектр корисних мінералів, здатних зміцнити зуби. З цієї причини каолін входить до складу багатьох зубних паст.

Масло чайного дерева-випробуваний спосіб освітлення зубів. Воно не тільки видаляє наліт, але і справляється з зубним каменем. Можна капнути кілька крапель засобу на вологу зубну щітку, а потім додати зубної пасти. Отримана суміш ще й оздоровить слизову рота, допоможе зменшити кровоточивість ясен.

Масло чайного дерева часто застосовують разом з іншими засобами. Прикладом тому може служити додавання цього ефірного масла в активоване вугілля або білу глину.

Як відбілити зуби вдома, кожен вирішує сам. Як би не були гарні народні засоби, СТОМАТОЛОГІЯ ТА КОСМЕТОЛОГІЯ пропонують все нові склади для забезпечення білизни зубів. Тут і візуальні методи, що дозволяють, не чіпаючи зубів, створити враження білизни. Коригують колір за допомогою ультразвуку і лазера, клеять на зуби тонкі люмініри.

Та й асортимент відбілюючих засобів промислового виробництва все зростає. Застосовувати пасту або олівець, гель або відбілюючі смужки — залежить від смаку.

Зубні пасти з ефектом відбілювання.

як без шкоди відбілити зуби

Для відбілювання зубів найкращий спосіб – використання спеціальної зубної пасти. Щоб відбілити зуби в домашніх умовах, потрібно 5 хвилин в день — це позбавить від необхідності звертатися за професійною чищенням. Застосування спеціальних паст дозволить зробити поверхню зубів світліше на кілька тонів.

Однак до вибору пасти треба підходити уважно. Неякісний продукт здатний завдати шкоди за рахунок занадто великих абразивних частинок. Пасти також діють на глибинні шари зубних тканин за рахунок ферментних добавок. Щоб уникнути негативних наслідків, краще вибирати вироби перевірених фірм:

Crest 3d White – не тільки дає відбілюючий ефект, але і запобігає розвитку карієсу. Lacalut White-видаляє пігмент і мікробний наліт, не пошкоджуючи емаль. Одночасно зменшує кровоточивість, перешкоджає розвитку карієсу і гінгівіту. Beverly Hills Formulа Perfect White Black – підходить для щоденного догляду. Не пошкоджує, а відбілює і зміцнює зубну емаль. Blend-a-med White Luxe 3D-відновлює білизну, одночасно живлячи тканину мінералами. Перешкоджає утворенню нальоту.

Відбілюючі гелі більш ефективні, ніж пасти, але їх вплив агресивніше. Купувати гелі слід тільки в аптеці і строго слідувати прикладеної інструкції. Часто гелі продаються з капою-спеціальною ванночкою. Щоб скористатися засобом, його заповнюють гелем. Більшість гелів містить в своєму складі перекис водню, за рахунок чого і відбувається освітлення. Саме відбілювання проводиться як за допомогою капи, так і щіткою або за допомогою пензлика.

Простота і ефективність принесли гелям популярність. Однак вони мають ряд протипоказань і побічних дій. Не можна користуватися ними при алергічної реакції, хворих яснах, карієсі. Небезпечно також проковтування засобу, при попаданні в стравохід гель викликає хімічний опік.

Для того щоб висвітлити зуби вдома самостійно, можна вибрати спеціальні смужки, покриті відбілюючим складом. Правда, користуватися ними доведеться довго. Курс обробки триває 4 тижні і довше. Зате це один з найбезпечніших домашніх способів відбілювання зубів. Щадне вплив дозволяє зберегти емаль. Тривалість процедури становить від 5 до 30 хвилин, в залежності від складу. Правила використання і необхідний час вказуються в інструкції до смужок.

Відбілити зуби вдома можна і за допомогою олівця. Таке нанесення гелю дозволяє обробити найменш доступні ділянки. Гель містить у своєму складі пероксид карбамід. Ця речовина під впливом LED випромінювання виділяє кисень у вигляді атомів. Проникаючи в тканини зуба, атоми кисню пов’язують жовтий пігмент. Одноразове застосування дозволяє вибілити зуби на кілька тонів. Іноді у продажу замість олівця можна зустріти лак-коректор.

Кращий спосіб відбілювання зубів в домашніх умовах – той, що не приносить шкоди.

Запобіжні заходи та поради стоматологів.

Процедуру відбілювання будь-яким способом бажано починати після певної підготовки. Вона полягає в зміцненні емалі. Щоб зробити її більш міцною, слід включити в свій раціон багаті кальцієм продукти. До них відноситься кисломолочна продукція, окремі види фруктів і овочів. Можна поповнити запас кальцію в організмі і за допомогою препаратів, придбаних в аптеці.

Зміцнити зубну емаль корисно не тільки тим, хто бореться за білизну. Збалансоване харчування з достатньою кількістю кальцію корисно і для кісткової тканини всього організму.

Дитині видаляти наліт і намагатися впливати на емаль слід особливо дбайливо. Щоб зуби залишалися здоровими, слід вибирати самі щадні технології. Зубна емаль остаточно формується тільки до 16-річного віку. До цього маніпуляції з нею в домашніх умовах небажані. У разі крайньої необхідності краще звернутися за професійною чищенням до стоматолога. Самостійно рекомендується використовувати тільки м’які рослинні препарати.

Нешкідливі домашні способи для відбілювання зубів особливо важливі людям з чутливою емаллю. Щоб вибілені зубки не боліли і не стали активно реагувати на гаряче і холодне, варто прислухатися до поради стоматолога. Які засоби вибрати, він вирішить виходячи зі стану зубів і всієї порожнини рота.

Найчастіше для цих цілей застосовують відбілюючий ополіскувач. Використовуються також смужки, питна сода.

Як без шкоди відбілити зуби.

Відбілювати зуби слід в стоматологічних клініках, де цей процес абсолютно нешкідливий. Існує кілька видів відбілювання зубів: звичайне хімічне, лазерне, фотовідбілювання та інші.

При звичайному хімічному відбілюванні використовується 35-відсоткова перекис карбаміду, перекис водню, сечовина і хлориди. Після нанесення розчину на зуби деякий час необхідно посидіти нерухомо. Після завершення процедури зуби стають білосніжними, а посмішка сяючою.

Лазерне відбілювання і фотовідбілювання.

Лазерне відбілювання є дбайливим і ефективним способом. Основою наноситься на зуби складу складе перекис водню. Це речовина активується під дією променя вуглекислотного лазера, який по черзі висвітлюючи зуби за короткий час, якісно відбілює емаль.

Лазерне відбілювання всього за один сеанс забезпечує зубам чудовий вигляд і при цьому абсолютно нешкідливе. Крім того лазерне випромінювання має бактерицидну властивість, завдяки чому здатна профілактично впливати на зуби і таким чином, захищати їх від карієсу.

Метод фотовідбілювання заснований на відбілюючому впливі кисню. Ясна покривають захисною плівкою, після чого на зуби наносять спеціальний гель і впливають ультрафіолетовим випромінюванням. Під впливом світла, відбувається виділення кисню, який за один сеанс освітлює зуби на два-чотири тони. Щоб освітлити зуби на десять – дванадцять тонів процедуру необхідно провести кілька разів.

У цього методу є явна перевага. Активний кисень впливає лише на пігмент, не завдаючи при цьому шкоди емалі. Після завершення процедури на зуби наноситься аморфний фосфат кальцію, який заповнює на зубах всі тріщини і відразу ж застигає. За своїм складом аморфний фосфат кальцію ідентичний зубної емалі.

Колір емалі можна поліпшити і в домашніх умовах. Для цієї мети слід використовувати спеціальні капи з відбілюючим засобом або чистити зуби отбеливающими пастами.

Домашні способи відбілювання зубів.

Зуби можна відбілити звичайною харчовою содою, яка являє собою хороший абразив, і створює сильну лужну середу. Завдяки цим двом властивостям, сода забезпечує хороший відбілюючий ефект. Щоб отримати бажаний результат зубну щітку потрібно опустити в водний розчин соди або в саму соду і почистити зуби. Відтінок зубів змінюється після першого ж застосування. Однак слід знати, що сода истончает емаль і дратує ясна, тому така процедура проводиться не частіше одного разу на місяць.

Для перекази зубам білизни можна використовувати сіль. Але слід пам’ятати, що сіль – це досить грубе засіб, вона добре знімає верхній брудний шар. Користуватися сіллю можна дуже рідко, не частіше одного разу в два-три тижні, оскільки зловживання може призвести до серйозних наслідків.

Для відбілювання зубів можна використовувати деревний попіл, в якому міститься гідроксид калію, що забезпечує відмінний абразивний ефект і знімає наліт навіть у тих місцях, куди зубна щітка не дістає. В зубну пасту додається трохи деревної золи, і чистять зуби.

Таку процедуру досить проводити один раз на місяць, так як зловживання цим засобом може зіпсувати емаль.

Досить безпечним способом є відбілювання зубів за допомогою ягід. У полуниці і суниці міститься величезна кількість глюкози і різних кислот, що володіють відбілюючим ефектом. Ягоди слід перетерти в кашку, а потім втираючими рухами нанести їх на зуби.

Залишки ягід видаляються зубною щіткою і пастою, оскільки у цих ягід досить великий карієсогенний потенціал. Цим способом можна використовувати на свій розсуд, так як він досить безпечний.

Все ще думаєте чи сумніваєтеся? А чи безпечно це відбілювання зубів? Настійно вам рекомендую спробувати відбілюючі смужки, призначені для професійного відбілювання зубів саме в домашніх умовах. Ваші зуби будуть виглядати сліпуче білими!

Відбілюючі смужки Crest 3D White — це прорив в стоматології, тому що до складу смужок входять компоненти, абсолютно безпечні для здоров’я і емалі зубів! Якість перевірена часом і кількістю задоволених покупців.

Навіщо платити великі гроші за процедури відбілювання? Коли можна професійно відбілити зуби в кілька разів дешевше, не виходячи з дому!

Спеціальні пасти для відбілювання зубів.

В даний час існує безліч спеціальних відбілюючих зубних паст. Однак слід знати, що кожна паста діє по-своєму. Тому перед покупкою відбілюючої пасти необхідно проконсультуватися зі своїм стоматологом.

Як відбілити зуби без шкоди в домашніх умовах?

Мабуть, кожен хотів би блищати своєю посмішкою і дивувати оточуючих красою і здоров’ям ротової порожнини. Причому домогтися такого результату хочеться за короткий період часу і з мінімальними витратами. Але в гонитві за цими показниками, часто забуваються питання безпеки процедур. У зв’язку з цим часто постає питання, як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди і ефективно?

Особливості впливу.

Під відбілюванням в стоматології розуміються 2 різні процедури. Перша це очищення емалі за допомогою певних засобів, інструментів і навіть приладів. Принцип впливу заснований на усуненні зубного каменю, м’якого нальоту і пігментацій твердих тканин зубів.

Друга методика спрямована на конкретне освітлення емалі. Для цього використовують спеціальні гелі, розчини, пристрої та апарати. В принципі освітлення емалі не можливо без попереднього очищення. Першу і другу методику можна провести в домашніх умовах самостійно.

Але варто розуміти, що такі процедури будуть слабкіше по ефективності в порівнянні з професійним відбілюванням. Зазвичай до даних способів вдаватися через економічні міркування або коли необхідно отримати швидкий результат, але немає можливості звернутися в клініку.

Спосіб №1: перекис водню.

Це, мабуть, найпопулярніша рідина, яка допомагає зробити емаль більш яскравою. Вона використовується часто і професійних засобах. Однак на ряду своєї ефективності перекис водню досить небезпечна і завжди негативно впливає на емаль. Ось чому слід перед проведенням процедури звертатися до лікаря.

Методика дуже проста. Перекисом можна полоскати ротову порожнину. Шляхом додавання 25 крапель 3% розчину на склянку води. Або за допомогою ватного диска протирати кілька разів поверхню зубів, а потім прополоскати їх звичайною водою. У домашніх умови можна домогтися поліпшення кольору максимум на 8 тонів.

Спосіб № 2: активоване вугілля.

Це ще одне доступне і популярний засіб. Однак варто відзначити, що активоване вугілля надає відбілюючий вплив шляхом очищення поверхні емалі від нальоту.

Перед використанням таблетку ретельно розтирають в ступці. Отриманий порошок можна додавати в пасту при щоденному догляді, або застосовувати самостійно. Його наносять в чистому вигляді на щітку і проводять обробку зубів. Активоване вугілля не рекомендується в разі ураження пародонту.

Спосіб №3: питна сода.

Даний інгредієнт досить часто зустрічається в відбілюючих зубних пастах. Це так зване абразивне освітлення емалі. У зв’язку з цим соду не рекомендується застосовувати дуже часто. Речовина додатково має антисептичну активність, що може привести до формування дисбактеріозу ротової порожнини.

Увага. Харчова сода відмінно усуває темний наліт на емалі від харчових та інших барвників. Рекомендовано до застосування особам схильним до тютюнопаління, які захоплюються міцним чаєм і кавою.

Як провести відбілювання питною содою? Кращий спосіб це очищення за допомогою зубної щітки. Перед застосуванням щетинки обов’язково рясно змочити водою. Час впливу не повинно перевищувати більше 2-х хв, 1-2 рази в тиждень. Побічними явищами може бути гіперестезія, кровоточивість ясен та алергічні прояви з боку слизової оболонки ротової порожнини.

Спосіб № 4: чайного дерева масло.

Ефект освітлення цим засобом незначний. Але воно допомагає прибирати зубний наліт і відновлювати мікрофлору. Масло чайного дерева допомагає частково відбілити емаль і оздоровити порожнину рота.

Використовувати засіб можна не частіше 2 разів на тиждень, наступними способами:

змочити ватний тампон в олії і ретельно протерти поверхню емалі; під час чищення зубів щіткою, можна додати пару крапель кошти безпосередньо на щетинку; розчинити кілька крапель у воді і провести полоскання ротової порожнини.

Після процедури обов’язково прополоскати рот теплою водою. Якщо масло не усувається повністю можна використовувати розчин лимонного соку, яким також протирається емаль.

Спосіб №5 Відбілюючі зубні пасти.

Дія даних коштів наступне:

усувають м’який і твердий наліт; перешкоджають мінералізації вже наявного нальоту; не допускають формування нових відкладень; освітлюють емаль абразивами і хімічним впливом.

Практично всі зубні пасти для відбілювання зубів містять бікарбонат натрію і механічним способом усувають проблему. Для найкращого ефекту краще використовувати засоби з екстрактом папайї. Такими пастами можна освітлити зубні тканини на 2-3 тони.

Відбілювання натуральними продуктами.

як без шкоди відбілити зуби

Звичайно, такі кошти не дають виражений результат. Однак вони допомагають зберігати природний колір зубів. Крім цього деякі з них зміцнюють місцевий імунітет ротової порожнини. Для відбілювання зубів в домашніх умовах можна використовувати такі натуральні засоби:

Кокосове масло. Цей екзотичний продукт надає детоксикаційний вплив на організм. Схожий ефект спостерігається і в ротовій порожнині. Досить просто набрати кокосове масло в ротову порожнину в обсязі 1 столової ложки і потримати кілька хвилин, потім сплюнути. Також масло можна використовувати під час щоденного чищення зубів. Шляхом нанесення його на зубну щітку. Полуниця. У своєму складі має наявність яблучної і саліцилової кислоти, вітамін С і деякі ферменти. Завдяки такому складу вона надає відбілюючий вплив на емаль, хоча і має фарбувальними пігментами. Полуницю можна використовувати в якості аплікацій на зубні ряди, на 5-7хв. Після цього необхідно використовувати пасту з великим вмістом фтору. Лимон. Цей фрукт після застосування освіжає дихання, зміцнює ясна, знімає камінь і, звичайно ж, відбілює зуби. Для процедури можна застосовувати цедру, сік або часточку лимона для аплікації. Міститься в продукті кислота, не тільки відбілить емаль, але і послабить її. Ось чому не варто застосовувати лимон частіше 1 рази в тиждень, а після використання обов’язково чистити зуби пастою з кальцієм і фтором. Куркума. З цієї приправи роблять пасту. Для цього необхідний саме порошок. Пасту готують на кокосовому маслі, а потім додають в отриману суміш кілька крапель м’ятного масла. Застосовувати цей засіб для відбілювання зубів можна як звичайну пасту. Яблучний оцет. Це досить ефективний засіб відбілювання емалі, але в той же час досить агресивне. Тому його не можна використовувати часто і довго. Яблучний оцет можна застосовувати в якості полоскання ротової порожнини. Або змішати його з питною содою до отримання пасти. Таким чином, вийде ефективна суміш для відбілювання емалі. Листя Базиліка. Вони допоможуть не тільки зробити посмішку набагато яскравіше, але і усунути неприємний запах з рота, зняти запалення і придушити інфекцію. Засіб не пошкоджує емаль, тому його можна застосовувати щодня.

Сьогодні існує величезна кількість способів, як відбілити зуби в домашніх умовах. Найбільш дієвими є ті, в які входять такі компоненти як лимонний сік, оцет, перекис водню і кокосове масло. Тільки варто пам’ятати, що вони при тривалому використанні наносять негативний вплив.

Відбілюємо зуби вдома без шкоди для емалі.

Так званого «офісного» відбілювання в стоматологічному кабінеті дівчата уникають з різних причин. Хтось боїться непрофесійного втручання, інші бережуть гроші, а треті просто хочуть отримати максимально швидкий результат.

Але ж і бабусині способи можуть нашкодити, якщо не розібратися у всіх тонкощах процедури. Так що давай розбиратися разом, як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі.

Чи є протипоказання до відбілювання зубів.

Як і будь-яка медична маніпуляція, освітлення зубів підходить абсолютно не кожному. До того, як приступати до процедур, потрібно визначити, чи не входиш ти в групу ризику, якою заборонено (тимчасово або на постійній основі) вдаватися до відбілювання. Ігнорувати заборону не варто-це загрожує витонченням емалі і запаленням ясен, які можуть перерости в хронічний карієс або пародонтоз.

Протипоказання :

підвищена чутливість; вік менше 16 років; вагітність або годування груддю; велика кількість відкритих каріозних порожнин; наявність великої кількості пломб на передніх зубах (після відбілювання їх доведеться замінити, т. к. відтінок матеріалу буде темніше емалі); алергія на перекис водню, соду і інші складові засобів для відбілювання.

Підготовка до процедури домашнього відбілювання.

Якщо ти вирішила, що відбілювання в домашніх умовах бути, запасися терпінням – на підготовку йде не менше місяця.

По-перше, потрібно збагатити свій раціон кальцієм і вітамінами за рахунок споживання молочних продуктів і свіжих овочів. Якщо з якоїсь причини поміняти план харчування неможливо, варто пропити курс препаратів кальцію в таблетках і підібрати відповідні полівітаміни. Це потрібно для того, щоб вплив на емаль і ясна не призвело до підвищеної чутливості зубів і запалень.

По-друге, запишись до стоматолог у. Місяці якраз буде достатньо, щоб зняти зубні камені, підлікувати пародонтоз і запломбувати несподівано виникли порожнини. Ігноруючи цю пораду, ти ризикуєш допустити проникнення в товщу зуба засобу для відбілювання, що є однією з причин руйнування дентину.

По-третє, привчи себе полоскати рот відваром трав після вечірньої чистки зубо В. Купи в аптеці сушену ромашку, кору дуба, шавлія, м’яту або аїр і заварюй їх по черзі для полоскання. Всі ці рослини заспокоюють слизову, загоюють невеликі ранки, зупиняють розвиток мікроорганізмів, тим самим покращуючи стан ротової порожнини.

Відбілювання зубів за допомогою покупних засобів.

Цей спосіб найменш травматичний, але підходить тільки тим, хто звик стежити за станом зубів постійно. Погодься: тим, хто чистить зуби два рази в день, користується зубною ниткою і регулярно ходить до лікаря, навряд чи доведеться боротися з товстим шаром нальоту і відновлювати емаль. Максимум, що може знадобитися таким людям – освітлення зубів на 2-3 тони через пристрасть до чаю, кави або сигарет.

Найкраще для відбілювання зубів підходять :

зубні пасти з абразивними і отбеливающими частками; ополіскувачі, зубні порошки з відбілюючим ефектом.

Якщо ти хочеш побачити результат відбілювання зубів в домашніх умовах максимально швидко, використовуй ці три засоби в комплексі. Підбери якісну дорогу пасту, до складу якої включені поліруючі і ферментуючі речовини. Перші допоможуть більш ефективно прибрати наліт, а другі, проникаючи в структуру зуба, поліпшать стан емалі. Ополіскувач допомагає домогтися білизни зубів за рахунок наявності в його складі перекису водню, тому ще раз упевнитися, чи немає у тебе алергії на пероксиди.

Зубний порошок-найагресивніше засіб серед зазначених вище, тому використовувати радимо тільки якісні порошки, куплені в аптеці. Причому використовуй їх тільки в особливих випадках і не частіше одного разу на два тижні.

У будь-якому випадку, користуватися відбілюючими засобами по догляду за ротовою порожниною не можна до переможного кінця, сподіваючись стати в підсумку власницею голлівудської усмішки. Стоматологи радять протягом двох тижнів застосовувати відбілюючу зубну пасту і ополіскувач, а потім мінімум 2-3 тижні користуватися звичайною, щоб не пошкодити емаль.

Відбілювання зубів будинку за допомогою народних методик.

Недовіра до розрекламованих промислових засобів підштовхує багатьох користуватися «бабусиними» засобами для відбілювання. Найпопулярніші з них – сода, деревна зола або вугілля і пероксид водню. Ось тільки наскільки безпечно таке відбілювання в домашніх умовах?

Содою зручно мити пригорілі каструлі і сковорідки – вона в два рахунки знімає накип всередині чайників… Ось приблизно так впливає вона і на зуби – агресивні абразивні частинки грубо знімають наліт, найчастіше руйнуючи і верхній шар емалі.

Спочатку проблема непомітна. Але при частому застосуванні навіть неозброєним оком стають видні мікротріщини, які перетворюються в каріозні порожнини. Також страждають ясна, так як травмуються м’які тканини і слизова. Тому сода-далеко не найбезпечніший спосіб відбілити зуби. Годиться вона виключно в якості разової «авральної методики».

Допускається змішати трохи питної соди із звичайною зубною пастою і добре пройтися по зубах, а не терти емаль чистим порошком. По закінченню процедури обов’язково потрібно прополоскати рот відваром ромашки і кори дуба.

Вугіллям (подрібненим таблетованим або природним) відбілювали зуби в домашніх умовах ще наші мами. Він діє схоже з содою: механічно знімає наліт, дряпає емаль і травмує м’які тканини. Тому як би якісно ти не подрібнила вугілля, він залишається досить сильним абразивним засобом.

Перекисом відбілити зуби легко буквально за 14 днів – і так само швидко довести їх до гіперчутливості. Проблема в тому, що застосування перекису активує хімічну реакцію з вивільненням кисню, в результаті якої йде пігментація з глибоких шарів емалі, але руйнується структура захисних оболонок зуба. В результаті легко стати володаркою сліпучої посмішки, але назавжди забути про солодку, теплу, холодну, гостру, кислу їжу.

Ні в якому разі не варто полоскати зуби чистим пероксидом водню! Максимум, що можна зробити – розвести перекис в пропорції 1:3 і прополоскати рот цим розчином не частіше одного разу на місяць.

Маслом чайного дерева користуватися набагато безпечніше. Воно не здатне дати «вау ефект» через м’якого впливу, але освітлити зуби на 1-2 тони без шкоди для здоров’я цілком реально. Для цього втирай краплю олії легкими круговими рухами в ясна і зуби протягом 10 днів після вечірньої чищення або полощи рот розчином трав з додаванням трьох крапель олії на склянку води.

Така процедура допоможе поліпшити стан ротової порожнини завдяки найсильнішим бактерицидним і регенеруючим властивостям масла чайного дерева.

Лимоном проводити відбілювання також практично нешкідливо. Натуральні фруктові кислоти, ефірні олії, вітаміни не тільки дають можливість освітлити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі, але і підліковують десни. Головне, щоб тривалість курсу не перевищувала 7-10 днів, а відбілювання проводилося безпосередньо після чищення зубів з допомогою лимонної цедри, але не соку.

Зручно натирати цедру на тертці і масажувати отриманою кашкою зуби, а можна просто протирати їх свіжозрізаною скоринкою лимона. Через 10-15 хвилин після процедури рот потрібно прополоскати великою кількістю прохолодної води.

Полуницею освітлюють посмішку також завдяки наявності в цій ягоді великої кількості фруктових кислот. Причому зовсім не обов’язково вишукувати кислі ягідки — для процедури підійдуть будь-які добре дозрілі. Візьми 2-3 невеликих полунички, розімни в кашку і густо нанеси на зуби. Постарайся не з’їсти ласощі хоча б 5 хвилин, а потім можеш проковтнути і прополоскати рот чистою водою, щоб кислота не роз’їдала емаль.

Банан – ще один «смачний» і безпечний спосіб відбілювання зубів в домашніх умовах. В банановій шкірці багато мінералів, таких як фосфор, магній, калій і кальцій, які дбайливо відбілює і оздоровлюють зубну емаль. Відірви невеликий шматочок шкірки банана так, щоб залишилася ниткоподібна частина м’якоті. Потри їй зуби, поки вони повністю не покриються «банановою пастою». Потримай 10 хвилин з прочиненим ротом, після почисти зуби щіткою.

Це не миттєвий спосіб, тому щоб помітити результат, виконуй процедуру щодня протягом двох тижнів.

Кокосове масло відбілює зуби завдяки лауринової кислоти, яка ефективно бореться з бактеріями, що містяться в зубному нальоті. Щоб емаль помітно посвітлішала, протягом 3-4 тижнів полощи (не чисть) їм рот. Для цього візьми столову ложку твердого кокосового масла, поклади в рот і почекай, поки воно підтане. Прополощи їм рот 5-15 хвилин, після почисти зуби звичайною пастою.

Домашнє відбілювання зубів за допомогою капи.

Цей спосіб відбілювання зубів найефективніший, але і самий витратний з усіх можливих. Справа в тому, що хоч відбілювання зубів і буде відбуватися в домашніх умовах, ти весь час будеш перебувати під контролем фахівця.

Під час першого візиту до стоматолога з урахуванням індивідуальних особливостей тобі підберуть відбілюючий гель і зроблять індивідуальну пластикову капу за відтиском зубів. Щовечора ти повинна будеш наносити гель на каппу і носити це пристосування від 5 хвилин до декількох годин (відповідно до рекомендацій лікаря). Деякі відбілюючі гелі можна залишати на всю ніч.

Протягом курсу потрібно буде зробити ще кілька контрольних візитів до лікаря, щоб він контролював процес відбілювання і точно вказав тривалість процедур та їх періодичність. Також стоматолог скоректує свої первинні прогнози у відповідності з дійсністю: у деяких людей зуби світлішають на кілька відтінків за 4-5 процедур, тоді як іншим доведеться ходити в капі кілька місяців.

Якщо такий вид відбілювання здається тобі найкращим, зверни увагу на наступні моменти :

у складі відбілюючого гелю повинно бути не більше 10% перекису водню, інакше проблем з чутливістю не уникнути; потрібно потренуватися наносити гель максимально рівномірно, щоб відтінок емалі після освітлення був однаковим (особливо в міжзубних проміжках); після кожної процедури капу потрібно промивати під проточною водою з використанням зубної пасти, а потім просушувати з допомогою рушники. Зберігати її рекомендується в темному місці, виключаючи попадання прямих сонячних променів; не можна поєднувати відбілювання гелем з використанням народних методів; на час курсу доведеться відмовитися від кави, чаю, сигарет, будь фарбувальних продуктів, яскравих овочів і ягід, інакше емаль може придбати самий невідповідний відтінок від світло-рожевого до брудно-зеленого.

Наслідки та відгуки після відбілюванні зубів в домашніх умовах.

Останнім часом з’явилося багато дешевших аналогів капп. В інтернеті можна знайти відбілюючі олівці, смужки, спеціальні муси, але використовувати їх стоматологи не рекомендують. Найчастіше такі засоби містять великий відсоток перекису, яка руйнує емаль і може привести до запалень. У мережі є скорботні відгуки тих, хто вирішив заощадити і замовити відбілюючі олівці або смужки в Китаї, а в результаті опинився на лікарняному ліжку з опіком ясен або слизової рота. Тому купувати будь-які засоби близько медичного призначення варто лише в аптеках, а перед їх використанням обов’язково потрібно відвідати лікаря.

Тепер ти знаєш, як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі. Ми постаралися максимально повно описати самі безпечні і щадні способи, щоб ти вражала оточуючих бездоганною сяючою посмішкою. Але пам’ятай: при перших же ознаках сильної чутливості будь відбілюючі процедури потрібно припинити – здоров’я зубів набагато важливіше їх ідеальної білизни.

Способи відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі.

Білосніжна посмішка — мрія кожної людини. Щоб домогтися такого ефекту, потрібно стежити за зубами і доглядати за ними з особливою увагою.

Щоденна чистка зубної емалі і відмова від шкідливих звичок (алкоголь, вживання кави) — головні помічники в досягненні «голлівудської» посмішки.

Коли потрібно відбілювати зуби?

Людина повинна щодня чистити зуби і полоскати рот після їжі. Колір його зубної емалі залежить від декількох факторів:

Регулярне дотримання особистої гігієни; вживана їжа і вода; генетична спадковість.

Не забувайте, що кава, сигарети і харчові барвники здатні пофарбувати зубну емаль.

Якщо після щоденного чищення зубів, вони не стають білішими, людина може скористатися процедурою відбілювання. Показаннями до відбілювання зубів в домашніх умовах без шкоди є:

Чищення зубів 2 рази на день не допомагає позбутися від жовтизни на зубній емалі; Зуби були пошкоджені, внаслідок чого втратили білий колір; Зубна паста не справляється з накопиченим нальотом; Застосування лікарських препаратів, особливо антибіотиків; Надлишок фтору в організмі; Куріння і зловживання солодкою продукцією.

Відбілювання зубів — відмінне рішення для людини, яка хоче красиву посмішку. Але не всім дозволено проводити таку процедуру. До протипоказань можна віднести:

Висока чутливість зубів; Вагітним і годуючим мамам не рекомендується здійснювати процедуру відбілювання зубної емалі; Дітям до 16 років процедура протипоказана; Особам, у яких багато відкритих каріозних порожнин (пломби на передніх зубах, коронки) відбілювання не проводиться.

Останньої категорії пацієнтів не рекомендується робити чистку зубів в домашніх умовах із-за того, що після відбілювання буде помітний контраст кольорів натуральних зубів і коронок. Наслідком може стати необхідність в повній заміні пломб і коронок. Якщо людина зважилася на протезування, тоді ризиків ніяких немає і доцільним буде спочатку відбілити зуби.

Чи можна відбілити зуби в домашніх умовах?

Відбілювання зубів буває двох видів: професійне в кабінеті стоматолога і домашнє. Останнє менш шкідливо для зубної емалі.

У домашніх умовах застосовуються не такі сильні хімічні препарати, як в кабінетах стоматологів. Процедура ефективного домашнього відбілювання триває 5-10 днів.

У домашніх умовах зуби можна відбілити народними засобами, що включають продукти, наявні практично в будь-якому будинку.

Як відбілити зуби в домашніх умовах народними засобами?

Деякі народні засоби дозволяють тимчасово відбілити зуби. Рецепти з народних засобів актуальні, коли візит до стоматолога скрутний. В домашніх умовах зуби вибілюються:

Яблучним оцтом; Полуницею; Золою; Содою; Перекисом водню; Лимоном; Маслом чайного дерева.

Розглянемо докладніше кілька дієвих рецептів домашнього приготування для відбілювання зубів.

Яблучний оцет.

як без шкоди відбілити зуби

Яблучний оцет підходить для різних цілей в домашніх умовах. Одна з них — відбілювання зубів. Смак такого методу неприємний, але ефективність відчутна.

Спосіб застосування яблучного оцту для відбілювання зубів:

Налити оцет в невелику склянку; набрати один ковток в рот і прополоскати його, не ковтаючи; сплюнути і прополоскати порожнину рота теплою водою.

Рекомендації: такий метод бажано використовувати один раз в тиждень. Смак оцту неприємний, але підсумкові результати допоможуть виправдати такий недолік.

Полуниця.

Втирання полуниці — відмінний спосіб відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди ефективно і швидко.

Рецепт відбілювання зубів за допомогою полуниці:

Взяти ягоду і розрізати її на дві частини; Втерти полуницю в поверхню зубів і залишити на 5-10 хвилин; Потім почистити зуби звичайною зубною пастою.

Кількість повторень процедури-два рази на тиждень.

Апельсинова шкірка і лавровий лист.

Поєднання лаврового листа і апельсинової шкірки також дозволяє відбілити зуби. Тривалість процедури — кілька хвилин.

Спосіб застосування лаврового листа в поєднанні з апельсиновою шкіркою:

Фрукт необхідно очистити від шкірки; Кілька шматочків шкірки, подрібнити; Втерти їх у зубну емаль; Потім розтерти лавровий лист поки він не перетвориться в порошок і нанести на зуби; Залишити на п’ять хвилин; — Прополоскати рот теплою водою.

Повторити процедуру через тиждень. Ефект полягає в тому, що кислота в апельсиновій шкірці вбиває бактерії, в результаті чого утворюються плями, а лавровий лист вбирає ці плями.

Як відбілити зуби швидко?

В домашніх умовах зуби можна швидко відбілити за допомогою:

Вище перераховані компоненти використовуються як самостійні засоби. Але будьте обережні і дотримуйтесь пропорції, щоб не нашкодити зубної емалі. Харчова сода і зола наносяться на зуби за допомогою зубної щітки. Перекисом просто обполіскується рот кілька разів на день.

Розглянемо кілька народних рецептів для відбілювання зубів в домашніх умовах швидко.

Харчова сода.

Гідрокарбонат натрію — популярний відбілюючий засіб. Відбілювання здійснюється під час чищення зубів зубною щіткою. Її необхідно попередньо опустити в концентровану рідину, до складу якої входять вода і харчова сода.

Порада: соду можна змішати з зубною пастою. Тоді її смак буде менш відчутний.

Перекис водню.

На основі перекису водню створені гелі, які використовуються стоматологами при професійному чищенні зубів.

Процедура по відбілюванню зубів за допомогою перекису водню проста:

Після чищення зубів (вранці і ввечері) необхідно 2-3 рази прополоскати рот перекисом водню; Виплюнути вміст у роті; Прополоскати чистою теплою водою.

Альтернативний варіант-використання ватного тампона невеликого діаметру, який попередньо змочується в рідині. За допомогою нього протираються верхні і нижні ряди зубів. Після здійснення процедури аналогічно прополоскати рот теплою водою.

Недолік цього засобу в тому, що в роті можуть виникнути неприємні відчуття у вигляді поколювання або печіння ротової області. Але результат можна побачити швидко — через тиждень-два зуби стануть набагато біліше. Однак щільність зубної емалі може зменшитися, що негативно відіб’ється на стані зубів в цілому.

Деревний попіл.

Деревна зола містить гідроксид калію — з’єднання, яке відмінно відбілює зуби. Спосіб застосування: занурити щітку в деревну золу і почати чистити зуби. Деревну золу можна попередньо змішати з зубною пастою.

Ефективність суміші полягає в мікроскопічних кристалах, які очищають на поверхні емалі накопичився наліт. Деревну золу не рекомендується часто використовувати через можливе зменшення щільності емалі і пошкодженні ясен.

Замінником деревної золи є активоване вугілля. Він продається в таблетках в аптеці. Щоб відбілити зуби за допомогою активованого вугілля, таблетки потрібно подрібнити і нанести на зубну щітку разом із зубною пастою.

При відбілюванні деревною золою, зуби можуть тимчасово почорніти, але це швидко проходить.

Відбілюємо зуби без шкоди для емалі.

Зловживати содою, деревною золою і перекисом водню небезпечно для зубної емалі. Існують інші домашні засоби, які не завдають шкоди поверхні зубів:

Масло чайного дерева . Не допускає поширення бактерій в порожнині рота і на зубах. Добре їх відбілює. Засіб акуратно впливає на зубну емаль. Спосіб застосування: вранці і ввечері після чищення зубів наносити на поверхню зубів масажними рухами; Цедра лимона. У складі цедри присутня фруктова кислота і масло. Ці компоненти відбілюють зубну емаль без руйнування. Спосіб застосування: один раз в день після планової чистки зубів. Тривалість курсу відбілювання: один тиждень.

Підвищилася чутливість зубів? Процедури по самостійному відбілюванню потрібно припинити. Біль при перепаді температур — ознака руйнування захисного шару емалі. Протягом декількох днів біль не проходить? Рекомендується відвідати стоматолога.

Спеціальні засоби для відбілювання.

Спеціальні засоби для самостійного відбілювання зубів діляться на кілька видів:

Відбілюючі пасти; Відбілюючі гелі для зубів; Олівці; Відбілюючі смужки; Капи для відбілювання.

Головні переваги перерахованих вище засобів-доступність і ефективність. Їх не потрібно готувати вдома, можна придбати вподобаний варіант і досягти швидкого результату (білих зубів).

Відбілюючі пасти.

Відбілююча паста-популярний аптечний засіб, необхідний для підтримки білизни зубів. Середній час використання — один місяць. Будьте уважні: паста не зможе кардинально змінити колір емалі протягом цього часу. Нею потрібно користуватися кілька місяців. Але в цьому випадку її застосування може спричинити за собою неприємні наслідки у вигляді руйнування емалі та гіперчутливості за рахунок зменшення її товщини.

До складу паст входять абразивні компоненти. Вони розм’якшують відкладення на зубах і усувають їх надалі. Але недолік пасти в тому, що абразив однаково впливає і на емаль. З часом вона виснажується і стає надмірно чутливою до перепаду температур.

Ідеальний варіант-використання таких паст після професійної чистки і відбілювання у стоматолога.

Гелі для зубів.

Гелі для зубів в аптеці часто продаються разом з капами. Вони прості в застосуванні і є більш ефективними в порівнянні з відбілюючими пастами. За 3-4 процедури гелю з капами зуби можна освітлити на 2-4 тони.

Спосіб застосування: капи дезінфікуються, наноситься невеликий шар гелю і надягають на зуби. Гель не повинен потрапити на ясна, інакше є ймовірність подразнення слизової оболонки і запалення. Знімати потрібно через 30 хвилин. Більш точний час прописано в інструкції до конкретного типу гелів. Після здійснення процедури необхідно добре прополоскати рот.

Відбілюючі смужки.

Відбілюючі смужки продаються в будь-якій аптеці. Вони прості в застосуванні і мають ефективну відбілюючу дію. Їх недолік в тому, що результат відбілювання триває недовго.

Відбілюючі смужки для зубів використовуються два рази в день. Після їх нанесення, вони акуратно знімаються, а потім рот обполіскується проточною водою. Перед використанням смужок проконсультуйтеся з лікарем.

Відбілюючий олівець.

Олівці для освітлення зубної емалі можна придбати в аптеці і вони надають потрібний ефект. Завдяки їм людина може за один курс застосування відбілити зуби на кілька тонів. У олівці знаходиться рідина, яка наноситься на зубну емаль за допомогою кисті.

В залежності від моделі рідина може бути і всередині. Щоб відбілююча рідина вийшла назовні, на аплікатор слід натиснути.

Всі описані вище засоби небезпечні для зубної емалі. Зовсім інша справа із застосуванням кап для відбілювання.

Капа для відбілювання.

Капи для відбілювання існують двох різновидів: неформовані і формовані. Останній вид являє собою пристосування для зубів, яке перед використанням поміщається в окріп, потім одягається на зуби і прикусывается.

В результаті вони формують форму зубів і використовуються зі спеціальним відбілюючим засобом. Неформируемый варіант дешевший і не дуже ефективний.

Пам’ятайте, що будь-який відбілюючий засіб для зубів здатний завдати шкоди зубній емалі. Тому перед його використанням проконсультуйтеся зі стоматологом.

Профілактика потемніння зубної емалі.

Відбілювання зубів — відмінний варіант для осіб, у яких з’явився небажаний наліт на зубах. Але, щоб не допустити потемніння зубної емалі, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

Зменшіть кількість споживаної кави (максимум 2 чашки в день); Виключіть використання лікарських препаратів, до складу яких входять тетрацикліни; Позбавтеся від шкідливих звичок (алкоголь, сигарети); Чистка зубів повинна здійснюватися 2 рази в день: вранці і перед сном (мінімум 3 хвилини); Вибирайте правильно зубну щітку і пасту. Щітка повинна бути середньої жорсткості, а гігієнічний засіб повинен підходити під параметри води (кількість фтору в ній, і інших речовин); протягом дня випивайте по 1.5-2 літра чистої води; Для зняття щоденного нальоту з зубної емалі вживайте овочі та фрукти.

Щоб зберегти природну білизну зубів, скоротіть споживання продуктів, що містять харчові барвники. Намагайтеся 1-2 рази на місяць проводити очищення зубної емалі за допомогою морської солі. Ці прості рекомендації допоможуть вам стати володарем білої сяючої посмішки.

Як відбілити зуби в домашніх умовах народними засобами?

Сайт sympaty.net сьогодні розкриє секрет, як відбілити зуби в домашніх умовах швидко і без шкоди. Виявляється, зробити емаль яскравіше, світліше, надати їй перловий відтінок можна не тільки у стоматолога, але і вдома самостійно — за допомогою народних засобів.

Коли можна зайнятися домашнім відбілюванням, а коли не варто цього робити? Які процедури будуть найрезультативнішими і подіють швидко? Читайте про це в нашій статті.

Трави-ягоди-квіти і рецепти краси.

Мене спочатку цікавило відбілювання зубів народними засобами, яке було б найбільш ефективним, але при цьому не травмувало зубну емаль або слизову в роті.

Про народні засоби відбілювання зубів.

Уявіть собі, таке є. Я про нього чув раніше, але не стосовно до зубів, а для волосся. Це засіб – масло чайного дерева, яке активно застосовують в косметології, додають в масажне масло і інші склади. Воно не руйнує шар емалі, корисно для ясен, усуває мікробів і може застосовуватися пару раз в тиждень для отримання потрібного ефекту.

Масло чайного дерева.

Ще рекомендують натирати вже почищені зуби листям шавлії. У ясна його теж можна втирати. Отримуємо додатковий антибактеріальний і протизапальний ефект.

4 перевірених народних порад для відбілювання зубів:

Для очищення зубів можна також жувати лакрицю. Додавайте в пасту сухе молоко або використовуйте його замість зубного порошку. Практично всі засоби, що я знайшов, вимагають регулярного застосування протягом багатьох тижнів. Ягоди полуниці і суниці містять кислоти і ферменти, що видаляють наліт. Розім’ята кашка з ягід накладається на зуби і ясна. Смачно, корисно, безпечніше, ніж лимони. Можна полоскати рот яблучним оцтом. Натирайте зуби банановою шкіркою протягом 3-5 хвилин. Прополощіть рот для видалення м’яких складових.

Бананова шкірка для освітлення емалі.

Якщо ви використовуєте ягоди, сік лимона або ефірні масла цитрусових, після процедури обов’язково добре прополощіть рот. Солодкі ягоди виділяють речовини, які стають їжею для живуть у роті бактерій, а надлишок кислоти негативно позначається на стані емалі.

Відео — Народні засоби відбілювання зубів.

Чому зуби жовтіють або темніють?

Всі стоматологи в один голос скажуть вам, що зуби мають такий же колір, як і наші кістки. Тому це нормально, якщо ваша емаль завжди була однакового кольору, нехай навіть з жовтуватим або сіруватим відтінком. Але якщо в дитинстві всі дивувалися, які білосніжні ваші зубки, а з часом вони швидко втратили колір, цьому може бути декілька причин:

захворювання зубів і ясен, витончення емалі; куріння (воно завдає найбільшої шкоди світлого відтінку емалі і найбільш швидко); вживання алкоголю (особливо, темного відтінку, наприклад, червоного вина); вживання у великих кількостях кави, кавових напоїв, чорного чаю, кока-коли та інших сильно фарбувальних рідин або продуктів.

Медичні способи.

Відбілювання зубів — популярна процедура, навколо якої постійно йде дискусія стоматологів і клієнтів. Нові методи роблять посмішку сліпучою при мінімальному ризику. Є й негативні відгуки про медичні процедури, як і недобросовісні «експерти», що поширюють низькоякісні відбілюючі засоби.

Покупні кошти.

як без шкоди відбілити зуби

Люди безперервно шукають ідеальний засіб для відбілювання зубів, адже красива посмішка неймовірно приваблива. У кожній аптеці продаються пасти, гелі, смужки, розчини і пластинки, орієнтовані на очищення емалі. Я розгляну найпопулярніші варіанти.

Відбілюючий олівець. Стандартні моделі за зовнішнім виглядом схожі з губною помадою. Освітлює емаль, зміцнює зуби. Ціна від 400 рублів, в залежності від характеристик. Відбілююча зубна паста. Механічно впливає на емаль за рахунок входять до складу хімічних речовин. Іноді для освітлення досить декількох чисток. Коштують такі пасти від 100 рублів. Відбілюючі гелі. Перекис водню — основний компонент відбілюючих гелів. Наносять вранці і ввечері спеціальним пензликом. На освітлення емалі йде близько двох тижнів. Мінімальна вартість гелю 450 рублів. Відбілюючі капи. Являють собою насадку, просочену відбілюючим засобом у вигляді пасти або гелю. Капу надягають на зуби і залишають на 15 хвилин. Тривалість процедури і кількість повторень визначається складом гелю, ступенем відбілювання і індивідуальною переносимістю. За стандартний варіант доведеться віддати не менше 2000 рублів, а індивідуальна модель обійдеться втричі дорожче. Відбілюючі смужки. Простий і зручний відбілюючий засіб. Одну смужку накладають на верхні зуби, другу — на нижні. Тривалість курсу 2 тижні. Один недолік-зуби відбілюються тільки спереду. Ціна — мінімум 2000 рублів.

Не поспішайте самостійно купувати освітлюючий засіб для зубів. Спочатку поговоріть зі стоматологом, який з урахуванням індивідуальних показників підбере найкращий варіант. Перед процедурою зуби підлягають лікуванню або очищенню від в’ївся нальоту, що самостійно зробити не вийде.

Відбілювання в стоматології.

Стоматологічні способи відбілювання зубів відрізняються числом тонів, тривалістю процедури, кількістю сеансів і стійкістю ефекту.

Air Flow. В основі лежить апаратна чистка зубів. Спеціальною насадкою подається суміш стоматологічного порошку, стисненого повітря і соди. Склад видаляє залишки їжі і зубний камінь, усуває поверхневі потемніння емалі і приводить в норму мікрофлору рота. Ефект досягається за одну процедуру, але в разі плачевного стану зубів потрібно більше сеансів. Мінімальна вартість — 1500 рублів. Zoom. Процедура проводиться поетапно-акуратна поліровка зубів, Обробка емалі гелем, завершальна обробка містять фтор засобами. Користується популярністю у офісних працівників, оскільки ефект помітний навіть після однієї п’ятнадцятихвилинної процедури. Для значного освітлення емалі потрібно близько трьох процедур. Проводити таке відбілювання можна двічі на місяць. Ціна — близько 15 000 рублів. Ультразвукове відбілювання. Техніка відбілювання на основі ультразвуку вважається найбільш щадною і застосовується навіть при чутливих зубах. Під впливом ультразвукових хвиль з поверхні зубів видаляються залишки їжі, плями, камені і наліт. По завершенні процедури зуби обробляються спеціальним засобом, відштовхуючим барвники. Результат зберігається довго, але техніка не підходить для глибокого відбілювання. За один зуб доктор візьме від 110 рублів. Лазерне відбілювання. Передбачає точковий вплив на емаль і очищення поверхневих і глибоких зубних тканин. Відбілює зуби на 10 тонів. Тривалість процедури — одна година. Застосовується при відсутності стоматологічних захворювань. Переваги — висока ефективність, тривалий ефект, відсутність необхідності в частих повтореннях. Вартість — від 15 000 рублів. Хімічне відбілювання. Суть методики зводиться до впливу на зуби хімічними препаратами. Ця технологія глибокого впливу освітлює зуби на пару тонів. Найчастіше досить трьох тридцятихвилинних сеансів. Ефект зберігається три роки, після чого процедуру можна повторити без шкоди зубам. Вартість-в середньому 5 000 рублів. Фото-відбілювання. Емаль покривається гелем, потім зуби піддаються апаратній обробці спеціальною лампою. Цей щадний спосіб застосовується для чутливих зубів, для зубів з пломбами, травмами і сколами. Фото-відбілювання створює «голлівудську посмішку» з ефектом порцелянових зубів. Після процедури на час потрібно відмовитися від холодних і гарячих напоїв, твердих продуктів, натуральних соків, алкоголю, кави і продуктів з барвниками. Вартість починає від 3 000 рублів і досягає 15 000 рублів.

Тільки стоматологу під силу правильно вибрати спосіб відбілювання.

Як відбілити зуби в фотошопі.

На фотографіях рідко зустрічаються люди з пожовклими зубами. У цьому заслуга комп’ютерної техніки та спеціального програмного забезпечення. Маючи в розпорядженні ноутбук і графічний редактор фотошоп, зробити посмішку чарівною може кожен.

Відкриваємо фотографію в фотошопі. Якщо редактора немає, можна скористатися одним з численних сервісів в режимі онлайн. Наближаємо область зубів для освітлення і приступаємо до процедури. Вибираємо інструмент під назвою «освітлення» і встановлюємо параметри: кисть середнього діаметру, діапазон середніх тонів і експозицію 30. Налагодженим інструментом проводимо по зубах кілька разів до отримання необхідного ефекту. Не надто вибілюйте зуби, це погано позначиться на природності.

Люди часто обробляють фотознімки в графічних редакторах. У цій тенденції багато плюсів, але є і мінуси. Намагаючись зробити зображення ідеальним, вони змінюють колір очей, відбілюють зуби, видаляють прищі. Це похвально, але природність значно краще. Намагайтеся обмежуватися невеликими коригуваннями.

В яких випадках можна проводити домашнє відбілювання?

Якщо причиною потемніння емалі не є якесь захворювання, то відбілити зуби народними засобами можна без шкоди і в домашніх умовах, без відвідування стоматолога. Так, відбілювання не змінить колір на 3-5 тонів або навіть більше (чого можна досягти при професійній процедурою), але відбілити зуби хоча б на 1-2 тони народними засобами можна досить швидко.

Однак, домашнє відбілювання можна проводити виключно за певних умов, щоб не завдати зубам ще більшої шкоди.

Ваші зуби повинні бути здоровими (відсутність дірок, карієсу, тріщин в емалі і т. п.). Здорової повинна бути і вся ротова порожнина (не повинно бути хвороб ясен, виразок і подряпин на слизовій, різних інфекційних захворювань). Якщо ви не впевнені в пунктах № 1 і 2, відвідайте стоматолога для профілактичного огляду та усунення існуючих проблем. Відбілити емаль можуть різні народні рецепти і продукти, але вам потрібно точно знати, на які з них у вас не виявиться алергічна реакція. Перевірити це можна, завдавши трохи засобу на шкіру (тильна сторона кисті або внутрішній згин ліктя).

Підбити підсумок.

Знаєте, з відбілюванням зубів «як в » швидко, якісно, недорого. Вибирайте будь-які два » — або швидко, але небезпечно, або безпечно, але місяць-інший метушні. Плюс більшість народних методів дають короткочасний ефект. А якщо ваші зуби потемніли через травму або після пломбування, допоможе тільки похід до дантиста.

Вірити в те, що можна содою відбілити на п’ять тонів жовті зуби, нічого не пошкодивши, може тільки дуже наївна людина. Тому особисто я б вибрав який-небудь «офісний» метод, а вдома полоскав розчином масла чайного дерева для збереження ефекту і видалення всякої бактеріальної гидоти.

Якщо у вас є своя думка на цей рахунок – залишайте . Буде цікаво почитати про ваш досвід.

Як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі.

Білосніжність зубів — результат щоденного догляду за ними. Професійне відбілювання зубів коштує не дешево, тому такими послугами можуть скористатися не всі і не дуже часто. В домашніх умовах завжди доступні народні засоби відбілювання зубів. У даному матеріалі ми постараємося максимально докладно відповісти на питання — як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі.

Як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди аптечними засобами.

Перш ніж використовувати будь-який засіб, необхідно переконатися у відсутності протипоказань: чутливість зубів, карієс, руйнування емалі і такі стоматологічні проблеми.

Основні відбілюючі зуби засоби, що продаються в аптеках:

Відбілюючий олівець. Паста наноситься спеціальним пензликом-олівцем, потім через деякий час змивається водою. Але існують різновиди відбілюючих олівців, які не потребують змивання, так як при їх використанні, відбілюючий склад повністю видаляються слиною. Концентрація основної речовини не велика, тому легко усуває легкий наліт від сигарет, чаю або кави. Підходить для щоденного використання. Відбілююча зубна паста. Її наносять на зуби пензликом, далі вона застигає і повільно розчиняється, змивається слиною. Капи для відбілювання. На капи наноситься спеціальна паста і вставляється в ротову порожнину, затискається зубами. Капа досить щільно прилягає до зубів, що забезпечує ефективне відбілювання кожного окремого зуба. Стоматологічні відбілюючі смужки. На смужках вже є необхідний склад для проведення відбілюючої процедури. Використовувати смужки можна щодня по тридцять хвилин. Через місяць зуби стануть помітно світліше.

Якщо купувати досить дорогі відбілюючі засоби, то вони гарантують збереження результату на півроку в разі відсутності таких негативних факторів, як куріння, вживання великої кількості міцного чаю, кави і фарбуючих емаль продуктів. Емаль використанні таких засобів освіжиться на 6 тонів. Недоліком є лише те, що навіть дорогі різновиди відбілюючих засобів не забезпечують якісне відбілювання міжзубного простору, на відміну від професійного відбілювання в стоматологічному кабінеті. Це необхідно враховувати при їх покупці і використанні.

Як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди народними засобами.

Якщо покупка спеціальних відбілюючих засобів не по кишені, можна скористатися звичайними підручними засобами: сода, перекис водню, лимонний сік і т. п.

Перекис водню. Нею можна полоскати рот, але для цього потрібно приготувати розчин з концентрацією 1,5 відсотка. Також є варіант приготування пасти: 3-відсоткову перекис водню змішати з двовуглекислим натрієм (звичайною харчовою содою). В результаті вийде пастоподібна суміш, наносити яку кінчиками пальців або вушною паличкою. Ні в якому разі не використовувати щітку з жорсткою щетиною, це призведе до травмування емалі і потрапляння хімічних компонентів на ясна.

Харчова сода — доступний варіант для білосніжної посмішки. Нанести на щітку зубну пасту і невелику кількість соди, провести процедуру, прополоскати рот. Наступний метод: приготувати з двовуглекислого натрію (харчової соди) розчин: на склянку води взяти 2 чайні ложки соди. Приготованим складом полоскати рот протягом двох хвилин. Також ще з неї готують пасту: змішують з водою, наносять на зуби.

Активоване вугілля. Цей метод відбілювання зубів користується особливою популярністю. Для цього є кілька вагомих причин. По-перше, не дратує ясна. По-друге, не має специфічного смаку. По-третє, перший результат помітний після проведення одиничної процедури. Рецепт: таблетки потовкти в порошок, додати трохи води. Все, тепер цю масу потрібно нанести на зуби за допомогою пальців або вушної палички, як зручніше. Емаль стане світліше на кілька тонів.

Біла глина. Крім того, що це засіб допоможе повернути білизну зубам, біла глина ще й зробить зуби міцними і здоровими. Потрібно зробити наступне: на марлевий тампон, нанести трохи білої глини. Тепер втираючими рухами рухатися по поверхні емалі. Проводити процедуру не більше двох разів на тиждень.

Масло чайного дерева. Відразу варто відзначити, що чекати швидкого результату не доводиться. Але зате, це повністю безпечний метод відбілювання зубів в домашніх умовах. Що потрібно буде зробити, так це розчинити в склянці теплої води 3 краплі ефіру. Отриманим складом полоскати ротову порожнину протягом пари хвилин. Таку процедуру бажано проводити після прийому їжі і перед сном.

Лимон і полуниця. Цедрою лимона протерти зуби. Також з неї готують відвар для полоскання рота. Цей спосіб досить агресивний, тому що підвищує чутливість зубів, що призводить до постійного болю. Тому не рекомендується до нього вдаватися людям з чутливою емаллю зубів. Що ж стосується полуниці: розім’яти 1-2 ягоди до стану пюре, нанести на зуби, особливу увагу, приділяючи міжзубним просторам.

Всі перераховані вище методи можуть використовуватися в домашніх умовах, але краще попередньо проконсультуватися зі стоматологом. Дотримуючись рекомендацій, які присутні в рецептурах, вдасться домогтися позитивного результату всього за кілька процедур. Головне, не перестаратися і не збільшувати дозування компонентів, особливо це стосується перекису водню і лимонного соку.

Як не допустити потемніння зубів після відбілювання.

Безумовно, темна, пожовкла емаль виглядає досить не естетично. Щоб цього не допустити, потрібно дотримуватися кількох простих рекомендацій:

Полоскати рот після кожного вживання сильно фарбувальних продуктів і напоїв. Це можна робити ополіскувачами і лікарськими відварами. Щодня не менше 2-х разів чистити зуби, додатково користуватися іригатором і стоматологічної ниткою для видалення залишків їжі з просторів між зубами. Відмовитися від куріння. У курців не тільки темна емаль зубів, але і розвиваються різні стоматологічні проблеми: карієс, пародонтоз та інші. Систематично відвідувати стоматолога, навіть якщо здається, що за зубами доглядаєте правильно, і ніяких скарг на поточний момент немає. Лікар при профілактичному огляді може виявити зароджується карієс та інші проблеми в початковій стадії і своєчасно їх нівелювати.

Отже, ми розглянули питання як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі. Якщо у вас будуть відгуки або свою окрему думку з того чи іншого способу відбілювання зубів в домашніх умовах, напишіть, будь ласка, про це в коментарях нижче.

Як відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі.

З екранів телевізора на нас дивляться голлівудські зірки з білосніжною посмішкою.

Ще зовсім недавно така посмішка була предметом заздрості багатьох молодих людей, але вже сьогодні кожен може освітлити зуби не тільки у стоматолога, але і в домашніх умовах, витративши мінімум коштів.

Нижче розглянемо рецепти, як відбілити зуби у себе вдома, і що підійде для цих цілей.

Як можна відбілити зуби у стоматолога?

Якщо дозволяють кошти, і страх перед кріслом у зубного відсутній, то найвірнішим рішенням буде звернення до фахівця. Він вивчить стан ваших зубів і емалі на них, а також підбере найефективніший спосіб відбілювання. Запропонувати стоматологія може наступні можливі варіанти відбілювання:

Ультразвукова очистка . Варіант для відбілювання поверхні емалі на 1-4 тони. Процедура досить неприємна і болюча. При глибокому чищенні вимагає місцевої анестезії. Фотовідбілювання. Процедура заснована на впливі специфічного фотоелемента на емаль, який приводить в дію реагент, нанесений на зуби. Найчастіше використовується гель з підвищеним вмістом перекису. Система Air Flow . Безпечна маніпуляція професійного відбілювання зубів. Полягає вона в очищенні емалі напором води з чистячими натуральними засобами. Лазерне відбілювання . Можна назвати найефективнішим, так як дозволяє освітлити емаль до 8 тонів. Лазером знімається верхній мікрошар емалі, це дозволяє прибрати мікротріщини, в яких накопичуються бактерії.

Способи відбілювання зубів.

На сьогоднішній день косметична індустрія зробила крок дуже далеко, і щоб отримати гарну білосніжну посмішку, зовсім не обов’язково йти до стоматолога. Варіантів відбілювання емалі безліч, починаючи від спеціальних паст і закінчуючи продуктами з розряду «народна медицина». Кожен з них обіцяє білосніжний зубний ряд, але чи буде він таким? Нижче розглянемо способи очищення емалі зубів домашніми засобами без походу до фахівця.

Як швидко відбілити зуби в домашніх умовах?

Китайці – одна з націй, яка може похвалитися самими білосніжними зубками. А чому? Багато хто може сказати, що це генетика, але ні. Просто вони знають один секрет, який робить зубний ряд білосніжним швидко, не виходячи з дому. Для очищення емалі знадобиться дрібна морська сіль. Її необхідно нанести поверх пасти при чищенні зубів. Цей компонент, крім абразивного ефекту, сприяє:

мінімізації ризику виникнення зубного каменю; знезараження ротової порожнини; зміцненню емалі.

При використанні морської солі не потрібно сильно натискати щіткою. Рухи виробляються плавно, щоб не пошкодити оброблювану поверхню. Для проведення очищення знадобиться сама дрібнозерниста морська сіль.

Найкращі і безпечні способи відбілювання зубів в домашніх умовах.

Крім використання солі, є і «вітчизняні методики», як зробити зубний ряд значно світліше, не виходячи з дому, аптечними та побутовими засобами. Розглянемо варіанти відбілювання зубного ряду.

Домашнє відбілювання зубів перекисом водню.

як без шкоди відбілити зуби

Якщо говорити про освітлення зубів будинку, то найпоширенішим способом потрібно назвати використання пероксиду (перекису водню). Цей елемент робить емаль безбарвною і зчищає жовтий наліт.

Будинки за допомогою цього аптечного засобу цілком можливо відбілити емаль до 8 тонів. А це, погодьтеся, відмінний показник. Використовувати потрібно слабкий 3-10% розчин.

Проводити відбілювання можна наступними способами:

У чистий 3%-ний розчин перекису умочіть ватяну паличку і акуратно протріть зубну емаль. Ватяна поверхня не повинна стосуватися ясен. Зубний ряд обробляється з двох сторін, після все обполіскується. Після ранкової та вечірньої чистки зубів обробляйте їх розчином з 20 крапельок 3% перекису + 75 мл води. Полоскатися порожнину рота повинна близько хвилини, після-обполіскується водою.

Бонусом від використання перекису є зникнення неприємного запаху з ротової порожнини, так як використання перекису призводить до загибелі гноєтворних бактерій.

Варто пам’ятати, що застосування у великих кількостях перекису шкідливо, тому потрібно дотримувати наступні правила:

Процедуру відбілювання проводять 1 раз в сім днів або 3 дні в підряд з 14-денною перервою. Безпечніше за все для домашнього очищення брати аптечний 3%-ний розчин. При застосуванні розчину в чистому вигляді його перебування на емалі має становити 3-5 хв. Якщо поверхня зубів чутлива до зовнішніх впливів, то перекис як очищаючого кошти від жовтизни використовувати заборонено.

Відбілювання зубів содою в домашніх умовах.

Про абразивні властивості соди знає кожна господиня, адже цей порошок використовують при чищенні ванн, миття посуду, видаленні плям з одягу. Своє застосування сода знайшла і в освітленні зубного ряду. Існує кілька рецептів, як відбілити емаль за допомогою кухонної соди:

Спосіб №1. Зробити склад з:

В отриману суміш занурити зубну щітку і вичистити всі зубки, не сильно притискаючи щетину до емалі. Чистку продовжувати близько 3 хв. змити склад теплою проточною водою.

Спосіб №2. Приготувати кашку з води і харчової соди, змішавши інгредієнти в пропорції 1:3. Щіткою нанести кашку на зубний ряд і почекати 5 хв. Сполоснути. Через 10-15 хв потрібно додатково почистити зубки.

Спосіб №3. Після чищення змочіть вологу щітку в соді (порошок), почистіть нею емаль, сполосніть порожнину рота водою.

Спосіб №4. Поверх зубної пасти насипати содовий порошок і вичистити зубки як зазвичай. Сполоснути порожнину рота. Процедура повторюється до моменту, поки ви не станете задоволені вашою посмішкою. При появі дискомфортних відчуттів (чутливість зубів, подразнення ясен) від содових отбеливаний слід відмовитися.

Стоматологи рекомендують використовувати чисті содові склади раз в 10 днів.

Як відбілити зуби активованим вугіллям в домашніх умовах?

Хоча активоване вугілля має вугільно-чорний колір, його застосування сприяє відбілюванню емалі. Використовувати таблетки цього засобу можна так:

Розчавити одну таблеточку активованого вугілля. Повинен вийти золообразный порошок. Приєднати до нього кілька крапель соку лимона до утворення кашки. Наносити кашку на кожен зуб паличкою для чищення вух, роблячи процедуру з двох сторін. Витримати 3-5 хв і сполоснути водою. Порошок з таблетки вугілля посипати поверх пасти і вичистити зуби в звичайному режимі. Розчавити одну таблеточку вугілля. Вологу щітку занурити в чорний порошок і вичистити їм зубки. Сполоснувши. Після — вичистити їх пастою.

Як відбілити зуби зубною відбілюючою пастою в домашніх умовах?

Без відвідування стоматологічного кабінету висвітлити емаль на кілька відтінків допоможуть відбілюючі пасти. Щоденне їх використання подарує красиву голлівудську посмішку. Економити на засобі гігієни не слід, так як можна придбати підробку, і бажаний результат досягнуто не буде. Звернути свою увагу варто на наступні продукти:

Лакалут White; нові перли; ROCS-сенсаційне відбілювання; SILCA Arctic; Optic White від Colgate .

Системи для домашнього відбілювання зубів.

Зробити посмішку світліше, не виходячи з дому, можна не тільки пастами. На ринку представлені різні системи для вибілювання зубного ряду. Розглянемо, якими вони бувають:

Відбілюючі смужки. Їх приклеюють на зубний ряд, попередньо очистивши його від забруднень. Тривалість процедури становить 30 хв, а курс — близько 20 днів. Смужки дозволяють зробити колір емалі до 4 тонів світліше. Кап. Вони накладаються поверх зубного ряду і носяться деякий час (вказано на упаковці). Така процедура допомагає відбілити зубну емаль до 3 тонів. Відбілюючий олівець. Такий продукт передбачає нанесення вмісту олівця на кожен зуб. Після витримування певного часу склад змивається водою. Такі процедури проводяться систематично і дозволяють зробити посмішку голлівудською.

Чи можна відбілити зуби без шкоди для емалі?

Говорячи про безпеку процедур освітлення емалі, потрібно відзначити, що повністю безслідно для поверхні зубів такі маніпуляції не проходять. Адже для роз’їдання жовтого нальоту у використовуваних засобах повинна бути кислота, саме вона здатна завдати шкоди зубного покриттю, якщо на ньому є мікротріщини або інші пошкодження. Домогтися гарної голлівудської посмішки в домашніх умовах можливо за умови, що у вас міцні здорові зуби, без дефектів і пошкоджень. Також слід враховувати ступінь жовтизни нальоту.

При наявності каменів на зубах краще йти до стоматолога, так як домашні варіанти відбілювання безсилі.

Слід враховувати, якщо ви завзятий курець, кавоман або любитель вина, то вживання «кольорових» рідин може звести нанівець всі зроблені зусилля по відбілюванню зубного ряду.

Увага! Вся надана інформація на тему «Здоров’я» не може бути використана без обов’язкової консультації з лікарем!

Підписуйтесь на оновлення нашої сторінки на Фейсбук і Pinterest щоб не пропустити найцікавіше і обов’язково поділіться з друзями!

Як відбілити зуби в домашніх умовах.

У сучасній культурі важливо мати красиву посмішку. Цей факт пояснює збільшення числа людей, на щоденній основі використовують білі смужки і відбілюючі пасти в якості частини персонального догляду за порожниною рота.

Разом з цим зростає і кількість пацієнтів в клініках естетичної стоматології, які записуються на прийом до лікаря з однією метою – провести відбілювання зубів в професійних умовах.

Як перший, так і другий варіант збереження краси посмішки досить ефективний. Однак його можна поліпшити й закріпити, якщо отримати з даного огляду інформацію про те, як відбілити зуби в домашніх умовах, і не завдати шкоди тонкої чутливої емалі.

Дотримання простих порад, наведених далі, допоможе людям отримати бездоганну естетику зубів. Їх посмішка стане відмінною ознакою здоров’я і впевненості в собі. Вона допоможе створити правильне перше враження при прийомі на роботу, знайомстві з новими людьми, спілкуванні з оточуючими.

Чи можна відбілити зуби самостійно?

Білосніжна посмішка-це найкраща прикраса особи, яка надає власникові впевненість в собі, розкутість і харизматичність. Однак за статистикою, багато людей комплексують з приводу кольору зубів в ряду.

На фотографіях і в житті, вони намагаються менше посміхатися, щоб не демонструвати оточуючим цей дефект. Відсутні, криві і сколені зуби самостійно відновити їм навряд чи вдасться – вирішення цих проблем передбачає втручання команди дантистів і стоматологів-ортопедів. А ось освітлити емаль на пару тонів під силу кожній людині.

Вибравши для себе відповідний метод, діяти потрібно акуратно і педантично. Варто дотримуватися всіх рекомендацій, щоб уникнути негативних наслідків і побічних ефектів, і в підсумку отримати хороший довготривалий результат.

Яку стратегію вибрати?

Якщо людину цікавить швидке відбілювання, він повинен розуміти, що за це, можливо, доведеться заплатити в довгостроковій перспективі. При виборі стратегії для домашнього застосування, важливо грамотно оцінювати її довготривалі наслідки.

Робити ставку потрібно на методи, які повільно, але вірно працюють, не завдають шкоди здоров’ю, мають щадне вплив на емаль.

Огляд популярних народних засобів.

Для любителів народних рецептів є відмінна новина. Існує безліч дієвих протоколів, застосування яких допомагає природним чином відбілювати зуби, не провокуючи пошкодження емалі.

Однак не варто чекати миттєвих результатів. Потрібно запастися терпінням, діяти методично і послідовно.

Застосування соди: за і проти.

Одним з найвідоміших методів, що прийшли з народу, є застосування содових чисток. Цей спосіб дійсно має відбілюючий ефект.

Однак важливо розуміти, яким чином він досягається. Сода-абразивна речовина, завдавши її на палець або ватний диск, люди проводять по зубах, механічно видаляючи забруднення і роблячи поверхню зубів більш чистою.

В цьому випадку відбувається досить травматичне вплив на зуб. Щоб отримати освітлення емалі, люди приносять в жертву міцність і захищеність своїх зубів. На їх поверхні з’являються мікротріщини.

Спосіб придатний для рідкісного застосування, коли потрібно екстрено отримати відчутний результат. Однак його часте застосування – це вірний шлях до руйнування природного захисту зубів. Негативні наслідки очевидні – це карієс, проблеми з ротовою порожниною, болючість, висока чутливість зубів.

Як використовувати перекис водню?

Відбілити зуби без шкоди можна із застосуванням перекису водню. Це аптечний засіб реалізується в доступному ціновому сегменті, але має досить велику сферу застосування.

Принцип дії речовини полягає в тому, що після контакту з емаллю зубів відбувається активація хімічного процесу. Кисень, що вивільняється в ході її протікання, допомагає очистити емаль, прибрати пігмент не тільки з поверхні, а й з її глибоких шарів.

Як і попередній содовий метод, це засіб для домашнього відбілювання зубів не варто використовувати з завидною регулярністю. Воно має досить агресивний вплив на зуби, тому може привести до руйнування емалі.

Масло чайного дерева: поєднання догляду та ефективності.

як без шкоди відбілити зуби

Використовують для догляду за ротовою порожниною і щадного відбілювання зубів ефірну олію чайного дерева. Його продають у роздрібній аптечній мережі та звичайних супермаркетах. Основне гідність засобу полягає в тому, що з його допомогою можна відбілити зуби вдома, не переживаючи про негативні наслідки.

Зубна емаль після нанесення складу злегка освітлюється, а з ротової порожнини видаляються хвороботворні мікроби, оскільки масло славиться своїми бактерицидними і антисептичними властивостями.

Щоб побачити результат швидко, потрібно двічі на день-вранці і ввечері наносити олію за допомогою м’якої зубної щітки. Це забезпечить можливість рівномірного розподілу.

Поєднувати процедуру можна з ритуалом чищення зубів. Але робити обробку поверхні зубів маслом потрібно після того, як поверхня очищена пастою.

Цедра лимона: смачний догляд за зубами.

Коли потрібно на пару тонів освітлити емаль, варто розглянути метод з цедрою лимона. Він працює швидко-досить протягом десяти днів протирати зуби свіжою цедрою, отриманої з соковитого лимона. Робити маніпуляцію рекомендується після вечірньої планової чистки зубів.

Вона добре працює, оскільки активні фруктові кислоти, що містяться в цедрі, надають м’який вплив на поверхню зуба.

Незважаючи на свій щадний ефект, метод може не підійти окремим індивідуумам. Тому перед початком застосування потрібно відвідати клініку стоматології та отримати консультацію лікаря з приводу того, наскільки доцільно проведення домашнього відбілювання за допомогою лимонної цедри.

Чи можна використовувати для відбілювання активоване вугілля?

Серед народних засобів зустрічається використання активованого вугілля. Широкому поширенню цього методу сприяла не тільки його ефективності, а й доступність.

Щоб побачити ефект, потрібно потовкти в ступці таблетку вугілля, змішати її з пастою. Потім за допомогою щітки потрібно провести звичайну чистку зубів.

Зловживати такою процедурою не можна. Для підтримки чистоти емалі, досить встановити таку періодичність – один раз на тиждень. Більш часті спроби своїми силами знайти посмішку голлівудської зірки можуть обернутися плачевно.

Є й інший спосіб використання вугілля. Він має такий сенс: кілька таблеток подрібнюють, а потім чистять ними зуби. Руху по поверхні емалі повинні бути такими, ніби людина використовує зубний порошок. Тривалість курсу становить близько двох місяця, а періодичність процедур-один раз в 10-12 днів.

Яблучний оцет: як застосовувати продукт безпечно?

Природну білизну і естетичний вигляд зубам здатний повернути метод із застосуванням яблучного оцту. Він не відрізняється складністю. Потрібно змішати речовина з чистою водою в пропорції 1:10, а потім змішати з чайною ложкою солі. Використовувати «домашній ополіскувач» потрібно обережно.

Варто дотримуватися місячного курсу терапії, повторюючи процедури по відбілюванню один раз в тиждень. Після кожної маніпуляції результат буде все більш помітним.

Інші методи.

Якщо народні засоби не вселяють довіри, бажаючим відбілити зуби в домашніх умовах варто розглянути можливість використання одного з наступних продуктів:

На полицях магазинів з побутовою хімією представлений широкий асортимент паст. Їх виробники з рекламних плакатів запевняють покупців в тому, що продукт здатний на два-три тони освітлити емаль. Багато пасти дійсно працюють. Вони мають в складі абразивні частинки, які розчиняють наліт і сприяють ефективному очищенню.

Задача споживача полягає в тому, щоб знайти на ринку дійсно якісний продукт. Це повинна бути паста від відомого бренду, яка має позитивні відгуки і дозволяє відбілити посмішку, не завдаючи шкоди здоров’ю.

В її складі обов’язкова присутність поліруючих компонентів і ферментної частини. У комплексі вони діють вдвічі ефективніше – з зубів можна видалити наліт, що з’явився в результаті надмірного вживання кофеїновмісних напоїв, куріння тощо

Зубна нитка і щітка.

Щоб домогтися бездоганної естетики, потрібно освітлювати емаль не тільки з фронтальної частини зубів. Наліт накопичується і між зубками, тому потрібно використовувати якісні щітки і нитки для його видалення.

У комплексі з перерахованими раніше засобами може використовуватися і відбілюючий ополіскувач. У числі його інгредієнтів зазвичай присутній перекис водню. Цей компонент дає можливість домогтися істотного відбілювання зубок.

Зубні порошки за популярністю поступаються пастам. Однак їх абразивна структура відмінно справляється з вирішенням проблеми жовтих зубів. Пастою потрібно користуватися акуратно, щоб зберегти емаль, і запобігти появі мікротріщинок на її поверхні.

Варто розуміти, що ці кошти хоч і безпечні, але не підходять для регулярного догляду. Варто домогтися з їх допомогою потрібного ефекту, а потім проводити гігієну ротової порожнини із застосуванням звичайних паст і ополіскувачів.

Як зробити коректний вибір засобу?

Ознайомившись із запропонованими методами, люди можуть розгубитися через різноманіття варіантів. Щоб підібрати оптимальний засіб, потрібно керуватися не тільки його доступністю і ефективністю. Важливо розібратися в причинах, які призвели до пожовтіння зубної емалі.

Часто наліт на зубах з’являється в результаті надмірного вживання характерних напоїв – це солодкі газованої води, чай, міцну каву і пр. Не кращим чином відбивається на красу посмішки нехтування елементарними правилами гігієни.

Пропуск щоденного ритуалу чищення зубів і полоскання рота, інші похибки в догляді мають вкрай негативні наслідки.

У цих випадках досить скорегувати раціон, ввести нові здорові звички в спосіб життя. Це дасть істотний ефект. Але іноді, некрасивий колір емалі обумовлений генетичною схильністю, захворюваннями, проблемами зі здоров’ям.

В цьому випадку потрібно діяти комплексно. Заходи можуть мати радикальний характер – це установка вінірів, лікування у професійного дантиста, обстеження всього організму і боротьба з гострими і хронічними недугами, які впливають на стан зубів.

Обираючи той чи інший метод домашнього відбілювання важливо пам’ятати одне правило. Збереження здорової емалі-це пріоритетний напрямок, який повинні обрати люди, які вирішили поліпшити посмішку своїми руками.

Їх завдання полягає в тому, щоб застосовувати на практиці винятково безпечні засоби, що поєднують в собі ефективність, щадне вплив і довготривалий результат.

Як самостійно відбілити зуби без шкоди.

Кожна людина хотіла б виблискувати білосніжною посмішкою, як світові зірки. Але не кожен може дозволити собі цю дорогу процедуру у стоматолога. На виручку приходить маса доступних народних способів відбілювання зубної емалі.

Причини жовтизни на зубній емалі.

Відбілюючи зуби самостійно, варто визначити, чому вони потемніли. Можливі причини:

1). Передалося у спадок.

2). Систематичне вживання продуктів з фарбувальними речовинами.

3). Нікотин та інші речовини при палінні.

4). Не постійна і неправильна чистка зубів.

5). Зубна поверхня темніє з віком.

6). Несприятлива екологічна обстановка міста.

як без шкоди відбілити зуби

7). Деякі захворювання і лікарські препарати так само впливають на колір емалі.

Методи відбілювання.

Чистка.

Щоб зуби посвітлішали, варто видалити зубний камінь, звернувшись до стоматолога. Так само рекомендується зайнятися очищенням зубного нальоту, враховуючи товщину емалі та не частіше 2-х раз в 1-1,5 місяця.

Відбілювання.

При відбілюванні освітлюються потемнілі місця, роблячи поверхню однакового кольору.

Причини, за якими необхідна консультація лікаря перед відбілюванням:

зуби і ясна чутливі; наявність пломб, коронок або брекетів спереду; захворювання на пародонтоз, ускладнений карієс; наявність зубного каменю, тріснутий або сколений зуб; вагітність і годування груддю; алергічні реакції; цукровий діабет; інфекції в організмі; вік менше 16 років.

Чим відбілити зуби в домашніх умовах.

Покупні відбілюючі засоби недешеві, так що простіше звернутися до народних способів. Одні користуються морською сіллю, інші кухонної, одні беруть соду, а інші перекис водню, лимони або інші засоби.

Головне: дотримуватися правил використання, враховувати переваги і недоліки. Чистити на ніч, щоб не вживати фарбувальні продукти.

Як відбілити зуби перекисом водню.

Для відбілювання перекисом користуються двома способами, які відрізняються концентрацією розчину. При підвищеній концентрації емаль виглядає світліше, але тільки на 8 тонів.

Важливо: варто врахувати, що 15% — й розчин-серйозна дія на емаль і небезпека для здоров’я.

Наповнити склянку на третю частину водою і розбавити 25 краплями 3 %-го перекису. Почистити зуби звичною зубною пастою, прополіскуючи водою. Прополоскати розчином, не ковтати. Закінчити процедуру полосканням теплою водою.

Одна процедура на 1,5 тижні. Не можна застосовувати тим, у кого чутливі або пошкоджені ясна і захворювання шлунково-кишкового тракту.

Змоченою в розчині ватною паличкою або тампоном 2-3 рази протирають кожен зуб з обох сторін, не зачіпаючи десни. Після процедури обов’язково (!) полощуть рот, застосовуючи чисту воду.

Відбілює активоване вугілля.

Із застосуванням вугілля виконується механічне чищення зубів і очищення ротової порожнини. Таблетки подрібнюють до порошку, яким чистять зуби 1 раз на тижні, використовуючи м’яку щітку, або додаючи до пасти.

Для досягнення результату, чистять 2-3 хвилини кашкою або сухим порошком. Доданий лимонний сік посилить дію. Замість чищення дозволяється розжовувати 2-3 таблетки.

Сода або морська сіль.

Харчова сода, як і морська сіль, діє як абразив і як антисептик, тому вистачить 1 разу на 7 днів (сіль – 3 рази). Чистять мокрою щіткою або ганчірочкою, вмочуючи в білий порошок соди, деякі посипають поверх зубної пасти на щітці. Після обов’язково полоскання.

Менш травмованими для емалі вважаються полоскання содовим розчином. Для цього на склянку з теплою водою береться 1 ч. л. соди.

Оздоровлення та очищення маслом чайного дерева.

Антисептик із середнім рівнем відбілювання і з поступовим проявом результату через 18-20 днів.

Полоскання: 5 крапель на 0,5 склянки в теплу воду. Застосовувати до і після чищення зубною пастою.

Чистка: масло наноситься на щетину щітки після звичної чистки.

Протирання ватним диском, змочивши маслом. Прополоскати рот слабким оцтовим розчином або з лимонним соком.

Відбілювання лимоном.

Відбілювання лимонним соком – процедура 4 в 1: розщеплення нальоту, зміцнення ясен, освіження дихання і відбілювання.

Протирати зуби лимонною кіркою, м’якою частиною. 2-3 рази в тиждень, після чищення зубною пастою, обполіскувати розчином з трьох частин лимонного соку і частини солі дрібного помелу. Жувати свіжий лимон з кіркою. Нанесення на зуби чистого лимонного соку, користуючись ватною паличкою. Потім, через 5 хв., потрібно ополіскування рота. Примочки і аплікації з очищеної м’якоті фрукта на 5 хв, потім ополіскування без чищення щіткою.

Очищаємо зуби бананом.

Банановою шкіркою так само відбілюють зубну емаль, як і лимонною кіркою. Це безпечно і нешкідливо. Очистити банан, чисто вимити шкірки і 2 хв. жувати.

Допомагає і протирання внутрішньою стороною шкірки. Після цього рот полощуть, потім чистять пастою. Вистачить одного разу на 7 днів.

В допомогу яблучний оцет.

У цій спеції м’який смак і аромат, відбілює зуби і знищує бактерії. Відбілююча властивість підтверджено медициною.

Яблучний оцет-1 ч. л. і кип’ячена вода-0,5 склянки для полоскання. Не ковтати. Після полоскання чистою водою і звична чистка щіткою. По 0,5 ч. л. оцту і води для чищення щіткою, пасту не брати. Не забути прополоскати рот.

Куркума.

Приправа жовтого кольору у вигляді порошку – сильний протизапальний засіб. Для емалі зубів куркума нешкідлива і дієва для видалення нальоту.

Застосовується як полоскання (на 0,5 склянки взяти 0,5 ч. л. куркуми) і як паста (до порошку додають воду). В обох випадках, після процедури, рот 1-3 хв. полощуть водою, а потім чистять, взявши звичну пасту.

Сухе молоко.

як без шкоди відбілити зуби

Вміст кальцію робить таке молоко миючим і зміцнюючим зуби засобом. За бажанням молочний порошок наносять на зубну пасту або використовують без пасти.

Полуниця.

Чистять зуби полуничним скрабом з 2-3-х полуничок, додавши соду і сіль. Діяти варто акуратно, щоб не пошкодити зубну емаль.

Їмо, хрустим і очищаємо зуби.

Жування свіжих твердих овочів і фруктів допомагає очищати наліт. Яблуком, ріпою, грушею, морквою так само корисно чистити, як і іншими засобами.

Крім того, ці продукти не дадуть утворитися зубному каменю. Обмежень в такому чищенні немає, тому після їжі корисно погризти.

Спеціальні засоби для відбілювання.

У магазинах і аптеках продаються спеціальні засоби для самостійного відбілювання зубів з сильним і довгостроковим ефектом. Це не дешеві, але доступні засоби:

відбілюючі олівці; гель звичайний, гель в капах; освітлюючі смужки; зубні пасти.

Перед застосуванням обов’язкове вивчення інструкції та консультація стоматолога.

Можлива шкода таких засобів.

Є деякі ризики відбілювання зубів в домашніх умовах:

сильне витончення емалі і можливий скол; пошкоджена поверхня темніє швидше; відбілювання виходить плямисте; хімічний опік ясен.

Це необхідно враховувати в процесі прийняття рішення, ніж відбілювати зуби народними або покупними засобами.

Профілактика потемніння зубів.

Вживаючи продукти з барвниками, варто прополоскати рот, а краще – почистити пастою.

Для пиття фарбувальних напоїв користуватися соломинкою.

Щорічно перевірятися у стоматолога.

Ранкова і вечірня чистка зубів.

ДО РЕЧІ, холодні відтінки губної помади і блиску візуально роблять зуби білішими.

Як відбілити зуби без шкоди.

Як відбілити зуби вдома, не пошкоджуючи емаль?

Відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі можна, проте все одно потрібно враховувати запобіжні заходи і використовувати тільки перевірені народні методи.

Важливу роль в подібних процесах відіграє і швидкість відбілювання, тому що люди прагнуть відбілити зуби якомога швидше, але ці прагнення призводять до серйозних проблем із зубною емаллю.

Чому відбувається потемніння зубів?

Існує кілька видів потемніння:

поверхневе — прийом в їжу продуктів з сильним забарвлюючим ефектом (чорний чай, шоколад, кава). Вони мають в своєму складі хімічні елементи, які не тільки змінюють колір, але і руйнують емаль. В результаті подібних процесів поверхню зубів покривається мікротріщинами, що впливають на її відтінок; проникаюче — негативно позначаються і шкідливі звички, особливо куріння. З-за багаторічного вживання тютюнових виробів на зубах з’являється коричневий або темно-жовтий наліт (як його прибрати?), не кажучи вже про шкоду для ротової порожнини і всього організму; потемніння викликане віком — на це впливають всі перераховані вище моменти в сукупності з природними процесами старіння і стирання емалі. Найбільш яскраво фактори позначаються на стані передніх зубів. Від проблеми страждають не тільки люди шанобливого віку, так як все залежить від способу життя людини (продукти харчування, шкідливі звички) і від старанності гігієни ротової порожнини.

Останній фактор називають найпоширенішою причиною потемніння. При нерегулярному чищенні зубної поверхні утворюється наліт, він не тільки робить темною емаль, але і стає причиною інших захворювань. Щоб уникнути цього необхідно постійно чистити зуби якісними щітками і пастами, регулярно використовувати зубні нитки.

Відбілювання і освітлення-яка різниця.

як без шкоди відбілити зуби

Існує велика різниця між цими поняттями, звичайно, мета у них одна-зрадити зубам світліший відтінок, але підходи різні.

Відбілювання-процес має на увазі вплив на емаль потужними хімічними засобами (наприклад, перекисом водню). Їх дія не обмежується поверхнею зубів, вони проникають в структуру емалі і часто сприяють її пошкодження. Наліт, який забарвлює зуби в темний відтінок, при цьому теж розчиняється. Освітлення — передбачає вплив виключно на поверхню емалі з подальшим усуненням м’якого, не скам’янілого нальоту, саме цей спосіб може поліпшити колір емалі без її пошкоджень. Недолік: не допоможе у випадку з скам’янілим нальотом, до того ж ефект часто не виправдовує надій пацієнтів, оскільки не дуже кардинально покращує колір зубів. Але останнім часом популярність освітлення зростає і відбувається це за щадного впливу на емаль.

Білизна зубів далеко не завжди означає Їх здоров’я, більш того, через використання агресивних відбілюючих методів і засобів, поверхня зубів може дуже сильно постраждати. В такому випадку людини чекають більш серйозні проблеми, ніж дискомфорт заподіяний потемнінням емалі.

Надаємо кілька фотографій зроблених до і після відбілювання зубів.

Чи можна відбілити зуби без шкоди або це міф?

Не існує 100% способу позбутися від нальоту абсолютно нешкідливо і це логічно, адже щоб засіб роз’їло цей наліт воно повинно мати хоча б незначними функціями кислоти, що неодмінно позначається і на емалі.

Від відбілювання варто відмовитися:

при истонченной емалі зубів — часто зустрічається у літніх людей або викликана патологічними змінами; при карієсі — чистячі засоби можуть потрапити в зуб і завдати йому шкоди; у разі алергії на миючі засоби або їх складові; при підвищеній чутливості зубів — якщо ви страждаєте від дискомфорту при вживанні гарячих або холодних продуктів, то вам слід відмовитися від процедур щодо самостійного відбілювання; якщо у вас на видних ділянках зубів є пломби, то після відбілювання вони можуть помітно виділятися на тлі іншої зубної поверхні.

Якщо ви переконані, що у вас міцна емаль і немає дефектів будови пломб, можете починати вибілювати зуби в домашніх умовах. Однак варто враховувати і ступінь затінення зубної поверхні, навіть ефективні рецепти принесуть мало користі, якщо самого нальоту багато і він міцно затвердів, краще зверніться до стоматолога.

Часто не процедура очищення псує емаль, а дії людини після неї. Вживання тютюнових виробів, алкоголю, продуктів-барвників все це негативно позначається і в майбутньому обов’язково призведе до наслідків.

: відбілювання зубів будинку — 5 кращих рецептів.

Як відбілити зуби без шкоди для емалі?

Сьогодні є ряд рецептів, які обіцяють ефективне і швидке відбілювання, популярністю користуються методи Неумивакіна. Але чи дійсно вони здатні усунути наліт на зубах без шкоди для емалі?

Стоматологи скептично ставляться до цього питання, так як рецепти грунтуються на складових, які володіють сильним роз’їдає дією, проте чи всі методи не безпечні і несуть собі загрозу пошкодження Емаді?

Інструкція по Немывакину.

► Один з популярних в Інтернеті рецептів для освітлення зубів-метод по Неумивакину:

на 0.5 ч. ложки харчової соди додають півтора десятка крапель перекису і 2-3 краплі соку лимона; сумішшю потрібно протирати зуби (іноді рекомендують ще й десна).

Згідно з інструкцією рецепт володіє відбілюючим, ранозагоювальним і оздоровчим ефектом, але все-таки ця методика негативно позначається на емалі.

Існують і інші способи, які в набагато меншій мірі руйнують зубну емаль. У цьому імпровізованому рейтингу ми розташували рецепти і засоби для відбілювання в порядку зменшення їх ефективності та враховуючи їх вплив на емаль.

Відбілюючі зубні пасти та щітки.

Зубні щітки — з функціями відбілювання можуть мати спеціальне гумове покриття або освітлюючі хімічні елементи. Вони дійсно можуть освітлити зуби за короткий проміжок часу, проте мають вони і певні мінуси. При тривалому використанні можуть подряпати емаль, тому користуватися ними слід з обережністю.

Щіток з» легким дряпаючим ефектом » стоматологи рекомендують уникати через крайній ступінь небезпеки пошкодити емаль. Зубні пасти з абразивним ефектом — ступінь абразивності визначають за спеціальним індексу RDA — Relative dentin abrasivity (Відносна абразивність дентину).

Для зубів з міцною емаллю цей показник буде в районі 150-200 одиниць, а для чутливих – 25-30. Перед використанням дізнайтеся, як часто можна чистити ними зуби, тому що вони не призначені для повсякденного Чищення.

Якщо у вас раніше не було сильної чутливості і ви придбали пасту з високим показником RDA, після чого зуби почали болісно реагувати на перепади температур, то потрібно припинити використання цього засобу і відвідати стоматолога.

: відбілюючі пасти, смужки і щітки.

Хімічне очищення.

Існують способи хімічного очищення емалі від потемніння: це відбілюючі смужки і капи. Що вони собою являють?

Це спеціальні пристосування, які накладають на зубну поверхню і за допомогою хімічних елементів освітлюють її. Однак самостійний їх вибір і використання можуть нашкодити емалі.

Стоматологи рекомендують робити наступним чином: звернеться до дантиста з проханням створити для вас індивідуальну капу для відбілювання зубів і скласти для вас чіткий графік її застосування, таким чином ви мінімізуєте пошкодження емалі і ясен.

Інші рецепти народної медицини.

Мова йде про спеціальне, подрібненому вугіллі, їм натирають зуби з метою їх освітлення. Це засіб входить до складу багатьох зубних паст. Складно сказати, наскільки воно ефективно, але на тлі інших популярних народних способів, відносно мало шкодить емалі.

► Масло чайного дерева.

Вважається чи не найбільш безпечним методом, використовують його після класичної чистки. Для цього засіб розтирають по зубах за допомогою щітки, на яку наносять кілька крапель ліків. Проводити процедури можна не більше 2 разів на тиждень.

Не відрізняється великою ефективністю, але відносно щадяще впливає на поверхню зубів. Використовувати його треба так:

5-6 днів натирайте зуби цедрою лимона. Не змивайте засіб 2-3 хвилини. Після цього ретельно промийте рот тепленькою водою. Щоб посилити відбілюючий ефект рекомендують використовувати лимонну цедру разом з маслом чайного дерева.

Будь відбілюючий засіб негативно впливає на емаль, робить її слабкою і чутливою, тому негативний ефект від процедур необхідно компенсувати застосуванням зубних паст в яких є підвищений вміст фтору. Вони здатні зміцнювати емаль, але використовувати їх слід обережно для уникнення появи флюорозу.

Продукти харчування.

Існують народні засоби для відбілювання, які об’єднують корисне і приємне. Вони базуються на вживанні в їжу окремих продуктів, які завдяки своїй структурі і складу здатні усувати зубний наліт і освітлювати поверхню.

Яблука — слабке, але зате абсолютно нешкідливе відбілюючий засіб. Кислота, яка знаходиться в яблучному соку, здатна витягати деякі елементи зі складу скам’янілого нальоту, руйнуючи його структуру. Полуниця і суниця — ці ягоди здатні освітлювати поверхню зубів, відбувається це через наявність в їх складі яблучної кислоти. Іноді рекомендують чистити зуби кашкою ягід разом з содою, але такий метод зробить негативний вплив на емаль. Поїдання полуниці, як спосіб відбілювання, особливо сподобається дітям. Лимон-здатний помітно відбілити зуби в разі його регулярного прийняття в їжу. Проте із-за присутності в його складі значної кількості агресивних для емалі речовин, він може завдати їй відчутної шкоди. Морква — зміцнює емаль і очищає її завдяки своїй структурі. Вона не має в своєму складі кислот, що якісно виділяє його на тлі інших продуктів.

Щоб відчути відбілюючий ефект не потрібно зосереджуватися на одному продукті, приймайте їх в комплексі – це і смачно, і корисно. Не забувайте і про регулярне чищення зубів, в такому випадку ваші зуби завжди будуть білими, а емаль залишиться здоровою.

: методи відбілювання в програмі «Жити здорово» з Оленою Малишевою.

Додаткові питання.

► Чи можна відбілити зуби за один день?

Так, і це можна зробити швидко, використовуючи відбілюючі смужки, капи і олівці. З іншого боку ефективність такого методу буде відрізнятися в кожному окремому випадку, до того ж вони сильно впливають на емаль і можуть пошкодити ясна, тому проконсультуйтеся у стоматолога.

Відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди: традиційні і сучасні способи.

Відбілити зуби в домашніх умовах без шкоди для емалі можливо. Головне — підібрати правильні методи.

Красива білосніжна посмішка робить людину більш привабливим і надає йому впевненість. Не всім по кишені відбілюючі процедури у стоматолога, тому в якості альтернативи можна спробувати відбілювати зуби вдома.

Емаль втрачає свій колір через фарбувальних продуктів, які людина вживає щодня — чай, кава та інші. Куріння теж не надає їй білизни. За фізіологічних особливостей емаль з часом стає жовтою і бляклої. Якщо відбілюючі зубні пасти не приносять бажаного результату, потрібно шукати інші способи.

Різниця між відбілюванням і освітленням емалі.

як без шкоди відбілити зуби

При відбілюванні зубів на глибокі шари емалі виявляється хімічний вплив, що руйнує пігменти, що знаходяться в емалі тривалий час.

Однак хімічне відбілювання здійснюється досить агресивними реагентами, наприклад, високо концентрованої перекисом водню, ортофосфорної кислотою та іншими.

Використання таких інтенсивних відбілюючих засобів може призвести до негативних наслідків.

Освітлення емалі проходить інакше. Після цієї процедури колірна характеристика емалі поліпшується тільки на поверхні. Процес припускає очищення зубів від м’якого і в деяких випадках твердого нальоту, який надає емалі темний відтінок без впливу на внутрішні тканини.

Якщо емаль за своїми природними властивостями має жовтуватий відтінок, таким способом голлівудської білизни емалі домогтися не вдасться.

Не варто сподіватися і на ефективне відбілювання зубними пастами або народними способами.

У разі природного темного відтінку емалі навіть хімічне відбілювання не завжди дає блискучий результат, а нездорова тяга відбілити від природи жовту емаль може завдати їй істотної шкоди.

Традиційні методи.

Нашим бабусям і дідусям давно відомі способи як відбілити зуби в домашніх умовах. Кошти, які вони застосовували, не тільки позитивно впливали на колір емалі, але і знезаражували ротову порожнину.

Очищення содою.

Це найпростіший і доступний, а тому дуже відомий метод, що дозволяє ефективно побороти жовті зуби.

Для проведення процедури треба змочити щітку теплою водою, насипати на неї соду і просто почистити зуби. Є й інший спосіб використання соди, відповідний людям з чутливими зубами.

Пасту спочатку змішують з содою, перетворюючи порошок в м’яку кашку, і лише потім обробляють емаль.

Деякі люди для відбілювання змішують соду з лимонним соком. Однак з-за концентрованості складу його не рекомендується застосовувати частіше, ніж один раз на місяць.

Потрібно згадати і про негативні моменти використання соди для чищення. З-за таких процедур емаль швидко стоншується, зуби можуть стати більш чутливими, почати хворіти. Крім того, слабкі ясна теж негативно реагують на соду, при частому використанні порошку вони можуть почати кровоточити.

Перекис водню.

Перекис водню — ще один популярний традиційний метод, щоб відбілювати зуби в домашніх умовах. Для процедури потрібно змочити тампон перекисом і протерти їм зуби, або прополоскати ротову порожнину приготованим розчином: на 100 г води беруть 30-40 крапель перекису. Після такого полоскання потрібно обов’язково обполоснути рот водою.

При такому відбілюванні можуть виникнути дискомфортні відчуття, особливо якщо перекис проникне в нервові закінчення. Як і сода, перекис водню збільшує чутливість зубів і негативно впливає на ясна. Тому назвати традиційні методи відбілювання повністю безпечними не можна.

Активоване вугілля.

У минулому це був досить хороший спосіб відбілити потемнілу емаль і навіть трохи зменшити зубний камінь. Але ще кілька десятиліть тому їжа була більш грубою, і, відповідно, зуби були міцніші. В даний час зуби людей стали слабшими, їм не доводиться пережовувати тверду їжу, тому слабка емаль може сильно постраждати після чищення вугіллям.

Використовувати цей засіб можна після невеликої підготовки. Якщо розмолоти вугілля в дрібний порошок, він буде більш придатний до використання. Також активоване вугілля міститься в складі багатьох відбілюючих паст.

На відео відомий блогер розповідає про свій досвід відбілювання зубів активованим вугіллям:

Біла глина.

В інтернеті часто пропонують вибілювати зуби за допомогою білої глини. Вона містить більше абразиву, ніж сода, і її теж використовують в деяких зубних пастах. Однак використовувати такі пасти, а тим паче чистити зуби безпосередньо самої глиною потрібно дуже обережно.

Відбілювання фруктами.

Злегка відбілити зуби без шкоди для емалі допоможуть звичайні яблука. Отбеливающими властивостями цей фрукт не має, зате може позбавити вас від нальоту, який надає емалі більш темний відтінок.

Крім того, органічні кислоти, які містяться в яблуках, витягають із зубного каменю іони кальцію. Камінь руйнується і відділяється від емалі, візуально вони стають світліше.

Так що якщо ви мрієте про білозубу посмішку-їжте більше яблук.

Також добре впливають на колір суниця і полуниця. Розімніть ягоди в пюре і почистіть цією кашкою зуби. Після чищення добре прополощіть рот водою, а краще — почистіть зуби пастою. Тому що як і інші ягоди полуниця і суниця містять кислоти, глюкозу і фруктозу, які при тривалому впливі не допомагають, а негативно впливають на поверхню зубів.

Масло чайного дерева.

Масло чайного дерева добре очищає від зубного нальоту. Капніть кілька крапель цієї олії на щітку, а зверху покладіть зубну пасту. Курс обробки — один місяць. Масло чайного дерева допомагає видалити не тільки наліт, але і зубний камінь, а також позбавляє від кровоточивості ясен.

Візуальні способи відбілювання.

Ще один абсолютно безпечний метод як відбілити зуби вдома. Він підходить тільки жінкам і полягає у використанні яскравої помади або помади з ефектом плампера. Остання не тільки тимчасово збільшує губи, але і робить зуби візуально більш білими, хоча їх справжній відтінок абсолютно не змінюється.

Жінкам, чия посмішка далека від ідеальної білизни, слід уникати коричневих, морквяних, коралових, багряних і рожевих відтінків помади. Ці кольори будуть робити посмішку на півтону темніше.

Стоматологічні методи.

Серед широкодоступних професійних способів можна виділити відбілюючі смужки, олівці і капи. Розповімо докладніше як зробити зуби білішими в домашніх умовах.

Смужки містять перекис водню і деякі інші допоміжні компоненти. При взаємодії перекису і зубної емалі виділяється активний кисень, який є сильним окислювачем, що руйнують органічні пігменти емалі.

При частому використанні таких смужок емаль, звичайно, сильно страждає. Деякі люди помічають підвищення чутливості зубів вже після першої процедури.

При такому симптомі не варто терпіти дискомфорт і продовжувати відбілювання, краще пошукати більш відповідний спосіб.

На відео автор розповідає про свій досвід використання відбілюючих смужок:

Олівець має такий же принцип роботи, як і смужки, різниця полягає лише в нанесенні.

Гель потрібно розподілити по поверхні зубів спеціальним пензликом, а потім якийсь час походити з розсунутими губами і дочекатися повного висихання складу.

Відбілюючий ефект настає після тривалого курсу, а побічні ефекти, схожі з побічними ефектами від використання смужок, можуть виявитися досить швидко.

Щоб швидко відбілити зуби в домашніх умовах з мінімальним ризиком, стоматологи рекомендують використовувати спеціальні капи, які виготовляють індивідуально по зліпку замовника. У комплект набору, крім капи, входять спеціальні гелі та інструкція із застосування.

У такому засобі концентрація перекису водню значно менше, ніж в приготованих вами розчинах, і у багато разів менше, ніж в розчинах, які застосовують в стоматологічних клініках.

Тому ризик для зубної емалі буде мінімальний, втім, і результат буде видно не раніше ніж через тиждень використання.

Не варто користуватися відбілюючими капами сумнівного виробництва. Китайські підробки практично не надають очікуваного ефекту, а в деяких випадках можуть навіть виявитися небезпечними.

Якщо консистенція гелю буде занадто рідкою, він буде витікати з капи. Це загрожує серйозними опіками слизової оболонки порожнини рота.

Крім того, капа, вироблена на потік, не може щільно прилягати до зубів, що також негативно позначається на комфортності та ефективності процедури.

Неважливо, який саме метод освітлення зубів ви виберете для себе — стоматологічне крісло, народні рецепти або домашні стоматологічні процедури — ризик пошкодження емалі залишається досить великим. Крім способу з поїданням яблук, звичайно.

Негативний вплив процедур потрібно правильним чином компенсувати. Для цього можна купити пасту з високим вмістом мінералів і чистити нею зуби після кожної процедури відбілювання або освітлення.

Мінеральний дисбаланс після відбілюючих процедур буде відновлюватися і зуби не втратять свого здоров’я.

Який би спосіб ви не вибрали, важливо регулярно відвідувати стоматолога і радитися з ним про особливості проводяться вами процедур.

Кілька правил.

Фарбувальні напої краще пити через соломинку, щоб емаль не набувала. Перед тим як чистити зуби, варто використовувати Флос — так ви уникнете поява карієсу. Чистити зуби треба не менше 4-5 хвилин. Патогенна мікрофлора може розмножуватися на яснах і мові, тому їх гігієна теж обов’язкова. Якщо в регіоні, де ви проживаєте, вода містить недостатню кількість фтору, то краще користуватися фторвмісними зубними пастами. Їжте більше сиру — це джерело кальцію. Крім того, сир чеддер славиться своїми відбілюючими властивостями. Зубну емаль також зміцнюють моркву і молочні продукти.

Як без шкоди для емалі відбілити зуби в домашніх умовах. Вибираємо найкращий спосіб.

Білосніжна посмішка – це результат правильного догляду за зубами. Але далеко не кожен може нею похвалитися. Усунути жовтизну і потемніння зубної емалі можна в домашніх умовах, застосовуючи перевірені і безпечні засоби.

Як відбілити зуби в домашніх умовах.

Дана процедура по впливу схожа з знебарвленням волосся і також не корисна для здоров’я. Так що при використанні того чи іншого засобу важливо мінімізувати наноситься шкоди.

Перед домашнім відбілюванням зубів потрібно упевнитися в тому, що емаль товста і міцна. А визначити це зможе тільки стоматолог.

Домашні способи ефективні тільки в тому випадку, якщо жовтизна утворилася на поверхні зубів. В іншому випадку використовувані методи не дадуть належного результату.

Можна виділити наступні причини пожовтіння або помутніння емалі:

Куріння. У тютюновому димі знаходяться речовини, які осідають і впроваджуються в поверхню зуба, через що вона починає темніти. Підвищене вживання солодкого . У порожнині рота мешкає безліч мікроорганізмів. При підвищеному надходженні легкозасвоюваних вуглеводів починається інтенсивне виділення ними різних продуктів життєдіяльності. Вони роз’їдають зубну емаль, в результаті чого вона стоншується і крізь неї просвічує дентин, у якого від природи жовтого забарвлення. Вживання кави і міцного чаю . У складі цих напоїв знаходяться природні харчові барвники, які порушують білизну зубів. Надмірне надходження сполук фосфору . Так звана ряба емаль формується в результаті тривалого надходження в організм фтору (забруднене повітря, неякісна вода або харчування). Захворювання називається флюороз. Для нього характерно утворення жовтизни на поверхні емалі. Недорозвинення зубних тканин . Цей недуг отримав назву гіпоплазія. Для нього характерні білі або жовті плями однакового розміру.

Якщо для вас важлива білосніжність посмішки, варто відмовитися від куріння.

Зробити посмішку білосніжною, застосовуючи домашні засоби, можна без наслідків, якщо дотримуватися запобіжних заходів і застосовувати дійсно перевірені народні методи. Важлива роль в таких процесах відведена швидкості відбілювання. Деякі люди бажають, як можна швидше відбілити зуби, але такі дії призводять до серйозних проблем з емаллю.

Це портативний різновид відбілюючого гелю. Завдяки йому паста наноситься спеціальною щіткою, а через деякий час зникає. Випускають олівці, які не потребують видалення, так як змиваються слиною.

Олівець для відбілювання зубів.

як без шкоди відбілити зуби

Якщо порівняти його з справжнім гелем, то концентрація головної речовини в олівці невелика, так що він ефективний при усуненні плям від чаю, сигарет або кави. Іншими словами, це спосіб для підтримки білосніжної посмішки.

Відбілююча паста.

Цей спосіб більш радикальний . Наноситься гель за допомогою спеціальної щіточки на поверхню зуба. Далі він застигає і повільно розчиняється, змивається слиною.

Є ще один різновид відбілювання за допомогою пасти – застосування капи. Це пластикова конструкція, яку надягати на верхній або нижній зубний ряд. Утворилося простір заповнюється відбілюючою пастою. Капа служить для щільного контакту з зубною поверхнею, щоб гель не проник на слизові.

Домашні пасти для відбілювання зубів, в основі яких перекис водню, мають швидкий ефект, але з часом руйнують емаль, підвищуючи її чутливість до холодної і гарячої їжі. Краще використовувати засіб, в основі якого покладена перекис карбаміду.

Відбілюючі смужки для зубів.

На жаль, наведені вище способи не дають миттєвого результату.

А ось відбілюючі смужки – це косметичний засіб , при використанні якого вже через місяць можна стати володарем красивою і білосніжної усмішки.

Відбілюючий ефект настає за рахунок освітлюючого складу, нанесеного на смужки. У продажу є продукція, що підходить для чутливих зубів.

Смужки для відбілювання зубів.

Наносити їх щодня на 30 хвилин. Через 30 днів емаль освітлюється на 2-3 тони. Отриманий результат буде радувати протягом 2-х місяців, а потім зубна поверхня темніє.

Спочатку процедури підвищується чутливість емалі, але скоро цей стан йде.

Якщо купувати більш дорогі різновиди подібних виробів, то вони відрізняються щільною фіксацій та дозволяють під час процедури навіть розмовляти. Ефект відбілювання буде радувати протягом 6 місяців, а емаль освітлюється на 6 тонів. Мінусом такого способу залишається неможливість впливу на міжзубні простори.

Відбілювання перекисом водню.

Це засіб підійде тим, хто бажає швидко, буквально за один вечір, домогтися перших результатів. Перекис водню – препарат, який додають до складу у вигляді діючого компонента в засоби для професійного відбілювання зубів. Саме вона запускає хімічну реакцію, яка вивільняє кисень і руйнує пігментацію не тільки на поверхні емалі.

Перекис водню і харчова сода.

Використовувати перекис водню можна самостійно, виконуючи полоскання порожнини рота 1,5% розчином.

Непоганим варіантом буде поєднання 3% розчину перекису з содою . Отриманий склад нанести на зуби і помасажувати, застосовуючи марлевий тампон.

Ефект від таких дій буде помітний відразу, адже одночасно виконується механічна і хімічна чистка.

Застосовувати перекис водню з содою якомога рідше, так як це завдає сильне пошкодження емалі.

Відбілювання содою.

Цей продукт досить додавати в зубну пасту і чистити зуби 1 раз в тиждень.

Для швидкого відбілювання використовується содовий розчин: порошок розвести невеликою кількістю води, розмішати і нанести отриману кашку на зуби, виконуючи масажні рухи.

Сода-це відмінний метод механічного очищення, який дозволяє позбутися від зубного нальоту. Вона купірує з поверхні зубів жовтий наліт.

Порошок соди досить жорсткий, так що застосовувати для читки зубну щітку не варто.

Відбілювання активованим вугіллям.

Якщо потрібно відбілити зуби за 1 день вдома, тобто перевірений і досить безпечний спосіб з використанням активованого вугілля. У порівнянні з содою, яка дратує ясна і неприємна на смак, він абсолютно нейтральний. А ось дія його аналогічно содової пасті. Таблетки, потовчені в порошок з невеликою кількістю води, здатні освітлити емаль на 1-2 тони.

Ефект, отриманий від застосування активованого вугілля, тримається не довше 1 тижня. Крім цього, такий метод чищення залишає на поверхні зубів дрібні подряпини.

Відбілювання білою глиною.

Це натуральний засіб крім відбілювання, робить ясна міцними і здоровими. Для проведення процедури зробити марлевий тампон і нанести на нього білу глину. Втираючими рухами рухатися по поверхні емалі. Проводити процедуру 1-2 рази на тиждень.

Масло чайного дерева.

Цілющі властивості ефіру проявляються не тільки в поліпшенні стану здоров’я ясен, але і вибілювання емалі. Звичайно, швидкий ефект не очікується, але зате це безпечно і натурально. Для відбілювання розчинити в склянці теплої води 3 краплі олії. Отриманим розчином прополоскати порожнину рота. Робити процедуру перед сном.

Полуниця і лимон.

Це не тільки ефективний метод відбілювання зубів, але і дуже смачний. У цих фруктах присутні кислоти, які знебарвлюють емаль. Якщо використовувати полуницю, то вимиту ягоду розмити до пюреобразной консистенції і нанести на зуби. Змити через 2-3 хвилини.

Непогано справляється з поставленим завданням цедра лимона. Її білою частиною протирати поверхню зубів і полоскати рот. Звичайно, ефект відбілювання буде значний – 3-4 тони, але і пошкодження емалі швидко дасть про себе знати у вигляді ниючі болі.

Полуниця і лимон.

Зберегти посмішку білосніжною і здоровою допоможуть наступні заходи профілактики:

Полоскати порожнину рота водою або за допомогою м’ятних ополіскувачів після кожного вживання сильно фарбувальних продуктів і напоїв. Не зловживати міцною кавою, чаєм і яскравою солодкою газованою водою. Регулярно чистити зуби, використовуючи зубні нитки. Дотримуватися правильної техніки чищення:» вимітають » руху у напрямку від придесневой частини зуба до його краю. Пити тільки очищену воду. Якщо ведеться прийом антибіотиків на основі тетрацикліну, то порадитися з лікарем про можливість заміни препарату. Не палити. Кожен день перевіряти стан зубів, використовуючи домашнє стоматологічне дзеркало.

Домашні способи освітлення емалі хороші тим, що є загальнодоступними. Їх вартість невисока, а велика частина інгредієнтів знаходиться в холодильнику. Щоб зрозуміти, який метод відбілювання найефективніший, потрібно визначитися, яким критеріям він повинен відповідати. Сюди можна віднести:

ефективність засобу; безпека для емалі; простота застосування.

Якщо розглянути кожен з наведених рецептів, враховуючи всі ці критерії, то можна вибрати найкращий.

Активоване вугілля на зубній щітці.

як без шкоди відбілити зуби

Ефективністю відрізняються ті складові, в складі яких присутні сильнодіючі речовини. Сюди можна віднести перекис водню і лимонний сік .

Вони характеризуються активним відбілюючим ефектом, який помітний практично відразу після процедури.

Але за такий швидкий результат доводиться платити, адже зазначені продукти негативно позначаються на стані емалі .

Якщо говорити про безпечні методи, то до них відносяться речовини, які дозволені до використання кожен день. Це: шкірка банана, апельсина, алое віра, активоване вугілля .

А по простоті використання і доступності всі наведені способи однаково гарні. Але найлегшими залишаються ті, що модно прирівняти до ополіскування або зубній пасті. Це масло чайного дерева, сік лимона, активоване вугілля, сода.

Відбілювання зубів в домашніх умовах – це досить популярний і ефективний метод отримання білосніжної посмішки. Але тільки до вибору відповідного способу відноситься гранично уважно. Важливо отримати не просто швидкий результат відбілювання, а ще й не пошкодити емалі і порожнини рота.

Чим можна без шкоди відбілити зуби в домашніх умовах?

Красива і білосніжна посмішка надає людині впевненості. Але, сучасні стоматологічні процедури коштують дуже дорого. В якості альтернативного рішення можна спробувати домашнє відбілювання. Як правильно проводити процедуру, і які методи вважаються найбільш безпечними?

Чому емаль з часом втрачає колір?

Впливають на цей процес фізіологічні особливості і щоденний раціон. З часом емаль стає більш тонкою і починає піддаватися зовнішнім впливам.

Постійний прийом фарбувальних продуктів і напоїв обертається утворенням нальоту на зубах . В результаті від надмірного вживання кави, чаю-посмішка стає бляклою. Шкідливі звички, такі як куріння, також залишають свій слід.

Догляд за зубами у вигляді відбілюючої пасти не приносить належних результатів. Тому з часом кожен з нас замислюється про ефективний спосіб відбілювання.

Традиційні методи.

Існує ряд рецептів, якими користуються вже протягом багатьох років. В якості діючих речовин використовують компоненти, часто застосовуються для полоскання ротової порожнини. Тому вони не тільки роблять посмішку сяючою, але і мають знезаражувальну дію.

Як може допомогти сода.

Даний метод найбільш простий, тому придбав таку популярність. Щоб скористатися ним, досить придбати упаковку звичайної харчової соди. Процедуру проводять двома способами:

Беруть щітку, потім змочують її теплою водою і насипають на неї трохи соди. Кількість визначається наступним чином: вона повинна тонким шаром покривати всю поверхню щітки. Потім виконують чистку зубів як зазвичай. Другий спосіб більш складний, але підійде тим, хто побоюється за стан емалі або страждає чутливістю зубів. Для цього беруть трохи звичайної пасти і додають в неї соду. Отриманою сумішшю виконують чистку.

Однак, якщо пошукати відгуки — відбілювання зубів содою має і негативні моменти. Вона робить емаль більш тонкою, тому при частому використанні, зуби стають слабкими і болючими, а ясна починають кровоточити.

І ще один відео-рецепт – на цей раз з використанням соди і лимона, однак не рекомендується користуватися ним частіше, ніж 1 раз в місяць:

Перекис водню.

Речовина міститься в багатьох готових засобах, які застосовують для відбілювання зубів. Даний метод буде безпечним, якщо правильно розрахувати концентрацію перекису водню . При цьому велика кількість діючої речовини швидше відбілює зуби.

Можуть виникнути неприємні відчуття, якщо засіб проникне до нервів зубів. В результаті сильно збільшиться їх чутливість. До цих відчуттів може ще додатися печіння ясен.

Після 1-2 процедур можна побачити вже перші результати, остаточний ефект настає через кілька тижнів.

Вплив перекисом водню проводять двома способами:

Змочують вату і протирають зуби, потім чистять їх пастою і виконують полоскання ротової порожнини. Виконують чистку зубів, потім готують розчин. Співвідношення наступне: на 100 гр. води досить взяти 35-40 крапель перекису водню. З його допомогою виконують полоскання. Після цього промивають ротову порожнину звичайною водою.

І ще кілька рецептів відбілювання зубів за допомогою перекису водню тут — головне ретельно слідувати інструкції, щоб не нашкодити емалі.

Активоване вугілля.

Таблетки подрібнюють, потім використовують їх самостійно або змішують із зубною пастою.

Даний метод застосовувався ще нашими предками, які для цієї процедури брали деревне вугілля.

Щоб отримати очікуваний ефект, необхідно проводити домашнє відбілювання не більше 1 разу в тиждень.

Є й інші рецепти відбілювання зубів активованим вугіллям, в них додатково використовуються спеціальні інгредієнти.

Яблучний укус.

Досить старий спосіб, який дає необхідний результат. Його навіть порівнюють з професійним чищенням. Мінусом даного методу є підвищена кислотність яблучного оцту . Часте вплив з його допомогою призведе до пошкодження зубів і підвищення їх чутливості.

Домашній відбілювач.

Для отримання швидкого результату виготовляють самостійно пасту. До її складу входять:

харчова сіль, столова сода, перекис водню.

Отриманою кашкою м’яко впливають на емаль, попередньо завдавши її на щітку.

Народні засоби.

В якості відбілюючого компонента використовують часом самі незвичайні засоби. Виділимо способи, що приносять найбільший результат:

За допомогою ягід.

Виявляється, полуниця і суниця містять натуральні відбілювачі, які м’яко впливають на емаль і освітлюють її. Щоб скористатися даними засобом, необхідно розім’яти одну з ягід в пюре. Потім нанести її на щітку і виконати очищаючі рухи.

Даний засіб містить один недолік. Як і будь-яка ягода, полуниця містить фруктозу, глюкозу і кислоти. Тому після неї слід ретельно очистити ротову порожнину за допомогою фторсодержащей пасти.

Зола з баклажана.

Даний спосіб дає відмінний результат, але небезпечний при частому використанні . Для домашнього відбілювання досить проводити 2 обробки в тиждень. Інтенсивне застосування може привести до того, що пошкодиться емаль.

Відбілюючий ефект досягається завдяки вмісту в золі гідроксиду калію. Щоб отримати освітлюючий засіб необхідно на багатті спалити овоч. Отриманий порошок використовують для чищення зубів.

Масло чайного дерева.

як без шкоди відбілити зуби

Спочатку виконують чистку зубів за допомогою пасти. Потім на щітку капають кілька крапель олії. Далі виконують звичайну чистку. Під час процедури можна відчути легке оніміння. Завершальний крок – це полоскання за допомогою лимонного соку і води.

Для досягнення результату процедуру повторюють протягом місяця. Даний спосіб допомагає також прибрати зубний камінь і позбутися від кровоточивості ясен .

Використання чайного дерева абсолютно безпечно для зубів і ясен. Крім відбілюючого ефекту масло є відмінним антисептиком, тому вбиває хвороботворні бактерії.

За допомогою лимонного соку.

Щоб приготувати відбілюючу суміш необхідно додати ще трохи солі і соди. Отриманою кашкою слід щодня протирати зуби. Можна просто їсти лимони, але не варто захоплюватися. Кислота, що міститься в цитрусових, викликає підвищену чутливість зубів.

Готові засоби.

В аптеках і стоматологічних клініках продаються різноманітні набори, які можна використовувати в домашніх умовах для відбілювання. В їх комплект входять: капа і спеціальний гель . Використовувати такий засіб можна протягом 2-3 тижнів.

В аптеках продається стандартний набір, а в клініках можуть виготовити капу за розміром вашої щелепи.

Ще один спосіб – це придбання спеціальних смужок . Красиву посмішку можна отримати вже через два тижні після їх використання. Для цього необхідно щодня, як мінімум на 30 хв., прикладати смужки. Ефект після них порівнюють з професійними засобами. Також вони відрізняються абсолютною безпекою. Дивимося відео про даний » продукт»:

До менш ефективним методам відносять використання гелів . Вони містять відбілюючі компоненти, а за типом впливу схожі зі звичайною пастою. До складу входять м’які речовини, які не завдають шкоди емалі.

Чи можна домогтися результату за 1 день.

Але як швидко відбілити зуби в домашніх умовах, чи можна це зробити за 1 день? За відгуками – досить ефективним «аптечним засобом» є олівець . До його складу входить активний компонент – пероксид карбаміду, який починає діяти під LED-лампою. В результаті відбувається виділення кисню, і зуби відмінно відбілюються.

Даний метод безболісний і не викликає побічних ефектів. За одне застосування в домашніх умовах можна змінити колір зубів на 6-10 тонів.

Продукти в допомогу білосніжну усмішку.

Фахівці рекомендують вживати продукти, які зміцнюють зуби і ефективно очищають їх від нальоту і залишків їжі. До них відносять:

Морква. Перевагою її використання є відсутність кислот в овочі і його волокниста структура. Вона сприяє не тільки зняттю нальоту, але і захисту емалі від його утворення. Шоколад. Ласуни тепер можуть насолоджуватися темним шоколадом і не переживати за зуби. Виявляється, теобромін, що входить до складу ласощів, сприяє підтримці сяючої посмішки. Молочні продукти . Вони не тільки рятують зуби від руйнування, але і видаляють залишки їжі, які застряють у важкодоступних місцях після їжі. Давно відомо, що сир чеддер відмінно виконує відбілюючу функцію.

Протипоказання.

Оскільки під час домашніх процедур йде вплив на зубну емаль, то не рекомендується захоплюватися цими методами при наступних випадках:

При високій чутливості зубів . Оскільки вплив на них призводить до хворобливих відчуттів. Якщо на передніх зубах у людини встановлені пломби або коронки . Відбілювання в такому випадку відбувається неоднорідне. В результаті штучні матеріали залишаються на кілька тонів темніше. Якщо емаль має сірий відтінок . З’являються такі плями в результаті прийому в дитинстві антибіотиків, наприклад, тетрациклінового ряду.

Перед домашньою процедурою можна провести тест. Для цього слід взяти аркуш білого паперу, прикласти до посмішки і підійти до дзеркала. Якщо присутній жовтий відтінок, тоді домашні методи приведуть до позитивного результату.

Переважання сірого тону говорить про більш серйозні проблеми. Домашнє відбілювання в такому випадку допомагає рідко.

Правила та рекомендації.

Вибираючи будь-який з методів, слід пам’ятати, що занадто часте використання коштів – призведе до роз’їдання емалі. Сильний вплив діючих компонентів з часом призводить до слабкості зубів. В результаті вони більш схильні до карієсу і стають чутливими.

Сучасні стоматологи не рекомендують вдаватися до сумнівних методів відбілювання. Бажаючи заощадити, люди застосовують процедури, які можуть привести до пошкодження емалі.

Прихильно лікарі відносяться до аптечних наборів. При дотриманні інструкції цілком реально домогтися безпечного освітлення зубів на 2-6 тонів.

, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.