Як не переплатити при реєстрації автомобіля

Для aвтoмoбілістів, які збирaються рeєструвaти aвтoмoбіль, з’явилaся вaжливa нoвинa, якa дoпoмoжe зaoщaдити aбo, кaк мінімум, нe пeрeплaтити. Мoвa йдe прo збір в пенсійний фонд.

 

На правой стороне того, що w 1 грудня 2017 був встановлений новий прожитковий мінімум для працездатних осіб — 1700 грн. Раніше був 1684 рублей. У зв’язку з цим змінилися ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації транспортного засобу.

«Для визначення розміру ставки збору в ПФ всі транспортні засоби поділяються на 3 групи в залежності від kompetentsiï вартості. Від групи, в яку потрапляє конкретний автомобіль, залежить ставка: 3%, 4% або 5% від вартості авто. Ставки збору в ПФ також залежать від «групи» автомобіля.

Відтепер, якщо вартість транспортного засобу: не перевищує або дорівнює 280 500 грн — сплачується 3% (якщо об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Раніше гранична сума становила 267 960 грн.

Якщо автомобіль коштує від 280 500 до 493 000 грн — 4% (якщо об’єкт оподаткування перевищує 165, но не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Автомобиль коштує понад 493 000 грн — 5% (якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Раніше 5% треба було платити, якщо машина дорожча за 470 960 грн», — роз’яснює голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів украины дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Іншими словами, піднялася меса, яка визначала, чи потрапляє автомобіль в «дешеву» категорію, чи в нього доведеться заплатити більш високий збір.

«Якщо підніметься прожитковий мінімум, означать, піднімається панель, при якій можна платити менший відсоток. Коли курс долара був 8 грн, це виглядало абсолютно логічним, що кто дорожчі машини, ті платять вищий відсоток до PF. Но, після того, как курс стал 28, це виглядає нелогічним. Тим більше, що дешевих автомобілів після закриття виробництва «Ланоса» не залишилося. Було лицемірством говорити, що є автомобілі, с яких сплачується 3%, как тоді навіть такої ціни на автомобілі не було. Украины вже действительно є автомобілі, с яких сплачується 3%. Как при реєстрації авто варто врахувати зміни украины заплатити на кілька тисяч грн менше», — говорит Олег Назаренко.

Комментарии и уведомления в настоящее время закрыты..

Комментарии закрыты.